Perlový náhrdelník

Perlové náhrdelníky podtrhnou půvab každé elegantní ženy, neboť každý z nich je originálem. Perla vzniká uvnitř ústřice nebo perlorodky. Většina přírodních perel však vzniká v různých nepravidelných tvarech a barvách.

Jedinečný výběr perlových šperků

Nic jiného nezvyšuje krásu ženy více než čistý perlový náhrdelník. Přirozená elegance perel, odborně vložených do krásného náhrdelníku je něco, co ocení každý divák, kterému se naskytne pohled na tento skvost. Náhrdelníky z perel jsou luxusní, každý kus je díky nepravidelnému tvaru perel jedinečný.

  • Prsteny
  • Náhrdelníky
  • Náušnice
  • Náramky
  • Ozdoby kabelek
  • Nákotníky
  • Šperky na vstupní karty

 

 

 

 

Doporučujeme Vám navštívit internetový obchod. Vezmete-li si perly ať už ke kostýmu do práce, večer do opery nebo k džínům na nákup, vždy v nich budete vypadat skvěle.


Výběr perlového náhrdelníku

U perlového náhrdelníku záleží na Vašem vkusu. Vhodnou délku perel je dobré vybrat podle stylu oblečení. Můžete vybírat druhy od nejkratšího k nejdelšímu. První druh perlových náhrdelníků se nazývá "límec". Je obvykle ze tří až pěti šňůr v odstupňovaných délkách, perly musí mít stejnou velikost. Sedí kolem krku pevně.

Perlový náhrdelník typu "Princess" je cca 18 cm dlouhý a je považován za standardní klasickou délku perlového náhrdelníku. Dalším druhem je "Matinee", ten je asi 22 cm dlouhý a pasuje dobře s formálním outfitem. Dále můžete zvolit náhrdelník dlouhý 32 cm, ten je vhodný nejen k formálnímu oblečení, ale k operním šatům apod. Velmi oblíbený je perlový náhrdelník dlouhý 36 cm, ale často je i mnohem delší. Tyto náhrdelníky se dají různými způsoby svázat, lze jej nosit na polovinu délky, "obmotat" okolo krku, lze na něm udělat ozdobné uzlíky apod.

Móda se mění. Změnil se i postoj k nošení perel. Dříve nosily perly většinou zralé dámy. Dnes toto neplatí, perlové náhrdelníky, náušnice, prsteny a jiné ozdoby z perel na sebe oblékají i ženy a dívky mnohem mladší, neboť z perel lze vytvářet nápadité šperky a ozdoby hodící se stylově i pro mladší věk.** Na internetu najdete širokou nabídku šperků z perel a dalších polodrahokamů vhodné pro všechny věkové kategorie.**

V dnešní době se nezdobí jen ženy a dívky. Díky cenové dostupnosti perel a různých materiálů k výrobě šperků lze dnes vybrat krásné a vkusné dárky ke zkrášlování či pouze pro radost i pro muže a děti.

Historie perel

Od počátku lidské historie se perly vždy považovaly za vzácný, neobvyklý a krásný šperk. Pradávné kultury, včetně Egypta, Číny, Řecka i Říma, perly velmi cenily. V minulosti byly perly určeny jako dary královnám od králů, nevěstám od ženichů, dcerám od otců, jako symbol lásky...

Perly byly také v dobách starověku využívány jako prostředek pro léčení. Přijde Vám to podivné? Nedivte se. Perly mohou překvapit čímkoli. Skutečností ale je, že nejen staří Indové poznali léčivé účinky perel. I Kleopatra používala perly ke zhotovení tzv. nápoje lásky (viz náš článek Perly a legendy). Použití perly v tomto případě bylo založeno na podobném principu jako například šumivé tablety. Perly se prostě rozpouštěly ve víně, a potom se mohly vypít. Čím to, to je otázka, na kterou jsme nalezli odpověď až v dnešních dobách. V perlách je hodně vismutu - to je prvek, jehož

Kultivované perly

První kultivované perly pocházejí z Japonska, avšak v dnešní době je většina kultivovaných perel z Číny, Japonska, Tahiti a Vietnamu.

