Prodloužení vlasů Keratinem - Jihočeský kraj

Bujná kštice, dlouhé a lesklé vlasy. Co více může být symbolem ženskosti a smyslnosti? Pokud vás příroda neobdařila hustým porostem a vlasy vám nedorostou dál než po ramena, tak si je nechte prodloužit pomocí keratinu.

Proč si nechat prodloužit vlasy?

Důvody byly naznačeny v úvodu. Pokud toužíte po dlouhých vlasech, ale přirozeně nemůžete dané hřívy dosáhnout. Nebo máte krátký sestřih a nechcete čekat, až vám vlasy dorostou do požadované délky, tak můžete jít rovněž do salonu, kde vám vlasy prodlouží nebo případně i zhustí. Navíc tato metoda není jen výsadou žen. Třeba takový houslista Pavel Šporcl rovněž využil služeb prodlužování vlasů. Proto, pokud chcete i vy hustější a delší porost, tak se rozhodněte pro klasickou, nejoblíbenější a kvalitní metodu prodlužování vlasů – pomocí keratinu.

vlnité vlasy

Prodlužování vlasů keratinem – o metodě

Když přišlo na český trh prodlužování vlasů, tak keratinová metoda patřila mezi první procedury, které se zde prováděly. Od té doby se aplikace zdokonaluje a existuje i více variant, ze kterých si zákaznice vybere tu, která ji bude nejvíce vyhovovat.

Výhody metody prodloužení vlasů keratinem

Při metodě se vlasy nijak nezatěžují, jako je tomu třeba u jiných procedur, které mají nevhodné spoje a zakončení. Nemusíte se bát, že pramen nastavených vlasů bude těžký na ty vaše přírodní a stáhne je třeba dolů.

Rovněž nedejte na pověru, že když máte nastavené vlasy, tak jsou tak těžké, že vám vaše jednotlivé vlásky trochu vytrhají a když si dáte sundat nastavenou hřívu, tak budete mít o polovinu méně vlasů. To neplatí, protože na vašem prameni je stejné množství vlasů jako vašich, jen jsou delší. Kdybyste sama měla delší vlasy, tak vám také nevypadají tou tíhou.

Proč zrovna keratin?

Keratinová metoda se říká proto, protože jednotlivé prameny vlasů mají na koncích kostičku z keratinu, kterou se pramen upevňuje na přírodní porost. Použití keratinu není ale náhodné. Jedná se sice o jeho syntetickou náhražku, ale jsou v něm složky jako v jeho přírodní podobě. A ta se vyskytuje právě ve vlasech. Proto se vyrábí tento spojovací materiál, aby si co nejlépe sednul s vašimi vlastními vlasy.

vlasy

Jaké vlasy si pro prodloužení vybrat?

Aplikace keratinem je k vlasům velmi šetrná a to probíhá už od samotného nastavování. Existuje několik typů a značek, ze kterých si můžete vybírat.

Co se týká vlasů samotných, tak všeobecně platí, abyste spíše neexperimentovali se svým původem. Evropankám sednou vlasy evropské, Afričankám africké a Asiatkám asijské. Vzájemné kombinování není vhodné, protože si vlasy vzájemně nesednou (např. jsou těžší nebo vlnitější) a tím pádem se mohou zacuchávat, špatně upravovat a navíc přechod bude vidět. Někteří sice kombinují původ vlasů, ale jen z důvodu nižší ceny. V tom případě to ale někdy je, jako vyhodit peníze z okna. I když jako Evropanka máte vlnité vlasy, tak raději i tak nesahejte po afrických kučerách, protože jejich síla a tvrdost je jiná.

Až budete vybírat prameny, tak volte ty, které zapadnou mezi ty vaše. Nepočítejte s tím, že si kdyžtak hlavu obarvíte do jednoho tónu. Dnes salony nabízejí více jak 50 odstínů, takže tam ten váš tonus najdete. Stejné to je i s rovností a zvlněním. Nejlépe si vyberete, když nebudete mít na vlasech žádný styling, abyste poznala, které vlasy se k vám hodí. Když si lehce neposedné vlasy zkrotíte žehličkou a vyberete si úplně rovné prameny, tak potom po umytí vám vlasy nebudou k sobě sedět a budou se špatně upravovat.

Prodloužení keratinem – proces

Existují dva typy prodlužování keratinem. Jednak je tu první a původní, kdy se nahřívá keratinový spoj, kdy teplo působí i na vlasy a pak tu máme novinku, kdy se pomocí ultrazvuku ohřívá pouze keratin samotný. Záleží na vás, co si vyberete.

Při té metodě, která se drží původních postupů se konce nastavovaných pramínků zahřívají speciálními kleštěmi. Tím se hmota uvolní a připevní se na vaše vlastní vlasy. Vaše pokožka je při tom chráněna speciální destičkou, která zabrání, aby se kleště dostaly ke kůži a tím by vám způsobily popáleniny. Jednotlivé spoje jsou nenápadné, jedny z nejnenápadnějších vůbec. Metoda je šetrná k vašim vlastním vlasům a váš nový účes bude pořád ve skvělé kondici.

Jak pečovat o prodloužené vlasy?

S novými vlasy můžete zacházet jako obvykle. Běžný styling, fénování, žehlení nebo natáčení jim nevadí více než vašim přírodním vlasům. Nemusíte se ani bát za ně zatahat, nevypadnou vám. Jen si kupte speciální kartáč se štětinami, které nenaruší jednotlivé spoje. Pokud budete vlasy hýčkat jako váš přírodní porost, tak budou stejně vzkvétat. Obojí je mrtvá tkáň, a tak reagují v podstatě stejně.

kartáč, hřeben

- kartáč na prodloužené vlasy

Kdy vyměnit prodloužené vlasy?

Záleží, jak rychle vám rostou vaše vlastní. Obvykle je to tak po 3 měsících, kdy jdete na obnovu. Vlasy se uvolňují více způsoby. Buď se sejmou opětovným zahřátím keratinu, nebo se použije speciální lihobenzinová sloučenina či gel, které uvolní keratin. Existuje i nejrychlejší metoda. Rozdrcení spoje. Je tu ale riziko, že se naruší struktura vlasu, tak se nejedná o nejšetrnější způsob.

Až vám budou sejmuty vlasy, tak buď je už nemusíte mít anebo se vám prameny posunou opět k hlavě. Nemusí se používat nové prameny, a tak je procedura levnější. Nastavované vlasy, které lze obnovovat, vám takto vydrží až rok nebo i dva.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15751 (rodina-finance.cz#22582)


Přidat komentář