Míček do pračky

Praní prádla bez použití pracího prášku? Donedávna nemyslitelné. Nyní ale existuje novinka na trhu. Míček do pračky. Zdá se vám nemožné, že by mohl nahradit prací prostředek? Chcete vědět o výrobku více a hlavně – zajímá vás, na jakém principu funguje?

S míčkem do pračky ušetříte spoustu peněz

Na první pohled obyčejný míček, který připomíná hračku. Tato „hračka" vám ale ušetří hromadu peněz, protože spotřeba mycích látek je mnohonásobně nižší než u běžného pracího prostředku. Jeho přední vlastnosti ale nesovisí jen prvoplánově v této charakteristice. Produkt je šetrný i k vašemu prádlu, změkčuje vodu, takže odpadá i efekt opotřebování a tedy i výměna šatníku. A neopomeňme i kámen úrazu praček. Doslova. Jedná se o vodní kámen. Jak je výše zmíněno, míček změkčuje vodu, čímž se brání i usazování vodního kamene. Asi už jste napnutí, jak může něco takového fungovat. Tak se seznamte s principy míčku do pračky.

Jak míček do pračky funguje?

Kulovitý produkt je vyroben z kvalitního plastu, je nejen šetrný k prádlu a pračce. Protože neobsahuje žádné škodliviny, tak se nemusíte obávat, že by vpouštěl do oblečení něco nedzravého, co by dráždilo vaši pokožku. Stejně tak tomu je, pokud budete prát v ruce. Výrobek neobsahuje žádné ftaláty, které by pro vás byly škodlivé.

Jednoduchá manipulace s míčkem do pračky

Používání míčku snad ani nemůže být jednodušší. Jen si vybavte situaci, když jdete prát. Musíte odměřit prášek, myslet na to, do jaké přihrádky ho dát a ještě navíc musíte kupovat speciální typ. Prášek na bílé nebo na barevné prádlo, někdy i speciálně pro černé, aby neztrácelo na intenzitě. Na jemné prádlo navíc musíte používat zase jiné prostředky, které jsou pro tento typ oblečení šetrnější. Ještě musíte dodávat i aviváž, aby jste měli hebké a nadýchané prádlo. A pokud chcete navíc ještě šetřit pračku, tak musíte dokupovat a pravidelně dávkovat prostředek proti vodnímu kameni. To vše vám odpadá. Stačí jen, když při každém praní vhodíte míček do pračky a hotovo. Co se děje dál?

Míček do pračky nahradí prací prášek i aviváž

V míčku jsou obsaženy prvky, které svým působením nahradí všechny prostředky, které potřebujete k praní. Obal výrobku skrývá 120 gramů složeniny 80 přírodních látek. Mezi ty patří vápník, draslík, hořčík, sodík nebo oxid hlinitý. Při praní, kdy se míček volně pohybuje, se i tyto prvky aktivují a zahájí samotný proces čištění. V míčku jsou totiž keramické peletky, které pulzují míčkem. Jejich účinek zesilují dva polárně umístěné magnety. Účinek těchto keramických částeček je čtverý: alkalizují, čistí, jsou antichlórové a působí antibakteriálně. Jak již bylo zmíněno, svým složením a principem vám nahradí hned několik produktů. To ale není na úkor účinku. Prádlo bude čisté jako po vyprání klasickým práškem na praní, bude vonět, bude nadýchané a jemné a nebude elektrizovat, stejně jako když použijete aviváž a navíc ochrání vaši pračku. Z ekonomického hlediska je tedy výrobek velmi výhodný.

Cena míčku do pračky?

Ceny míčků se různí, ale protože se nejedná o ryze horkou novinku, tak někteří distributoři zareagovali pružně. Míček do pračky můžete proto sehnat už za méně než 450 korun. Když si představíte, že větší balení klasického prášku stojí skoro tolik, tak není důvod, proč jednorázově nevydat tuto částku. Navíc, míček vám vydrží na zhruba 1 000 použití. Když to rozpočítáme, tak v průměru jedno praní s pracím práškem vás vyjde asi na 7 korun, zatímco s míčkem na necelých 0,50 haléřů. A to ještě nepočítáme použití aviváže a změkčovače vody, aby se šetřila pračka. Navíc se prodlužuje i životnost pračky.

Využití míčku do pračky?

Míček se rovněž hodí i na ruční praní. Můžete jej použít při jakékoli teplotě, účinkuje pořád stejně. Působí úplně stejně, navíc se nemusíte obávat, že vám manipulace s produktem bude dráždit pokožku jako běžné prací prášky. Neobsahuje totiž silné sloučeniny, které jsou někdy agresivní i vůči materiálu a barvám oblečení.

Jak znásobit účinek míčku do pračky?

Pokud ve vás vyvstala otázka, zda opravdu nikdy nebude zapotřebí pracího prášku, tak odpověď zní, že pro běžné praní ne. Samozřejmě, že v případě opravdu silného znečištění je třeba využít větší síly. Míček je konstruován na běžné praní, aby uvolnil vždy stejnou dávku a tím co nejekonomičtěji hospodařil s vaším rozpočtem. Pokud se objeví větší znečištění, tak stačí přidat trošku pracího prostředku. A jestli máte problémy s tvrdou vodou, pořiďte si silnější míček.

Míček do pračky s přídavným magnetem

Zkuste si změřit tvrdost vody. Pokud je tvrdší, tak se doporučuje pořídit si model míčku s přidaným magnetem. Jeho účinky totiž zesilují vliv peletek a tím pádem šetří i vaše prádlo. Obměna tohoto míčku je jenom asi o 50 korun dražší.

Proč si míček do pračky koupit

Některé výhody už byly zmíněny. Míček není jen revoluční prvotinou dobrého nápadu, který ještě potřebuje vylepšit, co se kvality týče. Praní bude kvalitní a dokonce šetrnější k vašemu prádlu. Ekonomicky vás to vyjde mnohem výhodněji. Navíc na praní se vždy spotřebuje stejná dávka, což se vám při ručním dávkování prášku vždy nepovede. Nemusíte kupovat více typů pracích prostředků a navíc se nemusíte tahat s těmi težkými baleními. Miniaturní velikost míčku umožňuje jeho jednoduché skladování a navíc nedělá okolo nepořádek, což se v případě prášků často stává. Ušetříte i za aviváže a změkčovače vody. Nemusíte se obávat, že některé výrobky vám na oblečení udělají fleky, což se občas stává. U míčku máte jistotu pokaždé stejného efektu. Míček můžete použít do každého typu pračky.

Míčková móda

Multifunkční míčky se pomalu stávají novým trendem. Kromě míčků do pračky si můžete pořídit i míčky do sušičky. Ty změkčují vlákna prádla, snižují dobu sušení až o čtvrtinu, čímž šetří energii. Stejně tak si můžete pořídit i míčky proti žmolkům, míčky do chladničky nebo míčky do toalety. Tyto výrobky jsou hlavně vyrobené proto, aby šetřily váš čas a energii, která se při spotřebních činnostech produkuje.

Pokud se vám zdá, že přeci tento miniaturní výrobek nemůže zastat prací prášek a hledáte důvod, proč by tomu tak bylo, tak tajemství tkví v magnetu. Jen si vzpomeňte třeba na jiné výrobky, které obsahují magnet. Magnetické náramky, které v sobě mají určitou energii, která působí blahodárně na váš organismus. Magnet totiž vyvolává energii a tím pádem aktivuje účinnost peletek, které poté zastupují prací vlastnosti, jaké má prášek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15677 (rodina-finance.cz#22362)


Přidat komentář