Nehtová modeláž - Praha 2

Krásné ruce a nehty jsou vizitkou každé ženy. V dřívějších dobách byly dokonce dlouhé nehty na ženě považovány za známku bohatství, jelikož žena nemusela pracovat a živil ji manžel.

Mít dobře vypadající nehty je vizitkou nejen čistoty, upravenosti či elegantnosti. Vaše ruce mohou vypadat s dokonalými nehty zcela jinak.

V dřívějších dobách dokonce pokud měla žena krásně upravené nehty, znamenalo to, že se má dobře, neboť nemusí pracovat a vydělává pouze manžel. A dokonce zvyk upravování nehtů pochází již ze starověkého Egypta, někdy se tvrdí, že ještě dříve. V tehdejších dobách se například do nehtového lůžka vpichovali různé barviva, která pak celý nehet zbarvila. V průběhu let se objevovali nové a nové možnosti zkrášlení nehtu, a takový lak na nehty, jak jen známe dnes, spatřil světlo světa v roce 1917.

Nehtová modeláž je velmi žádaná

Dnes je však je nejmodernější a nejoblíbenější metodou, jak zkrášlit své pazourky, modeláž nehtů. Na trhu jsou dnes mimo klasických nalepovacích, také velice oblíbené nehty gelové a čím dál častěji se objevují i nehty akrylové.

Chcete m ít krásné nehty, nestydět se za své ruce? Toužíte po upravených nehtech, tak neváhejte se svěřit do rukou odborníka.

Paní** Lenka Vošická** má praxi již 10 let a nabízí profesionální nehtovou modeláž.

(www.nehty-lenka.com) Praha 2

Kontaktujte ji již dnes na tel. 604 580 489 nebo na email: vosickal@seznam.cz

Navštivte ji na adrese, kde o Vás bude dobře postaráno:

Žitná 2

**120 00  Praha 2  
**

Podívejme se tedy na druhy umělých nehtů trochu podrobněji.

Klasické umělé nehty

Známe je již několik let, snad i pár desítek let a oblíbené jsou zejména proto, že si je aplikujeme jednoduše a sami doma. Bohužel jsou to pouze nalepovací nehty a tak se při touze krásných a dokonalých nehtů, musí spolehnout pouze na lepidlo, kterým je lepíme. I když jsou na trhu kvalitní nehty i s lepidly, nikdo vám zaručit nemůže, že všechny vydrží tak, jak si přejete. Pro tento případ je vhodné s sebou nosit doporučené lepidlo.

Nalepovací umělé nehty jsou nehty určené zejména pro krátkodobé nošení, tj. na výjimečné události. Doporučují se v případech, kdy si chcete své vlastní přírodní nehty oživit, anebo jako případná pomoc, pokud vám nějaký vlastní nehet vypoví službu a vy potřebujete všechny hezky pohromadě srovnané.

Na dlouhodobé prodloužení nehtů se dnes používají jiné techniky, druh umělých nehtů se volí na základě potřeb a v závislosti na druhu vykonávané práce.

Gelové nehty

Jsou velice oblíbené, a to především proto, že perfektně přilnou k vlastnímu nehtu svojí konzistencí. Takový nehet vypadá velice přirozeně a je pružný. Navíc je tato technika ze všech nabízených nejšetrnější a zatěžuje vlastní nehet co nejméně. Díky tomu, že se gelové nehty zpevňují pomocí UV lampy, jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky. Tato technika je pro takto přecitlivělé lidi naprosto šetrná. Další výhodou, kterou tato metoda má, je to, že pokud má klientka pouze slabé nehty, nemusí si nechat dělat celé umělé, ale pouze své vlastní potáhnout vrstvou gelu a tak si je zpevnit.

Na nehtovou modeláž navštivte odborníka

Jedinou nevýhodou gelových nehtů, ale i akrylových, pryskyřicových a porcelánových, je to, že pokud si je necháme aplikovat, musíme navštívit odborníka. Přece jen je vždy lepší, když vám takovou nehtovou modeláž vykoná někdo jiný, než vy samy.

Pokud již máte gelové nehty, jistě víte, že jediné, co je potřeba, je jednou za tři týdny přijít na doplnění nehtu, opilovávat je pak potřeba speciálním pilníkem na gelové nehty. A pokud již netoužíte po těchto dokonalých drápcích, zajděte za svou manikérkou a poproste ji o odstranění. V žádném případě to neprovádějte doma.

