Péče o pleť - čištění

Skutečně dobrá péče o pleť začíná pečlivým čištěním. Přípravků určených na pleť nabízejí kosmetické firmy dostatek, ne každý produkt je však vhodný pro všechny typy pleti. Přiblížíme Vám, jaké přípravky používat na různé typy pleti.

To nejlepší pro Vaši pleť - BIODERMA.cz** **

Sháníte kvalitní pleťovou kosmetiku a nevíte, na koho se při výběru té nejvhodnější kosmetiky pro Vaši pleť obrátit? My Vám poradíme - podívejte se na stránky www.bioderma.cz.

Autorizovaný internetový obchod kosmetika Bioderma nabízí kosmetiku pro ciltivou, dehydratovanou, suchou a mastnou pokožku. V současné době nabízí sedm řad výrobků a mimo to také kompletní poradenství v této oblasti.

Bioderma.cz nabízí široký sortiment:

 • Bioderma Photoderm - pokožka a slunce
 • Bioderma ABCderm - dětská pokožka
 • Bioderma Hydrabio - dehydratovaná a citlivá pokožka
 • Bioderma White Objective - zesvětlování
 • Bioderma Sensibio - citlivá pokožka
 • Bioderma Atoderm - suchá pokožka
 • Bioderma Sébium - mastná pokožka
 • Bioderma Nodé - vlasy a pokožka na hlavě
 • Bioderma Cicabio - podrážděná, poškozená pokožka

Přesvědčte se o kvalitě těchto výrobků sami a navštivte stránky www.bioderma.cz, kde si jistě ze široké nabídky vyberete tu nejvhodnější kosmetiku pro Vás i Vaše blízké.

Věříme, že se sortimentem i službami tohoto internetového obchodu budete velice spokojeni a doporučíte ho i svým známým.

Mléko, nebo olej, krém, či gel?

Čistící přípravek by měl pleť především jemně a důkladně zbavit prachu a ostatních nečistot z okolního prostředí, líčidel a zbytků krémů i kožního mazu, potu, odumřelých kožních buněk a šupinek kůže. Z účinků pěstících produktů (nočních právě tak jako denních) může mít pokožka totiž prospěch jen tehdy, když je její povrch opravdu čistý. A toho lze dosáhnout pouze s pomocí prostředku, který je schopný odstranit nejen látky rozpustné v tuku (kožní maz, pleťový krém, make-up a další líčidla), ale také látky rozpustné ve vodě (zbytky potu). Použijete-li jakýkoli způsob čištění, následně ošetřete pleť vhodným očním, denním nebo nočním krémem.

Čistící mléko

Čistící mléko je klasickým přípravkem mezi kosmetickými čisticími výrobky. Bez námahy zbaví pleť jakéhokoli druhy špíny i líčidel díky směsi tuku, vody a emulgátorů. Protože je rozpustné ve vodě, lze ho snadno opláchnout obyčejnou vodou z vodovodu i setřít navlhčenými vatovými tampony (v tom případě je však třeba dočistit pleť tonikem).

Použití čistícího mléka:

 • Suchá a citlivá pleť - čisticí mléko s vysokým obsahem tuku
 • Normální, smíšená a mastná pleť - čisticí mléko s nízkým obsahem tuku

Čistící mléko s pomocí konečků prstů dobře rozetřete, během 20 až 30 sekund vmasírujte, a pak vodou či tampony odstraňte.

Čistící krém

Čisticí krém má podobné vlastnosti jako mléko. Obsahuje rovněž tuk, vodu a emulgátory, ale na rozdíl od mléka je na tuk opravdu hodně bohatý. A právě proto ho ocení především velmi suchá a citlivá pleť. Čistící krém se nejlépe odstraňuje navlhčenými vatovými tampony, obličej je potom však třeba ještě dočistit pleťovým tonikem.

Čistící gel

 • Normální až mastná pleť- hydratační gely s jemnými mycími substancemi, antibakteriálními a zklidňujícími přísadami.
 • Suchá a citlivá pleť - gely s komponenty obsahujícími tuk.

Čisticí gel se nanáší na vlhkou kůži, kde se pomocí prstů či měkkého kartáčku na obličej napění (tato varianta je vhodná spíše pro mastnou a smíšenou pleť). Vzniklou pěnu je pak nezbytné obzvlášť důkladně smýt větším množstvím vody, protože zbytky mycích substancí kůži neprospívají.

Čistící pěna

 • Normální až mastná pleť - čisticí pěnivé** ** krémy a čisticí pěny ve spreji slouží k důkladnému a osvěžujícímu čištění v podstatě každé pleti (optimální jsou však zejména pro normální až mastnou).
 • Suchá a citlivá pleť - pěnivé emulze jsou určeny speciálně k výjimečně šetrnému odstraňování nečistot a make-upu ze suché a citlivé pleti.

