Sportovní potřeby - fotbal

Fotbal patří mezi nejoblíbenější sport, a to jak u dětí, tak dospělých. Máte-li doma potomka, který aktivně holduje tomuto sportu, nebo Vy sami kopete, přinášíme Vám ucelený přehled potřebného vybavení na fotbal, které podpoří efektivnost celé hry.

Potřebné vybavení na fotbal

 • Branka
 • Brankářské dresy
 • Brankářské rukavice
 • Brankářské trenky, kalhoty
 • Dres pro rozhodčí
 • Fotbalové dresy
 • Fotbalové chrániče
 • Fotbalové míče
 • Fotbalová taška
 • Fotbalové trenky
 • Karty pro rozhodčí
 • Kopačky
 • Obal na boty
 • Píšťalka pro rozhodčí
 • Pumpička na míče
 • Sálovky
 • Štulpny

Podrobnější popis potřebného vybavení:

Branka – branka je k dostání většinou víceúčelová, tj. můžete ji použít nejen pro fotbal, ale také pro hokej nebo florbal. Brána je vyrobena z masivních bezešvých trubek. Chcete-li, aby Vám branka vydržela co nejdelší dobu, vybírejte žárově pozinkovaný povrch branky. Zadní stěna branky skýtá bytelnou drátěnou síť, důležitou pro zachycení míče nebo puku.

Brankářské dresy – tak, jako rozhodčí, i brankář má odlišný dres od ostatních hráčů. Brankář může vybírat z dresu, který má krátký nebo dlouhý rukáv. Dres může být vyroben z nejrůznějších materiálů, například polyesteru. Je důležité, aby materiál zajišťoval prodyšnost, snadnou údržbu, nemačkavost.

Brankářské rukavice – patří mezi velmi důležitou výbavu každého brankáře, a to jak tzv. víkendového rekreačního brankáře, tak profesionálního. Kvalitní brankářské rukavice Vám zajistí, že Vám míč rozhodně nevyklouzne z rukou.

Brankářské trenky, kalhoty – jedná se o speciální trenky, které jsou vypolstrované jedinečnými vycpávkami, které tlumí časté pády brankáře a současně zajistí dostatečné odvětrávání.  Vycpávky jsou umístěné v oblasti stehen i kyčlí. Kvalitní brankářské trenky jsou dokonale přizpůsobené pohybům brankáře.

Dres pro rozhodčí – dres rozhodčího je odlišný od hráčského dresu. Je to prosté, nutnost odlišení spočívá v jednoznačném rozlišení rozhodčího od hráčů fotbalu. Dres rozhodčího je většinou složen z trenek, trika s krátkým rukávem a trika s dlouhým rukávem. Dresy jsou vyrobené většinou z kvalitního 100 % polyesterového vlákna, který zajistí odvod vlhkosti od těla, a to v místech, kde se rozhodčí nejvíce potí. Jedinečná technologie ClimaCool zajistí vzdušnost i komfortnost, a to i při vysokém sportovním nasazení. Vždyť i rozhodčí toho hodně naběhá po hřišti za jeden zápas, ne, jen samotný hráči. Materiál dresu se vyznačuje rychlým schnutím a nemačkavostí. Dres je však možné využít i pro jiné sporty, ne jen pro fotbal.

Fotbalové dresy – fotbalový hráč je dlouhou dobu aktivní na hrací ploše, z toho důvodu dresy v dnešní době využívají nejmodernější technologie a poznatky. Ten správný dres pro Vás můžete vybírat ze známých světových značek. Dresy mohou mít krátký nebo dlouhý rukáv. Dresy jsou vyrobené většinou z kvalitního 100 % polyesterového vlákna, který zajistí odvod vlhkosti od těla, a to v místech, kde se rozhodčí nejvíce potí. Jedinečná technologie ClimaCool zajistí vzdušnost i komfortnost, a to i při vysokém sportovním nasazení.

Fotbalové chrániče – omezí a ztlumí nárazy, pády, odrazy míče, ostatních spoluhráčů. Fotbalové chrániče nejen pomohou, aby Vás fotbal méně bolel, ale dodají Vámi i na atraktivnosti, posílíte svoji image. Chrániče se povětšinou vyrábějí z moderní skořepiny. Upnutí k noze je regulovatelné pomocí dostatečně dlouhých suchých zipů. Chrániče slouží pro optimální rozložení plochy, která se stýká s Vaší holení. Jsou navrženy tak, aby dokonale a bezpečně držely na Vaší noze a neklouzali. Chrániče jsou k dostání v různých velikostech, a to podle toho, zda je hráčem dítě, nebo dospělá osoba. Chrániče dostanete zakoupit v nejrůznějším barevném provedení.

Fotbalové míče – k dostání jsou fotbalové míče určené pro halové povrchy a pro venkovní prostor. Fotbalový míč je sešitý z 32 dílů, vyroben ze speciálního materiálu, s butylovou duší, která zajistí silný odraz a lepší stabilitu tvaru míče. Míč je k dostání v klasické velikosti pro fotbal.

