Tandemový seskok padákem Praha

Kdo z nás alespoň jednou za život nesnil o tom, aby se mohl proletět volně jako pták? Každý z nás měl jistě tento sen a teď je tady možnost si jej splnit.Proč se tedy nerozhodnout a neudělat to rozhodnutí na konci něhož je seskok a pád volným pádem?

 

Láká Vás tandemový seskok z letadla, chcete prožít naprosto jedinečný zážitek na který nikdy nezapomenete? Tandemový seskok s firmou tandemy-kantor.cz je to pravé.  Nabízí zde seskoky padákem ze 4km. Jsou plně profesionální tým, kompletní zázemí včetně vlastního letounu.  Tandemové seskoky provádí od roku 1998, jsou výhradním provozovatelem parašutismu na letišti Mladá Boleslav. Tandemy, tandemové seskoky padákem to je u nich bezpečnost, individuální přístup, luxusní video ze seskoku.** **

Tandemový seskok je odvětví parašutismu, při kterém je pasažér (nováček, student parašutismu) připoután speciálním postrojem ke zkušenému parašutistovi (instruktor, tandem-pilot).

Seskok pod vedením tandem-pilota. Před samotným seskokem stačí pasažérovi pouze 10-15 min. instruktáž. Společně se zkušeným tandem pilotem tak může pasažér zažít téměř minutový volný pád rychlostí přes 200km/h z výšky 4000m a přibližně 5-7min. letu na padáku. Po celou dobu letu může pasažér padák sám řídit.

Výstroj pro tandemový seskok padákem

Tandemový seskok vyžaduje jinou výstroj než pro běžné seskoky. Moderní padákové systémy pro tandemové seskoky využívají postroj se stabilizačním výtažným padáčkem, který je otevřen krátce po výskoku z letadla. To umožní zpomalit rychlost volného pádu dvou lidí na rychlost jednoho parašutisty, prodlouží čas volného pádu a zajistí bezproblémové otevření hlavního padáku.

Vrchlík tandemového padákového systému je větší než pro běžné seskoky, aby unesl dva lidi (pasažéra a tandem-pilota). Všechny moderní padákové systémy používají elektronický přístroj, který** při selhání tandem-pilota sám analyzuje situaci** a v případě potřeby otevře záložní padák.

Třemi největšími výrobci tandemových padákových systémů je: ** Sigma Tandem, Vector Tandem a Strong Dual Hawk**.

Tandemový pilot

Každý tandemový pilot nejprve musí získat instruktorskou licenci pro tandemové seskoky. Požadavky pro získání tandemové licence může mít každý stát odlišmé, ale v zásadě jsou kritéria asi taková: Minimální počet seskoků 1000, a 8 hodin volného pádu. Pokud má uchazeč za sebou ještě zkušenost s použitím záložního padáku, je to jen dobře.V České republice vydává licence Aeroklub Čech a Moravy. Jednotliví výrobci tandemových systémů pak navíc ještě mají své další požadavky.

Jaká je maximální hmotnost pro tandemový seskok?

Dvojice i s výstrojí by neměla mít víc než 225kg, ale padáky i ostatní výstroj je vyrobená tak aby vydržela i větší zatížení. Ale tím se její životnost snižuje.

Tandemový seskok padákem je bezpečný

Statisticky je bezpečnost parašutismu srovnatelná s jinými rekreačními sporty,jako je třeba sjezdové lyžování. Kouzlo tandemového skákání je však v tom, že v "tom" nejste sami. Váš tandem-pilot již má za sebou víc než tisíc bezpečných přistání. Říká se, že na parašutismu je nejnebezpečnější cesta autem na letiště.

Lidé, kteří se starají o tandemové seskoky a vše kolem toho musí být dostatečně kvalifikovaní a splňovat celou řadu různých pravidel. Tandem-pilota nemůže dělat každý z nás. Je to prostě dlouhá cesta, kterou musí ujít, aby se z něj mohl tandem-pilot stát.

Co když se padák neotevře?

Je to velice nepravděpodobné, ale kdyby náhodou, tak Vaše padáková souprava obsahuje i** padák záložní. Příprava na takovou situaci je součástí tréninku tandemového pilota a její řešení je rutinní záležitostí. Záložní padák je zabalený pouze speciálně vyškoleným padákovým technikem s dlouholetou praxí.** Všechny padákové systémy jsou vybaveny automatickým zabezpečovacím přístrojem. Ten je zkonstruován tak, aby v případě nejvyšší nouze záložní padák otevřel automaticky.

Strach z výšek?

Tak ten klidně nechte doma, říká Jindřich Kantor, zakladatel společnosti Tandemy-Kantor a dodává, že opravdový strach z výšek má jen asi 5% lidí a ti nikdy na dovolenou nepoletí. Ostatní, když přijdou na letiště a svěří se jeho týmu, zažijí v první řadě velikou zábavu a na strach si ani nevzpomenou. Prý je horší stát na rozhledně a dívat se dolů než vyskočit z letadla. Tím, že člověk nemá pojení se zemí, nemá ani pocit že je vysoko.

Je tandemový seskok nějak váhově či věkově omezen?

Téměř každý, od 8-mi do 100 let od 20-ti do 100 kg se základní fyzickou zdatností může skočit. Překážkou absolvování tandemového seskoku není tělesné postižení, ani věk nad 80 let. Není potřeba zvláštní lékařská prohlídka, jen dobrá fyzická kondice.

Pro koho není tandemový seskok?

