Plesové šaty - výběr

Základem úspěchu je vhodně sladit doplňky s vybranými plesovými šaty. Boty by měly být stejné barvy jako kabelka a ladit k šatům. Samozřejmě boty vybírejte tak, aby byly vhodné k tanci.

Chystáte se na ples a nevíte jaké šaty na sebe? Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru plesových šatů je, aby jste se v nich cítili pohodlně. Hvězdou večera nebudete ani v tom nejlepším modelu, pokud Vám šaty nesednou všude tak, jak by měly a budou odhalovat co má zůstat skryto nebo naopak.

Střih plesových šatů musí sedět Vaší postavě a barva by měla ladit s barvou Vaší pleti. Protože ples je především taneční záležitostí, musíte se v nich cítit příjemně při tanci. Šaty nesmí nikde tlačit a ani se od těla odtahovat. Všechny tyto malé nedostatky dokáží většinou v salonech bez poplatku odstranit, aby bylo vše tak jak má.

Nevíte, kde sehnat krásné a originální plesové šaty?

Navštivte relaxační a sebepoznávací salon! Zde máte možnost zapůjčení či zakoupení luxusních společenských šatů za výhodné ceny! K další nabídce patří také půjčovné nádherných svatebních šatů, pánských obleků nebo svátečního oblečení pro družičky a mládence. Zde si vybere každý...

Věříme, že Vás nabídka ohromí a budete maximálně spokojeni! Přesvědčte se sami...

Barva plesových šatů

Barva plesových šatů by se v žádném případě neměla podceňovat. Výhodou dnešní doby je to, že se nemusíte oblékat pouze do tmavých plesových šatů, jak tomu bylo v minulosti. Na druhou stranu, pokud sáhnete po tmavé klasice nehrozí, že něco pokazíte.

  • Světlovlasým ženám a ženám se světlou pokožkou nejvíce sedí pastelové světlé barvy.

  • Brunetky a ženy s tmavší pletí by měly sahat po tmavších odstínech.

  • Moderní jsou také výrazné barvy jako modrá, červená, fialová či žlutá, která se nejvíce hodí k černovláskám.

Jak si vybrat správnou velikost plesových šatů?

Aby Vám šaty perfektně padly, je třeba správně zjistit Vaše míry.

Jak se správně změřit?

Ideální je, když Vám někdo pomůže a "vezme" Vám míry.

  • obvod přes prsa je třeba změřit přes nejširší část, ideální je, když máte ruce svěšené podél těla. Pokud šaty nemají všité podprsenkové košíčky, je třeba si vzít podprsenku či korzet, který hodláte pod šaty nosit.

  • obvod pasu změřte nejužší část, zpravidla je asi 1-2 cm nad pupíkem.

  • obvod přes boky měřte v nejširším místě boků přes kyčelní kosti, zpravidla 18-20 cm pod pasem.

  • celkovou délku šatů začněte měřit vpředu v jamce na rameni (místo, kde většinou vede ramínko šatů či podprsenky) a pokračujte přes prsa dolů k zemi. Měřte bez bot, naboso. Stejné měření pak roveďte ještě jednou - tentokráte v botách na podpatku - ideální je mít už konkrétní boty nebo alespoň boty s přibližně stejnou výškou podpatku.

Pořád máte problém s tím, najít právě ty Vaše šaty? Máte omezené finanční prostředky a nechcete se dočkat toho, že potkáte ve stejných šatech také někoho jiného? Potom zde zůstává také pár možností, jak na to.

Plesové šaty - zajděte si do salónu

I když víte, že si tam nejspíš žádné šaty nekoupíte, je dobré, zajít si do některého z módních salónů, kde Vám poradí, jaký typ šatů se k Vám hodí. Vezměte třeba svou nejlepší kamarádku a objednejte se do nejbližšího obchodu a nechte si přinést šaty, které podle prodavaček nejlépe podtrhnou Vaši postavu. Sama byste si nejspíš vybrala jiný typ a když si vyzkoušíte, jaká velikost a tvar sukně Vám padnou, máte napůl vyhráno. Pokud se Vám šaty budou opravdu moc líbit a neodradí Vás jejich cena, můžete si je nechat ušít ** na míru**. Většina salónů má vzorník barev, takže si můžete navrhnout své vysněné šaty.

