Osobní výklad z tarotových karet Claudia Ghimel

Tajemno, mystično, budoucnost a tarotové karty. Nebojte se budoucnosti, karty Vám mohou napovědět, jaký máte problém aniž byste si jej sami uvědomili. Nabídnou Vám vhodnou alternativu jakými směry se Vaše kroky mohou ubírat.

Osobní výklad z tarotových karet

Možná si říkáte, proč nezkusit alespoň jednou za život, jakou má sílu** výklad tarotových karet,** po této zkušenosti s největší pravděpodobností u tarotů již setrváte. Kdyby jste ve svém životě věděli, co ve které situaci udělat, aby Vaše cesta měla smysl a řád, aby jste Vy i Vaši blízcí byli šťastní a spokojení – jistě to děláte. Taroty za Vás nerozhodnou, ale mohou Vám posvítit na cestu ve tmě.

Co je to synchronicita?

Jung Carl Gustav slavný švýcarský psychiatr, psycholog a filosof, jeden z nejvýznamnějších psychologů 20. století se širokým vědeckým záběrem, významný žák S. Freuda, se mimo jiné zabýval také mytologií, astrologií alchymií a esoterickými vědami.

Do jeho okruhu zájmů se dostaly také taroty. Pod pojmem synchronicita popisuje své poznatky – ve zkratce, vše se vším souvisí – vytažená karta, okolnosti, domnělé náhody, cesta člověka i jeho duše, vše je propojeno nevysvětlitelnými shodami – jež nazývá právě synchronicitou.

Tarotové karty mohou pomoci

Zdá se, že za život mnohokrát zažijeme situaci, kterou označíme za náhodu. Příklad:

 • chystáte se na návštěvu ke kamarádce a ona náhle zazvoní u vašich dveří
 • zdá se Vám sen, že vozíte něčí kočárek a dcera Vám druhý den oznámí, že budete babička
 • vzpomenete si na svoji zesnulou matku a při pohledu na hodinky je zde vždy čas typu 12:12 nebo 22:22, 18:18 ...tolik náhod najednou?
 • Příklady můžeme tahat z rukávu celé hodiny

Jung o synchronicitě hovoří ve smyslu - jedna věc vede k druhé nebo je jí vyvolána. Synchronistické procesy nejsou přímočaré, ale probíhají klikatě a dochází k nim spontánně, neplánovaně a bez varování.

Aby byl každý člověk připraven nést plnou odpovědnost za sebe a své žití, musel by pochopit, že svoji vlastní realitu si vytváříme sami v každém okamžiku – vnímáním světa, zkušenostmi i niterním vědomím. K objevení této cesty nám právě mohou pomoci tarotové karty.

Kam zajít na výklad z tarotových karet?

Taroty a jednotlivé karty jsou obrazem Vašeho vnitřního světa, médiem, které ukazuje na určitá spojení. Z Vašeho dechu spojeného s duší, z barvy a dynamiky hlasu a sexuální energie z Váš pryštící se dokáže napojit na niterné poselství a odrážející se aspekty Vašeho života. Vše je synchronizováno. A vše se stává klíčem ke konečnému výkladu.

Co je to archetyp?

Co je to archetyp? Jedná o praobraz, ideu, prvotní upamatování čehosi a v analytické psychologii vrozené psychické struktury, schémata představ fantazie. Bývají stejné ve všech společnostech a kulturách – mají stejný základní charakter.

Životní archetypy

Matka, otec, dítě, kouzelník, hlupák, ďábel, smrt, bída, naděje, radost...atd. V různých podobách jsou právě archetypy znázorněny také na tarotových kartách. Pro každého člověka však mohou být předobrazem jiné budoucnosti – mají jiný význam.

Holistické - celostní zdraví

Rovnováha našeho bytí souvisí se zdravím. Zdraví není jen to zda nás nic momentálně nebolí a ničím netrpíme. Zdraví člověk je také, spokojený, má jasnou mysl, radost ze života, je v souladu s lidmi kolem sebe a přírodou – tedy veškeré emoční, fyzické, duševní i duchovní vnímání světa. Tělo se nevyléčí vnější silou, pokud nebudou sounáležet také vnitřní pochody. Můžeme z vnějšího zdroje, jen pomoci k uvedení ozdravného procesu do pohybu. Jak tedy na to?

 • Dospět k pochopení hlavních zákonitostí svého individuálního zdraví – připustit sám sobě, že mám například problém s přejídáním se, že nedokáži být bez cigarety, že jsem workoholik...naopak vím, že sport mi dělá dobře a navíc jsem schopný sportovec...
 • Poznat své tělo a jeho reakce na vnější vlivy, jeho nedostatky a přednosti a také to, co dokážeme zvládnout a co ne – jako příklad uvedeme poznatek, že citrony jsou sice všeobecně zdravé, ale jakmile sním jeden citron – moje tělo reaguje nevzhlednou vyrážkou..
 • Naučit se chápat všechny fyzické stavy jako symptomy – co s čím souvisí
 • Veškerá fyzická nerovnováha, choroba či onemocnění jsou pouze symptomem – najít tedy prapůvod problému – připustit si strach u toho či onoho, trable v nenaplněném manželství...
 • Převzít zodpovědnost za sebe sama a vyhledat alternativní možnosti působení na celkové bytí – nesvalovat vinu na okolnosti a postavit se čelem
 • Je třeba rozšířit svůj obzor a nalézt alternativní možnosti, jak obnovit své zdraví a rovnováhu na všech úrovních – nepomáhá-li mě s bolestí zad masáž podstoupím třeba akupunkturu apod...
 • Při péči o harmonické zdraví uplatňovat zdravý rozum – slepě neopisovat poučky...
 • Mnozí z těch, kteří zkoušejí různé duchovní cesty, mají často sklon k tomu nebrat v úvahu fyzický svět – obě strany tvoří jednu minci není jen rub a líc – opět vše se vším sounáleží
 • Dodržovat základní principy zdravé životosprávy (kvalitní stravu, dostatek fyzického pohybu, dostatek odpočinku, správné dýchání)

Tao – sexuální alchymie

Málo kdo se vyzná v taoistické sexuální alchymii, tato praxe sloužila již ve II. století našeho letopočtu a významně se liší od klasických „postelových technik“.

V dnešním pojetí sexuálních praktik je naše energie spotřebovávána pro sexuální akt samotný, sexuální alchymie je určena ke shromažďování rozmnožovací energie, která slouží k proměně ťingu v čchi – je tedy technikou kultivace zdraví a klíčem k dlouhověkosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15732 (rodina-finance.cz#22535)


Přidat komentář