Náhrobky a pomníky Jičín

Při odchodu někoho blízkého je jistě naším přáním připravit zesnulému důstojné místo k jeho poslednímu odpočinku. Podívejme se, jaké možnosti máme, pokud si necháme vytvořit hrob, náhrobek či pomník.

Pomníky a náhrobky

Pomníky a náhrobky nebo další požadovanou funebrální architekturu vyrábí kamenictví, které vám může nabídnout pomníky či náhrobky z přírodního kamene nebo žuly, které jsou pro tento typ výrobků osvědčené. Obvykle můžete vybírat z připravených návrhů nebo můžete požádat o individuální řešení. Záleží na vašem přání, na požadavcích a finančních možnostech. Zkušené kamenictví dokáže vyhovět všem vašim představám.

Funebrální architektura

Představy o důstojném místě odpočinku a náročnost zpracování se velmi liší, ale profesionální kamenická firma realizuje v tomto oboru veškeré kamenické služby. Kamenické práce představují zpracování kamene, žuly a dalších přírodních materiálů, přičemž mezi základní standardní kamenické práce patří výroba náhrobků a pomníků ze žuly nebo kamene. Žula vyniká dlouhou životností a je odolná vůči působení povětrnostních vlivů a šikovný kameník z ní vytvoří tvar a krásu v každém detailu a zaručí neopakovatelnost každého výrobku. Kameník dokáže opracovat různé kamenné či žulové útvary a ke své práci používá speciální kamenické nástroje. Díky tomu vám může nabídnout i kamenořezbu nebo kamenosochařství, výrobu náročných výrobků a tvorbu zábradlí, chrličů i sloupů podle vašeho přání, ale můžete si přát také lavičky, stoly, kamenné profilové prvky apod.

Náhrobky a pomníky na zakázku

Budoucí vzhled pomníku, náhrobku či hrobu záleží pouze na vás a můžete tedy požádat o jednohroby, dvojhroby, urnové pomníky nebo urnové schránky. Tyto výrobky mohou být žulové, nerezové nebo je možné vytvořit z kamene. Zakázková výroba představuje také výrobu části hrobu a jednotlivých dílů. Kamenictví vám vyrobí na zakázku například pomníkové díly, žulové obruby, zákrytové desky a vyrobí vám také nápisy na pomníky.

Kamenické služby

Služby kamenictví nabízí díky dlouholetým zkušenostem a používání moderních technologií svoje služby i pro nejnáročnější klienty. Profesionálně vybavená firma vám může nabídnout opracování materiálů, jako je řezání, leštění, broušení nebo tryskání a součástí dodávek kamenictví je i vlastní autodoprava. Mezi doplňkové služby kamenictví patří prodej doplňků, jako vázy, lampy, urny nebo keramické fotografie.

Kamenická výroba

Kamenická výroba představuje také nápisní desky, krycí desky na hroby, obruby nebo masivní schodišťové stupně k hrobkám. Kamenictví staví pomníky od základu až po kompletní montáž a může vám nabídnout také likvidaci starých hrobových dílů a také vám může nabídnout výrobu terasových hrobů nebo zajistit jejich opravu. V nabídce jsou urnové hroby, které slouží k ukládání uren s popelem, které se skládají z žulových rámů, žulové krycí desky, žulového soklu pod pomník a samotného pomníku. V nabídce jsou také jednohroby, které slouží k uložení jedné rakve nebo dvojhroby, které slouží k uložení více rakví. Dvojhroby se obvykle skládají z žulových rámů a žulových krycích desek, které může tvořit několik dílů.

Opravy a renovace náhrobků a pomníků

Kamenictví realizuje nejen výrobu pomníků a náhrobků, ale také jejich opravy a renovace. Obvykle se jedná o opravy hotových hrobů, úpravy písma a motivů nebo o opravy rozvalených hrobů. Nejčastěji se jedná o čištění hrobových dílů a opravy betonových základů, ale kamenictví dokáže zajistit také demontáž a likvidaci starých hrobových dílů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15825 (rodina-finance.cz#23405)


Přidat komentář