Plesové šaty - zkuste třeba aukci

Když už víte, jaký střih šatů Vám sedne a tušíte svoji správnou velikost, je nejsnazším způsobem sledovat nabídky internetových aukcí, kde se občas objevují dost dobré kousky za skvělé ceny. Většinu z nabídek tvoří šaty, které si nějaká dívka koupila na ples a použila je jen jednou, takže jsou v dobrém stavu. Často jsou to právě šaty ze salónů, za které jejich původní majitelka zaplatila dvojnásobek.

Aktuálně můžete vybírat z více než 120 tisíc modelů, což už je pořádný výběr. Je ovšem nutné mít založený účet PayPal, abyste mohla platit přes internet.

Secondhand na plesové šaty

Oblíbený způsob nákupu pro všechny, kdo chtějí být originální. Zkuste si prohlédnout „sekáče“ ve svém městě a určitě narazíte na nějaký zajímavý kousek. Šaty sem většinou prodávají slečny, které si koupily třeba na maturitní ples a pak už si je nikdy neměly kam vzít. Stačí věnovat hledání nějakou chvilku a určitě objevíš zajímavý kousek.

Co třeba tržnice?

Ať se nám to líbí nebo ne, mnoho salónů nakupuje svoje modely v asijských velkoobchodech a pak je prodávají za mnohonásobně vyšší ceny. Proč se nezkusit podívat také tam? Pokud si dáte pozor na kvalitu materiálu a šití, ostudu si určitě netrhnete.

Na co si dát v případě levných šatů pozor?

  1. Na materiál: Laciný polyesterový satén od pravého rozezná každý na první pohled a parádu s ním určitě neuděláte. Vybírejte raději jiné materiály.
  2. Na zdobení: Kýčovité zdobené spony, brože a mašle šatům na kráse spíše ubírají než přidávají.
  3. Na střih a šití: Zkontrolujte švy, záhyby, zapínání. Nic nesmí být křivé ani vypadat jako ušité na koleně. Vždy je lepší vybrat si jednodušší šaty než nákladnou róbu, která měla vypadat bohatě a luxusně, ale kvůli špatnému materiálu a nedostatečně propracovanému střihu je sotva chudým příbuzným vysněných šatů.

Doplňky k plesovým šatům

Základem úspěchu je vhodně sladit doplňky s vybranými plesovými šaty. Boty by měly být stejné barvy jako kabelka a ladit k šatům. Samozřejmě boty vybírejte tak, aby byly vhodné k tanci. Na výběr máte množství druhů ozdob, které** dotvářejí celkový dojem**. Pamatujte, že celek tvoří detaily. Jde především o různé spony do vlasů, čelenky, náramky a náhrdelníky. V zásadě se držte pravidla, že méně je někdy více. S jejich množstvím to nepřehánějte a barevně slaďte s plesovými šaty.

Ceny plesových šatů

Pevnou cenu udat opravdu nelze. Je odvozena od mnoha aspektů, jakými jsou například, v jakém obchodě šaty pořizujete, máte-li je ušity na míru, z jaké látky jsou ušity atd. Proto je vhodné ještě přes samotnou koupí plesových šatů uvědomit si, kolik jsme ochotni za své plesové šaty utratit.

Proto si můžete pořídit plesové šaty za** pár stokorun**, ale vyjímkou nejsou ani plesové šaty za cenu v řádech tisíců, ba dokonce desítek tisíců korun. Takto drahé šaty si však pořídí jen ten člověk, který je opravdu unosí, nebo někdo, komu záleží na tom, aby okolí vědělo, kolik za šaty utratil.

Závěrem k plesovým šatům

Plesová sezóna je v plném proudu a proto oprašte své plesové šaty a pokud žádné nemáte, utíkejte do obchodů na lov. Plesových šatů je dnes již v obchodech velká spousta a proto máte opravdu z čeho vybírat. A pokud si nemůžete vybrat, nechte si poradit od svých kamarádek, maminek, babiček či od prodavaček. Nejdůležitější však na výběru je, dát na svůj vlastní pocit!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15634 (rodina-finance.cz#22196)


Přidat komentář