Odstranění chloupků - metody

Nežádoucí chloupky trápí snad každou ženu. Moderní doba diktuje sametově hebkou pokožku bez ochlupení. Zbavování se jich však může být velice pracné, bolestivé anebo drahé. Jak je tedy nejefektivněji odstranit?

Profesionální kosmetické služby Salon Mirky Dvořákové

FOTOEPILACÍ lze zbavit tělo trvale chloupků s úspěšností až 95%. Je možné ji provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy, ramena, záda, prsa, břicho, třísla, ret, tváře, brada, apod.). Ošetření je nutné několikrát (5-7x) opakovat, jelikož chloupky rostou v různých fázích. Fotoepilaci je nejúčinnější provádět v období růstu. Díky několika sezením se ošetří chloupky, které byly při předchozích sezeních v období klidu. Zbývající chloupky postupně slábnou, až jsou téměř neviditelné. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže světlejší. Lze však odstranit i úplně světlé až bílé chloupky.

Můžete také využít služeb:

  • Kosmetické služby
  • IPL Intenzivní pulsní světlo
  • IPL Trvalá depilace chloupků
  • Pollogen - redukce tuku
  • Laser - hojení jizev
  • Chemický peeling
  • Permanentní makeup
  • Relaxační křeslo
  • Poradenství

 

Doporučujeme Vám, využít služby Salónu paní Mirky Dvořákové, Březanova 84/I Třeboň Věříme, že s profesionálními službami, tohoto salonu budete velmi spokojeni.

Chloupky v oblasti třísel - odstranění

Plavky k létu prostě patří a krásná opálená kůže jak by smet. To se však neobejde bez odhalení většiny části těla. Pokud se i krásná žena svleče do plavek, vykukující tmavé chloupky z bikin zkazí celý dojem. To už snad každá dáma ví a také se řádně stará o odstranění těchto slabin. K nespokojenosti jsou však tyto chloupky jednak tmavé a navíc silné, takže pokud se oholí, jsou pod jemnou a slabou kůží viděny ještě předtím, než se dostanou z podkoží. Samozřejmě většinám žen holení vyhovuje, jsou však takové, které mají obzvlášť citlivou pokožku a těm nemusí každodenní holení být příjemné. Ideální je opět vytrhat ty nehezké nezbedy i s kořínky a to stejnými metodami jako u podpaží. Tedy voskem, voskovými pásky, cukrovou pastou anebo elektrickým strojkem.

Chloupky na nohách a dalších částech těla - odstranění

No a samozřejmě by byla chyba vynechat odstraňování chloupků na dalších částech těla, kterými jsou zejména nohy. Tím zejména jsou myšleny další části těla, protože výjimkou při holení nejsou ani ruce, ve smyslu horních končetin. Některé ženy jsou totiž s množstvím chloupků na horních končetinách spokojeny, mají jich více, než je obvyklé, a raději, než aby bylo vidno, je rázně odstraňují. Ve své podstatě je kůže na nohou, tedy dolních končetinách, i horních končetinách stejná. Používají se proto stejné techniky na odstranění nevzhledných a neoblíbených chloupků.

Napájení - epilátor

Možná se bude zdát, že epilátor na baterie bude skvělý na cestování, jenže položte si otázku – kde budete epilaci provádět? Jistě ne na pláži. Pokud se nechystáte ne cestu mimo civilizaci alespoň na několik měsíců, určitě všude, i na cestách jistě bude možnost elektrického napájení a tak s epilátorem nebude problém. Dobrý je pak také ten, který se dá, stejně jako mobilní telefon jen na nabíječku a pak nějakou dobu může používat.

Další vybavení - epilátor

Cenu epilátoru také ovlivňuje další výbava strojku. To znamená více výměnných hlavic, nejen na vytrhávání, součástí může být také hlavice na pouhé zastřihování chloupků, nebo ta, která více přilne k pokožce.

Vhodné je uzavíratelné pouzdro, které udrží všechny součásti při sobě a usnadní tak cestování s epilátorem. Pouzdro však snadno nahradíte jiným a tak by nemělo být zásadním, rozhodujícím důvodem pro koupi.

Žiletky a holící gely pro ženy

V prvé řadě je to žiletka. Ženy však neměly zapomínat na to, že při holení je nutné používat jednak holítko se alespoň třemi břity a gumovými nebo pěnovými ochránci hladké a jemné kůže. Nutné je používat správné holící gely, které jednak pokožku zjemní a navíc chrání proti zarudnutí a podráždění. Po holení se pak doporučuje nanést tělové mléko nebo tělový krém po depilaci. Zejména pak, jestliže máte přecitlivělou pokožku a po holení vás kůže svědí, pálí a objevují se zarudnutí a vyrážka. Také pamatujte na to, že by se depilace měla provádět opět večer, před spánkem. Pokožka tak dostane čas na regeneraci a ráno bude sametově hladká, hebká a vhodná pro nanesení jak parfémů, tak deodorantů.

