Škola a kurzy potápění - Brno

Podívat se na svět "očima ryby" tedy do podvodního světa láká snad každého. Objevovat krásy těchto koutů přírody však vyžaduje absolvování alespoň základních kurzů potápění. Hravě vám s tím pomůžou v potápěčské škole na Jánské v Brně

Kvalitní kurzy potápění v Brně

Chystáte se k moři a láká vás objevovat podmořský svět v plné své kráse? Anebo vás zajímá, co zajímavého skrývá rybník v místě vašeho bydliště? V tom případě jsou pro vás připraveny kurzy potápění, ale nejen pro začátečníky! I již zkušený potápěč se ve vybraném kurzu může dozvědět něco více, a hlavně se zase něčemu novému naučit. Pokud už však pro vás je potápění více než koníčkem a kurzy pro méně zdatné by vás pouze omezovali, zkuste instruktorský kurz potápění.

Rukou nad potápěním nemávejte ani v případě, že sami nejste vyznavači tohoto sportu. Určitě ve svém blízkém okolí máte někoho, kdo by rád potápění zkusil a jestliže zrovínka slaví kulaté narozeniny, darujte mu třeba jeden z kurzů potápění.

Zdlouhavé vyhledávání kvalitních kurzů přes internet vám snadno usnadní internetový portál www.skola-potapeni.eu, kde mimo širokou nabídku kurzů potápění můžete využít i půjčovnu potápěčského vybavení, anebo pro stále váhavé je tu možnost vyzkoušet si jeden ponor zkušebně a ověřit si tak, že je potápění to pravé právě pro vás.

Škola potápění Secret of the sea v Brně

Kurzy potápění v Brně - logo

Tuto brněnskou školu potápění založil v roce 2009 Jakub Žárský, a to krátce po absolvování instruktorského kurzu a následné praxe jako instruktor potápění. A protože je potápění nejen jeho práce, ale také velkým koníčkem, věnujeme se mu s** maximální pílí** a díky tomu si vy teď máte možnost vybrat z tak široké nabídky.

Secret of the sea nabízí tyto služby:

  • Zkušební ponor – zkušební potápění
  • Základní kurz pro začátečníky
  • Kurz pro pokročilé potápěče
  • Výcvik pro mistry potápěče
  • Kurz pro profesionální potápěče
  • Speciální kurz pro potápěče – záchranáře
  • Instruktorský kurz potápění
  • Speciální kurzy potápění, mezi které patří například – potápění v noci, z lodě anebo kurz digitálních fotografií pod vodou aj.
  • Technické kurzy potápění
  • Potápění pro děti

Škola Secret of the sea (jak zní její oficiální název) působí jak v Brně, kde má své sídlo, ale také v Prostějově a Vyškově a je tak určená široké veřejnosti na celé jižní Moravě. A nejen ji – výborné hodnocení absolventů má za následek, že se sem hlásí i lidé z celé ČR.

Veškeré informace a kontakty na školu potápění Secret of the sea najdete na stránkách www.skola-potapeni.eu nebo kliknutím přímo zde.

Škola potápění v Brně - kontakt

Jak potápění v potápěčské škole probíhá?

Záleží na tom, jestli jste úplný začátečník, zkušený nebo téměř profesionál.

Potápění úplně poprvé - pro začátečníky

V případě, že** jste se ještě nepotápěli** a máte obavy, zda vás bude potápění bavit, je tu možnost využít zkušební ponor, tzv. program SSI Try Scuba, který zahrnuje hodinovou teorii i s video instruktáží a následný ponor v bazénu v plné potápěčské výbavě po dobu 45 minut. Cena takového ponoru stojí 900 Kč a v případě, že se vám potápění zalíbí natolik, abyste pokračovali, můžete se zapsat do kurzu pro začátečníky a bude vám z ceny odečteno 500 Kč.

Kurz pro začátečníky potápění v Brně

To už se tedy dostáváme ke kurzu začínajících potápěčů. Velkou výhodou je, že v kurzu vás bude pouze pět a to proto, aby se vám instruktor mohl dostatečně věnovat. Výuka probíhá v bazénech (v Brně za Lužánkami, ve vyškovském aquaparku, v městských lázních v Prostějově anebo tam, kde se se školou dohodnete), závěr kurzu pak probíhá na tzv. otevřené vodě, a to jak v České, tak Slovenské republice, tak v Rakousku, a dokonce i v Egyptě či Norsku. Tomu ale předchází samozřejmě teoretická výuka s video ukázkami a prezentacemi, následuje tedy potápění v bazénu a nakonec ten pravý požitek z potápění a objevování krás podvodního světa.

Základní cena kurzu je 8.499 Kč, avšak škola potápění poskytuje slevy jak studentům, tak kolektivům apod.

