Osobní trenér v Jihomoravském kraji

Přibrali jste přes Vánoce pár kilo a chcete se jich zbavit? Rozhodli jste se, že si konečně zlepšíte svou kondičku? Chybí Vám ke cvičení motivace? Řešením pro Vás může být osobní trenér.

Kdo je osobní trenér?

Osobní trenér by vám měl poradit, jak správně cvičit, aby měla Vaše snaha pro vaše tělo maximální účinek. Abyste si jako začátečník svou horlivostí více neublížili, než prospěli. Osobní trenér je člověk, který se vám bude věnovat. Pomůže vám nejen s cvičením, ale s celkovou změnou životního stylu.

Osobní trénink zahrnuje cvičení, kdy se trenér věnuje pouze jednomu klientovi. Jedna lekce trvá zpravidla 30 nebo 60 minut. Trénink je zaměřen na individuální potřeby klienta. Osobní trenér je vám po celou lekci k dispozici. Ukáže Vám, jak využívat stroje v posilovně co nejefektivněji. Nevěnuje se ostatním klientům nebo jiným činnostem, například rozhovorům s třetí osobou. Kontroluje, jestli správně dýcháte, správné provedení cviku.

Chcete pomoct při cvičení, chcete zhubnout a nebo jen vytvarovat svou postavu? Taky využijte služeb osobní trenérky, která Vám poradí jak správně cvičit.

Nabízí:

 • individuální cvičební/ tréninkové plány
 • poradenství ve výživě, sestavení individuálního stravovacího programu
 • programy pro všechny věkové skupiny (včetně dětí a seniorů), cvičení pro ženy, redukce hmotnosti
 • cvičení Body & Mind, Pilates
 • cvičí i v Blansku
 • diagnostika pohybového aparátu systémem InBody

Jak to vše probíhá?
Při prvním setkání si popovídáte o Vašich požadavcích a cílech, provede základní diagnostiku pohybového aparátu, stravovacích návyků atd. Tato konzultace probíhá u paní Steckové ve Svitávce, případn
ě může přijet ona k Vám domů.

Na základě vstupní konzultace Vám dle Vašeho přání sestaví stravovací a cvičební plán. Vysvětlí, co je třeba a co Vás bude zajímat. Cvičební plán s Vámi projde a vysvětlí a konkrétně ukáže každý cvik. Optimální je pravidelné cvičení s trenérem. Proto vytvořila cenově výhodné balíčky, aby se s Vámi mohla setkávat častěji. Ze zkušeností již ví, že častější konzultace vedou k rychlejším výsledkům.

Tak neváhejte ji kontaktovat na tel. +420 604 931 006

Pro koho je osobní trénink vhodný:

 • Začátečníky
 • Lidi s nadváhou
 • Profesionální nebo amatérské sportovce
 • Seniory, těhotné ženy
 • Lidi se zdravotním omezením nebo lidi s chronickou nemocí
 • Osoby, které chtějí zhubnut nebo zpevnit tělo
 • Osoby, které si chtějí zlepšit svou kondičku

Výhody tréninku s osobním trenérem

Vyšší efektivita cvičení – pokud investujete do osobního trenéra, vaše cvičení bude efektivnější, cvičební hodiny využijete maximálně a dříve dosáhnete výsledků.  Váš trenér vám připraví cvičební plán tak, aby vyhověl přesně vaším požadavkům.

Udržení motivace – osobní trenér bude dohlížet na to, abyste cvičili pravidelně. Je tak menší riziko, že cvičení po několika lekcích vzdáte.

Individuální dohled trenéra - osobní trenér vám bude k dispozici během cvičení. Poradí, jaké děláte případně chyby. Naučíte se správně používat jednotlivé stroje ve fitness centru.

Individuální konzultace – kromě cvičení vám poskytne trenér pravidelné konzultace, které povedou k dosažení cíle. Osobní trenér Vám připraví plán, přesně podle vašich požadavků a dispozic.

Dohled nad zdravotním stavem – osobní trenér přizpůsobí cvičební plán vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Bezpečná cesta k dosažení výsledků – díky spolupráci s osobním trenérem budete mít jistotu, že Vaše cvičení bude správné. Snížíte riziko možného zranění.

Celková změna životního stylu – osobní trenér vám poskytne důležité informace týkající se nejen cvičení. Ale také vám poradí s celkovou změnou životního stylu, tak aby vaše úspěchy byly trvalé. Osobní trenér vám také pomůže s úpravou jídelníčku. Díky osobním konzultacím budou změny životního stylu trvalé a snížíte riziko jo-jo efektu.

Větší  posun - Profesionální osobní trenéři využívají moderních metod k dosažení cíle. Pod dohledem trenéra vás bude cvičení více bavit a snadněji dosáhnete změny. Díky pravidelnému cvičení pod dohledem se vyvarujete chyb, které by vás od cvičení mohli odradit a zvýšíte si sebevědomí.

www.ifit.cz

Co Vás čeká s osobním trenérem?

 • Úvodní pohovor
 • Cvičební lekce s trenérem
 • Odborné poradenství
 • Průběžná kontrola a vyhodnocení dosažených výsledků
 • Poradenství v oblasti výživy a úpravy jídelníčku

První lekce s osobním trenérem

První lekce s trenérem je zpravidla seznamovací konzultací, kdy se trenér pokusí zjistit, jak na tom celkově jste. Trenér vás nejspíš zváží, změří, zjistí poměr tělesného tuku v těle. Pravděpodobně vás neminou fyzické testy. Trpíte-li nějakými chronickými chorobami je možné, že vám osobní trenér na první schůzce doporučí konzultaci s lékařem. Také se zeptá na váš cíl, zdravotní stav, váš současný životní styl. Tento podrobný rozhovor je důležitý, aby vám osobní trenér mohl sestavit cvičební plán, který bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům.

