Kvalitní jezdecké potřeby

Kůň je nádherné stvoření s dokonalou stavbou svého těla. Pohled na svět z koňského hřbetu je nejkrásnější na světě. Pokud jste milovníky koní, nebo koně vlastníte, můžete si pomocí online obchodu objednat mnoho důležitých věcí, pro jeho život.

Kvalitní jezdecké potřeby

Abyste si mohli být jisti, že Váš kůň bude mít opravdu kvalitní doplňky, je důležité se svěřit opravdovým odborníkům. Hledáte-li specializovanou firmu, která si poradí s  jezdeckými, chovatelskými a farmářskými potřebami, pak Vám doporučujeme obrátit se na firmu HORSE MARKET, která nabízí jen kvalitní potřeby a doplňky. Kvalitní jezdecké potřeby

Vaši poptávku na kvalitní jezdecké můžete směřovat na HORSE MARKET.

tel.: +420 608 808 504 nebo 543 235 304

e-mail: horse.market@seznam.cz

Koňská sedla

Nenajdete žádného profesionála nebo začátečníka, který by neměl pro svého koně správně a dobře upravené sedlo. Sedlo totiž pomáhá při jízdě na koni k udržení rovnováhy a zajišťuje, aby se Vaše váha lépe rozkládala na koňském hřbetu. Díky tomu nemusí být lidská zátěž pro koně velikou námahou. Sedla se dělí do různých skupin. Neexistuje pouze „sedlo“, ale na různé disciplíny potřebujete např. drezurní sedla, sedla na skákání a podobně.

K sedlu si můžete dokoupit:

  • Třmeny a třmenové řemeny – Slouží k uchycení nohou na sedlu. Mohou být i bezpečnostní. Ty zabraňují tomu, aby se vám při pádu nezaklínila noha.
  • Podbřišníky – Jsou velmi důležité k uchycení sedla. Podbřišník se upevní na jedné straně sedla, protáhne se pod koněm a zachytí se na protější straně. Lze si vybrat z různých materiálů a značek, aby se váš kůň cítil co nejlépe.

Uzdečky a poprsníky pro koně

Bez těchto materiálů by se kůň jen těžko orientoval, kam má jet. Ovšem jedno však zůstává a tím je jistota. Jistota, že při zatáhnutí na pravé straně se dá kůň správným směrem. Proto jsou uzdy a poprsníky jedním z naprosto nejzákladnějších předmětů pro jízdu na koni.

Dále jsou zde na výběr čelenky, otěže a průvlečky. Jsou to potřebné věci ke správnému dorozumívání s koněm.

Udidla pro koně

Posledním bodem ke kontrole koně jsou udidla. Berou se jako součást uzdy a uzdečky. Dalo by se ale říct, že je to jedna z nejrozmanitějších věcí koňského vybavení. Udidlo kontroluje koně působením na jeho tlamu.

Udidla mohou být z různých materiálů a mír různé tvary. Většinou při jejich výběru záleží na stáří koně. Proto mohou být z nerezového kovu, řetězová, lomená jednou či víckrát a být spojena klouby.

Čabraka pro koně má i praktické využití

Tento módní doplněk na uši koně má i své praktické důvody, proč si ho koupit. Neslouží totiž pouze** jako dekorace,** ale i jako ochrana před hlukem, což v dnešním světě není k zahození. Dále pak v zimě chrání před mrazem.

Deky pro koně

Dnes se používají z různých důvodů. Důležité jsou především v zimě, kdy koním ve velkém mrazu hrozí omrzliny nebo podchlazení. Deky se ale mohou koupit i kvůli tomu, aby kůň netrpěl při nejmenší příležitosti.

Tlumící podložky k sedlu pro koně

Velmi užitečná věc, kterou uvítáte vy i Váš kůň. Sedlo jako takové působí na koně nepříjemně, co se týče pohodlí. Proto je nutné dokoupit k sedlu i tuto podložku. Ty mohou být vycpány měkkým materiálem, který působí mnohem pohodlněji pro koně, než kdyby jste seděli pouze v sedle. Navíc tlumí nárazy, což pomůže Vám i koni.

