LAMPIONKY - létající, nelétající, vodní

Lampion štěstí nejenže přináší lásku štěstí a bohatství, ale také s sebou odnáší bolesti, utrpení či chudobu. V poslední době zaznamenalo pouštění těchto lampionů prudký vzestup, i když tato aktivita je stará po několik staletí.

 

Jak a kdy vznikly lampiony?

Historie a vůbec původ lampionů štěstí sahá až do prvého století našeho letopočtu a to na území dnešní Číny. Tenkrát se podobné lampiony fungující na stejný způsob pouštěly ve válkách a bojích jako vzkaz blížícího se nepřítele a podobná znamení. Časem se však paradoxně staly poselstvím míru a lidé v jihovýchodní Asii je zapalovali a pouštěli na důkaz přátelství a samozřejmě míru, protože jejich světlo svítí na míle daleko. toto světlo mělo symbolizovat také velikost a dalekosáhlost jejich míru, přátelství a lásky. Tento zvyk se drží po staletí a lampiony štěstí se pouštějí při různých oslavách, festivalech a podobných akcích.

Smysl lampionů štěstí

No a nedávno se tento zvyk dostal i k nám. A nejen k nám, prakticky do celého světa. Důvod, proč dochází k vypouštění lampiónů je jasný – štěstí. Věří se totiž, že jak lampion stoupá k nebi, odnáší tím lidské problémy, starosti, utrpení, chudobu, neštěstí, nemoci a další neduhy. Naopak čím výše lampión letí, tím více štěstí, lásky, zdraví, bohatství a krásy přináší.

Díky tomu se na částech naší republiky obnovily tzv. lampiónové průvody, které však dnes mají jiný ráz, než před lety. Většinou tato tažení (můžeme-li tak průvod nazvat) organizují obce, školy, školky, dobrovolné spolky a podobná sdružení s tím, že si lampion můžete u nich koupit. Nicméně, chcete-li se dopředu připravit na tento pochod anebo si nějaký ten lampión chcete pustit doma, poradíme Vám, kde tyto lampiony můžete sehnat. Velmi dobrý je internetový obchod na stránkách www.lampionky.cz. Mají totiž velmi širokou nabídku lampionů štěstí, ale i ostatních lampionů. Těmi dalšími jsou na mysli lampiony vodní, klasické nelétací lampiony, také dekorativní svítilny a v poslední době oblíbení ORI draci.

Jak a kde vypouštíme lampion štěstí

Při průvodu se obvykle vybere rozlehlé místo, nejlépe na kopci a lampiony se postupně pouštějí, některé i s přáním. Pokud se rozhodnete testovat létající lampión štěstí sami, vždy si vyberte místo ve volné přírodě, nejlépe v polích, kde nejsou v blízkosti žádná stavení, stohy slámy a už vůbec ne stromy. V jiném případě byste mohli ohrozit bezpečnost v okolí, neboť lampióny přece jen fungují na principu hoření. A v blízkosti stohu slámy by vám spíše přinesla smůlu, než štěstí, respektive vrásky na čele, hasičům zbytečnou práci a majitelům nenávratnou škodu.

Kdy pouštět lampiony štěstí?

Mimo novodobé lampiónové průvody se lampiony štěstí pouštějí hned při několika příležitostech. Velice oblíbené jsou lampiony při svatbách. Novomanželům tak mohou přinést štěstí do manželství a dlouhý, společný a spokojený život. Obvykle proto zapalují a pouštějí jeden společný lampión jako první, následují další svatebčané, kteří jim toto štěstí znásobí.

Jenže zamilovaní spolu také pouštějí lampion na důkaz lásky nejen na svatbě. Může se tak konat v den výročí společného partnerství, a také často na den svátku zamilovaných, tj. na svatého Valentýna.

Nicméně lampióny štěstí nejsou jen pro šťastně zamilované. S oblibou je lidé pouští na oslavách narozenin, také výročí, či při promocích. Vynechány nejsou ani ty příležitosti jakým je silvestrovská oslava či firemní večírek.

