Taneční kurzy Praha 9 - správný výběr

V dnešní době již existuje velká spousta tanečních škol všeho druhu a také tanečních kurzů. Jen je potřeba si mezi tou spoustou všech vybrat ten správný kurz pro sebe. Tanců a tanečních stylů je také mnoho.

Jak si vybrat taneční kurz?

Tanců a tanečních stylů je v dnešní době obrovská spousta. Každý z nás si může najít ten svůj oblíbený tanec, který bude vyjadřovat jeho pocity a nálady. Každý tanec je něčím specifický a není dáno, že když se Vám třeba zamlouvá ZUMBA, tak se bude zamlouvat třeba Vaší kamarádce. Pro ni například tento tanec nemusí znamenat vůbec nic a nebude se jí třeba ani líbit.

Z toho vyplývá pouze jedna věc a to ta, že si lidé hledají tanec sami podle sebe a každý z nás má ten jeden, který vyjadřuje naše pocity.

Z historie tanců

Vznik tance je kladen do období rodové společnosti, kde umocňoval rituální obřady. Tuto funkci zastával až do starověku, kdy k této funkci přibyla ještě funkce umělecká. V této době neexistoval tanec v páru, ale pouze individuální tanec – umění, nebo tanec skupinový – rituální.

Ve** 20. století vznikla řada soutěží**, které se dělí podle druhu tance. Se systémem soutěží vznikl i systém hodnocení pro různé tance, toto hodnocení je založeno na kombinaci subjektivních dojmů (radost z tance, výraz v obličeji, přirozenost, atd.) a na objektivních skutečnostech jako je obtížnost taneční sestavy a její provedení (zvláště u akrobatických tanců se hodnotí poměr mezi záměrem a provedením).

Taneční styly a rytmy

Společenské tance se dělí na dvě skupiny a toto rozdělení je běžné také pro taneční soutěže.

  • Standartní tance: waltz, tango, valčík, slowfox, quickstep

  • Latinskoamerické tance: samba, cha-cha, rumba, paso doble

Všechny tyto tance a ještě spoustu jiných Vás v tanečních kurzech rádi naučí. Některé** kurzy jsou zaměřeny pouze na jeden druh tance**. Kupříkladu máme** kurzy břišních tanců**, kurzy zumby a jiné. V takovémto kurzu se specializují pouze na tento jeden tanec. V ostatních kurzech se vyučuje tanců více najednou.

Jak se na taneční kurz připravit?

Na taneční kurz se musíme především správně připravit. Je potřeba pořídit si oblek či šaty nové, nebo "oprášit" to, co již máme doma ve skříni. Toto oblečení je potřeba do kurzu společenských tanců či latinskoamerických tanců. Pokud se chystáte do kurzu, kde se vyučuje například Zumba, břišní tance či moderní tance, tam je potřeba zcela jiný druh oblečení.

Hned po obleku a šatech bude potřeba pořídit si vhodnou taneční obuv. Boty bychom měli nakupovat dlouho před přihlášením do kurzu, nebo si obout boty starší, tedy již prošlápnuté, které nám nebudou tvořit puchýře. V takovýchto botech byste se stejně žádný tanec nenaučili. U Zumby a moderních tanců je to jednodušší, neboť sportovní obuv se roztáhne daleko rychleji. No a u břišních tanců žádné boty potřebovat nebudete, takže Vám tento problém zcela odpadá.

Již z tanečních všichni víme, že bychom měli k tanci přistupovat zodpovědně a podle toho se také chovat. Když jste již řádně oblečení a obutí, měli byste se také krásně upravit. A pokud se chystáte do kurzu společenských či latinskoamerických tanců, měli byste také navštívit kadeřníka, teda zejména dámy.

Ceny kurzů

Ceny tanečních kurzů jsou různé. Každý kurz je v jiné cenové hladině.** ** Všechny taneční školy mají ceny svých kurzů zveřejněny na svých internetových stránkách. Všeobecně platí, že se ceny odvíjí od toho, jak známá je škola, která kurzy pořádá, jaké tance se chcete naučit či kdo je vyučuje, nebo kolik lidí kurz bude navštěvovat.

Některé kurzy je možno si rezervovat přes internet či po telefonu. V tomto případě se může stát, že po Vás bude vyžadována vratná záloha. Touto zálohou se pořádající kurzu jistí proti tomu, aby jim někdo schválně neblokoval hodiny. Je to zcela standartní postup.

Závěr

Taneční kurzy jsou místem, kde se lidé učí různé tance, ale také je to místo, kde se lidé seznamují a navazují vztahy. Předností těchto kurzů také je, že** tanec vyučují lidé, kteří jej opravdu umí**. Většinou to jsou profesionálové a proto přesně vědí, jak se tanec naučit co nejlépe. Pokud patříte mezi ty, kteří o takovémto kurzu přemýšlejí, tak již neváhejte.

Po absolvování kurzu budete ovládat tanec tak, že Vám to budou ostatní jen a jen závidět. Není od věci zapsat do kurzu tance také své děti. Mohou se naučit také moderní tance a to se jim určitě bude líbit. Lidé vyhledávají taneční kurzy mimo jiné také proto, že je čeká například nějaká svatba či jiná podobná záležitost. A oni mají ztrach, aby si tam neudělali ostudu a proto se svěří do rukou zkušených profesionálů.

Takže lidičky pokud byste se rádi naučili nějaký tanec a nebo se jen chcete v tom, co již umíte zdokonalit, přihlaste se do tanečního kurzu a uvidíte, jaký uděláte pokrok. A kdo ví, třeba tam poznáte někoho zajímavého. A hlavní věc je, že pokud budete navštěvovat taneční kurz, uděláte také něco pro své zdraví.


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15640 (rodina-finance.cz#22226)


Přidat komentář