Luxusní kabelky - výběr, tvary, druhy

Důležitým doplňkem každé správné ženy je také vhodná kabelka. Díky velké konkurenci a nabídce si nyní můžeme hezkou kabelku pořídit dle svého vkusu a za slušnou cenu. Pokud tedy netrváme na značkové kabelce od světového návrháře.

Jedinečný výběr luxusních kabelek -  www.kabelky - tasky.eu

Pro muže nepochopitelná záhada, zato ženy si bez kabelek neumí svůj život již představit. Jsou nenahraditelným pomocníkem v každodenním životě, strážcem našich tajemství, módním doplňkem a v neposlední řadě také vyjádřením naší osobnosti.
Poradíme Vám, kde kvalitní, módní kabelky zakoupíte. Internetový obchod www.kabelky-tasky.eu splňuje veškeré požadavky, každé ženy na kvalitní a krásnou kabelku. Luxusní kabelky jejich výběr, tvary, druhy a nákupem online zde.

 

Kabelky můžete objednávat značkové, společenské, sportovní. Kabelky máte v mnoho barvách a velikostí.Na eshopu naleznete rozsáhlý výběr značek.

Dále můžete na eshopu naleznout tento sortiment:

 • peněženky
 • kosmetické kufříky
 • nákupní tašky
 • doplňky
 • deštníky
 • pásky
 • pánské aktovky
 • a mnoho jiného

Doporučujeme Vám, navštívit internetový obchod www.kabelky-tasky.eu. Věříme, že s výběrem budete velmi spokojeni.

Materiál pro kabelky

Je velice důležitý. Alespoň co se použití týče. Kožené, koženkové či jiné nepromokavé materiály jsou mnohem praktičtější, než textilie. Budeme-li brát v potaz, že kabelku budete využívat denně, do práce či školy. Koženou kabelku snadněji zbavíte nečistot, také obvykle nepromokne a je pevná, drží tvar. Pokud při nákupu neodoláte saténovému psaníčku, nemusíte zoufat. Bude se skvěle hodit na plesy nebo do divadla.

Z čehož plyne krásná přímá úměra - čím více budete kabelku používat, tím více dbejte na pevnost materiálu.

pro přehled materiály, ze kterých jsou obvykle kabelky vyrobeny:

 • kůže
 • koženka
 • textilie
 • lakované materiály
 • gumové
 • plastové
 • nylon
 • syntetika

Tvar kabelky

Tak nějak souvisí s velikostí. Ukažme si alespoň tedy základní tvary kabelek ve střední velikosti.

a) základní tvar - neboli také univerzální tvar. Je to ten typ kabelky, který se hodí téměř kamkoli a kdykoli. Díky své jednoduchosti je vhodná pro denní nošení.

b) kufřík - někdy nazývaná také jako doktorská brašna. Mezi její základní vlastnosti patří pevný tvar, obvykle se zapínáním tzv. kufrovitým na dva panty, anebo na zip. Hodí se skvěle manažerkám, právničkám a jiným byznysmenkám, které často u sebe nosí důležité dokumenty, protože je jednak nezmačká, ale také vypadá elegantně a k image skvěle padne.

c) pytel - jde většinou o větší kabelku, a jeden z posledních módních výstřelků. Nejde přímo o pytel, ale o tvar, který je jednoduchý, kabelka má nejčastěji jen jednu kapsu, uzavíratelnou na zip nebo na stahování. Je to ten typ kabelky, kde nic nemá své přesné místo, protože jakmile do ní něco vložíte, po pár krocích se vše zpřehází. Na druhou stranu se do ní skvěle schová svetr či jiný svršek, na který je odpoledne již horko.

d) psaníčko - psaníčka jsou většinou malé kabelky. Nosí se v ruce, avšak často obsahují i poutko nebo řetízek na zavěšení přes rameno. Dokonale se hodí k večerní róbě, pokud vše sladíte do stejných tónů. Je nutné však nezapomínat, že psaníčko je kabelka pro malé nezbytnosti, jako jsou kapesník, drobné, rtěnka, labutěnka se zrcátkem a klíče od domu. Jestliže se budete snažit do svého psaníčka narvat další nezbytnosti, kabelka bude vypadat až nevkusně a vy tím pádem ztratíte jakýkoli dobrý dějem.

e) brašna - ať malá nebo velká, tak je tento typ kabelky odlišný především pro svůj tvar, který klade jako hlavní znak vyšší, než širší. Dalším obvyklým znakem je dlouhé ucha brašna tím pádem zasahuje k bokům, nebo až ke kolenům. Její typický tvar je obdélník nebo čtverec.

f) sportovní kabelka - pro tyto kabelky je specifický zejména jejich jednoduchý a pevný tvar. Dalšími, avšak méně častými znaky jsou lemování na okrajích, pevné uši (většinou také dvě) no a značka. Výrobci značkového sportovního oblečení myslí i na sportovně založení dámy, slečny, paní a tak je snadno seženeme v prodejnách právě se sportovním oblečením. Hodí se ke všemu sportovnímu, tj. Ideální pro cestu z fitka třeba v teplácích. Mimo to skvěle doplňují džíny, nebo džínové sukně apod.

