Pojďte s námi na muzikál

Nevíte si rady s originálním dárkem pro svou polovičku? Poradíme Vám jak si svoji lásku na 100% získáte. Kupte dva lístky na muzikál. Možná Vás pánové překvapí, jak při odchodu z divadla bude spokojena nejen Vaše drahá, ale nakonec i Vy sám.

Vstupenka jako dárek aneb pojďte s námi na muzikál

Zkrácením anglického Musical comedy – označující v první polovině 20. století revue s humorným dějem a zpěvy, jsme se dostali na dnešní muzikál. Žánr vznikl částečně z operety, činohry, singspielu, tance, baletu a zpěvu. Herci v muzikálu tedy musí ovládat všechny umělecké směry, naštěstí se již i u nás kvalita muzikálových herců zvýšila.

Některé muzikály již mají po derniéře, na některé se ještě můžete jít podívat. A proč chodit na muzikál ve dvou? Můžete vzít klidně celou rodinu, bude to příjemně strávené odpoledne nebo večer. Přejeme Vám příjemnou zábavu. Dnes přinášíme první článek s výčtem českých muzikálů, ale připomeneme si také filmová a zahraniční díla.

Muzikál Adéla ještě nevečeřela

Příběh detektiva Nicka Cartera, který vyniká nadprůměrnou inteligencí a vyřeší případ, na který místní policie nestačí. Překazí ďábelské plány zločinného hraběte von Kratzmar a zachrání překrásnou pannu Květušku.

Muzikál Angelika

Romantický příběh Angeliky de Sancé de Monteloup Vás přenese do doby Ludvíka XIV. a provede Vás životními radostmi i strastmi této překrásné ženy, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac zavlečena do královských intrik.

Muzikál Ať žije rockenroll

Příběh o českých průkopnících rokenrolu, o mladíkovi, který se zmítá v 50. letech mezi láskou k muzice, dívce - jejíž otec sympatizuje s komunisty, mezi drogami a alkoholem... Průřez dobou nám přináší autorská dvojice Karel Šíp a Petr Janda. Komediální muzikál vznikl nejen ve snaze mladému dívákovi přiblížit dobu nebo dát možnost zavzpomínat těm dříve narozeným na jejich mládí, ale všechny diváky společně pobavit a rozesmát.

Muzikál Baron Prášil

Výpravné muzikálové představení, neuvěřitelné příběhy Barona Prášila – v břiše velryby, na dělové kouli, u sultána atd. Příběh podněcující fantazii jak u diváka dospělého tak dětského.

Muzikál Carmen

Můžete se těšit na představemí v broadwayském stylu, zapoměňte na starou versi - nová verze tohoto tématu, kterou pro Hudební divadlo Karlín napsala trojice zkušených amerických autorů, není stejná jako původní kniha nebo opera. Není to prý moderní verze Carmen, ale příběh Carmen jen inspirovaný.

Muzikál Cikáni jdou do nebe

Podle povídek Maxima Gorkého, po zpracovní tématu Latjanem a Dogy do filmové podoby, jsme se dočkali uvedením příběhu osudové lásky nádherné Rady a zloděje koní Lujka Zobara také jevištního zpracování – muzikálu.

Muzikál Dracula

Pána temnot netřeba představovat – kdo by neznal hraběte Drakulu a na scéně je opět – věčná láska- věčný život

Muzikál Galileo

Láska, vášeň, intriky, nenávist romantický boj jedince proti společnosti, to je příběh mladého toskánsého astronoma, filosofa a fyzika těsně spjatého s vědeckou revolucí.

Muzikál Golem

Historický příběh z dějin staré židovské Prahy, za doby císaře Rudolfa II. Příběh o bytosti, která je na svět povolávána vždy, když je zapotřebí postavit se na ochranu Židů. Hlavní téma příběhu je osudová láska židovské dívky Rebeky a křesťanského mladíka Vojty.

Muzikál Hamlet

Jedna z tragédií Williama Shakespeara - Hamlet a příběh lásky a zrady v království dánském.

Muzikál Je třeba zabít Davida

Příběh o přeslavném hitmakerovi z budoucnosti. Vracíme se z roku 2060 zpět do 60., 70. a 80. let zabít Michal Davida. Dvojice jeho pronásledovatelů, kteří na stroji času podniknou vražednou misi chtějí zabránit … čemu? Skočte si do divadla :-)

Muzikál Jesus Christ Superstar

Biblický příběh a samozřejmě Ježíš, Marie Magdalena, Jidáš, zrada a kříž ... no však znáte jeho osud sami. Rockové zpracování příběhu je famózní a jedinečné.

