Nehtová modeláž v Teplicích

Krásné a pěstěné nehty jsou dobrou vizitkou každého z nás. Příroda vás neobdařila pevnými nehty? Vaše nehty se navíc třepí a mají skvrny? Nezoufejte. Existují metody, díky nimž budete mít nehty krásné, elegantní nebo také extravagantní.

Proč jít na modeláž nehtů?

Možná máte pocit, že by vám něco umělého a cizího vadilo. Přírodní nehty jsou ale jen deriváty pokožky, které jsou vlastně mrtvou tkání. Umělý nehet je jako váš vlastní. Možná si zpočátku budete zvykat na novou manikúru, ale je to jen dočasné.

Stejně jako se dnes barví nebo prodlužují vlasy, dávají se umělé zuby nebo řasy, tak i nehet je něco takového, tudíž nic neobvyklého. Díky tomu, že si necháte vymodelovat nové nehty, odpadnou vám starosti s lakováním, stříháním, pilováním nebo i zdobením. To vše může vyřešit manikérka a zároveň si poradí i s jinými komplikacemi, které vaše ruce tíží. Pokud vás zajímá, co můžete očekávat, tak vám postup a proceduru nehtové modeláže přiblížíme.

Je výhodnější nehtová modeláž než klasické umělé nehty?

Zatímco klasické umělé nehty pouze připevníte lepidlem (které tolik nevydrží a to nemluvíme o drastickém užívání sekundového přípravku), tak nehtová modeláž je založena na fázování. Mezi jednotlivými aplikacemi nanášejí hmoty, které se zatvrzují a dbá se na 100% přilnavost. Také výdrž profesionálních produktů je kvalitnější. Proto je výhodnější investovat do modeláže, kdy vám jednak odpadnou starosti s péčí a údržbou nehtu. Navíc, když se vám nehet ulomí, lze jej opět přidělat, což v kombinaci s přírodními nehty nejde nebo spíše by to nevypadlo vyváženě.

Z jednotlivých postupů si můžete vybrat buď gelovou aplikaci anebo akrylovou formu. Gelová aplikace bývá povětšinou dražší, ale zase je její povrch lesklejší a lépe se s ním pracuje. Akrylová forma také ovšem vypadá dobře. Spíše se v případě gelu jedná o jakousi nadstavbu a vylepšení. Záleží tedy na vás, co si vyberete.

Princip nehtové modeláže

Nehtová modeláž není nijak dramaticky složitý nebo dokonce bolestivý postup. Poprvé může být delší, což se eliminuje, až budete chodit jen na doplňování. Dokonce i cenově se vám uleví, může vás to stát až o polovinu méně.

Čištění nehtu

Před tím, než vám manikérka začne cokoli aplikovat, tak vám očistí a odmastí nehet. Je důležité, aby umělé nehty dokonale držely, což lze jen na pevném základu a matném povrchu bez mastnot. Rovněž je podmínkou krátký nehet, protože se samozřejmě může stát, že o něco zavadíte nebo že umělý nehet prostě odpadne a v případě, kdy by s sebou bral i váš přírodní, by to bylo bolestivé.

Rovněž dodržování hygieny a čistoty povrchu je základ, protože v tomto neměnném stavu bude vaše nehtové lůžko po dlouhou dobu, třeba několik týdnů a měsíců.

Zarovnání povrchu nehtu a jeho příprava tak vytvoří stabilní podklad pro umělý komponent, což vám samozřejmě zaručuje delší trvanlivost.

Pro všechny tyto procedury se tak použije speciální odmašťovací přípravek, který je na bázi lihu, jenž nejen odmastí, ale zároveň zničí i škodlivé látky páchající neplechu. Následně se vám zdrsní povrch pilovacím příslušenstvím, které zarovná nerovnosti a povrch nehtu zmatní.

