Sexy šaty

Sexy šaty. Už toto slovní spojení evokuje něco svůdného, možná erotického. Ne vždy ale sexy šaty musí být prvoplánově dráždivé. Sexy jsou proto, že udělají sexy vás. Podívejte se, jaké typy žen mohou obléknout jednotlivé střihy šatů.

Upnuté šaty vs. šaty vyzývavé

Jak již bylo naznačeno, mylnou domněnkou bývá, že pokud si na sebe obléknete šaty, které jsou dlouhé až na zem a navíc mají v horní části rolákovitý střih, tak v nich nemůžete být sexy. Pokud jsou upnuté, kopírují linie vaší postavy a navíc mají třeba červenou barvu, tak v nich budete zatraceně sexy. Zatímco nudné, vytahané a nepříhodně barevné koktejlky, které sice sahají pod zadek a mají hluboký výstřih, vám mohou spíše uškodit. Stačí vybrat správný střih pro vaši figuru, který zdůrazní přednosti a zakryje nedostatky. Vyberte si také z barevné škály ten správný kolorit, který konvenuje vašemu typu.

Šaty Vám musí slušet

Je velice těžké určit, jaká barva a střih se bude hodit zrovna vám. Existují určité predispozice, které leze aplikovat na, řekněme, většinu žen, ale nemusí to být vždy striktní pravidlo. Proto také hodnoťte podle toho, jak vám to sluší, když se podíváte do zrcadla. Pokud při výběru váháte, tak se ale můžete orientovat podle níže uvedených rad.

Jaký střih sexy šatů si zvolit

Dlouhé i krátké. Obé jsou sexy. Pokud jste vysoká a štíhlá, určitě na vás více vyniknou dlouhé šaty, byť by byly od krku až k chodidlům dlouhé. Jste-li menší, tak budíte dojem zranitelnosti. Proto zkuste princeznovské šaty. Takovými může být korzet s nadýchanou sukní až na zem. I tak budete sexy. Jste-li kypřejších tvarů, tak si vyberte takové, které mají výraznější střih vršku, aby nezdůrazňoval vaši plnost. Proto volte minimálně silnější ramínka, které mohou přejít i v rukávky. A přesuňme se i ke krátkým šatům.

Štíhlým ženám budou slušet nabírané šaty s balónovou sukní. Jinak samozřejmě to mají štíhlé ženy jednodušší, protože tomuto typu postavy sluší vše. Pokud jste ale příliš hubená, tak se ale vyhněte upnutým šatům, ze kterých vám budou lézt kosti. Jestli máte plnější tvary, tak zvolte pouzdrové pevné šaty, které vaši postavu vhodně zformují. Základní pravidlo zní, že si musíte vybrat správnou velikost, které vám skvěle padne. I když na visačce je číslo 50, tak vás může udělat sexy a neštiťte se toho. Číslo 48 se vám může zařezávat a dobrou službu vám neposkytne.

Barevné sexy šaty

Nejen černé a červené šaty jsou sexy. Existuje spousta krásných barev šatů, ve kterých můžete právě Vy vypadat sexy. Zde je několik rad.

Pravidla pro výběr barevných sexy šatů

Co se barevnosti týká, tak prvním předpokladem pro kolorit, který vám bude sedět, je orientace podle barvy vašich vlasů. Pokud jste dlouhovlasá blondýnka, tak v kontrastu s tmavou barvou šatů více vyniknete. Čili samozřejmě černá, temné odstíny studených barev tmavě modrá nebo tmavě zelená na vás upozorní. Stejně tak můžete zvolit i tmavě vínovou nebo čokoládově hnědou. Tmavovlásky zase sáhnou po klasicky bílé, barvě světle hnědého kapučína nebo béžové. To platí v případech, kdy máte rozpuštěné dlouhé vlasy, protože musíte pamatovat na to, že vlasy spadají na oděv a pokud by příliš splývaly s šaty, tak váš účes bude působit jakoby nedodělaně a váš model pak nebude nějak sedět. Když si však vyčešete vlasy nebo nosíte krátký sestřih, tak je to něco jiného, to se řiďte barvou kůže.

Barvy pro typ Vaší pleti

Zde se také trochu hraje s kontrasty. Pokud máte příliš světlou pleť, tak se k vám nebudou hodit odstíny, které konvenují vaší barvě pleti. Jedná se zejména o světle růžovou, béžovou, bílou, světle lososovou, žlutou nebo hnědou. Někdy úplně nesedne ani světle modrá nebo tmavě vínová, protože pleť působí mdle. Zkuste proto klasiku černou, olivově zelenou, odstínyčervené nebo námořnicky tmavá modrá. V případě opálení si zase pohrajte s bílou, výše zmíněnými odstíny, které se nehodí pro bledší pleť, zkuste i olivově nebo světle zelenou, tělovou nebo si můžete dovolit šaty s perleťovým nádechem. Všeobecně platí, že snědá pleť snese větší škálu barev.