Potápění - mořský svět

Kurz pro pokročilé potápěče v Brně

Pokud už jste o něco zkušenější potápěč, což znamená, že máte za sebou minimálně 25 ponorů a chtěli byste vyzkoušet něco nového, získané zkušenosti ještě více rozšířit, je tu právě pro vás kurz pokročilých potápěčů.

Zde okusíte potápění v noci, navigaci, potápění se do hloubky no a čtvrtou specializaci si vyberete sami z dané nabídky. Součástí kurzu je také teoretická výuka s učebním materiálem a v ceně kurzu je i zapůjčení kompletní potápěčské výstroje. Po absolvování kurzu získáte certifikát pro potápění se do hloubky 39 metrů a vybraných specializací.

Jak se stát mistrem potápěčem?

Nejedná se o žádný kurz potápění. Stačí, že máte za sebou kurz pokročilého potápěče a na to minimálně padesát ponorů, stáváte se mistrem potápěčem. Musíte si však školu o certifikaci zažádat. Takovéto to ocenění za zásluhy vás vyjde na 1.500 Kč, a jestliže se nehodláte potápění věnovat z profesionálního hlediska, dosáhli jste nevyššího možného ocenění pro potápěče neprofesionály a jste tudíž zaslouženým mistrem potápění.

Specializační kurzy potápění v Brně

Specializaci získáte pro absolvování pokročilého potápěče. Můžete však svoje zkušenosti obohatit jednotlivými specializacemi, které jste ještě neměli možnost vyzkoušet.

Nabídka školy potápění Secret of the sea v Brně

Nabídka této školy je opravdu široká. Nabízí:

Vrakové potápění

Jak už název napovídá, jde o potápění se okolo a ve vraku předem vytipované lodi. Získáte tak nejen praxi v zkoumávání potopených lodí, ale také to, jaká jsou rizika a jak se jim vyhnout a naučíte se jak vrak lokalizovat a jak se na ponor připravit.

Potápění v noci

Vidět svět pod vodou pouze při omezeném světle a to z vlastní svítilny je až k nezaplacení. Všechno je tak jiné a absolvent tak získá další pohled na podvodní svět. Kurz zahrnuje opět teoretickou výuku, studijní materiál a po zakončení kurzu pak certifikace.

Potápění z lodi

Tento kurz je určen pro ty, co se chystají na „potápěčskou“ dovolenou. Tam totiž budete veškeré ponory dělat z lodi, takže vás na tuto akce řádně připraví jak teoreticky, tak prakticky, i když pouze v domácích podmínkách.

Hloubkové potápění

Kurz určen pro všechny zvídálky, pro které není potápění jen sport, zábava, ale rádi poznávají jiný svět a také své síly. Důkladná teorie a praxe vám umožní získat certifikát a vy se pak budete moci ponořit** do hlubokého oceánu**.

Kurz navigace pro potápění

Jestliže se chcete potápět sami na vlastní pěst, měli byste absolvovat kurz navigace, neboť právě zde vás naučí, jak se v podvodním světě orientovat, jak pracovat s kompasem a hlavně, jak najít cestu zpět na nadvodní svět.

Speciální kurz Enriched Air Nitrox

Pod vodou být věčně nemůžete, avšak lze tento pobyt prodloužit, když se naučíte jak na to. A od toho je práce speciální kurz Enriched Air Nitrox.

Vyhledávání a vyzvedávání ze dna moře

Výzva pro všechny badatele, co rádi objevují. A kdo by také nechtěl najít poklad na dně moře? V tomto kurzu se naučíte jak pracovat s technikou, kterou k vyhledávání a následnému vyzvedávání pokladů potřebujete.

Kurz potápění v suchém obleku

Je určen pro ty, co se chtějí potápět i mimo hlavní sezónu, tj. na podzim a v zimě. Důvodem, proč se někdo potápí právě v tomto období je jasný – je výborná viditelnost.

Kurz podvodní digitální fotografie

Nejvhodnější je tento kurz absolvovat na jaře, před dovolenou. Někdo mávne rukou, že k focení pod vodou stačí pouze kvalitní fotoaparát a pouzdro do vody. To samozřejmě ano, ale tento kurz vám otevře oči a připraví na to, fotit ty správné okamžiky, z těch správných úhlů.

Potápění pro děti – Scuba rangers

Škola potápění myslí i na vaše ratolesti. A tak jestliže se rádi potápíte a chcete s sebou pod vodu vzít i svého potomka, zapište ho do kurzu Scuba rengers. Samozřejmě je zde omezení věku – musí mít minimálně 8 a maximálně 12 let. Pak už je potápění pro dospělé.

Dále škola nabízí možnost profesních kurzů, jako jsou profesionální potápěč, potápěč záchranář a nakonec instruktorský kurz.

Tak vzhůru do podvodního světa!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15734 (rodina-finance.cz#22545)


Přidat komentář