Nanesení podkladové vrstvy na nehet

Primer nebo UV podklad. Tak se nazývají základové vrstvy, které připraví nehet na další fázi. Zároveň oba materiály zaručují lepší přilnavost a odolnost umělého komponentu vůči jeho deformaci. Když je vrstva aplikována, tak přichází na řadu aplikace tzv. nehtových tipů, což jsou základy na gelovou či akrylovou aplikaci a které vám vytvoří požadovanou délku. Tyto základy se upraví podle tvaru vašich nehtových lůžek. Následně se přilepí speciálním a kvalitním lepidlem, kde je třeba dbát na dokonalé přilnutí bez vzduchových bublinek mezi nehty a tipy. Umělý komponent se pak zastřihnete pomocí gilotinky. Zde vidíte, že umělý nehet je odolný, protože klasické nůžky (a to jak na manikúru, tak i klasické) by si s tím jen těžko poradily. Jen by se ztupily a zkřivily. Následuje speciální zbrus, kdy se nehet zbaví lesku, aby manikúra byla co nejefektnější.

Jaké jsou druhy aplikací umělých nehtů?

Alplikace umělých nehtů jsou dvojího druhu: gelové a akrylové.

Gelová nebo akrylová aplikace umělých nehtů

Obě metody využívají hmot, které jsou již drobné v odstínu, který si přejete. Můžete užít klasický přírodní, kdy manikúru lakem můžete požadovat až poté. Výhodou barevných (klidně i ** glitrových** nebo už rovnou připravených na francouzsku manikúru) nehtů je, že celobarevný nehet, když se trochu otluče, bude stále stejně barevný, tudíž se nepozná oprýskání. Je lepší si tak vybrat už barevný základ, kterého se nabízí pestrá škála odstínů a ti i těch ozdobných jako jsou glitry.

Jednotlivé vrstvy gelu nebo akrylu se začínají nanášet postupně. Každá vrstva se nechá zaschnout ve speciální UV lampě, která vždy aplikaci dokonale zatvrdí a tím pádem dojde k lepší fixaci nehtu. Až se aplikuje více vrstev, tak se dělá závěrečná fáze úpravy nehtu. Zabrousí se do požadovaného tvaru a může se udělat i klasická manikúra.

Zdobení umělých nehtů

Rovněž se nabízí možnost aplikace různých komponentnů jako jsou kamínky, samolepky, drť nebo hmota fimo, kdy se používají rozverné motivy. Dbejte ale na to, jakou máte práci, abyste nevypadala příliš vyzývavě.

Zdobení nejlépe vynikne na nehtu, jež přečnívá alespoň 5 mm přes prst. Komponenty jsou zde více rozloženy než na menší ploše, kde by výsledný efekt nehtu působil jako nečistý. Jen si vzpomeňte, jak to vypadá, když máte ruce od těsta, proto s prostorově výraznými doplňky jednejte opatrně, aby nepůsobily neupraveně a nebo vulgárně.

Pokud si ale necháte ale udělat na nehtech umělecké dílo, jako je vymalování okolo kamínku, budete středem pozornosti. Jedná s o jednoduchou metodu, kterou zvládne každá manikérka.

Stejně tak si můžete nechat** ** udělat francouzskou manikúra a to ve všech jejích obměnách. Zkuste motiv, kdy se zvolí červený podklad a zlatý vršek.

Péče o pokožku rukou

Nejen krásné nehty, ale celá ruka je ukázkou vaší péče. Může také odhalit váš věk. Neopomínejte proto ani péči o pokožku rukou. Nejlépe, když se dohodnete s manikérkou, která vás upozorní na obtíže, jež můžete s nehty nebo s kůží mít. Pokud trpíte přesušenou kůží, je dobrá lázeň zahřátého olivového oleje a mléka. Nechte si udělat parafínový zábal, který vyhladí vaší pokožku. A nezapomeňte, že i vaše strava má důležitý vliv na kvalitu nehtů a rukou, proto dbejte na správnou životosprávu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15776 (rodina-finance.cz#22647)


Přidat komentář