Lampiony přání

Každý z nás máme svá tajná přání a každý touží po jejich splnění. Lampiony přání plní nejen tajná přání již tisíce let, ale v dnešní době dokáží pozvednout každou oslavu, ať již rodinného nebo firemního charakteru.

lampiony logo

Lampiony v minulosti

Lampion známe z dřívějších let. Již naši prarodiče znali lampionové průvody, které se konaly v předvečer 7. Listopadu. Tehdy byl lampion zavěšen nejčastěji na dřevěné tyčce a uvnitř lampionu byla upevněna svíčka, později i žárovečka, která byla spojena s baterií a lampion tak blikal či svítil. Lampiony měly různé barevné provedení i různé velikosti.** Čím originálnější lampion byl, tím větší úspěch měl jeho majitel.** Lampionové průvody byly hodně oblíbené, ani ne pro svůj význam jako pro nádherná světla lampionů, která blikala potemnělým večerem. Průvod měl většinou určenou trasu, na jejímž konci býval táborák a ohňostroj. Dnes můžeme vidět podobné lampionové průvody na jaře a na podzim.

Na jaře se v mnohých městech a vesnicích pořádají lampionové průvody při pálení čarodějnic. Většinou se nejedná jen o průvod, ale i o táborák a barevné lampiony ozařují plochu, kde se zábava koná.

Na podzim bývají lampionové průvody spojené s oslavami halloweenu, tedy svátku, který se nazývá „Předvečer Všech svatých“. Zejména v anglicky mluvících zemích je tento svátek velmi uznáván i s jeho tradicemi. U nás ho často slaví různá dětská sdružení, kdy děti vykrajují dýně, rozsvěcují je a v maskách pak jdou v průvodu s rozzářenými lampiony.

lidé

 

Kontakt

telefon: 724 211 123
e-mail: info@lampionyprani.cz
www: http://www.lampionyprani.cz

Objednejte si lampion přání, napište slevový kód RODINA a jakýkoliv lampionek máte za 28 kč !

Barevné lampiony přání

tvar baňky, hořák tvaru voskové kostky, velikost cca 60 (průměr v nejširším místě) x 110 cm (výška). Dole u základny je průměr cca 40 cm.

 

lampiony

 

Létající lampiony - lampiony přání

Od lampionu na tyčce jsme se v dnešní době dostali k lampionům létajícím.** Často bývají nazývány lampiony štěstí či přání.**

Proč lampiony štěstí a přání?

Vypráví se, že tyto létající lampiony dokáží splnit i nejtajnější přání. Ptáte se, jak to funguje? Na vybraný lampion napíšete to, co si přejete, můžete, ale svá tajná přání do lampionu pouze pošeptat a pak vypustíte rozsvícený lampion do oblak a on s sebou odnese smutek, bolest, smůlu, všechna trápení a problémy, neštěstí a zlé sny i duchy. A čím výše vyletí tím více lásky, štěstí, bohatství a splněných přání v budoucnu přinese.

Tyto barevné, různě tvarované, krásně rozsvícené, letící lampiony symbolizují pevnou víru v naplnění lidských snů a přání. Plamen představuje duchovní vedení a světlo ukazuje správnou životní cestu.

**
**

barvy

**
**

Historie létajících lampionů

Za historií se musíme vypravit hodně daleko do minulosti. Počátky létajících lampionů totiž sahají téměř dvě tisíciletí do historie čínského impéria. Zde jich bylo užíváno při oslavách a obřadech. Lidé ve svítících letících lampionech viděli pozitivní komunikaci s bohy.

Někdy ve 3. Století našeho letopočtu v jihovýchodní Asii se začaly využívat rozsvícené letící lampionky u vojska. Využívalo se jich stejně jako dnes světlic. Protože světlo rozsvíceného lampionu bylo vidět na kilometry daleko, začali je vojáci využívat jako signalizační zařízení. Postupem času se však začaly lampiony vracet ke svému původnímu účelu, tím bylo poselství štěstí, radosti, oslav a míru.

Dodnes jsou lampiony přání nedílnou součástí mnoha asijských obřadů a festivalů a i u nás si začínají získávat své místo.
V severním Thajsku, lidé používají létající lampiony štěstí a přání po celý rok, pro duchovní slavnosti a jiné zvláštní příležitosti. Tamní lidé věří, že letící rozsvícené lampiony štěstí a přání, odnesou problémy a starosti pryč a přinesou jim jen štěstí, radost a úspěch. Stejně jako slaví oni sami, připravují festivaly s vypouštěním rozsvícených lampionů pro turisty. Ti si pak odvážejí z dovolené krásný zážitek.

