Panenky jako miminka - Realistické panenky

Panenky jsou nejen hravým potěšením, ale malé slečny i lecčemu naučí. Hračky jsou čím dál více dokonalejší a nyní se dokonce nabízí skoro reálné podoby. Seznámíme vás s nimi.

Panenka jako hračka není jen zábavou, ale může malé dívky i poučit. Je jen málo případů, kdybyste chlapcům vnutili panenku jako hračku, ale ani pro ně by nebylo na škodu setkání s realistickým miminkem, protože pak by se naučili manipulovat i s živými dětmi. U dívek je to ale velmi praktické. Ty mají v sobě určitý mateřský nebo pečovatelský pud už odmalička.

Všimněte si, co dělají dívky, když si hrají s panenkou. Převlékají ji, krmí ji, povídají si s ní, přebalují, utěšují, když pláče, dokonce jsou i hračky, které mohou říhat. Díky tomu malé holčičky poznávají, jak se manipuluje s miminkem, což mohou uplatnit, když mají malého sourozence nebo se jim utváří vztah k budoucímu vlastnímu dítěti. Že je to brzy? Nepleťte se, už v raném věku se u dívek tvoří mateřské predispozice. Ty učí dívku nejen mateřským vlastnostem, ale i manipulaci s dítětem. Přeci jenom se v dítěti rozvíjí vlastnosti, které pak v dospělosti lépe praktikuje. Je to podle známého přísloví „co se v mládí naučíš,...". Stejně, jako se tvrdí, že jazyky se dítě nejlépe učí v mladí, i zde se ratolesti něco zasune do paměti. Panenka je příhodnou výchovnou hračkou, kdy se dívka seznamuje s rolí, která je ženě od přírody dána. Podívejte se proto na nabídku, kterou dnešní trh poskytuje. Realistické panenky máte v různých provedeních, od daného věku, přes pohlaví až po rasový výběr.

Realistické panenky - panenky Berenguer

Nevíte, kde sehnat realistické panenky? Pak se podívejte na stránky http://www.panenky-jako-zive.cz, kde naleznete pestrou nabídku panenek Berenguer. Jsou zde jak** miminka podle věku (tedy velikosti), tak například podle pohlaví**. Můžete si tak vybrat hračku, která zosobňuje novorozence, nebo si vybrat spíše holčičku. Panenky jsou navrženy a vyráběny tak, aby vypadaly jako co nejdokonalejší kopie miminka. Uvidíte, jak precizně jsou udělané a jak se dbá na každý detail. Tělesná stavba se podobá opravdovým miminkům a nejde jen o nějaké napodobeniny na hraní. Nechybí samozřejmě ani oblečení a příslušenství. K panenkám je dodáván i nezbytný dudlík.

Panenky jako miminka - Realistické panenky zde. www.panenky-jako-zive.cz

Výběr panenek najdete na výše zmíněných stránkách. Nyní vás ale už blíže seznámíme s nabídkou realistických panenek a k čemu jsou tyto hračky vhodné.

Realistické panenky – výhody

Tento typ hračky proti klasickým hračkám řadu výhod, které jsou nejen zábavné, ale i učenlivé. Díky svému tvaru a určité křehkosti se dítě k tomuto produktu začne učit přistupovat opatrněji, proto se pak tento vztah přesune i k živému dítěti. Děti se naučí přistupovat k hračce jako ke skutečnému miminku. Zároveň si mohou s dítětem vyhrát, když třeba samy touží po sourozenci. Hračkou si vyplní prázdnotu kamaráda, kterého by jim vytvořil skutečný bratr nebo sestra. Pak nesmíme opomenout už tolikrát zmiňované utváření vztahu budoucí matky k dítěti. Ženy mají v sobě už odmala pečovatelský pud a je dobré, když se rozvíjí a naučí se k dítěti přistupovat jako k něčemu přirozenému. Naučí se o něj starat, převlékat, česat, krmit, vozit v kočárku a pod. Díky tomu poznají, jaké potřeby má skutečné dítě. Malé dívce se tak snadněji přibližuje její vztah k mateřství. A není skutečně na škodu, když se tento vztah utváří tak brzy. Je to právě kvůli tomu, že nejlépe se dítěti do paměti vtěsná to, co si vytvoří v dětství. Vytváření vztahu a určité vazby pak zabrání tomu, aby dívka v dospělosti neměla třeba odtažitý vztah k dětem, což v dnešních dobách je častější než v minulosti.

