Prodej, montáž plastových oken a dveří - Příbram a okolí

Čekáte pohromu v podobě výměny oken v celém panelovém okně? Buďte bez obav, Ti zákazníci, kteří již svá nová plastová okna v panelových bytech mají, mohou potvrdit, že výměna byla velmi rychlá a obavy nebyly na místě.

Máte starý dům a chystáte se na rychlou nebo postupnou** rekonstrukci? Jedním z mnoha rozhodnutí bude i výběr nových okem a dveří. Měníme je nejen pro vzhled domu, ale hlavně díky kvalitnějším tepelně izolačním vlastnostem**. Dnes se již dá vypočítat nebo změřit únik tepla a energetická náročnost je jedním z hlavních parametrů jak vylepšit stávající bydlení.

Druhým, celkem podstatným důvodem je jednoduchost otvírání, větrání a mytí oken. Na vždy můžete odložit šroubovák, již žádné rozebírání oken před umytím. Také jsou moderní okna lépe zabezpečena proti dětem, netřeba složitého montování řetízků a zábran, dnešní okna mají dětskou pojistku.

Další kapitolou je stavba domu nového.** Okna** jsou jednou z nedůležitějších komponent a výrobci se předhánějí s nabídkami tepelně izolačních vlastností, ale také se skly reflexními, protipožárními, tónovanými nebo okny se skly bezpečnostními. Dnes si Vám dovolíme tedy představit firmu z tohoto oboru.

Tepelně izolační vlastnosti oken

Jak stoupali nároky na tepelně izolační vlastnosti oken, snažili se výrobci oken stále zvyšovat počet komor v okně, počet komor však tepelně izolační vlastnost okna nezvýší. Příkladem může být stavební dílec, do které uděláme více děr – také se jeho tepelně izolační vlastnosti nezvýší. Důležité je tedy hlavně použitý materiál a jeho šíře.

U nás zatím není udávána hodnota skla do oken „ k“ - hodnota součinitele prostupu tepla jako například v Německu, kde je zakázáno používat skla s „k“ vyšším 1,8 a u nových staveb je toto nejvyšší číslo jen 1.3. V České republice se běžně používají skla do oken s „k“ 2,8 a více. Koeficient prostupu tepla materiálem „k“, tedy určuje čím nižší hodnota je, tím lépe tepelně sklo izoluje.

Vzhled plastových oken

Z nepřeberného množství** barev, materiálů nebo tvarů a velikostí** si vybere velká většina zákazníků okna, která se hodí pro jejich potřeby. Nenajdete-li však atypická okna pro svůj dům, řešením je výroba na zakázku. Stačí u výrobce nebo firmy, která Vám okna bude dodávat zadat rozměry, barvu a popis okna a je po starostech.

Plastová okna nemusejí být jen bílá, můžete si vybrat ze škály speciálních fólií s dřevodekory. Ale i krásná bílá okna působí čistě a hygienicky a navíc plastová okna se nemusí natírat. Technologie výroby je dnes na takové úrovni, že většina současně vyráběných plastů svou barvu nemění a pokud máte pocit, že Vaše plastové okno není tak bílé jak bylo, stačí zakoupit speciální přípravek a okno vyčistit. Dá se takto vyčistit i okno v barvě dřeva.

Poptávka a smlouva

Vybrali jste firmu, od které okna odeberete, vybrali jste okna, která jsou vhodná do Vašeho domu, nyní Vás čeká kalkulace a podpis mlouvy o dílo. Pro kalkulaci si připravte přibližně následující údaje:

  • udejte místo realizace zakázky a požadované termíny dokončení
  • každé okno popište společně s rozměry, typem otvírání nebo speciálními požadavky
  • sepište typ profilu, těsnění, barvy okna v interiéru a vyberte barvu z venku, počet komor
  • udejte jaké chcete sklo – bezpečnostní, čiré, tónované...
  • jaké parapety venkovní i vnitřní, jejich rozměry a barvu...
  • přejete-li si demontáž starých oken, montáž nových i zednické začištění
  • objednáte-li společně s okny i žaluzie nebo sítě proti hmyzu..

Na tuto poprávku Vám firmy vyhotoví kalkulaci nebo druhou možností je návštěva technika, který s Vámi veškerou problematiku probere na místě.

Cena za plastová okna

Vyvarujte se na oko viditelně nízkým cenám proti konkurenci, takové ceny zavání nekvalitní prací, materiálem nebo následnými vícepracemi, takže se nakonec celková cena vyšplhá mnohem výše než je deklarováno.

Standardní ceny se pohybují kolem 120 až 160 Kč za m² montáže, v průmětu kolem 60 Kč za m² demontáže, 250 až 600 Kč za m² se hodnotí zednické začištění, osazení parapetů je kalkulováno v průměru od 80 až po 110 Kč za m², žaluzie většina firem namontuje v průměru od 40 – 100 Kč za m² a práce na připojovací spáře stojí cca 100 až 150 Kč za m².

Záruka na okna je standardně 5 let a na dveře také, na příslušenství ze zákona 2 roky. Někteří dodavatelé nabízejí za určitou úplatu plodloužení doby záruky i na mnoho let dopředu, to je samozřejmě kladné vodítko, které je signálem, že danný výrobce či dodavatel si je svým výrobkem a jeho kvalitou jist.

Co je připojovací spára?

Je to jedna z dalších velmi důležitých částí** správné výměny oken**. Mezi rámem a stěnou se spáruje montážní pěnou. Existuje spára vnitřní i vnější a odborník dbá na správnou izolaci i vzduchotěsnost.

Montáž plastových oken

Montáž je ihned po** kvalitě samotných oken** nejdůležitějším elementem, který do budoucna ukáže užitek pro zákazníka. Vždy je lepší, aby montáž provedli zaměstnanci firmy, kde okna nakupujete, jednak mají letité zkušenosti a také jim víc záleží na dobrém jménu firmy, než-li v případě, kdy si okna koupíte jinde a namontuje Vám je nějaký drobný živnostník.

Doba výměny oken

Když vezmeme jako příklad třípokojový byt v panelovém domě, započítáme-li demontáž starých oken, jejich odvoz, následně zednické začištění a zalištování, montáž oken nových a montování parapetů, zkušení odborníci tuto práci stihnou za dva dny. Za 3 okna a balkonové osazeníokna i dveří by se neměla vyšplhat více než-li na 55 – 60 tisíc korun. Cena se odvíjí také od velikosti oken nebo typu domu.

Závady plastových oken

Nejčastějším problémem je rosení okna, které je způsobeno vlhkostí vzduchu, teplotou vzduchu a rosným bodem. Pokud tento problém neodstraníte, můžete očekávat také tvorbu plísní kolem okna. Pokud je tedy ve Vašem bytě vysoká vlhkost, měli by jste dobře a často větrat. Správná vlhkost v bytě s plastovými okny by měla být mezi 30 a 60%.

Druhou potíží bývá** drhnutí okna**, které se dá vyřešit jeho seřízením a třetí závadou bývá netěsnost okna, kterou odstraníme také seřízením, pokud nejde o vadnou montáž.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15811 (rodina-finance.cz#22839)


Přidat komentář