Velikost kabelky

Je jistě jasná již od pohledu. Pro lepší orientaci si však připomeňme to základní:

Mini kabelka

Sem patří různá psaníčka a jiné, velice malé kabelky, do kterých se vejde opravdu jen pár drobných, kapesníček, klíče a rtěnka.

Malá kabelka

o něco větší než předchozí miniatura. Do ní si již můžete dovolit vložit celou peněženku, řasenku, oční stíny a třeba krém na ruce. Je ideální na večírky, party anebo do kina.

Střední kabelka

Neboli taková ideální kabelka. Vypadá dobře, většinou obsahuje více přihrádek či kapes, takže se v ní přehledně hledá, a vše potřebné na celý den máte u sebe.

Velká kabelka

Je schopna pohltit nejen aktuální potřebné nezbytnosti, ale snadno také menší nákup nebo knihy i formátu A4.

Maxi kabelka

Něco mezi kabelkou a kufrem. Často jsou tyto kabelky buď tzv. pytli anebo doktorskými brašnami.

Úchyty - kabelky

Neboli to, za co se kabelka drží. Patří sem:

Ucho u kabelky

Nebo také uši. Tedy jedno nebo dvě. Pokud je jedno, většinou je delší a dá se nosit tzv. přes hlavu, či jen jednoduše přes rameno.

Dvě uši jsou buďto přímo do ruky, takže jsou malé, delší pak před rameno a kabelku tak máte skvěle pod kontrolou, anebo pak dlouhé uši, také se nosí v ruce nebo přes rameno, ale kabelka vám sahá až k pasu.

Řetízek u kabelky

Typický kovový řetízek je nejčastěji součástí malých kabelek, připínající se navíc.

Do této kategorie se také řadí různé ouška na okraji kabelky, které se obvykle zavěsí na zápěstí a kabelka se uchytí do ruky.

Zapínání kabelek

Zip

prostě klasika. Kabelka se zapínáním na klasický zip je velice praktická – rychle otevřete i zavřete, máte jistotu, že nic nevypadne, a nic neztratíte, samozřejmě pokud zcela zavřete.

Stahování

Stahování je typické pro kabelky typu pytlů. Někdy, aby se zamaskovalo nepříliš vzhledné stažení, se ještě překládá přehoz se zapínáním.

Kovové spony

Sem se řadí veškeré kufrovité zapínání, otočné spony no a prostě cokoli, co jsou jeden nebo dva knoflíky z různých kovů

Magnety

Často jsou součástí letních kabelek a tašek, které na první pohled vypadají, že nemají zapínání, ale uvnitř jsou magnety. Bohužel kabelku neuzavřou zcela.

Jak vybrat dobrou kabelku?

A na závěr pár dobrých rad, na co si dát při koupě kabelky pozor.

Předpokládáme, že kabelku, kterou kupujeme, budeme využívat denně, do práce, chceme, aby se nám hodila téměř ke všemu, a aby se do ní vešlo vše potřebné. Prostě takový univerzál.

Vybírejte větší kabelku

Přece předpokládáte, že při cestě z práce se stavíte v potravinách. A když koupíte jen to základní, tak pár kousků pečiva a nechcete si kupovat speciální drahou tašku, bude se vám prostor navíc hodit.

To samé platí o svetříku, na který ráno bylo akorát, ale odpoledne v něm je již horko.

Z práce si občas odskočíte vyřídit potřebné na úřady. Bude se vám hodit kabelka, do které se bez problémů vejde formát A4.

Pevné uši

ať jedno, či dvě, kteří nebo delší je již na vás, ale rozhodně by úchytky měli být pevné jak sami o sobě, tak spoje s kabelkou. Jednoduché přišití nestačí. Dokonalé jsou kovové spony a několikanásobné přišití.

Pevné dno

Nejde tak ani o nosnost, jak o dlouhověkost. Pokud má kabelka pevný podstavec a nejlépe s kovovýma nožičkama, déle vydrží, neboť se tak neošoupá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15608 (rodina-finance.cz#22026)


Přidat komentář