Někdo lampionem může vítat jaro, jiný vzývat přicházející zimu a další série lampiónů letí k nebi před, či v období svátků vánočních.

Ať je vás záměr jakýkoli, nejširší nabídku lampionů štěstí najdete na lampionky.cz.

Nabídka a typy lampionů

Vybírat lze z klasických  tzv.** čepic** v několika možných barevných provedeních. Nejvíce jsou na dračku bílé, žluté a oranžové, neboť právě ty skvěle kontrastují s žárem ohně, díky kterému se vznáší.

Dalšími lampiony, které jsou velice oblíbené, jsou ty tvaru srdce. Samozřejmě mezi nimi vede barva červená, a další následují s poměrně větším odstupem.

V nabídce jsou také viděny sloupové a věžové lampiony, opět různých barevných odstínů. Lidé si velice oblíbili lampióny s potiskem, ať už jsou to smailíci, tak srdíčka, vyznání lásky „I love you“ , UFOni, anebo, zejména firmami oblíbený vlastní motiv potisku. Při objednávce nad dvacet kusů a dodávce v sedmi dnech to není pro lampionky.cz žádný problém. Firmy proto využívají těchto lampionů k tzv. marketingovým akcím, nechávají si na lampiony natisknout logo a na vlastním lampionovém průvodu je rozdávají těm, kteří se hodlají pouštění zúčastnit.

Další možností, jak pustit na oblohu netradiční létající lampión jsou netradiční tvary. Na oslavu mistrovství ve fotbalu se tak k nebi mohou snést lampiony tvarů a barev kopacích míčů, na poslední den v říjnu, kdy připadá svátek halloween je pak zas mnohonásobně zvýšená poptávka po lampionech tvarů duchů a dlabaných strašidelných dýní. V období Vánoc si zas můžete zapálit lampion s motivem Santy Clause.

A pokud vaše představivost nezná mezí, složte si svůj vlastní lampión sám. I tuto službu lampionky.cz poskytují.

Nelétací lampiony

Pokud byste si však od létajících lampionů chtěli upustit, v nabídce si lze vybrat z klasických lampiónů, které se nabízejí ve tvaru a barvě klasické dýně i s motivem obličeje. Je jasné, že tento poněkud strašidelný lampión jde nejvíce na dračku v období halloweenu.

Vodní lampiony

Krásně se na vodní hladině budou blyštit vodní lampiony. Vybrat si lze z krabiček, ale mnohem lépe vypadají lotosy různý ch barev. Když je pustíte místo k nebi po vodní hladině za noci, bude to nejen velice romantické, ale také působivé.  Nádherně pak tyto umělé lotosy plovou po rybníce za měsíčního svitu při romantické svatbě. I vodní lampiony se pouštějí za účelem odplavení starostí, útrap o chudoby a naopak pro příliv štěstí, lásky a bohatství. Vodní lampiony si lze objednat v barvě bílé, růžové, červené, oranžové, žluté či modré.

Dekorativní svítilny

Chcete-li někomu darovat štěstí, darujte mu dekorativní svítilnu s přáním. Účel má zcela stejný jako klasický lampión štěstí, akorát s tím rozdílem, že si obdarovaný může štěstí přivolat i doma v obýváku, nemusí jít pouštět létající lampión na rozlehlá pole, ani na vodní hladinu místního rybníku. Dekorativní svítilny se vyrábějí s motivy slunce, srdce a hvězd. A je na vás, kterou určíte jako tu nejvhodnější.

ORI draci

Jestliže vás klasický drak omrzel, můžete na podzim pouštět tzv. ORI draka. A nejen na podzim si s drakem užijete spoustu legrace. Samozřejmě že i se svými dětmi.

Cena lampionu štěstí

A kolik že takový lampión stojí? Obvyklá cena klasického lampiónu štěstí je 34 Kč. Pro další informace ale navštivte lampionky.cz, protože právě tam se vždy dozvíte aktuální možné slevy a akce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15763 (rodina-finance.cz#22621)


Přidat komentář