Stříhání a úprava srsti psů -Zlín

Je váš psík spokojený a upravený nebo s ním máte nějaké problémy? Pokud ano, pak je nejlepší obrátit se na odborníky, kteří mu zajistí kvalitní péči a navíc ho prohlédnou i pohledem profesionála. Víme, kam se obrátit.

Má váš pes dostatečnou péči?

Možná, že mu dáváte vše potřebné, ale i přesto není pejsek stále spokojený a naznačuje, že není vše zcela v pořádku. Váš miláček tak může mít skryté problémy, které mu zatím moc nevadí, ale do budoucna by ho mohly potrápit. Proto dbejte na to, aby byl pravidelně koupán, stříhán, česán, hlídejte parazity a pečujte o drápky. I když tyto procedury můžete udělat sami, tak odborník si snáze poradí se psem, který i ze základní péče bývá divoký. Zkuste tedy psí salon. Jednou za čas se vám to určitě vyplatí.

Stříhání a úprava srsti

Je několik základních procedur, které by váš pes měl podstupovat pravidelně, protože zanedbání může vést k nepříjemným zdravotním komplikacím. Proto nenechávejte nic na poslední chvíli a preventivně nechte o svého pejska pečovat. Koneckonců, je určitě i pro vás lepší mít doma pěstěné zvířátko než ušmudlaného pejska.

Stříhání psů

Pravidelná sestřih je třeba k udržení** psího zdraví**. Jednak pes tolik neplstnatí a vy si nemusíte dělat hlavu s vyčesáváním chlupů, které zrovna moc nemilují ani mazlíčci, ani majitelé zvířat. Dlouhosrstým pejskům tak navíc nevadí teplo a jsou svěžejší ve společných hrách s vámi. Rovněž se v zamotaných chlupech nezachytává prach a špína, což může dráždit psí pokožku a on se pak často drbe. Zároveň kůže může dýchat a eliminuje se riziko vzniku různých hnisavých onemocnění, které mohou vést až ke krvavým ranám psa, což už je pak na zásah zvěrolékaře.

A pak tu máme samozřejmě i ty pejsky, jejichž typický vzhled se neobejde bez nůžek profesionála. Takový maltézský pinč, pudl, bišonek nebo leckterý teriér. Tato plemena potřebují pravidelnou údržbu srsti.

Pokud máte doma šampiona, pak** ruka profesionála je základ**, protože i když si myslíte, že znáte, co se při různých soutěžích hodnotí, tak nikdy neupravíte psa jako odborník, pokud jimi sami nejste.

Česání a vyčesávání psí srsti

Už bylo naznačeno, že psi mohou plstnatět. Pravidelné** česání a vyčesávání** vede ke skvělému, zdravému lesklému vzhledu kožichu. A nejen to. I zde je ono riziko, že neúdržba srsti vede k nedýchatelnosti kůže a ta se může zanítit. Což pro psa není samozřejmě příjemné a někdy to může být i životu ohrožující. I když byste to mohli dělat doma sami, tak asi znáte tu situaci, kdy se vám pejsek škube a chce se prát, protože to bere jako hru. Nakonec vás velká plemena povalí a malý psík hbitě zmizí mezi vašima nohama. Nechte proto péči raději odborníkům, kteří vědí, jak se psem pracovat. Zároveň se nemusíte bát, že by se k němu chovali hrubě. On i pes v cizím prostředí trochu znejistí a více drží, tudíž je to snazší.

U vyčesávání a rozčesávání pak někdy bývá spojeno i stříhání, protože se už napravuje nějaký problém. Profesionál ovšem dokáže upravit srst tak, že nebude poznat, že pejsek byl trochu zamotaný. To platí i o plstnatěji.

Koupání a fénování psa

Zde se opět dostáváme k onomu problému, když pes nedrží a utíká. Vy pak můžete vytřít nebo dokonce vymalovat koupelnu, protože váš mazlíček tam nechá spoušť. Nehledě na to, že někteří psi se velmi rádi oklepávají, čímž vám rovněž ohodí interiér mýdlovou vodou. Zase platí, že odborník vašeho psa šetrně a rychle umyje a aby procedura pro něj byla co nejsnesitelnější, tím pádem kratší, tak se přistoupí k fénování. To probíhá samozřejmě na takovou teplotu, aby ji pes snesl. Stačí jen několikrát do roka dopřát psovi tuto službu. Uvidíte, že to ocení nejen on, ale i vy.

Čištění uší psa

Protože se pejskům v uších tvoří maz, tak je třeba ho pravidelně odstraňovat. Ulehčíte si ale práci s tím, když mu necháte odstra nit i chloupky. Nebude se zde zbytečně zachytávat sekret a navíc odstranění je dlouhodobé, protože se provádí pinzetou.Jistě sami víte, že ucpání uší pak může mít neblahé následky pro psa, protože on se velmi orientuje podle smyslů jako je sluch či čich.

Stříhání psích drápků

Zde vyvstává jedno riziko, kvůli kterému byste to neměli dělat doma. Pokud má pejsek tmavé drápky, tak nevidíte cévku, která prostupuje nehtem. Střihnutí do ní může být pro něj tak bolestivé, že to raději nechte na profesionálech, kteří znají anatomii psa. Stačí, když úpravu zvířeti dopřejete jednou za dva měsíce.

Čištění análních žlázek

Buď vás ji profesionál naučí anebo ji může provést sám, protože není zrovna líbivá. Jemným stlačováním okolo řitního otvoru se odstraňuje sekret, který dělá v této oblasti neplechu, proto je třeba jej odstranit.

Kolik stojí střihání a úprava psů ve Zlíně?

Záleží na plemeni a náročnosti. Obecně platí, že Koupání a příplatek za rozčesání je za 100 Kč. Stříhání vás vyjde v rozmezí 200 Kč až 450 Kč a pokud přijdete s kočičkou, tak zaplatíte asi 200 Kč. Tyto ceny platí u paní Kuchařové.

Domácí péče o psa

Kontrolujte svého** psa i doma.** Jednou za čas ho asi stejně budete muset trochu učesat. V tom případě se podívejte, jestli nemá klíšťata, blechy nebo jiné parazity, které mu zkomplikují život. Dívejte se mu na chrup, zda se mu nevytváří zubní kámen a zkuste mu čistit dásně. Zabráníte tím nejen nepříjemnému zápachu z úst, ale rovněž mu budete chránit i zuby. Podívejte se, jestli se mu neusazuje sekret okolo očí. Ten pravidelně čistěte, aby psa nedráždil (často si pak zvířata mnou oči), nebo aby mu oko dokonce neucpal.

** Nechte o svého psa pečovat.** Spokojené zvíře má nejen lepší život, ale přenese dobrou náladu i na vás. A koneckonců – vždyť je to váš miláček a vy nechcete, aby se trápil.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15777 (rodina-finance.cz#22648)


Diskuze a zkušenosti

hanka | 08.03.2011 19:14
stříhání Mám jen ty nejlepší zkušenosti. Všem pejskařům vřele doporučuji.


Přidat komentář