Obuv značky Converse, historie,cena

Boty značky Converse jsou velmi kvalitní a jejich cena je taková, že si je může koupit doslova každý člověk. Vysoká kvalita a nízká cena těchto bot, bylo důvodem založení značky Converse.

Tel.: +420 773 925 374

E-mail: info@converse-mania.cz

Na CONVERSE-MANII najdete vše co potřebujete, nakupujte za přijatelné ceny!**
**

www.converse-mania.cz

Využijte věrnostní program:

Členem Věrnostního programu se stává každý náš nový zákazník, který při zásilce obdrží unikátní** Věrnostní slevovou kartu** s bezpečnostním kódem. Tato karta působí jako účet, z nějž můžete při každém nákupu čerpat slevová zvýhodnění, která Vás jistě potěší.

**
**

Historie značky Converse

Značku Converse s typickou hvězdou v logu asi netřeba milovníkům módních ikon příliš představovat. Společnost Converse založil v roce 1908 podnikatel jménem Marquis M. Converse s cílem vyrábět kvalitní boty pro normální lidi. Společnost sídlí od založení v Massachusetts. Converse je v současnosti dceřinou firmou Nike.

Postupem času se zaměřil i na produkci sportovních bot, zpočátku především určených** pro tenis**. Do této doby byla společnost Converse normálním výrobce obuvi, jakých byly v USA desítky. ** **

Zlom přišel v roce 1917, kdy společnost Converse představila botu určenou pro basketball jménem All-Star. Ovšem její hvězda nezazářila ihned, ale až s příchodem basketbalisty Charlese H. (alias Chuck Taylor), který si postěžoval, že ho z bot bolí nohy a to už byl jen krůček k tomu, aby jej společnost zaměstnala za účelem dalšího vývoje a propagace těchto bot. Tak se zrodila legenda Chuck Taylor All Star.

Později začala firma Converse vyrábět i oblečení, hodinky a další módní doplňky.

**
**

www.converse-mania.cz

**
**

Současnost značky Converse

Nejslavnější Conversky jsou navěky All-Stars, avšak tím výčet modelů této značky rozhodně nekončí. Neméně populárními se staly např. basketbalové boty z roku 1986, které nesou název The Weapon.

Model The Weapon se dočkal také reedicí, první v roce 2002, kdy v nich přišel na předávání cen Teen Choice Awards samotný Kobe Bryant a druhé v roce 2003 pod názvem The Loaded Weapon.

Veškeré modely od Converse se už léta vyrábí v široké paletě barevných provedení a dekorů. Converse byly jedny z prvních tenisek na světě a rozhodně nebudou poslední. Minimálně se o to postará firma Nike, která značku Converse už nějaký ten pátek vlastní.

Rozšíření bot Converse mimo sport

V padesátých letech se staly boty Converse poznávacím znakem mladistvých rebelů. Byly levné, takže si je mohl dovolit prakticky každý, prezentovaly nezávislost a odpor ke konvencím. Navíc boty své majitele lákaly k úpravám, neboť na jednobarevné plátno se daly psát  slogany a kreslit obrázky. Converse vyjadřovaly individualitu.

V šedesátých letech se boty Konverse dostaly mezi hippies, v letech sedmdesátých si je zase oblíbili punkeři.

Mimo kotníkové varianty se objevily i modely sahající až do půli lýtek. Vedle klasických plátěných bot Converse došlo i na modely z kůže, semiše, vinylu či konopí. Vzniklo i oblečení a doplňky One Star.

Populární osobnosti obouvali Converse

Boty Converse nosili The Beatles a The Ramones. Trénoval v nich Sylvester Stallone jako Rocky, barevně se podle nich odlišovaly gangy ve West Side Story. Další slavnou osobou, která Convers nosila byl také** Kurt Cobain** a říká se, že když se ve svém domě zastřelil, měl právě boty Converse na sobě. Vše se rozkřiklo a zájem o tuto značku bot údajně velmi vzrostl.

Značky bot Converse - typy

Converse Chuck Taylor All Star - jsou prvním slavným modelem, který to všechno začal. Původní klasické plátěnky s gumou Chuck Taylor All Star se staly idolem Ameriky. Prodalo se jich už přes 750 milionů párů ve 144 zemích světa. 

