Motorkářské oblečení a doplňky online

Ať je mu 25 nebo 65 let, nasedá na svoji silnou mašinu a zapomíná na starosti v bezstarostné jízdě. Prý je to adrenalin, relaxace, volnost. Dnes bude řeč o motorkářích a jejich vybavení, doplňcích a jednom zajímavém spolku.

Motorkářské oblečení a doplňky

Kdo by si nechtěl vyzkoušet, sednout si na silnou motorku, prohánět se krajem s větrem o závod, cítit se volný jako pták a vyčistit si hlavu od starostí – relaxovat. Dnes již jízda na motorce není jen mužskou záležitostí, mezi motorkáři jsou i dívky a ženy.

Pokud jste se rozhodli, že se i Vy letos přidáte do jejich řad, vybíráte již vhodnou autoškolu a stroj na kterém budete králem silnic, přinášíme možná právě pro Vás, ale samozřejmě i pro ostatní informace, jaká by měla být základní výbava motorkáře, informace o legislativě a tipy na motorkářské doplňky.

 

Nejdůležitější výbava motorkáře

Podívejte se, co všechno budete při svých projížďkách potřebovat.

Přilba, helma, belka pro motorkáře

Nejdůležitější a nezbytná část výbavy. Výběr by se neměl zanedbat. Zde je záhodno nešetřit a opatřit si helmu opravdu kvalitní, homologovanou pro naši republiku a rozhodně nekupovat použitou. Při výrobě je používáno laminování skelných vláken či vstřikování. Velikost helmy poznáte podle obvodu hlavy nad obočím. Podle typu se rozdělují helmy na

 • Integrální helmy – slouží sportovcům na motorkách
 • Otevřené helmy – pro jezdce na scootrech nebo choprech, je nutno k nim doplnit brýle
 • Enduro/Cross helmy - odlišný tvar skořepiny, lehčí hmotnost a opět nutno doplnit brýle
 • Odklápěcí helmy – lze u nich odklápět plexisklo i přední ochranu brady

Motorkářské rukavice

Pánské, dámské, cestovní a sportovní a podle ročního období. Vždyť chrání dlaně i prsty, zaručují teplo a zranění rukou tak mohou předejít jak řidič, tak spolujezdec.

Motocyklová obuv

Bota ochrání Vaši nohu hlavně při nenadálém pádu motorky. Představte si situaci, kdy se Vám stroj položí na nohu v botasce nebo naopak na nohu ve správně zvolené moto obuvi. Rozdíl budu markantní. Tady dbejte, aby jste si koupili boty vysoké nad kotníky, pevné, dobře utažené, aby se sami nezuly. Nejkvalitnější jsou kožené, s membránou, která nepromokne, dále nohu ochrání před létajícími kameny, hmyzem atd.

Kombinéza nejlépe kožená

Můžete si pořídit kombinézu bez nebo se vsazenými chrániči, v místě, kde je nutno ohýbat kolena nebo lokty by měla být střečová látka, silnější kůže naopak v místech boků a na hýždích. Celkově by jste se v ní měli cítit dobře, neměla by být příliš těsná.

Chrániče těla při jízdě na motorce a lékárnička

Podle statistik je průměrně 97% zranění zachráněno** chráničem páteře – páteřákem**. Jsou konstruovány tak, že se dopředu ohýbají, ale do nepřirozených poloh pohyb výrazně omezí a nepostradatelná je také ochrana při nárazu.

Dále jsou** chrániče kolen a loktů**, chránič trupu koncipovaný jako krunýř, chránič krční páteře, kraťasy s chrániči a ledvinové pásy.

Podle vyhlášky je povinností od 1.1.2011 mít ve všech motorových vozidlech včetně motocyklu po jednom kusu oděvního doplňku s označením z retroreflexního materiálu – tedy výstražnou vestu s oranžovými nebo žlutozelenými pruhy.

Obsahem moto lékárničky musí být

 • Obvaz hotový s 1 polštářkem = šíře nejméně 8 cm, savost nejméně 800 g/cm2 - 1 ks.
 • Obvaz hotový s 2 polštářky = šíře nejméně 8 cm, savost nejméně 800 g/cm2 - 1 ks.
 • Šátek trojcípý - netkaný textil, délka stran nejméně 960 x 1360 x 960 mm - 1 ks.
 • Náplast s polštářkem - velikost 8 x 4 cm, min lepivost 2,5 N/cm - 3 ks.
 • Obinadlo škrtící pryžové 60 x 1250 mm - 1 ks.
 • Rouška resuscitační - 1 ks.
 • Rukavice pryžové = latexové, chirurgické v obalu - 1 pár.
 • Leták o postupu při zvládání nehody - 1 ks.

Kam vyrazit na motorce?

Jste-li již kompletně vybaveni, čekáte jen na vhodné počasí, aby jste vyrazili na cestu, možná Vám přijde vhod několik typů na ověřené trasy a vyjížďky. Sami motorkáři hodnotí například tyto trasy

Když pojedete navštívit obchůdek Bikers Mode

 • nezapomeťe navštívit v blízkosti je hrad Bouzov, jeskyně Javoříčko, Western městečko Boskovice, Bolkův ranč nebo Plumlovská přehrada.

 • báječná trasa je prý Telč - Stará Říše – Nová Říše – Dačice – Kunžak – Jindřichův Hradec.
  Má bezvadně upravený povrch, jen mezi Kunžakem a Hradcem je povrch trochu horší. Cestou lze navštívit hrad a zámek v Jindřichově Hradci

 • Oblíbená trasa nedaleko Prahy vede z města Mělník – Dubá je plná motorkářů, často je tu policejní hlídka ale cesta také stojí za to.
 • Jihočeská krajina nabízí projížďku na trase Strašín - Vacov - Němětice – Strakonice – Blatná – Bělčice – Březnice – Příbram. Na trase je několik zajímavých míst jako například zámky v Blatné, Březnici a na malé zajížďce i zámek Lnáře.

Po zimě jsou silnice v katastrofálním stavu, proto opatrnosti není nikdy dost. Máte-li nějakou vlastní pěknou trasu, budeme velmi rádi, když se o ní také zmíníte v diskusi.

Motorkáři nad 60 let

Představíme Vám dnes ještě partu „ostrých hochů“ spolek byl založen v roce 2008 a dnes již mají již přes 100 členů. Patří sem samozřejmě i několik žen, které nemají věkové omezení. Muži však jsou přijati až jsou tzv „plnoletí“.

Stále mezi sebou vítají nové motorkáře, pokud Vás zajímá jaké jsou podmínky přijetí, možná Vás překvapí, že stačí nahlásit přezdívku a chovat se slušně k ostatním členům. Nikdo po Vás nebude chtít žádné vstupní poplatky, vynucování si účasti na nejrůznějších akcích, které pořádají. Vládne mezi nimi přátelská atmosféra, nenarušující ani výše konta jednotlivých členů, ani společenské postavení nebo hodnota motocyklu.** **

Jejich motto zní

Ledacos se dá koupit,

něco se dá sehnat,

občas i něco najít,

dokonce někdy i něco dostat,

ale zařadit se mezi motorkáře nad 60 let?

Toho se musí člověk dožít.

Redakce MEDIAPOL News jim přeje mnoho šťastně ujetých kilometrů.

**Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o koženém motorkářském oblečení a doplňcích nákupem online, zde.
**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15795 (rodina-finance.cz#22742)


Přidat komentář