Kultivace perel je způsob vytvoření vhodného prostředí, při němž ústřice či perlorodka vyprodukuje perlu. Cizí tělísko se vloží do perlorodky či ústřice, která se tomuto zákroku brání zvýšenou produkcí perletě, která pak za několik let vytvoří perlu. Tvar vloženého tělíska se liší podle toho, jaký má být konečný tvar kultivované perly. Takovýmto zásahem může perlorodka vyprodukovat až 20 perel. Ústřice vytvoří pouze jednu perlu. Doba tvoření a zrání perly je obvykle 3 - 5 let, někdy však až 6 let. Sladkovodní perly se pěstují v řekách nebo rybnících či jezerech.Přirozené perly vznikají stejným způsobem - rozdíl je v tom, že cizí objekt se do perlorodky dostane bez zásahu lidské ruky.

Druhy perel

Lze rozlišit několik základních druhů perel:

Perly Akoya (japonsky slaná voda) pocházejí z Číny, Vietnamu či Japonska. Mívají velikost 5 až 9 mm a jejich barva může mít rozličné zbarvení - krémové, růžové, stříbřité nebo zelené.

Tahitské perly jsou produkovány zvláštním druhem ústřic s černými okraji vyskytujícím se v oblasti Francouzské Polynésie. Tyto perly jsou vzácné i proto, že těchto ústřic v chovech přežívá jen malá část.

Perly z jižního Pacifiku se pěstují v Austrálii, Barmě, Indonésii a dalších sousedních zemích. Jejich zbarvení bývá bílé, žluté, žlutooranžové nebo modravé. Navíc mohou mít růžový, zelený nebo modrý nádech.

Perly Mabe mají tvar polokoule, vznikají usazené uvnitř ústřic na stěnách jejich schránek. Pěstují se v Číně, Japonsku a USA a kvůli svému tvaru se používají především pro výrobu prstenů a náušnic k nimž jsou upevňovány plochou st

Svazky perel pro výrobu šperků jsou dnes často také obarveny, můžete se tedy proto běžně setkat i s přírodními perlami v mnoha barvách, v barvě tamvomodré, červené, zelené, žluté, světlemodré, růžové apod.

Hodnota perly

Cena se určuje podle velikosti perly, čím větší, tím dražší. Dále platí, že čím je dokonalejší kulatost, tím vyšší cena. Zajímavé jsou i jiné tvary jako kapky, ovály, rýhované, nepravidelné. Existují perly nejrůznějších bizarních tvarů podle tělíska vloženého do měkkýše (u kultivovaných perel), kapičkovitý tvar je vhodný zejména pro náušnice.

Důležité pro hodnotu perly je také rovnoměrné rozložení barvy, hodnotí se tzv. pigmentace. Důležitý je lesk perly, čím vyšší a rovnoměrný lesk, tím jsou perly kvalitnější a dražší. Povrch perly by měl být dokonale hladký, ale i některé nerovnosti jsou natolik vzácné a zajímavé, že cenu perly můžou zvýšit. Záleží však na vkusu nositelky, někdy je dokonalý povrch a kulatost perly vnímá nositelka negativně a vybere si raději perlu, která má zjevné nepravidelnosti, neboť tak více vynikne jejich pravost

Jak ošetřovat perly?

Šperk před sprchováním a mytím rukou sundejte. Perly by neměly přijít do přímého kontaktu s kosmetickými přípravky, parfémy, laky na vlasy. Dbejte na to, aby jiné šperky s kameny nepoškrábaly povrch perel. Příležitostně perly ponořte do roztoku jemného mýdla a teplé vody a pečlivě je vyleštěte měkkou látkou. Perlové šperky je vhodné ukládat do vzdušných obalů, uzavřené obaly jim nedělají dobře, šperk potřebuje ”dýchat”. Pokud se budete o perlové šperky dobře starat, zajistí jim trvalou krásu, lesk a trvanlivost.

Cena perlových náhrdelníků

Pravý perlový náhrdelník je velký skvost. Dá se přirovnat k uměleckému dílu. Tomu také odpovídá jeho cena. Perlový náhrdelník se může pohybovat v cenách kolem několika tisíc korun, lze však pořídit perlový šperk i za pár set korun.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15633 (rodina-finance.cz#22194)


Přidat komentář