Všechny tyto přípravky obsahují tensidy, takzvané mycí aktivní substance, jež mají vlastnosti emulgátorů, obzvláště dobře rozpouštějících tuk. Pěnivá čistidla se stejně jako gely nanesou na navlhčený obličej, napění se a po krátkém působení důkladně smyjí vodou. Důležité je, aby na pokožce nezůstaly žádné zbytky.

Čistící olej

 • Suchá, hrubá a zralá pleť - čisticí olej, který díky svému vysokému obsahu tuků rozpouští veškeré nečistoty maximálně jemně a bez obrušování přinese sametovou hebkost i extrémně suché, hrubé a zralé pleti. Je zpravidla hydrofilní, což znamená, že obsahuje emulgátory (látky umožňující vzájemné smísení tuků a vody) a až 50 procent vody - společně s vodou z vodovodu proto působí podobně jako emulze. Roztírá se na vlhkou pleť, kde se proměňuje v mléčnou emulzi. Ta se pak zároveň se špínou a make-upem smývá nebo odstraňuje navlhčenými vatovými tampony.

Čistící mýdlo

 • Normální pleť - jemné,** ** neparfémované krémové nebo dětské mýdlo, které obsahuje dostatek tuku a neodebírá tedy pleti příliš mnoho mastnoty a vlhkosti. Důležitým předpokladem pro „bezúhonné" čištění pleti toaletním mýdlem je ovšem také kvalita používané vody. Ta totiž nesmí být příliš tvrdá, jinak spolu s toaletním mýdlem vytvoří na kůži takzvané vápenné mýdlo, které může ucpávat póry. Z tohoto důvodu je lepší pleť vždy dočistit tonikem. To odstraní zbytky vápna a urychlí obnovu kyselého ochranného pláště kůže, který je mýdlem přechodně oslabený.
 • Suchá, mastná a citlivá pleť- kosmetická mýdla patří k nealkalickým mycím substancím (tensidům a emulgátorům), velmi šetrně čistí a ani s tvrdou vodou nevytvářejí vápenné mýdlo.

Čistící tonikum

 • Normální, suchá a citlivá pleť - bez obsahu alkoholu
 • Mastná a smíšená pleť - s alkoholem

Kromě odstraňování zbytků použitých čisticích přípravků i vápenných usazenin z vody má tonikum (pleťová voda) řadu dalších potřebných vlastností. Po čištění pleť osvěží, rozjasní i zklidní a dodá jí látky, jež vážou vlhkost, zjemňují póry nebo také dezinfikují. Podporuje obnovu ochranného pláště kůže, který je každým čištěním porušen a nejdříve po 20 minutách stabilizován. Přímo ideální je tonikum k „malému" čištění po ránu a během dne.

Čištění 2 v 1

Plní současně funkci čisticího přípravku a tonika. Obsahují tuky i vodu, pokožce zajišťují jemné čištění až do hloubky pórů i zklidnění, osvěžení a rozjasnění. Obvykle jsou vhodné pro všechny typy pleti.

Čistící peeling

 • Normální pleť - peeling provádějte maximálně jednou za týden.
 • Mastná pleť - bez zánětlivých pupínků, které mohou brusná zrníčka podráždit, snese peeling i obden.
 • Suchá a citlivá pleť - tomuto typu pleti peelingové krémy spíše neprospívají.

Kožní buňky se přibližně každé čtyři týdny obnovují, a ty odumřelé se hromadí na povrchu a pleť lehce ztrácí svou hebkost a jas. Trpí tím zejména pleť mastná a smíšená, jejíž zvýšená produkce mazu navíc vede k rychlejšímu ucpávání pórů. Účinné řešení těchto problémů poskytnou peelingové krémy, s nepatrnými brusnými částečkami z polyetylenu, mořského písku, křemičitého gelu, mandlových otrub nebo meruňkových jader, které kůži jemně obrousí, vyčistí a vyhladí.

Čistící maska

Čisticí masky slouží k čištění především normální až mastné pleti. Uvolňují odumřelé kožní buňky a odsávají přebytečný kožní maz, posilují prokrvování pokožky a přechodně ji vypínají. Jednou týdně se nanášejí na obličej a po 20 minutách působení, během nichž ztuhnou a vytvoří pevný „škraloup", se smývají.

Tip pro mastnou a smíšenou pleť

Jestliže máte mastnou nebo smíšenou pleť, k jejímu zvláště důkladnému čištění si opatřete malý kartáček na obličej. Intenzivně masíruje kůži a přitom podobně jako peeling uvolňuje rohovinové šupinky.

Zda čistíte pleť správným produktem, zjistíte tak, že si po jeho použití obličej neošetříte pěsticím přípravkem a vyčkáte. Počáteční pocity napětí jsou normální, ale pokud budou přetrvávat i po 20 minutách, použitý čisticí produkt není vhodný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15489 (rodina-finance.cz#20295)


Přidat komentář