Converse Sport Lifestyl – standardní bota, která byla navržena pro běžné nošení na ulici,v klubech a školách. Tvarování a styl této Converse boty se inspiruje ve skateové obuvi městské mládeže a bílých kožených botách, coby lídra městské módy. Tyto Converse boty jsou vyvíjeny pro život mimo hřiště a hrací plochy.

Converse One Star - velmi populární u skateboardové i surfařské komunity jako alternativní životní styl reprezentující originalitu a individualitu. Boty Converse One Star, prodávané od roku 1970, odstartovaly individualitu, kreativitu, fantazii a sebevyjádření životního stylu a sportu.

Converse Performance Basketball - moderní třída bot Converse navržená pro sport a hru na venkovních hřištích i halách s velkým důrazem na pohodlí, ochranu nohy a styl. Boty Converse nové generace označuje progresivní technologie, funkční design a originální styl. To vše umožňuje hráčům podávat vrcholové výkony a prezentovat jejich dovednosti.

Converse Kids - boty Converse nosí rády také děti. Conversy se vyrábějí dokonce pro miminka a to již od naší velikost 62. Jejich nevýhodou je to, že jsou pouze na šňůrky, což nám i dětem značně komplikuje obouvání. Ale kompenzuje to fakt, že jsou tyto botičky lehké a pohodlné. Vyjímkou také nejsou tzv. žabky, které Converse také vyrábějí.

V dnešní době frčí spíš modely Adidas a Nike. V době boomu těchto dvou značek se Converse boty stávají opravdu okrajově alternativní volbou. A v roce 2001 vyhlásila firma Converse bankrot, aby ji o dva roky později koupila Nike a začala psát novou kapitolu "chucks".

Nike je významná americká firma vyrábějící převážně sportovní oblečení a potřeby s celosvětovou působností.** Firma byla založena v lednu roku 1964 atletem Philipem Knightem a jeho trenérem Billem Bowermanem.** Sídlo firmy se nachází v americkém Oregonu. Ve fiskálním roce 2008 dosáhla firma obratu 18,6 miliard amerických dolarů.** **

Druhy bot Converse

  • kotníčková ***** ** **** ** ***
  • **nízkáv
    **
  • **nazouvací*** ***

Jak ošetřovat textilní obuv Converse

Tuto obuv je možno čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění, také vytíráním za vlhka. Mastné skvrny čističem skvrn na textil. Můžete je také impregnovat sprejem na textil.

Cena bot Converse

Boty Converse jsou velmi kvalitní, ale jejich cena není nijak moc vysoká. Opravdu jsou to boty, které si může koupit každý, což bylo smyslem založení této vyjímečné značky. Tyto boty můžete** pořídit od necelé tisícovky**. Narazíte-li na akce, můžete je koupit také za 500,-Kč.

Converse nejsou pouze boty** **

Značka Converse nejsou pouze boty. Pod touto značkou můžete nakoupit také: hodinky, peněženky, tašky, tkaničky, trička, mikiny, kabelky, džíny atd. Jak vidíte, tak značka Converse není pouze o botech, ale pokud si tuto značku zamilujete, můžete se do ní zahalit do slova od hlavy až k patě.** **

**
**

Kvalitní boty mají značku Converse

Na světě snad není člověk, který by neznal boty Converse. Boty Converse byly v minulosti, jsou v současnosti a také budou v minulosti. Boty Converse jsou hitem mezi botami a také jsou věčné. Jejich výhodami jsou kvalitní zpracování, příznivá cena a také široká škála barev a provedení.

Dnes již boty Converse jako by nebyly, neboť patří pod gigantní značku Nike, která ji vlastní a tímto vytváří novou kapitolu jejich vývoje. Ale, i když Converse pohltil gigant jakým společnost Nike bezesporu je, stále jsou boty Converse pojmem. Ať již dnes značku Converse vlastní kdokoli, nemá to na konečného zákazníka až tak velký vliv, teda pokud nový majitel značky nezačne zasahovat do výroby.

I když vlastníkem značky je Nike, nositele Converse to nijak neovlivnilo. Protože není důležitá až tak značka, ale nejdůležitější pro zákazníka jsou boty pohodlné a kvalitní.

 


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15651 (rodina-finance.cz#22278)


Přidat komentář