Sexy plavky - typy, trendy, střihy,

Sníh už je pomalu jen na horách a začíná přicházet jaro. Nadchází sezóna, na kterou se pomalu připravujeme a sice letní. Vždyť spousta médií vás na ni připravuje se slovy „štíhlá do plavek“. My vás připravíme pod heslem „plavky, ve kterých budete sexy“.

Sexy v plavkách totiž nemusí být jen ultraštíhlá těla. I když některé ženy mají skoro trauma vzít si plavky, existují střihy, které zalichotí každé postavě.

Typy plavek

Existuje několik** typů plavek**, co se zpracování týče. Jednotlivé střihy naleznete pod mezititulkem „Plavky pro každou postavu", kde si rozebereme střihy vhodné pro jednotlivé postavy.

Klasické plavky z elastického materiálu jsou vyráběny za pomocí jemných technologií, které především myslí na účel produktu. Plavat ve vodě a posléze se opalovat. Proto jsou materiály vybírány a zpracovávany tak, aby co nejrychleji schly a střihy se snaží přizpůsobit tomu, aby se sluneční paprsky dostaly na co největší plochu těla.

Ještě za dob Marilyn Monroe se nosily jen monokiny (tedy jednodílné plavky), nejlépe s nohavičkami. Postupně se ale, jak se krátily oděvy a více se odhalovala těla, tak i plavky začaly být úspornější. V sedmdesátých letech už bylo běžné, že se nosily tzv. bikiny, čemuž dopomohla i uvolněná éra hippies.

Dnes si můžeme dovolit plavky nejen z hlediska účelu, ale i parády. Proto vedle jednobarevných hladkých stálic nalezneme i obměny s různými kamínkovými aplikacemi, různými potisky, efektně řešenými ramínky nebo složitě prostříhané varianty, které sice nezaručí souměrné opálení, ale na pláži budete středem pozornosti.

Typ plavek pro každou postavu

Zde si rozebereme jednotlivé typy, které existují, ale také vhodné střihy pro určité typy postav. Jestli máte menší prsa, větší bříško nebo širší boky, lze pro vás nalézt ty správné plavky.

Předem ale ještě začneme barvami. Protože plavky jsou oděv, který co nejtěsněji splývá s vaší kůží, a tak vybírejte podle toho, jak vám ladí k pokožce.

Vhodné barvy pro plavky

Jestli máte světlou pleť, tak vybírejte barvy podzimu. Oranžovou, zelenou, fialovou, červenou nebo pak tmavé jako je námořnická modř či černá. Ebenová pleť si skvěle padne do oka s bílou, žlutou, azurově modrou nebo růžovou. Všeobecně platí, že světlá pleť se nesnese se světlými odstíny plavek, opálená a snědá pokožka to má jednodušší, té nevadí v podstatě nic. Ude můžete vybírat podle barvy vlasů nebo typu postavy

Pro koho jsou klasické bikiny?

Podprsenka bez výztuže ve tvaru trojúhelníčků, kalhotky silně vykrojené a úzké v místě boků, rovněž v podobě tanga. Tento typ se hodí pro velmi štíhlé postavy a malá prsa. Pokud máte tento typ postavy, můžete si dovolit i větší vzory, nápaditější barvy a rafinovaná zpracování jako jsou řetízkové spoje. Máte totiž jistotu, že vám tato aplikace udrží plavky na těle.

Plavky s vyztuženou podprsenkou a vyšší kalhotky

Výztuž perfektně udrží větší prsa. Lze ovšem použít i plavky s push-up efektem, který nadzvedne menší poprsí. Kalhotky do pasu s vyším sedem zakryjí větší bříško nebo zadeček. Střih a´la šortky se zase přizpůsobí objemnějším bokům, jen vyberte dostatečnou velikost, aby se nikde nezařezávaly. Rovněž tak opatrně postupujte u silnějších stehen, protože pokud budou nohavičky na tuto část malé, tak se budou rolovat nahoru a bude to působit divně.