I v  České republice se začínají stávat tyto svítící a létající lampiony stále častěji součástí různých oslav. Asi nejzajímavější je hromadné vypouštění těchto lampionů.

Z čeho se vyrábí lampiony přání?

Tradiční lampiony přání se vyrábí z rýžového nebo morušového papíru na bambusovém rámu, na kterém je černý voskový papír - hořák.
I dnes jsou lampiony vyrobené z materiálů, které jsou naprosto šetrné k životnímu prostředí. Po vyhasnutí hořáku se vzduch v lampionu ochladí a ten klesne zpět na zem. Papír z lampionu se během několika dnů sám rozloží a na místě dopadu zůstane jen bambusový rám.

Vypuštění lampionu přání

Lampiony přání jsou takové malé horkovzdušné balóny. Lampion se rozloží, zapálí se hořák, který zahřeje vzduch uvnitř lampionu.
Protože horký vzduch je lehčí, než chladný vzduch v jeho okolí, lampion se začne vznášet, stoupá vzhůru k obloze a prouděním větru je unášen v dál.  Velmi efektní je vypouštět jej za tmy. Pak můžete po dlouhou dobu sledovat, jak zářící lampion letí noční oblohou. Lampion přání může vyletět až pět set metrů vysoko.** Doba letu lampionu přání** je 10 – 20 minut.

Bezpečnost lampionu přání

Lampiony jsou při správném zacházení naprosto bezpečné. Jsou daleko bezpečnější než různé petardy a ohňostroje. Přesto by je neměly vypouštět děti bez dozoru dospělé osoby. Každý lampion přání má návod a podle něj by se mělo postupovat. Je lépe pokud lampion přání vypouští dvě osoby, jedna roztáhne stěny lampionu štěstí a druhá zapálí hořák. Za silného větru se je nedoporučuje vypouštět. Vypouštět by se lampiony přání také neměly v okolí letišť, čerpacích stanic a stožárů s vysokým napětím. Lampiony by měly být skladovány v suchu až do jejich vypuštění.

Kde všude lze lampiony přání využít:

 • U všech možných oslav
 • Při hromadném vypouštění na větších akcích
 • Na firemních večírcích
 • Při propagaci firmylampion thajský
 • Na různých party
 • Při oslavách narozenin
 • Při valentýnském přání
 • Při svatbách
 • Při křtinách
 • Na Silvestra a na Nový rok
 • Vždy, když chcete potěšit někoho blízkého

Jaké lampiony přání se nabízejí?

Létající lampiony přání mohou mít až 110 centimetrů na výšku a 60 centimetrů průměr. Tvar mohou mít baňky, sloupce nebo srdce. Barvy se nabízejí od bílé, přes žlutou, oranžovou, červenou, růžovou, fialovou, zelenou až po modrou.

Kde lampiony přání koupíme?

Podívat se můžeme například na internetu. Jsou firmy, které se zabývají přímo výrobou i prodejem lampionů přání. Jednou takovou firmou je firma se stejnojmenným názvem – Lampiony přání,  www.lampionyprani.cz .

 • Pokud navštívíme internetové stránky této firmy, představí se nám nejen lákavá nabídka létajících lampionů přání, ale i parta lidí, která se lampiony přání zabývá.
 • Proč se zabývají právě lampiony? Odpovídají, že lampiony je prostě a jednoduše baví, získaly si jejich srdce a oni se rozhodli propagovat a nabízet létající lampiony přání ostatním.
 • Objednat si lampiony můžete přímo na internetu nebo i v pracovní dny od 9 do 18 hodin na telefonním čísle 724 211 123.
 • Na internetovém objednávkovém formuláři naleznete i příjemné slevy podle počtu objednaných kusů.
 • Příjemná je i možnost zvolit si v jedné objednávce nejen rozdílné tvary, ale i různé barvy.
 • Pokud nemáte přístup k internetu a chcete si objednat létající lampiony přání, neváhejte použít výše uvedené telefonní číslo. Ozve se vám velice příjemný pan Kukla a vyřídí objednávku k vaší naprosté spokojenosti.

Neváhejte a potěšte své blízké naprosto originálním dárkem, dárkem, který plní sny a přání!

**
**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15770 (rodina-finance.cz#22635)


Přidat komentář