Peněženky - výběr

Vedle mobilu, klíčů a dokladů, najdeme v každé dámské kabelce, pánské etuji či kufříku – peněženku. Materiál, tvar, velikost, barva peněženky, včetně jejího stavu opotřebení vypovídají o jejím majiteli. Není čas na pořízení nové peněženky?

** **

Jedinečný výběr retro výrobků

Peněženka musí být především praktická. Používáme ji denně. V kabelce musí být stále při ruce. Peněženka má velmi důležitou úlohu a to starat se o naše peníze, kreditní karty, účtenky a výpisy z účtu. Je-li šikovná, ušetří nám čas, nervy i peníze. Správná peněženka odpovídá zcela našim potřebám. Peněženky v retro stylu www.retro-styl.cz ve Vás lehce vyvolají příjemný sentimentální pocit. Retro peněženky jsou prostě krásné.

 

 

 • Retro Tašky
 • Retro Hodiny - hodinky
 • Retro Peněženky
 • Retro módní Doplňky
 • Retro Kabelky
 • Retro Bižuterie
 • Retro Oblečení
 • Retro Hračky
 • Retro Teploměry
 • Retro Rádia
 • Retro zrcadla

Doporučujeme Vám, navštívit internetový obchod www.retro-styl.cz Věříme, že s výběrem kvalitního zboží budete velmi spokojeni.

Na co se zaměřit při výběru peněženky

 • Kvalita materiálu – vybírejte peněženku z kvalitního materiálu, jen tak se budete moci těšit ze zakoupené peněženky po mnoho let, ne jen jednu sezonu.
 • Kvalita zpracování - při nákupu si pečlivě zkontrolujte veškeré prošívání, a to včetně uchycení zipu nebo druků.
 • Materiál použitý na peněženku - výsledná kvalita peněženky je závislá především na kvalitě materiálu, ze kterého je vyrobena.
 • Barva peněženky – u dámské, ale i pánské peněženky vévodí černá. Jedná se o elegantní klasiku. Na výběr však máte další nepřebernou barevnou škálu.
 • Tvar peněženky – vybírejte z rozličných tvarů. Klasické tvary – obdélník, čtverec.
 • Rozměr peněženky
 • Počet kapes a vložného místa u peněženky

Druhy peněženek

 • Peněženky na ležato
 • Peněženky na stojato
 • Peněženky dolarky
 • Peněženky číšnické

Peněženky kožené

Kůži těžko nahradíte všelijakými, byť sebedokonalejšími náhražkami. Kůže je vskutku jedinečný, přírodní materiál. Je pevná, pružná, prodyšná, vodoodpudivá. Kůže je přírodním produktem. Kůže je hebká, snáší se dobře s lidskou pokožkou, je prodyšná, odolává opotřebení. V případě menšího škrábance, nebo zjizvení není snížena kvalita kůže

V prvním momentě při styku s kůží, můžete pocítit na pokožce určitý chlad, ovšem pouze na několik sekund, než kůže absorbuje teplotu Vašeho těla, oproti umělé kůže.

Péče o kožené peněženky

K odstranění případných skvrn nepoužívejte žádné minerální oleje nebo rozpouštědla. Peněženky nikdy nesušte v těsné blízkosti tepelného zdroje, jako je například radiátor, krb. K pravidelné údržbě používejte výhradně ochranné přípravky, určené na ošetření kůže.

Peněženky z recyklovaných materiálů

Na trhu dostanete také peněženky nevšedních materiálů, kupříkladu peněženky vyrobené z pytle od rýže, z novin, z duší pneumatik.

Peněženky z moderní koženky

Proč dát přednost koženkové peněžence od kožené? Moderní koženky se vyznačují špičkovou kvalitou a co víc, jsou k nerozeznání od přírodní kůže a pro jejich pořízení sáhnete níže do kapsy.

Druhy koženek

 • Skai – koženka vyznačující se extrémní odolností, na pohled i omak je těžko rozpoznatelná od pravé kůže.
 • Laif – koženka, která překonává vlastnosti i té nejlepší přírodní anilinové kůže. Řadí se sem zejména cirkulace vzduchu i propustnost vodních par.
 • Nature base – u této koženky bylo cílem nahradit co nejvíce příměsí koženky materiály z přírodních a obnovitelných zdrojů, a to bez ohrožení trvanlivosti a kvality. Více než 75% nových složek je z přírodních a obnovitelných zdrojů jako je například bio bavlna a změkčovadla na přírodní bázi.
 • Neptun – koženka s nano příměsí, která byla speciálně vyvinuta pro venkovní použití. Díky nanoprofilové ochraně je koženka odolná vůči UV záření, slané vodě, olejovým skvrnám, chlorované vodě aj.

Péče o peněženku z koženky

Peněženku pravidelně čistěte, a to ve vlažné vodě s navlhčeným mikrovláknovým nebo bavlněným hadříkem. Je-li peněženka do větší míry znečištěna, můžete ji vyčistit mýdlovým roztokem, který nejdříve vyzkoušejte na co nejskrytějším místě peněženky. Při čištění nepoužívejte žádná rozpouštědla, leštidla, chloridy, leštící prostředky či čistidla.

Peněženky látkové

 • Peněženka z bio bavlny - organická bavlna, která je na dotek měkčí, a to z důvodu, že má bavlněná vlákna neporušená chemikáliemi, které se užívají při běžném pěstování i zpracování bavlny. Bavlna je pěstována bez použití syntetických chemických pesticidů, herbicidů i hnojiv. Místo těchto zemědělských pesticidů se používají výhradně přírodní metody. Bio bavlna je šetrnější k pokožce miminka i pokožce dospělého člověka, a to i z hlediska alergií – neobsahuje škodlivé chemikálie. Bio bavlna má vyšší stupeň prodyšnosti. Při jejím zpracování se nepoužívá formaldehyd. Používáte-li bio bavlnu, přispíváte tak k ochraně životního prostředí. Tkaniny z bio bavlny procházejí nižším stupněm zpracování – jsou tak trvanlivější, zachovávají si větší přirozenou měkkost.
 • Peněženka z polyesteru - neboli PES představuje polymery, obsahující esterovou funkční skupinu. Ze syntetických polyesterů se vyrábějí polyesterová vlákna, která jsou po bavlně druhá nejpoužívanější pro výrobu textilu. Nejznámějšími polyestery jsou poté polyethylene terephthalate - PET a polykarbonát. Pro zkombinování dobrých vlastností polyesterových vláken a přírodních vlněných nebo bavlněných vláken se vytváří látky, které obsahují jak polyestery, tak přírodní vlákna. Dutá polyesterová vlákna se používají jako alternativa k peří, například u spacích pytlů, s tím že se dají dobře prát. Žehlit se dá polyester pouze přes mokrý hadr do teploty 160 °C. Polyestery se používají na všechny druhy oblečení, například kalhoty, bundy, trika, spodní prádlo, dále v domácnosti na povlečení, záclony apod. PES je mezinárodní zkratkou pro polyester, nejuniverzálnější a nejpopulárnější syntetické vlákno. Tkaniny vyráběné z polyesteru vykazují vynikající funkční vlastnosti. Tyto odlehčené, prodyšné tkaniny jsou odolné proti oděru, světlu a teplu. Jsou rovněž rychleschnoucí, drží tvar a nevyžadují zvláštní péči. tují jak lehké, tak i těžké polyesterové tkaniny. Povrchová struktura může být hladká či mačkaná, matná nebo lesklá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15599 (rodina-finance.cz#21936)


Přidat komentář