Fotbalová taška – ať už provozujete jakýkoliv sport, vždy se Vám bude hodit prostorná taška, která pojme veškeré sportovní potřeby na daný sport, a to včetně oblečení, bot a doplňků. Vybírejte tašku, kterou můžete nosit v ruce i přes rameno, dále tašku, která má více kapes, nejlépe uzavíratelných na zip, tašku, která se dá lehce vyprat.

Fotbalové trenky – jsou velmi důležité, neboť hráč, aby podal maximální výkon, se v nich musí cítit dobře. Nesmí ho nikde škrtit, nesmí mu ani padat. Vybírat můžete opět ze známých světových značek. Fotbalové trenky jsou vyrobené většinou z kvalitního 100 % polyesterového vlákna, který zajistí odvod vlhkosti od těla.

Karty pro rozhodčí – každý rozhodčí potřebuje červenou a žlutou kartu, kterými uděluje hráčům tresty. Karty jsou povětšinou vyrobeny z odolného plastového materiálu. Prodávají se jako sada, tj. jedna karta červená, jedna karta žlutá.

Kopačky – můžete vybírat z kopaček nejrůznějších známých značek. Při výběru kopaček porovnávejte cenu společně s výkonem. Jistě pro Vás bude dobré i příjemné, pokud si pořídíte kvalitní kopačky za příjemnou cenu. Kopačky se rozdělují podle toho, kam je použijete. Tzv. lisovky jsou kopačky určené na povrch trávy, tzv. kolíky jsou kopačky, které uvítáte na tvrdé plochy, například beton, tzv. sálovky jsou kopačky vhodné do haly, tělocvičny, jak už název napovídá, a tzv. turfy jsou kopačky, které jsou určené pro povrch umělý, tj. umělou trávu. Jakmile tedy budete vědět, pro jaký povrch kopačky pořídíte, vyberte i vhodný materiál svršku kopaček, který může být z: pravé kůže, kvalitní syntetické kůže, pravé měkké kůže, pravé klokaní kůže, voděodolné přírodní kůže, syntetické kůže s mikrovláknem, superměkké a ultratenké kůže aj.

Obal na boty – obal rozhodně oceníte, při přenášení kopaček ve sportovní tašce. Obal zajistí, aby boty neušpinily ostatní Vaše sportovní potřeby, a to včetně tašky. Vybírejte obal z materiálu, který se dá lehce vyprat a dobře se udržuje, má uchycení pro ruku. Pokud budete mít štěstí, můžete sladit barvu obalu na boty se sportovní taškou.

Píšťalka pro rozhodčí – jaký by to byl rozhodčí, kdyby nebyl vybavený píšťalkou. Píšťalka je vhodná jak pro venkovní, tak pro vnitřní využití. Připravte se na pronikavý vysoký tón, který píšťalka vydává. Je to však potřeba, a to z důvodu velikosti hřiště, aby byla slyšet po celé hrací ploše.

Pumpička na míče – zajistí rychlé i snadné nafouknutí Vašich míčů na fotbal, i další jiné sporty. Pumpičky se dodávají i s kovovou jehlou, pro lehké nafouknutí.

Sálovky – tyto sportovní boty jsou určené na hladké a umělé povrchy, tedy pro parkety, koberce, betonové podlahy. Správná sálovka poskytuje dostatečnou oporu noze a dobře odvádí přebytečné vlhko i teplo. Podešev sálovky, která je z přírodní pryže, zajistí stabilitu a současně účinně bude absorbovat nárazy při Vašem dopadu na podlahu, zem.

Štulpny – co by to bylo za fotbalistu, kdybyste neměli správné fotbalové štulpny, které s ponožkou i s třemenem patří mezi nebytnou výbavu. Tak jako u kopaček, tak i štulpny můžete vybírat ze známých světových značek. Můžete vybírat štulpny s ponožkou, nebo bez ponožky. Vybírejte materiál složený z polyamidu a elastanu, abyste měli zajištěnou snadnou údržbu. Optejte se také na antibakteriální vrstvu, která je velmi důležitá. Díky zmíněnému materiálu Vám bude štulpna perfektně držet na noze, a bude velmi odolná. Samozřejmostí je dostání štulpen v nejrůznějších velikostech.

Kde zakoupit sportovní potřeby pro fotbal

Pro zakoupení fotbalových potřeb můžete navštívit specializované sportovní prodejny a sportovní centra. Můžete je však zakoupit také v internetových shopech.

Materiál oblečení

 • Colmax - vlákno Coolmax má speciální tvar, který zvětšuje jeho plochu, čímž dochází k lepšímu odvodu potu od těla a výraznějšímu přísunu okolního vzduchu k tělu. Coolmax tímto vytváří mezi tělem a oděvem jisté mikroklima, které zabraňuje přehřátí organismu.
 • Polyester – polyesterová vlákna mají vysokou elastičnost, odolnost vůči otěru, odolnost vůči působení světla i slunečních paprsků. Mají sklon ke tvorbě žmolků. Mají velmi nízkou navlhavost, velký sklon ke vzniku elektrostatického náboje. Výrobky s polyesterovými vlákny je možné žehlit při teplotě do 200°C. Vlákna jsou hořlavá, taví se dříve, než hoří.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15508 (rodina-finance.cz#20782)


Přidat komentář