Panenky jako miminka - Levné

Další výhodou je i právě chystání se přivítání nového člena rodiny. Pokud čekáte dítě, je dobré naučit už narozeného potomka, jak se k němu chovat. Je dobré dítěti na realistické panence ukázat, kde může být miminko třeba zranitelné, na co si dát pozor, když ho bude chovat, jak s ním má zacházet a jak k němu přistupovat. Díky tomu se dítě na malého sourozence lépe připraví a bude k němu mít lepší vztah. Dokonce je tato pozvolnější příprava  dobrá na to, aby se dítě naučilo rozpoznat potřeby miminka a aby pak nežárlilo.

Realistické panenky – typy panenek

Je několik typů a druhů panenek, ze kterých můžete vybírat. Protože existují panenky různého věku, tedy se liší velikostí, tak můžete mít i více typů najednou. Jsou také rozlišnosti z hlediska pohlaví a dokonce se vyrábějí i panenky podle etnického původu, takže si můžete vybírat hračku, která bude nejvěrnější kopií budoucího potenciálního novorozence. Ať už půjde o případného sourozence nebo budoucího potomka dítěte. Podívejme se na jednotlivé případy.

Věk hračky

Můžete mít novorozence i větší miminko. Tento výběr je velmi vhodný proto, aby se dítě naučilo manipulovat s různě velkým dítětem. Když bude mít menší panenku, pozná jeho křehkost, na větší hračce se naučí rozpoznávat, jak se dítě růstem mění a jaké má potřeby. Zatímco novorozeňata jsou díky své stavbě těla křehká, u starších si může dítě s panenkou více vyhrát. Pozná, že má třeba vlásky, tak je bude upravovat. Co se týká vypracování, tak hračky mají skutečně výraznější rysy jako jsou výraznější řasy, vlasy a jiné znaky.

Pohlaví panenky

Realistické panenky nabízejí jak podobu holčiček, tak i chlapečků. Díky preciznímu zpracování od sebe snadno rozpoznáte chlapce a dívky, co se týká vizuality a nejen podle pohlavních znaků. Samozřejmě je tedy liší i zhotovení oblečení. Je tedy příhodné i to, jaké pohlaví si vyberete. Můžete mít malou slečnu, kterou bude dítko převlékat, česat a všelijak parádit. Ostatně, zkuste si všimnout, jakého pohlaví jsou panenky – miminka, které se běžně prodávají. Realistické podoby ale nabízí obě. Můžete mít kloučka, který může být též zábavným parťákem a dítě si k němu též najde vztah. Většinou to nakonec dopadá tak, že dítko chce mít páreček, tedy dívku i chlapce.

Panenky jako miminka - v akci

Etnický původ panenky

Opět se rozhlédněte po hračkářství a jaké panenky tam vidíte nejčastěji? Jsou to hračky spíše s europoidními rysy. Když ale máte kořeny třeba v Africe, tak si dítko spíše porozumí s tmavou a kučeravou hračkou. Realistické hračky proto nabízí i zhotovení dle etnického původu.

Realistická panenka vaše dítě naučí přirozeně, jak pečovat o miminka. Bude více vnímat hračku jako živou bytost a naučí se s ní i manipulovat. Je to ideální zábava a nenucená hra, která vede děti k zodpovědnosti a přístupu k živým tvorům. Realistické panenky jsou velký hit, proto, pokud máte dítě, pořiďte mu také jednu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15827 (rodina-finance.cz#23413)


Přidat komentář