Pletení afrocopánků v Ostravě

Už vás nebaví klasický účes a chcete si dopřát něco zajímavého a zároveň okouzlujícího? Zkuste exotiku a nechte si naplést copánky, které nosí afričtí domorodci. Tento typ účesu může slušet každému, proto neváhejte a jděte do toho.

Tajemství afrických nebo-li rasta copánků

Tento účes vznikl v Africe, kde si ženy často takto poradí s neposedným kučeravým účesem. Tento typ krášlení má ale i estetické prvky. Všimněte si, jak se africké ženy zdobí různými malovátky či kovovými šperky, i když žijí někde ve slumu. Rasta copánky totiž tím, jak zmenší objem divokého nakadeřeného afrického účesu, tak zdůrazní jednotlivé rysy tváře, která v záplavě kudrlinek tak nevyniká. Zeštíhlí se tím i obličej. Výjimkou nejsou v tomto případě ani muži. Mnozí si dávají i nastavit umělé copánky, i když mají své vlasy krátké. Pro mnoho žen to představuje jisté afrodisiakum, protože muž s takto rozpuštěným účesem je zatraceně sexy. Tak neváhejte a zkuste si nechat naplést africké copánky.

Afrocopánky

Copánky se mohou plést z vašich vlasů, pokud je máte dostatečně dlouhé a nebo lze použít některé syntetické materiály. Měli byste ale vědět, že pokud budete mít copánky ze svých vlasů, tak účes se dříve změní. Následné mytí totiž vytahá z copánků jednotlivé konečky vlasů a vy budete mít více rozčepýřený účes. Zatímco kanekalon má dlouhá a hladká vlákna, takže to u něj nehrozí.

Materiál afrocopánků

Jako materiál se používá nejčastěji kanekalon, který má několik stupňů kvality od chemlonového do přírodní podoby vlasu. Tyto umělé vlasy jsou vyhotoveny ve všech možných barvách od klasických přírodních po lehce extravagantní jako je modrá, růžová nebo formy fosforeskujících barev.

Typy afrocopánků

K provedení afro účesu můžete využít několik typů rasta copánků:

Klasické rasta copánky

Jednak existují klasické rasta, které se pletou skoro vždy ze dvou druhů kanekalonů. Je to ten nejpřirozenější efekt, který běžně vídáme na afrických lidech a lze jej aplikovat i na evropské vlasy.

Rasta copánky Ponny

Jak název napomíná, materiál připomíná koňské žně, hladký a lesklý po délce a na koncích zvlněný. Můžete si ale pořídit i matné provedení, které vypadá více přírodně.

Open rasta

Provádí se z materiálu, který se aplikuje v případě účesu Ponny. Vlákno se naplétá na krátký copánek a zbytek se nechá volně rozpuštěný.

Monaco

Speciálně se pro něj používá materiál se stejným názvem. Jde v podstatě o stejnou úpravu jako v předchozím případě. Vlákno se naplete na krátkou část vašeho vlasu a zbytek se nechá rozpuštěný.

Vlnky

Zde se jedná o speciální materiál, který je již rovnou zvlněný. Proto se rovněž naplete jen v krátkém úseku a zbytek se nechá volně vlnit.

Zvlněné copánky

Zajímavý efekt, který ozvláštňuje běžný copánkový účes. Jednotlivé copy se ještě spletou do silnějších copů a namočí se do vroucí vody. Po vychladnutí se rozpletou a tím se docílí krásných vln.

Dredy

Co se týká naplétání, tak v případě umělých vlasů se již distribuují vytvořené dredy, které se tedy nemusí již vytvářet.

Jak naplétání afrocopánků probíhá?

Obecně platí, že musíte mít alespoň 4 cm dlouhé vlasy, aby se copánek dal dobře upevnit a aby nespadl. Před procedurou si umyjte vlasy, ale nazatěžujte je přípravky na olejové bázi, protože by copy po vlasu sklouzly. Až se dostavíte do salonu, tak si vyberete vhodný materiál a barvu, kterou chcete naplést. Můžete zvolit i různé kombinace, fantazii se meze nekladou, jen si rozmyslete, jak to bude vypadat a jak vám to bude slušet. Poté se usadíte a necháte o sebe pečovat. Protože se jedná o delší proces, tak se můžete dívat na televizi nebo jezdit po internetu, to vám naplétač dovolí, tak se neostýchejte.

Copánky se naplétají velmi šetrnou metodou, kde se zohledňuje i to, že máte evropské vlasy, nikoli africké, které jsou drsnější. Jednotlivé prameny se zakončuji různými způsoby. Může jit např. o konec hladkým jemným spojem, který se nerozplétá, lze konec zatavit ohněm nebo lze uvázat speciální uzel.

Jak dlouho trvá aplikace afrocopánků?

Protože se jedná o ruční naplétání, tak jednomu člověku to zabere 10 až 12 hodin. Záleží na tom, jak je naplétač zkušený a jaký má grif. Opravdu šikovní a se hbitýma rukama to zvládnou za kratší čas. Záleží také, jestli chcete jemné copánky po celé hlavě, zvolíte hustší frekvenci nebo si jen necháte olemovat tvář.

Kolik afrocopánky stojí?

Záleží na množtví a délky copánků. U Angely zaplatíte mezi 3 000 až 4 000 korun za 100 až 150 kusů copánků.

Jak dlouho afrocopánky vydrží?

Pokud o ně budete dobře pečovat, tak vám vydrží do dalšího odrostu, který je delší než třeba u napletení klasických vlasů, počítejte tak 4 měsíce.

Jak o afrocopánky pečovat?

Protože se vám semknou vlasy do více míst a není tak vidět struktura hladkého účesu, tak je stačí mýt jednou týdně. Můžete používat klasické prostředky, jen se vyhněte těm na olejové bázi a rovněž různým balzámům či maskám, které by vytvořily klouzavý povrch copu a ten by se mohl uvolňovat. Balzám na rozčesávání stejně nepotřebujete.

Počítejte také s tím, že vám vlasy budou déle schnout, tak si dejte větší rezervu v mytí, aby vám účes dokonale proschl. Rovněž vlasy nefénujte příliš horkým vzduchem, aby se neporušilo vlákno kanekalonu. Chcete-li si barvit odrosty, protože ty jsou více patrné než odrostlý cop, tak si dejte pozor, abyste barvu dostatečně vymývali.

Jak se postupuje při odstranění afrocopánků?

Pokud chcete účes rozplést, tak si to můžete udělat sami doma. Neprve ustřihněte přebytečný syntetický materiál tam, kde končí vaše vlasy a můžete začít rozplétat. Až budete mít odpletený cop, tak ho rozčesejte. Počítejte, že vám to zabere tak 4 hodiny práce. Nyní si můžete aplikovat na vlasy nějakou regenerační kúru, která vám účes oživí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15726 (rodina-finance.cz#22514)


Přidat komentář