Psí salon a kompletní úpravy psů v Kladně

Chcete dopřát svému zvířecímu miláčkovi proceduru, která ho povzbudí a dodá mu potřebnou energii? Nebo jen chcete, aby měl základní péči, jako je stříhání či úprava drápků, poskytnutou od profesionála? Vezměte ho do psího salonu.

Jakou péči potřebuje pes?

Úprava srsti jako je rozčesávání, stříhání drápků, odstranění parazitů, odstranění problémů jako je maz v uších či čištění analních žlázek. To je jen málo z toho, co by měl pejsek dostávat jako péči a čeho byste si měli všímat. Pokud totiž něco zanedbáte, tak mu můžete zadělat i na zdravotní problémy. Vezměte ho tedy do psího salonu, kde mu jednotlivé procedury provedou v té nejlepší péčí a vám poradí, co by pejsek mohl potřebovat a jak se o něj starat.

Na co můžete pejska v Psím salonu objednat?

V Psím salonu paní Kafkové v Kladně můžete využít jak standardních služeb, tak i některých novinek v péči o psy, které v každém psím salonu nenajdete.

Odstraňováni zubního kamene bez narkózy

Novinka salonu. Jedná se o zcela rutinní zákrok. Pejsci totiž mají často** problém se zubním kamenem.** Starejte se proto o jeho chrup pravidelně a zhruba od pátého roku jeho života mu kontrolujte, zda-li se neusazuje kámen. Čím dříve to podchytíte, tím méně bude následné odstraňování pro psa nepříjemné. Existují ale plemena, která jsou k tvorbě zubního kamene náchylnější a je třeba je hlídat už od druhého roku života. Jedná se například o pekingského psa, jezevčíka, bišonka, pudla, boloňského psíka. Jedním z příznaků, kdy by se v ústech psa mohl objevit zubní kámen, je zápach z úst, proto jej nepřisuzujte některým nelibým věcem, které pejsek strčí venku do tlamičky nebo to nepřikládejte konzumaci sušených mas jako jsou plíce či hovězí uši.

Odstraňování zubního kamene probíhá buď ultrazvukem nebo mechanicky a bez narkózy. Jsou totiž pejsci, kteří by mohli špatně snášet tuto aplikaci, ať už jsou třeba staří nebo mají jiné zdravotní komplikace, které by mohly jeho život ohrozit. Jedná se tak o jedinečnou možnost, jak pomoci pejskovi od problému a zároveň nijak nezatížit jeho zdraví.

Stříhání pejska

Psi potřebují pravidelný sestřih, aby se jim nezacuckovaly chlupy a aby jim nezplstnatěl kožich. Rovněž je to z důvodu, aby pejskům chlupy nepřekážely v běžné termoregulaci a aby jim chlupy mezi polštářky na tlapkách nezachytávaly zbytečné nánosy špíny. Existují také plemena, jako jsou například teriéři, bišonci, maltezáčci, pudlíci a jiná plemena, která vyžadují speciální sestřih.

Česání pejska

Pravidelné česání je základ dobrého vzhledu kožichu. Jak již bylo zmíněno, zplstnatění může mít neblahé následky. Pod zamotanými chlupy se může usazovat špína, která může být základem pro zánětlivé infekce. Česání a vyčesávání chlupů je ale dost náročné, protože pejsek nedrží. Pokud se sním nechcete prát, tak to nechte na odborníkovi, který ví jak na psa.

Pokud vám pes už zplstnatí, tak lze jej ještě učesat a upravit tak, aby mu to slušelo a zároveň se předešlo případným problémům.

Koupání a sušení pejsků

Mezi pravidelnou péči patří koupání, které sice pejskové nepříliš dobře snáší (většina plemen), ale při profesionální péči odborník vnímá jak pejsek reaguje a přizpůsobuje úpravu i jeho chování. Následné vysoušení jen urychlí danou proceduru, aby mazlíček mohl co nejdříve domů. Pokud se nechcete zdržovat domácím koupáním vašeho psíka, tak mu můžete dopřát péči v salonu, protože se nejedná zas o až tak častou činnost.

Čištění uší pejska

Pejskům se v uších utváří maz, který je třeba pravidelně odstraňovat, aby zde nevytvářel neplechu. Ucpávání zvukovodu a zamotání chlupů v tomto důsledku může mít neblahé následky. K tomu se vztahuje i depilace chloupků, které jsou v uších. Jejich pravidelné odstraňování je rovněž službou, kterou vám v Psím salonu Zuzany Kafkové poskytnou.

Stříhání drápků pejska

I když to vypadá, že se jedná o proceduru, kterou můžete provést sami, tak to raději nechte na odbornících. Pokud má pejsek tmavé drápky, tak nevidíte cévku, která prostupuje nehtem. Střihnutí do ní může být pro pejska bolestivé, proto to raději nechte na odbornících. Úprava se provádí tak jednou za dva měsíce.

Čištění análních žlázek pejska

Procedura, kterou může rovněž provádět odborník nebo vás ji může naučit. Protože se ale jedná o nepříliš líbivou metodu a pejsek se vám může cukat, tak je lepší jednou za čas zajít do salonu.

Odblešení a stříkání proti jiným cizopasníkům

Tyto malá zvířátka mohou vašeho miláčka pěkně potrápit. Zajděte si proto do salonu, kde psa zbaví těchto cizopasníků a vám poradí následnou péči.

Proč dopřávat psům péči v salonu?

Protože odborník si nejlépe poradí jak se standardní péčí o psa i se vzniklými problémy. Poskytne mu nejlepší péči, ať už se jedná o krášlící procedury nebo si poradí i se zdravotními obtížemi. Poradí vám, jak o psa pečovat a upozorní vás na problémy, které zrovna váš mazlík může mít. Doporučí vám vhodné přípravky a naučí vás základní procedury. Zároveň vás ale zbaví starostí a ušetří vám čas, který byste strávili i s rutinní péčí o psa, protože i běžné česání bývá někdy boj. Předcházíte tak různým komplikacím, protože pes bude pod profesionálním dohledem a vy budete upozorněni, pokud nebude něco v pořádku. V důsledku zanedbání totiž nejen, že by vás odstranění problému mohlo stát spoustu peněz (běžně i několik desítek tisíc), ale také by mohly komplikace na pejskovi zanechat trvalé následky nebo ho dokonce zahubit. Proto nechte občas na psa kouknout profesionální oko.

A nebojte se, že péče o psa vás přijde na pořádný balík peněz. Za jednotlivé úkony většinou zaplatíte v řádech stovek korun. Záleží na velikosti plemena a rozsahu péče.

Jak pečovat o psa doma

Existují alespoň zásadní pravidla, kdy byste měli o psa nějak pečovat. Můžete se věnovat výše naznačeným úkonům, které můžete provádět i doma. Patří sem koupání, péče o tlapky, stříhání, čištění análních žláz, očista uší, česání, čištění mazu kolem očí, péče o chrup, kontrola, jestli se na pejskovi nechytilo klíště apod. Všímejte si proto, zda-li se v souvislosti s těmito úkony neděje na daných místech něco podezřelého.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15702 (rodina-finance.cz#22444)


Přidat komentář