Dostali jsme se do střihů pro plnější tvary, tak si zde vybereme i z koloritu a případných aplikací. Vybírejte spíše jemnější barvy a jednoduché malé vzory, které vám nepřidají na objemu. Máte-li problematičtější partie a není vám příjemné chodit po pláži jen tak v plavkách, pořiďte si pareo, které obmotáte kolem boků anebo jej efektně uvážete za krkem, z čehož vznikne dojem šatů. Pareo se často dodává k jednotlivým kompletům plavek, takže jej můžete mít ve stejné barvě a materiálu.

Plavky sportovního střihu - bolerko

Bolerko nebo tzv. lambada se hodí zejména pro sportovkyně. Lehce vyztužené kostice a speciální překřížení ramínek na zádech vám umožní vykonávat i fyzicky náročnější aktivity, než je rekreační plavání. Kromě závodního plavání si můžete odskočit i na hřiště zahrát si volejbal.

Dva díly plavek spojené v jednom místě

V podstatě se nacházíme už v jednodílných plavkách. Jedná se střih podprsenky typu lambada a vyšších kalhotek, které jsou spojeny pouze na bříšku a zádech klasicky látkou nebo třeba kroužkem. Proto ještě ale navozují dojem dvoudílného setu. Tento typ ale má ale dobrou krycí funkci. Pokud máte větší boky a bříško, tak je střih skvěle zakryje, protože složitost zpracování rozbíjí celkový efekt celistvosti. Když si navíc vyberete zeštíhlující vzor (například proužky svislé či se sbíhající směrem do středu), tak výsledek ještě více umocníte.

Jednodílné plavky - monokiny

Plavky, které byly prvotinou tohoto typu plážového úboru. I dnes se prodávají a těší se celkové oblibě. Ne každá žena touží prvotně po opálení, existují i materiály, které nechají prostoupit paprsky i skrze látku a navíc se vám hodí plavky do krytého bazénu.

Sportovkyně jistě ocení klasický střih s podpěrou na zádech, protože se při kondičním plavání tolik nezatěžují svaly. Jednoduchý hladký střih zase umožňuje působit aerodynamiku a vy budete při plavání rychlejší.

Existují ale i plavky, které by byla škoda neukázat na pláži. Jedná se o modely, které mají různé prostřihy. Jednou z variant jsou výstřihy v oblasti pasu. Působí to podobně jako u výše zmíněného typu (dva díly navzájem spojené), kdy se zakrají trošku větší boky a bříško.

Zajímavé střihy plavek

Existuje řada variant a střihů, které působí velmi efektně a jedná se už o párádivý model než účelový. Zejména s monokinami si designéři pohrávají.

  • Zkuste plavky, které mají více efektních průstřihů v oblasti bříška. Anebo jen třeba jeden výstřih na boku.
  • Rovněž se nabízí zajímavé šněrování, které si můžete uvažovat dle libosti.
  • Jestli chcete svádět, tak si pořiďte plavky s velkým výstřihem na zádech. Ten může být ozdoben řetízky.
  • Všechny efektní plavky jsou velmi sexy, jen mají jednu nevýhodu.** Rovnoměrně se v nich neopálíte,** pokud nemají speciální slunci prostupnou látku.

Speciality a vychytávky plavek

Jedna už byla zmíněna a ta je celkem zásadní. Materiál plavek, který umožňuje opálit se i na místech, kde máte plavky. Jelikož látka dovoluje prostoupit slunečním paprskům, tak můžete být opálená všude. Jen se tedy nezapomínejte namazat celá, protože slunce působí jako na holou pokožku.

Plavky pro těhotné ženy

Další vychytávkou jsou plavky pro těhotné ženy. Přeci jen v tomto období mají budoucí maminky pocit zátěže, která je v prsou a na bříšku, proto si pořiďte takové plavky, které mají speciální výztuž. Jednak se vám uleví, a pak také vaše miminko je více chráněno.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15699 (rodina-finance.cz#22438)


Přidat komentář