Co osobního trenéra zajímá?

Spousta otázek trenéra bude pravděpodobně směřována na váš zdravotní stav. Tato část úvodní konzultace je důležitá. Pokud trpíte nějakými zdravotními omezeními, o kterých váš trenér nebude vědět, můžete si cvičením ublížit. Proto se vás trenér s největší pravděpodobností bude ptát, jestli máte nějaká zdravotní omezení, která by mohla komplikovat cestu za vaším cílem. Nespíše vás neminou některé z následujících otázek:

 • Trpíte nějakou chronickou chorobou (například poruchy štítné žlázy, diabetes, cévní nebo srdeční potíže). Trpíte migrénami nebo častými bolestmi hlavy? Máte potíže s páteří nebo pohybovým ústrojím?
 • Máte nějakou alergii? Berete pravidelně nějaké léky?
 • Máte za sebou nějakou závažnou operaci nebo jste někdy v minulosti utrpěli závažný úraz?
 • Máte nějaké psychické potíže? Trpíte nebo jste někdy v minulosti trpěli psychickou poruchou příjmu potravy, anorexií nebo bulimií?

Po zjištění vašeho zdravotního stavu bude trenéra zajímat váš celkový životní styl, jeho případná změna. A také samozřejmě přijde řeč na vaše cíle a důvody, které vás přivádí. Osobního trenéra zřejmě bude zajímat:

 • Jestli kouříte, eventuelně kolik cigaret denně vykouříte? Jak často a v jakém množství pijete alkohol?
 • Užíváte pravidelně a dlouhodobě nějaké potravinové doplňky například vitamíny nebo minerály?
 • Jaké je vaše povolání? Máte sedavé zaměstnání nebo celý den stojíte? Je vaše povolání časově náročné, jakou máte pracovní dobu. Trpíte chronickým stresem nebo únavou?
 • Jak jste na tom s volným časem? Kolik hodin svého času jste schopni a ochotni tréninku věnovat?
 • Jakým sportům se věnujete, nebo jste se v minulosti věnoval?
 • Jakým způsobem se v současné době stravujete? Jíte zdravě? Je vaše strava pestrá a pravidelná? Trpíte nějakou potravinovou alergií? Držíte nějakou speciální dietu nebo máte jiná stravovací omezení?  Dodržujete pitný režim? Pijete kávu a v jakém množství?
 • Kolik hodin spíte? Jaký je váš spánek? Spíte dobře, ráno neprobouzíte odpočatí nebo jste unaveni?
 • Jaký je váš plán? Čeho a za jak dlouho chcete dosáhnout? Chcete zhubnout, zpevnit si tělo, zlepšit kondičku?

Jak vybrat správného osobního trenéra

Způsobů, jak najít osobního trenéra je několik. Můžete se po něm podívat na internetu nebo se zeptat lidí v okolí, jestli někoho neznají.  Další možností je zajít přímo do fitness centra, kde vám určitě bude někdo k dispozici. V každém fitness centru bude zkušený člověk, který Vám poradí s Vaším cvičebním plánem.

S osobním trenérem bude trávit spoustu času, proto jsou mimo jiné důležité vzájemné sympatie. Jestli vybrat ženu nebo muže závisí čistě na preferencích klienta. Někteří se budou cítit lépe pod dohledem osoby stejného pohlaví, někdo dá přednost osobě opačného pohlaví.

Důležitější než pohlaví a osobní sympatie jsou zkušenosti osobního trenéra. Na první schůzce se zeptejte na trenérovu kvalifikaci. Zajímejte se o to, které kurzy absolvoval. Osobní trenér by měl mít zkušenosti s tréninkem, znalosti z oblasti zdravovědy, anatomie lidského těla. Měl by také mít schopnost empatie, být dobrým psychologem a mít dávku přirozeného entuziazmu. Máte-li možnost, zeptejte se ostatních klientů na jejich spokojenost s konkrétním trenérem.

Kolik stojí osobní trenér?

Ceny za služby osobního trenéra se mohou lišit. Zpravidla se pohybují v rozmezí od 250 korun do zhruba 1500 korun za jednu lekci. Celková vynaložená částka tak závisí na počtu hodin, které s osobním trenérem strávíte. V každém případě se investice do osobního trenéra vyplatí, protože je to investice do zdraví.

**A JAK TO VŠE PROBÍHÁ?** Při našem prvním setkání si popovídáme o vašich požadavcích a cílech, provedu základní diagnostiku pohybového aparátu, stravovacích návyků atd. Tato konzultace probíhá u mne ve Svitávce, případně mohu přijet já k vám domů. Na základě vstupní konzultace Vám dle Vašeho přání sestavím stravovací a cvičební plán. Vysvětlím, co je třeba a co vás bude zajímat. Cvičební plán s Vámi projdu a vysvětlím a konkrétně ukážu každý cvik. Optimální je pravidelné cvičení s trenérem. Proto jsem vytvořila cenově výhodné balíčky, abychom se mohli setkávat častěji. Ze zkušeností již vím, že častější konzultace vedou k rychlejším výsledkům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15669 (rodina-finance.cz#22336)


Přidat komentář