Seskok padákem není vhodný pro lidi trpící na epilepsii, cukrovku a s vadami srdce.

Co si s sebou na tandemový seskok vzít?

Stačí tenisky a pohodlné sportovní oblečení odpovídající aktuálnímu počasí. Vysoká obuv není třeba.

Co je třeba mít na sobě při seskoku?

  • kombinézu
  • ochranné brýle
  • popřípadě rukavice a kuklu

Toto všechno Vám zapůjčí před seskokem přímo na letišti.

Jak dlouho trvá tandemový seskok?

Včetně přípravy zabere celý seskok asi 1 hodinu. Avšak vzhledem k nevyzpytatelnosti meteorologických podmínek se doporučuje si na celou věc rezervovat alespoň dvě až tři hodiny. Protože u „Kantorů“ říkají, že se vám stejně z letiště nebude chtít.

Letoun

Během stoupání do výšky 4000m budete mít možnost sledovat krajinu kolem a pod Vámi. Před výskokem Vám Váš tandem-pilot ještě vše rychle zopakuje a pak stejně jako ostatní opustíte palubu letadla. Pokud některé z pokynů pod dojmem obrovského prostoru kolem Vás zapomenete, nic se nestane, Váš instruktor si s tím poradí.

Výskoku se bát nemusíte, stabilní a pohodový výskok zajistí tandem-pilot. Výskok je nejintenzivnější okamžik seskoku, vstoupíte tak do nového rozměru. Vaše smysly tak poznají to, co jste doposud neměli možnost nikde jinde zažít.

Volný pád

Volný pád trvá až 60 sekund. Postupně dosáhnete rychlosti přesahující 200 km/h, aniž by jste měli pocit, že se takovou rychlostí pohybujete. Pocity se nedají popsat, skutečně se musí prožít. Vychutnáte si krásu volného pádu.

Jak náročné je přistání?

Moderní a nejpouživatelnější padáky jsou skvěle řiditelné a umožňují Váš let v okamžiku přistání téměř zastavit. Pouze se v sedě sklouznete po trávě. Přistání je tak velmi měkké a hladké.

Cena tandemového seskoku

Cena tandemového seskoku začíná na částce cca. 3.600,-Kč. Pokud byste chtěli ještě zaznamenat na DVD nebo jako fotoseriál, musíte počítat s částkou na víc cca. 2.000,-Kč. Ceny jsou individuální, každé letiště si je určuje samo. Proto je potřeba cenu konzultovat na informační schůzce či před objednávkou telefonicky či přes internet.

U „Kantorů“ používají tzv. HandyCam. Každý tandem-pilot má během seskoku svoji kameru a může tak zaznamenat celý průběh před seskokem, volný pád, let na padáku včetně toho jak jste sami řídili, přistání i závěrečnou gratulaci. DVD vám pak na počkání „vypálí“ a vy se budete moci ještě ten den pochlubit přátelům.

Tandemový seskok a počasí

Provedení tandemového seskoku je závislé na počasí. Seskok se větší oblačnosti kdy není vidět na zem, za deště, nebo rychlosti větru vyšší než 10m/vt. Pokud počasí skok nedovolí, domluví se náhradí termín.

Proč skočit tandemový seskok?

Proč jít na letiště, nechat se vyškolit pro seskok, proč nastoupit do letadla a letět tak hrozně vysoko a proč skočit z letadla které letí a nepadá? Proč padat z takové výšky volným pádem, a „doufat že se padák otevře“ Proč pak kroužit nad zemí zavěšený na spoustě šňůrek, výš než kam létají ptáci? Proč to všechno, vždyť je to tak šílený nápad, tak proč to dělat?

Protože je to tak krásné!

Kdo z nás alespoň jednou za život nesnil o tom, aby se mohl proletět volně jako pták? Každý z nás měl jistě tento sen a teď je tady možnost si jej splnit. Proč se tedy nerozhodnout a neudělat to rozhodnutí na konci něhož je seskok a pád volným pádem? Jistě je to šílená věc, ale je to možnost, jak si dokázat splnit aspoň tento malý sen.

Tandemový seskok je možno také věnovat někomu jako dárek pomocí dárkového poukazu. Víte-li o někom, kdo by si chtěl seskok vyzkoušet, ale chybí mu pouze odvaha. Kupte mu tandemový seskok třeba jako dárek k nějakému jubileu. Uvidíte, že to bude určitě ten nejkrásnější dárek, který dostane a na který** nikdy v životě nezapomene**.

Chcete-li zažít pocit, který nikdy v životě nepoznáte?

Máme na mysli tandemový seskok a s ním spojený let vzduchem. Pak neváhejte a udělejte vše proto, abyste mohli zkusit tandemový seskok. Je to báječný pocit úplné euforie a jakéhosi vnitřního napětí, který zažijete pouze tehdy, seskočíte-li a necháte se prostě nést vzduchem.

Seskoku v tandemu se vůbec nic, nikdy v životě nevyrovná. Je to naprosto nepřekonatelný pocit. Jsou lidé, kteří seskočili jednou a od té doby skáčou stále, neboť je to něco jako droga, která Vás prostě nepustí. Hlavní je překonat ten prvotní strach a odhodlat se k prvnímu kroku a tím je přihlásit se k tomu prvnímu seskoku.

Tandemový seskok padákem je perfektní zážitek, který je opravdu na celý život!

Přečtěte si nový článekv českém magazínu**o profesionálních tandemových seskocích v Praze, přímo zde.
**

 


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15648 (rodina-finance.cz#22256)


Přidat komentář