Muzikály Praha - výběr

Dnes pokračujeme druhou, závěrečnou částí seznámení s muzikálem. Doufáme, že jsme Vám navodili chuť vypravit se na některé představení. Máte-li již takový zážitek za sebou, budeme rádi, když se podělíte o dojmy v diskusi.

Pojďte s námi na muzikál II část.

Hromadný výlet je také jedna možnost, objednat vstupenky však musíte dlouho před návštěvou muzikálu. Zajistíte si dopravu, nejlépe autobusovou a pak již nebrání nic kulturnímu zážitku. Takto se mohou na muzikálové představení vypravit nejen zaměstnanci jednoho podniku a využít tak slev odborů, ale například i spolek žen, důchodců, cvičenců, svaz zahrádkářů, parta děvčat, prostě Vaše skupina přátel.

Odpoledne si prohlédnete matičku stověžatou, nakoupíte v hyper – super- mega marketu a pak do kulturního stánku, nasát neopakovatelnou atmosféru. Vyberte si z dnešního výčtu představení.

Muzikál Kladivo na čarodějnice

Příběh tohoto českého muzikálu je inspirovaný opravdovou historií českých zemí. 101 upálených obětí, příběh ze 17. století jako obraz té doby a osudů lidí z Velkých Losin a z Šumperka. Inkviziční procesy z těchto severomoravských měst dostaly novou podobu a muzikálové zpracování tak divákům umožní hluboký zážitek.

Muzikál Kleopatra

Krásná egyptská královna Kleopatra, Gaius Iulius Caesar prostý občan Říma, později však imperátor, milenec Kleopatry a otec jejího syna Caesariána. Marcus Antonius, milenec a později manžel Kleopatry a další a další postavy a jejich osudy, Vám přinese tento muzikál – příběh ze starého Říma.

Muzikál Krysař

Původní český muzikál s příběhem tajemného muže v kápi s píšťalou, která rozsévá smrt. Tento muzikál z dílny Daniela Landy a jeho ženy Mirjam se dočkal také zahraničního hostování v Rakousku a na Slovensku, kde sklidil neméně velký úspěch jako doma.

Muzikál Monte Cristo

Muzikál Karla Svobody přináší romantický příběh lásky, zrady a pomsty. Příběh mladičkého Edmonda Dantese z něhož osud udělá hraběte Monte Christa, krásné Mercedes a zlotřilých pánů - generála Morcerfa a bankéře Danglarse.

Muzikál Noc na Karlštejně

Opět muzikál z pera Karla Svobody, v obsazení a alternacích Petr Štěpánek a Pavel Rýmský, Monika Absolonová a Kateřina Brožová, Radoslav Brzobohatý a Petr Kostka...to je už sama o sobě záruka kvality a příjemného zážitku.

Zájezdy na muzikály s CK Baví

Pokud i Vy chcete shlédnout nějaký muzikál z našeho výběru a hledáte způsob, jak si koupit vstupenku na představení, a jak se do Prahy dopravit. Doporučujeme cestovní kancelář Baví, která nabízí zájezdy na muzikály do Prahy a vše Vám zařídí. Cestovní kancelář Baví pořádá zájezdy na muzikály a divadelní představení a taky na koncerty a opery již několik let. Doprava je zajištěná pohodlnými autobusy s průvodcem, který se Vám bude celou cestu věnovat a informovat o zajímavostech. V Praze následuje prohlídka historického centra. Pokud muzikál o  který máte zájem nenajdete v aktuální nabídce, tak Vám na vyžádání zajistí vstupenky a dopravu můžete skloubit. Nástupní místa jsou Litovel, Mohelnice, Olomouc. Prostějov, Vyškov, Brno, Vysoké Mýto, Moravské Třebová, Litomyšl, Hradec Králové. ** **Muzikál Producenti

Příběh dvou producentů podvodníků se odehrává v roce 1959 v New Yorku. Max Bialystock, neúspěšný divadelní producent, a jeho účetní, Leo Bloom, dostanou nápad, který spočívá v tom, že vyberou od investorů mnohonásobně víc peněz než potřebují a až se poprask kolem propadáku utiší, nechají si rozdíl. Úspěšný americký muzikál se ujal i v českých podmínkách.

Muzikál Rebelové

Příběh kluka, který utekl z vojny a maturantky se odehrává během týdne, před maturitní zkouškou - o svaťáku. Láska Šimona a Terezy nás zavede do 60. let. A přiblíží nám osudy nejen jejich, ale i lidí jim blízkých.

Muzikál Robin Hood

Autorská a manželská dvojice Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová vytvořili ojedinělý muzikál, kterému na míru hledali herce v talentové show TV Prima Cesta ke slávě.

Muzikál Tajemství

Tajemství je napínavým mystickým příběhem, ve kterém hrdinové zažívají neuvěřitelné, nevysvětlitelné věci. Postupně přicházejí na to, proč k těmto událostem dochází a tak jsou diváci vtaženi do děje. Autor díla Daniel Landa přinesl druhý velmi úspěšný muzikál.