Depilační krém pro ženy

Mimo klasickou žiletku se dá použít depilační krém, který se spolu s chloupky odstraňuje plastovou škrabkou. Mezi jeho plusové body patří snadné nanášení, lehká manipulace, až snad jen na výjimky žádné negativní projevy na pokožce, jako zarudnutí, vyrážka a podobně. Dále způsob použití, protože depilační krém se nemusí nanášet na mokrou pokožku, ba právě naopak, nikam nestéká a i použití ráno či během dne nijak zvlášť kůži neovlivní. I když je lepší opět používat až večer. Nevýhodou depilačního krému je to, že spolehlivě všechny chloupky neodstraní a někdy dokonce ani ne celou část nad kůží. Spíše chloupky zjemní, a když dorůstají, nejsou tak drsné. Tato depilace se hodí pro oblasti méně depilované jako třeba ramena, stehna nebo ruce anebo pro ženy světlejších typů, jejichž chlopky jsou jemné, světlé, rostou v malém počtu a nejsou tolik vidět.

Krém je k dostání buďto v klasické formě krému v tubě, a roztírá se špachtlí, anebo pak v lépe nanášené formě a to ve spreji. Depilační krém nanesete, dle instrukcí necháte 3 minuty působit a pak škrabkou veškerý krém seškrabete. Následně ošetříte podepilačním olejem a pudrem.

Epilace nebo depilace?

Co je depilace a co epilace? Jaký je v tom vlastně rozdíl?

Depilace

Depilace je prováděna na povrchu. Chloupek je tedy odstraněn jen částečně a to ta část, která je zrovna nad kůží. Jde o dočasné odstranění nevzhledného chloupku.

Mezi depilační techniky patří holení, manipulace s depilačním krémem, depilační vosk, a vytrhávání.

Epilace

Kdežto epilace vede k trvalému odstranění chloupků. Její zásah sahá až do podkoží, odstraní chloupek i s kořínkem a časem vede až k úplné ztrátě veškerého ošetřujícího ochlupení.

Mezi techniky epilační patří epilační strojek, trvalé laserové ošetření, elektrická jehla, a metoda zvaná aesthera.

Možnosti depilace

1. Holení – depilační krém, gel, mléko

Výhody – rychlé, levné

Nevýhody – chloupky rychle dorůstají

2. Vosk – voskové pásky, horký vosk, cukrová pasta

Výhody – rychlé, hladká pokožka vydrží déle než u holení, chloupky jsou slabší

Nevýhody – chloupky častěji zarůstají, metoda je bolestivá

2. Krém, sprej

Výhody – snadná aplikace, vydrží déle než po holení, je-li provedena důkladně, chloupky jsou slabší a jemnější

Nevýhody – chloupky nejsou většinou dostatečně odstraněny

4. Vytrhávaní pinzetou

Výhody – jasně jde vidět, který chloupek byl odstraněn

Nevýhody – poměrně bolestivá a hlavně pracná metoda. Navíc hrozí riziko přetrhnutí chloupku.

Možnost epilace

1. Trvalá epilace laserem

Výhody – bezbolestná metoda, viditelné odstranění nežádoucích chloupků

Nevýhody – zdlouhavá, vyžaduje několik návštěv v rozmezí mezi sebou několik týdnů, finančně jednorázově náročná

2. Epilační strojek

Výhody – hladká pokožka bez chloupků vydrží dlouho

Nevýhody – bolestivá metoda, chloupky zarůstají

3. Elektrická jehla

Výhody – vysoce účinná metoda odstranění menších chloupků ploch

Nevýhody – bolestivá metoda, zdlouhavá a mohou vzniknout jizvy

4. Aesthera – modré světlo

Výhody – bezbolestná metoda, navíc regeneruje kožní buňky a prodlužuje tak mládí pleti a kůže.

Nevýhody – odstranění vyžaduje několik návštěv a všechny chloupky se nemusí podařit úplně odstranit, tuto metodu v ČR zatím používá pouze jedna soukromá klinika v Praze.

Jak na zarůstání chloupků?

Trápí, anebo to alespoň potrápilo každou z nás. Zarůstání chloupků se nejčastěji objevuje po odstraňování chloupků vytrhávací metodou proti směru růstu. V horším případě se kolem zarůstajícího chloupku udělá zarudlý pupínek s hnisem. Předejít těmto problémů lze pravidelným peelingem, mnutí pokožky žínkou a používáním krému proti zarůstání chloupků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15605 (rodina-finance.cz#21964)


Přidat komentář