Muzikál Johanka z Arku

Johanka slyší hlasy a vede své francouzské vojsko, Angličané ustupují a Johanka pokaždé vítězí, Johanka však cítí blízkost smrti. Angličané Johance nastrojí past a burgundský vévoda ji zajme. Bude vysvobozena nebo zemře? V divadle najdete odpověď :-)

Muzikál Kat Mydlář

Příběh studenta medicíny, kerého neopětovaná láska přivede až k řemeslu kata - muzikál je napůl pravda, napůl fikce.

Muzikál Mona Lisa

Jak to vlastně bylo, když Leonardo daVinci namaloval svůj nejslavnější obraz? Kdo a proč jej inspiroval? Odpověď přinese tento výpravný muzikál s pěknými kulisami a nádhernými kostýmy.

Filmové a zahraniční

A podívejme se ještě na skok do muzikálů zahraničních – v dnešním prvním článku o muzikálech si jich také několik připomeneme, společně s českými filmovými kouksy.

Ať žijí duchové! - Československá filmová pohádková komedie režiséra Oldřicha Lipského z roku 1976. Film se natáčel na zřícenině hradu Krakovec. Vzpomenete si na představitele příběhu? Leontýnka dcera rytíře Brtníka z brtníka, Lubomír Lipský jako zlotřilý Jouza, na Vlastimila Brodsého jako ředitele školy, pan hajný s paní hajnou, Pilátová – alias Černá kronika.

Balada pro Banditu - Trampský muzikál, který natočil Vladimír Sís v roce 1978 na motivy Nikoly Šuhaje loupežníka od Ivana Olbrachta. Ve filmu hlavní roli Nikoly ztvárnil skvělýMiroslav Donutil, v roli jeho milenky Eržiky se představila herečka a zpěvačka Iva Bittová.

Discopříběh 1 a 2 - je 2 dílný filmový komediální muzikál z roku 1987. Hlavní roli pubertálního kominického učně Jirky zahrál Rudolf Hrušínský nejmladší, roli jeho otce Ladislav Potměšil. Příběh o nelehkém dospívání a výčet trablů s tím spojených se natáčel v Plzni a v Řepích a provázejí jej písně Michala Davida.

Kdyby tisíc klarinetů - Český filmový muzikál s Matuškou, Štědrým, Hegerovou, Pilarovou, Gottem a dalšími z roku 1965 nám vypráví příběh v němž se všechny zbraně změní na hudební nástroje a vojáci v přímém televizním přenosu uspořádají estrádu.

Ze zahraničních vyberme například

Muzikál Kabaret - Muzikál z roku 1972 a nezapomenutelná Liza Minelli v kabaretu Kit Kat Klub, ve společnosti bohémům. Vyprávění o lásce, strachu a vášni, které získalo 7 Oskarů.K Opět je v pozadí nástupu válečné doby vyobrazen příběh lásky a vášně.

Muzikál Evita - Muzikál Tima Race a Andrew Lloyda Webbera o životě Evy Perón - druhá manželka argentinského prezidenta Juana Dominga Peróna a první dámou Argentiny od roku 1946 až do své smrti v roce 1952. Možná jste měli možnost shlédnout filmové zpracování tohoto díla v hereckém obsazení Madonna, Antonio Banderas a Johnatan Pryce.

Muzikál Hair česky Vlasy - To je rockový muzikál, ukázka hippie kultury a sexuální revoluce šedesátých let a některé z obsažených písní začaly být používány proti Vietnamské válce aktivisty. Kontroverzní dílo plné všeho zakázaného – nahoty, sexuality, drog, nadávek, nerespektování americké vlajky a vzdoru proti rasismu.

Muzikál Hallo Dolly! - Příběh vdovy Dolly Leviové, která se živí jako dohazovačka, a z jednoho svého zákazníka, starého mládence a bručouna udělá gentlemana a milého chlapíka. Je to prostě dáma s velkým M.

West Side Story = Příběh ze západní čtvrti - Na muzikál pějí kritici chválu při níž používají slova jako - dynamika, rychlost, rytmičnost v hudbě, tanci, dialogu, ve zvuku i kameře. Převratný muzikál velmi moderní na dobu svého vzniku – rok 1957. Některé písně již zlidověli a zná je téměř celý svět - Tonight, America, Somewhere nebo Maria.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15585 (rodina-finance.cz#21771)


Přidat komentář