Permanentní make-up Trutnov

Vadí vám, že musíte dříve vstávat, abyste se mohla nalíčit? Unavuje vás každodenní odličování make-upu? Nebo se vám rozmazávají líčidla z důvodu alergie? Je několik nevýhod klasického líčení. Ovšem s permanentním make-upem je můžete odstranit.

 

Proč si nechat udělat permanentní make-up?

Není to jen z důvodu, že budete mít na každou příležitost skvělé nalíčení. Podívejte se hlouběji do problému. Pokud si necháte vytetovat oční linky, tak vaše oči se zkrášlí, ale zároveň se vám prohloubí pohled. Ten vám vydrží po celé dny i noci. Některé ženy se ostýchají chodit doma nebo třeba na dovolené nenamalované, protože jejich nenalíčený obličej v kontrastu s běžným make-upem vypadá vybledle. Nemusí se ovšem jednat o klasicky viditelné líčení. Nechte si oko vystínovat. Tím, že se ztmaví a zesvětlí určité partie, tak se oko zvýrazní, dostane rovněž hloubku a nikdo navíc nepozná, že to je způsobeno zkrášlením.

Dalším velkým plus je odpadnutí používání běžných líčidel. Nejen, že si budete moci ráno přispat a večer budete moci jít spát, protože se nebudete líčit a odličovat. Zároveň ušetříte peníze i za koupi všemožné dekorativní kosmetiky.

A neopomenutelný je i fakt, že pokud máte alergii na řasenku, stíny či jinou kosmetiku, tak nemusíte pořád kontrolovat, jestli se vám make-up nerozpíjí nebo nebudete mít pocit pálení očí či jejich slzení. Kam se tedy na proceduru vydat, aby jste byly co nejspokojenější?

 

Permanentní make-up

Tato služba je možností, jak docílit nejen výraznějšího nebo nalíčeného vzhledu. Vyrovnávají se i některé nesrovnalosti, způsobené např. nějakou nemocí (korekce barvu dvorců u prsu po operaci apod.). Při aplikaci se vparvuje pigment pouze do svrchních struktur kůže, takže nemá trvání jako klasické tetování. To je pro vás výhodou, protože se léty měníte a styl nalíčení vám později nemusí vyhovovat. Na co se tedy můžete připravit?

Před zákrokem permanentního make-upu

Než půjdete rovnou k věci, tak napřed s odborníkem prodiskutujete vaše přání a on vám zase z hlediska estetického poradí, čeho byste se měla držet. Někdy totiž třeba světlejší typy touží po tvrdším make-upu, který je ale na ně příliš výrazný. Profesionál bude samozřejmě respektovat vaše přání, ale může vás upozornit, co by se k vám nejlépe hodilo, protože má zkušenosti a zná barevnou typologii. Proberete spolu i případné vaše alergie a jiná zdravotní omezení, aby se zamezilo případným kontraindikacím.

Než se přejde k tetování samotnému, tak se udělá test citlivosti, a podle toho se aplikuje anestetikum, které zabrání bolestivosti a nepříjemnému pocitu.

Co všechno si můžete dát vytetovat?

Jednak se to týká hlavně oblasti kolem očí. Lze zvolit oční linky různých barev a stínů. Stejně tak si můžete nechat zvýraznit obočí, které lze protáhnout jednou linkou, rovněž jej lze vystínovat a nebo použít metodu malých chloupků, kdy obočí posléze nelze rozeznat od pravého. Rovněž si můžete nechat vyplnit rty, když ty vaše jsou tenké a nevýrazné. Kontura kolem rtů nebo vystínování vám krásně vytvarují pusu. Stejně tak si ale můžete nechat zabarvit některé vady. Jak bylo naznačeno, tak po některých operacích mohou prsa vypadat jinak a vy si můžete dát dotetovat barvu dvorců nebo si můžete nechat zamaskovat jizvu ve vlasech.

Jak probíhá aplikace permanentního make-upu?

Poté, co ulehnete na lůžko, tak se začne provádět metoda na příslušných partiích. Speciální tenkou jehličkou se do kůže vpravují malé částečky pigmentu, který je na přírodní bázi, tudíž vás nijak zdravotně nezatěžuje. I to způsobuje, že metoda není až tak bolestivá, při aplikaci cítíte spíše jen brnění nebo šimrání. I když vám to je třeba nepříjemné, tak se domluvte s odborníkem a dělejte menší přestávky. Je lepší to ale vzít najednou, protože tím se vaše kůže nerozptyluje.

Čas procesu se odvíjí od náročnosti požadovaného zákroku, v průměru počítejte tak s hodinou, hodinou a půl.

Jak pečovat o permanentní tetování?

  • Po aplikaci vám mohou zůstat otoky, ty ale do zmizí do dvou dnů. Rovněž se neznepokojujte, když má tetování po zákroku jiný odstín než jste chtěla. Do pár dnů dostane požadovanou barvu, protože se pigment musí usadit.
  • První dny si dané místo promazávejte zklidňující mastí.
  • Nepoužívejte dekorativní kosmetiku a vyhněte se pleťovým vodám a přípravkům s obsahem lihu. Nevystavujte dané místo přílišným teplotám a slunci.
  • Jeslti máte pocit svědění, tak si dejte na msto studený obklad, ale rpzhodně jej neškrábejte. Mohly byste si tetování vyndat.
  • Nebojte se, když se objeví stroupky. Je to znamení, že se tetování dobře hojí.
  • Barva se ustálí tak do měsíce, tetování začne slábnout po jednom roce a úplná ztráta pigmentu se dostaví kolem pěti let.

Kolik stojí permanentní make-up

Kontura rtů vás vyjde na 3 000 korun, jejich vystínování pak na 1 000 korun. Obočí vás bude stát 2 500 korun, horní oční linky 1 500 a dolní rovněž tak.

Kdy se permanentní make-up nedoporučuje

Pokud máte alergické reakce nebo sklony k hyperpigmentaci, tak to sdělte odborníkovi, protože zde je riziko, že by si kůže nemusela rozumět s tetováním.

Permanentní make-up - tipy

Toužíte po permanentní vizáži, ale bojíte se, že se vám efekt nebude líbit, protože budete až moc výrazná? Tak si nechte udělat jemné odstíny, které vás zvýrazní lehce. Na dalším zákroku můžete přitlačit na intenzitě a už budete vědět, co vám vyhovuje.

Bojíte se, že profesionál nebude mít pevnou ruku a něco mu tzv. ujede? To se nebojte. Jednak si svoji práci předem předkreslí tužkou a pak vpichy a vmístění pigmentu jsou tak malé, že se eliminuje riziko přetahu.

Nechte si raději aplikovat přirozený vzhled, pokud se denně nelíčíte. Není problém se líčit i na permanentní make-up, tak se můžete případně zvýraznit samy.

Metoda permanentního make-upu je esteticky velmi účinná a navíc nezatěžuje pokožku. Proto, pokud patříte mezi ty typy, které potřebují něco zvýraznit, jděte do toho. Můžete si dopřát malování, u kterého nikdo (snad jen kosmetička) nepozná, že jde o estetický zákrok.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15745 (rodina-finance.cz#22571)


Přidat komentář