Permanentní make-up Liberec

Stále stejně svůdná a výrazná jako když máte make-up. Toho lze jedině docílit metodou zvanou permanentní make-up, která vás přirozeně zkrášlí a zbaví vás starostí s každodenním líčením. Neváhejte a jděte do toho.

Proč využít permanentní make-up?

Lze tím vyřešit nejen potíže s každodenním líčením, ale existují zde i praktické důvody. Co se týká těch spíše dekorativních příčin, tak mnohým dámám odpadnou starosti s líčením. To nezahrnuje jen každodenní rutinu, kvůli které musí žena dříve vstát a večer se ještě musí odlíčit. Některé dámy mají třeba nevýrazné obočí, oči nebo rty a chtěly by to změnit, protože ne vždy lze být namalovaná.

Najdou se i ženy, jež mají problémy s alergiemi na dekorativní kosmetiku. Jelikož oči jsou z tohoto pohledu nejcitlivější částí, tak mohou podrážděním slzet nebo pálit a tím se rozmaže i sebelepší make-up, dokonce i vodě odolný.

Permanentní make-up mohou ale využít i ti, kteří nosí brýle, protože je obtížné se nalíčit přes skla obrouček a po sundání brýlí toho zase není moc vidět. Permanentní make-up toto vyřeší.

Využijte tedy permanentního make-upu. Nemusíte mít nutně nalíčený efekt, stačí jen zvýraznit rysy. Pokud si dáte vystínovat okolí očí, bude váš pohled hlubší. Jestli si necháte vpravit pigment do rtů, budou plnější a šťavnaté. Obraťte se na kvalitní salón.

Permanentní make-up v Liberci

Celý proces spočívá v tom, že se vám postupně vpravují do svrchních vrstev pokožky malé dávky pigmentu, které vcelku utvoří výsledný efekt. Může se tak jednat o linku okolo oka, konturu u rtů nebo barevnou výplň, která vypadá naprosto přirozeně.

Permanentní make-up - na co se připravit?

Jedná se o určitou formu tetování. Oproti klasickému je ale permanentní make-up jen dočasnou záležitostí. Intenzita vám vydrží zhruba jeden rok. Ovšem, pokud si po aplikaci potřebujete zintenzivnit odstín, tak můžete jít na doplnění už po dvou týdnech. Je to lepší, pokud si nejste jistá intenzitou barvy, tak si nechte napřed aplikovat světlejší a přirozenější odstín a poté si to nechte doplnit. Pro příště už budete vědět, jakou sílu potřebujete.

Až půjdete na proceduru, tak si nejprve prokonzultujte s odborníkem, co chcete, aby měl jasnou představu. Profesionál si poté nakreslí tužkou jednotlivé cesty, kde bude tetovat a jak bude výsledný efekt vypadat. Rovněž se vám nanese lokální anestetikum, které je ve formě krému, aby se eliminovala bolest. Poté budete cítit při procesu spíše brnění nebo šimrání než nepříjemný pocit.

Následně si lehnete na lehátko a zhruba po dobu jedné až dvou hodin se necháte krášlit. Aplikace probíhá jemnými vpichy do povrchu kůže a i to zaručuje menší bolest, protože se nejedná o hloubkový zásah. K efektu menší citlivosti přispívá i to, že jehlička je tenká a vpichy se provádějí v krátkých intervalech. Tím se vpravuje malé množství pigmentu do pokožky a vytváří se linky, kontury nebo stíny. Rovněž si ale můžete nechat doplnit pigment do míst, která jsou třeba po operaci. Lze takto zkorigovat jizvu nebo pigment v prsním dvorci, který může být narušen po operaci. Jestli vám je tetování nepříjemné, můžete požádat o menší přestávky.

Je možné, že po proceduře budete mít naběhlou kůži, ale nebojte se. Otoky do dne nebo dvou zmizí. Rovněž to ovlivní i barvu tetování, která se musí ustálit. Až se pokožka zklidní, tak bude tetování vypadat normálně, úplně se ustálí po měsíci

Péče o permanentní make-up

  • Hlavně dané místo udržujte v čistotě. Vyhýbejte se prašným prostředím nebo jinak nehygienickým prostorám.
  • Tetování vás může svědit, ale rozhodně ho neškrábejte.
  • Můžete zpozorovat, že se vytváří stroupky, ty ale značí, že se kůže hojí, takže je nijak neodstraňujte.
  • Kůži promázávejte alespoň 3x denně zklidňujícím přípravkem. Vyberte si ale speciální hojící mast jako je např. Calcium nebo B-panten, které hojí a zvláčňují současně.
  • Nepoužívejte kosmetické přípravky s obsahem lihu a vyhýbejte se i příliš mastným produktům. Zejména v prvních dnech, ale i do budoucna mějte na paměti, že tím, že máte mastnou pokožku se délka trvání make-upu zkracuje.
  • Rovněž se záhy po zákroku nepohybujte na přímém slunci a nevyhledávejte vlhká prostředí (např. sauna nebo bazén).
  • I když dekorativní kosmetika permanentnímu make-upu v zásadě nevadí, tak i její časté používání trochu zkrátí délku trvanlivosti. Nechte si proto udělat takový vzhled, který chcete mít na běžné denní nošení a líčení pak používejte, když jdete na nějakou společenskou akci jako je párty, či večírek.

Pro koho se permanentní make-up nehodí?

Předně, pokud máte nějaké zdravotní problémy, tak je konzultujte s odborníkem, ať zhodnotí, co se dá dělat. To se týká zejména alergií, sklonem k hyperpigmentaci anebo v případě nemoci cukrovkou. Zde je nutné zvážit, jestli je permanentní make-up vhodný.

Ještě máte obavy z permanentního make-upu? Že se kosmetičce nebo zdravotníkovi nepovede vámi požadovaný efekt nebo bude výsledek příliš umělý? Obavy jsou zbytečné. Jednak, pokud máte pochybnosti ohledně výsledného efektu, tak se podívejte na předchozí práci daného salonu, ať vidíte, jak výsledný efekt vypadá. Nebojte se, že by odborník třeba přetáhl linku nebo že by mu ujela ruka. Jednotlivé vpichy jsou tak krátké, že se to výrazně eliminuje. Pokud jdete k profesionálovi tak vůbec. A jestli váháte, zda bude výsledný efekt příliš tvrdý k vašim rysům, tak zvolte menší intenzitu a lehké stínování, které můžete později doplnit.

Tak tedy, vyhoďte řasenky, linky, tužky nebo rtěnky. Ráno si přispíte a večer dříve ulehnete, protože si už nebudete muset dělat starosti s make-upem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15750 (rodina-finance.cz#22581)


Přidat komentář