Muzikál Tři mušketýři

Za vlády Ludvíka XIII. v 17. století se odehrává ve Francii příběh lásky, přátelství, cti a intrik, nenávisti a zradě. D´Artagnan, Athos, Porthos, Aramis, Richelieu nebo sám Král Ludvík XIII. Vám přejí pěknou zábavu.

Muzikál Děti ráje

Autoři své dílo popisují takto: Parta maturantů, na konci 80. Let, tráví svůj volný čas po diskotékách. Těm kralují velcí frajeři – „dýdžejové“ Tom a Stanley. Jen romantik Michal , který píše básničky a skládá písničky, se kolektivu vymyká a je terčem jejich posměchu. Michalovu lásku ke spolužačce Evě překazí intriky její kamarádky Kájiny. Po dvaceti letech se Eva znovu setkává se svou první velkou láskou Michalem a nekonečný milostný příběh se vrací v podobě sblížení její dcery Báry a Michalova syna Mickeyho.

Muzikál Excalibur

Šlechetný Král Artuš, krásná Ginevra, Udatný Lancelot, dobrý čaroděj Merlin, zlá čarodějnice Morgana a mystický příběh o kouzelném meči.

Muzikál Touha

O čem asi pojednává třetí muzikál Daniela Landy? Vychází z filmového hitu jeho domácí dílny - Kvaska. Příběh z muzikálového zákulisí prošel cestou z filmového plátna na divadelní jeviště řadou významných změn.

Muzikál Jack Rozparovač

Romantický muzikál od hitmakera Vaša Patejdla měl světovou premiéru v roce 2007 v Divadle Kalich. Do příběhu nejznámějšího masového vraha 19. století vložil příběh lásky, oběti i téma odvěkého boje dobra a zla, respektive Boha a Ďábla. Muzikál se uváděl také v jihokorejském Soulu a na Slovensku.

Muzikál Obraz Doriana Graye

Mladík Dorian Gray si chce uchovat věčné mládí a tak chrání svůj portrét a neváhá vyzkoušet i vědu a drogy pro udržení mladistvého vzhledu. Situace se mu však vymkne z rukou a dostane se do spirály proměn, hororové proměny zažijete společně s tímto hrdinou, pokud se vydáte na tento muzikál.

Muzikál Lyrikál Kudykam

Obrácený postup tvorby a netradiční prostory pro představení. Michal Horáček autor libreta s oblibou uvádí, že obsahuje 1 600 veršů. Hudbu k písním napsal Petr Hapka. Kudykam prý vychází ze společné pětadvacetileté spolupráce těchto umělců. Lyrikál uvedla státní opera Praha a postavy ztvárnili herci Vojtěch Dyk, Richard Krajčo, Csongor Kassai, Martha Issová, Nina Divíšková...

Muzikám Mrazík na ledě

Ruská filmová pohádka Mrazík už v našich domácnostech zlidověla a nikdo si bez ní nedovede představit vánoční svátky. To inspirovalo také autory k vytvoření pohádkového muzikálu, představení na ledě jako bruslařské show. Cena vstupenky se pohybuje od 245 – 795 Kč. Je to zajisté podívaná pro celou rodinu.

Muzikál Miluji Tě, ale...

Tento muzikál uvedený poprvé v New Yorku v roce 1996, viděli diváci ve více než 150 městech světa. Dílo vypráví vývoj vztahu muže a ženy od první schůzky až po ztrátu životního partnera. Můžete se těšit na epizody a scény o vzájemném sbližování dvou starých lidí na půdě krematoria, v parku, scény z ložnice....Říká se, že při newyorské premiéře jedna z divaček vykřikla: „Bože, to je o mně!“ možná se v příběhu najdete i Vy.

Vstupenky, ceny, nákup...

Ceny vstupenek na muzikálová představení se liší podle toho, kde, na co, kolikátá je to repríza a ve kterém městě chcete shlédnout. Za premieru v Praze můžete utratit například 2 000 Kč a za vstupenku na generální zkoušku jen 150 Kč. Zakoupit je můžete v předprodejích, přímo na místě nebo on -line prostřednictvím internetu.

Muzikály mimo Prahu

  • Plzeňské divadlo J.K.Tyla představilo muzikál - Hledá se muž. Zn.: Bohatý!
  • Jihočeské divadlo v českých Budějovicích – světový muzikál Romeo a Julie
  • Městské divadlo Brno - muzikál Les Misérables = Bídníci
  • Východočeské divadlo Pardubice – Chicago
  • a další

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15586 (rodina-finance.cz#21776)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 11.02.2016 17:19
Dobrý den chtěla bych vstupenku jako dárek kdy si pak oslavenec může vybrat jakýkoli muzikál Děkuji


Přidat komentář