Existují barevné kombinace, které snad vždy zaberou. Pokud jste černovláska se sněhobílou pletí, tak vás zvýrazní ohnivě rudá. Blondýkám většinou konvenuje světle modrá. Dívky se zrzavými vlasy vyniknou ve světlých odstínech zelené nebo olivové. Opáleným ženám vyloženě sedí bílá barva.

Univerzální barvy sexy šatů - bílá a černá

Univerzální barvy, které se hodí ke všemu a ke všem. O černé to v podstatě můžeme říci. Blondýnkám, ženám se světlou nebo opálenou pletí určitě. Trošičku to barevně hapruje, pokud máte dlouhé černé vlasy, které volně splývají s oděvem (viz. výše zmíněné pravidlo), ale jedná se o nepatrný detail. Černá navíc, jak všeobecně známo, nejen zeštíhluje, ale také více vykresluje kontury těla. Co se týká bílé barvy, tak zde už je to složitější. Pokud jste bledší, tak bílou zvažte. To je asi základní pravidlo. Pomůže vám, když budete mít tmavší barvu vlasů, která celkový efekt pozvedne, blondýnka to má složitější. Jinak se výběr barvy pak orientuje podle typu postavy, protože světlá rozšiřuje. Pokud je navíc lesklá, tak tím spíše.

Jak vypadat v šatech svůdně?

I když se zde budeme o lehce flirtujícím typu, tak to neznamená, že budete působit lacině. Předně si uvědomte, na jakou akci si šaty vezmete, jestli je to vhodné. To si zhodnotíte o odstavec níže, nyní jdeme na svádivé šaty.

Ty se dělí do dvou základních kategorií. Jednak jsou to ty prvoplánově smyslné a pak jsou to lehce tajemné. První kategorie obsahuje šaty, které jsou kratší a mají hluboký výstřih. Tento typ se hodí například na párty do klubu, který je spjat s latinskoamerickou kulturou. Druhý typ šatů spíše naznačuje nebo dává tušit, co se pod nimi skrývá. Jedná se o oblečení s výstřihem na zádech, rozparkem, který odhaluje jednu nohu nebo o různě rafinované transparetní aplikace, které například končí těsně nad zadečkem.

Důležitá je také barva. Asi se nebudete divit, že ohnivě rudá evokuje erotiku. Ta je opravdu sexy. Stejně tak to jsou ostatní teplé barvy obdobného typu – fialová nebo sytě oranžová.

Kam jít v sexy šatech?

Pokud máte firemní večírek, tak si můžete vzít něco méně upjatého, než nosíte v kanceláři. Pamatujte ale, že i tak budete v kontaktu se svými šéfy a kolegy a někdy není dobré, když vás uvidí jako více smyslnou ženu. Pokud se objevíte na večírku, který je rovněž formálního typu (otevírání určitého podniku, párty zaměstnavatele vašich přátel apod.), ale s tamními lidmi se pracovně nesetkáváte, tak si můžete dovolit i více.

Výběr bot k sexy šatům?

Jestli si vyberete krátké šaty, tak si dejte pozor, jakou obuv zvolíte. Obujete spíše páskové střevíčky nebo k pouzdrovým šatům lodičky. Dejte si pozor na takové ty klasické boty, které mají plnou špičku a pásek okolo kotníku. Vypadá to příliš mohutně, ale je to nešvar, který se často vyskytuje. Tyto boty se spíše hodí pod kalhoty, ale samozřejmě je můžete vzít i pod sukni dlouhou. Pod tuto delší obměnu oděvu si vybírejte boty také pečlivě. Zejména barva musí ladit. A důležité je, aby jste se cítila pohodlně, proto vybírejte podpatky, které snesete. Tím se dostáváme k zásadní otázce. Některé ženy nejsou zvyklé běžně nosit lodičky, a pokud jsou nucené vzít ke společenským šatům obuv, tak hledají něco bez podpatků. Není to sice příliš obvyklé, ale lze si vzít balerínky nebo jinak subtilně řešené boty. Na mokasíny zapomeňte. Pro běžné denní nošení pak zvolte boty na klínu, třeba z lýkového materiálu, který v jarních měsícíh bude působit svěže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15678 (rodina-finance.cz#22365)


Přidat komentář