Podsedlové dečky pro projížďky v zimě

Jejich způsob využití je podobný, jako u podložek. Jsou ale většinou vyráběny pro zahřátí koně. Výborné pro projížďky v zimě.  Mohou obsahovat I různé kapsy, takže si můžete na projížďky brát i různé větší věci.

Lonžování

Je způsob výcviku koně, který ho časem naučí, aby se pásl jen na určitém místě. K lonžování patří nejrůznější nástroje, ale hlavní je lonž.** Ten bývá dlouhý okolo 10 metrů. Materiály jsou nejrůznější. Může to být bavlna či jiné pohodlné látky, aby kůň nějak netrpěl a pokud možno tak se cítil pohodlně.

Chrániče a zvony pro koňské nohy

Oboje slouží k ochraně koňských nohou. Přesněji zvony chrání kopyta před poškozením a chrániče zbytek nohy. Výrobci se snaží, aby byly chrániče co nejlépe anatomicky umístěné a aby správně pasovali. Hlavní je ale ochrana kloubů. Při koupi si můžete vybrat takovou barvu, aby pasovala k Vašemu koni.

Bandáže

Může se jednat o ochranu proti úrazům, ale i jako módní doplněk. Neboť bandáže se vyrábějí a jsou dostupné ve všech barvách. Co se týče materiálu, používá se téměř každý savý nebo dobře hřejivý materiál. Teplo je totiž další ze způsobů použití těchto bandáží. Dají se koupit i speciální termo bandáže, které jsou pro tento způsob přímo vyrobené. K bandážím si můžete také dokoupit podložky z různých materiálů pro větší pohodlí.

Transportní chrániče na přepravu koní

Tyto chrániče slouží, jak už název napovídá, na přepravu koní. Proto pokrývají větší část těla koně, aby zabránily zranění, které by kůň mohl utrpět během převozu. Zároveň chrání i proti pokálení ocasu a podobným maličkostem. Jsou anatomicky vymyšleny tak důkladně, že koně vlastně v ničem neomezují. Pouze ho chrání, jak nejlépe dovedou.

Vitamínové produkty pro koně

Jedná se o přípravky, které Vašemu koni doplňují správnou stravu. Pomáhají mu při správnému vývinu kostí a srsti. Jsou nejčastěji používány u hříbat. Ovšem jsou i přípravky pro dospělé koně, aby se cítili lépe. Ale to není jediné využití. Pokud je váš kůň nervózní, potom mu můžete pomoci tím, že koupíte vitamíny na odbourávání stresu. Dále jsou tu vitamíny na regeneraci svalů, podporu imunity, plodnost a mnoho dalšího.

Ohlávky

Jsou ideálním postrojem pro lonžování. Stačí koni navléknout na hlavu ohlávku a připnout vodítko.

Kosmetika pro koně - repelenty

Zde jde o více věcí než jenom krásu. Můžete zde koupit různé **repelenty ať už ve formě spreje nebo obojků, které vydrží až 6 týdnů. Hlavními v této kategorii jsou doplňky, které pečují o srst, hřívu a ocas koně. Dodávají jim zdravý lesk a přirozenou krásu.

Krmiva pro koně

Kvalitní krmivo dokáže koně posílit a dodat mu více energie na tréning. Pomáhá mu také správně růst nebo dodávat energii pomocí speciálně určených přípravků. Strava je dělená podle stáří koně, neboť každý kůň v jiné době svého věku, potřebuje jinou výživu.

Pamlsky pro koně

Ideální odměna pro vašeho koně. Tyto pamlsky jsou vhodné, pokud koně trénujete nebo ho chcete nějak zabavit. Na zabavení se dají použít různá lízátka, která vydrží mnohem déle, než normální strava. Jako další si můžete koupit sušené ovoce či zeleninu, které pomáhá i při správné stravě, neboť obsahuje různé vitamíny. Je tu vše proto, abyste svého koně mohli potěšit nebo ho rozmazlit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15721 (rodina-finance.cz#22502)


Přidat komentář