Nehtová modeláž akrylovými nehty

Jejich popularitě prudce vstoupá a to díky své dlouhověkosti. Akrylové nehty jsou totiž velice odolné a oblíbily si je snad všechny ženy na světě, které manuálně pracují. Takový nehet jim vydrží i při větším namáhání nehtu. Další plus těchto nehtů je to, že jejich vzhled je naprosto totožný s vlastními nehty a tak nikdo jen tak nepozná, že máte nehty umělé.

To, co mohou některé klientky považovat za mínus u akrylových nehtů je zápach. Neboť při aplikaci akryl nepříjemně zapáchá. Dnes jsou však již na trhu nezapáchající látky a tak je možné, že se s nepříjemným aroma setkáte jen někde.

Akrylové nehty jsou také velice vhodné pro ženy, které mají svůj vlastní nehet velice slabý.

Možnou výhodu oproti gelovým nehtům lze spatřovat v tom, že výroba akrylových nehtů trvá kratší dobu, než je tomu u gelových, neboť právě akrylové se neutvrzují pod UV lampou. Také se snadněji doplňují a jsou více odolné oproti saponátům a podobným přípravkům. Akrylové nehty jsou prostě dělané pro manuálně pracující a ženy v domácnosti.

Nehtová modeláž pryskyřicovými nehty

Tyto nehty jsou předchůdci oblíbených gelových nehtů a jsou stále oblíbené, i když je jejich gelové sestry částečně vytlačily. Je to především proto, že pryskyřicové jsou o něco tvrdší a tím pádem také více náchylné na zlomení a nepřilnou tak dokonale k nehtu jako právě umělé nehty gelové.

Pryskyřicové nehty se dělají tak, že se na tip (což je umělý nehet) nanese pryskyřicový pudr společně s aktivační tekutinou a poté se nehet doladí.

Nehtová modeláž porcelánovými nehty

Porcelánové nehty jsou jakýmsi předchůdcem nehtů akrylových. Obecně se dá tvrdit, že jsou mezníkem mezi gelovými, pryskyřicovými a akrylovými nehty. Jsou tvrdší a určeny pro namáhané ruce.

Výroba porcelánových nehtů je obdobná těm pryskyřicovým – na vlastní nehet se nanese tip, na něj pak porcelánový pudr s taktéž aktivační tekutinou a poté, co se nehet utvrdí, upraví se do požadovaného tvaru a zdobí se.

Péče o ruce a nehty

I ruce a nehty, stejně jako zbytek pokožky, vyžaduje svou péči.

1. všude krém na ruce

V kabelce, v práci na stole, doma v koupelně a na nočním stolku bychom měli mít správný krém na ruce a použít jej po každém mytí rukou. Hlavně v případě, že naší poslední aktivitou bylo mytí nádobí nebo úklid se saponátem. Voda sama o sobě dost vysušuje ruce a pokožka je pak tvrdší, a většinu může svědit, takže dochází ke škrabání a vytvoření nepříjemných vyrážek.

2. maska na ruce

Čas o času je dobré použít také masku na ruce, která je příjemně zvláční, osvěží a ochrání.

3. bavlněné rukavice

Pro ty, co mají extrémně suché ruce, se doporučuje používat na noc bavlněné rukavice. Před spaním své ruce řádně nakrémujete, nasadíte rukavice a ráno jsou vaše prsty a dlaně jemné a vláčné.

4. peeling na ruce

Ruce si také zaslouží alespoň občasný peeling. Ten se doporučuje vykonávat jednou za 2 – 3 týdny.

5. úprava nehtu a jeho okolí

Nezapomínáme ani na nehty a i když si jednou za tři týdny vyjdeme k manikérce, nezanedbáváme je. Nehtová kůžička může různě vyrůstat, a tak ji nezapomínáme zatahovat. Své nehty také opilováváme a to dle typu nehtu – na umělé pouze pilník na umělé, konkrétně gelové, akrylové či jiné nehty. Pokud si v drogerii nevíte rady, prodejce vám jistě poradí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15647 (rodina-finance.cz#22255)


Přidat komentář