Kvalitní deky pro koně

Pokud se rádi projíždíte na tomto ušlechtilém zvířeti, tak byste mu za odměnu měli dopřát komfort, ochranu a péči, za jeho pozitivní účinky na vás. Mezi různými potřebami pro koně, které mu pořizujete, by měla být i deka, která ho ochrání. O co se jedná?

Kvalitní deky pro koně

Existuje několik typů dek a každá z nich slouží k danému účelu. Jednak poskytují ochranu před různými vlivy anebo svými vlastnostmi podporuje zdraví koně. Je totiž spousta vlivů, které koně obtěžují stejně jako člověka, a proto byste neměli zapomínat, že i toto zvíře potřebuje více než jen sedlo a ohlávku. Deka může ochránit před hmyzem, zimou nebo ji lze použít v případě, aby se kůň odpotil.zimní deka

 

 

 

 

 

 

 

 

Jezdecké potřeby a jiné produkty, které můžete pořídit i svým mazlíčkům naleznete v obchodě Krmiva pro Mazlíčky (http://krmivapromazlicky.cz). Kde si vyberete vhodný výrobek na míru padnoucí vašemu koni.** Rovněž můžete čerpat i z několika barev a provedení, která vám budou nejvíce vyhovovat a vašemu koni zajistí ten nejlepší komfort a péči.** Odměnou vám pak bude spokojené zvíře, které bude klidné a bude vás rádo vozit. Nehledě na to, že díky preventivní péči zabráníte různým nemocem, jejichž léčení u zvěrolékaře by vás vyšlo na spoustu peněz.

Odpocovací a přepravní deka pro koně

Odpocovací deka pro koně je vyrobena z takových materiálů, které umožňují, aby pot, který kůň produkuje, byl odváděn z těla ven a zároveň aby zvíře bylo v teple a suchu. Vyrábí se i ve variantách, které jsou určeny k přepravě, což je velmi praktické, protože se během té doby mění teplota a jiné vlivy. Navíc v přepravním prostoru fouká vítr, takže deka je nezbytností. Můžete si vybrat s různým typem úvazu, ať už je to pod tělem nebo ne. Deky mají ještě dvě poprsní spony polstrování na zátylí. Většinou mají deky fleecový materiál nebo mohou být síťované.

Reflexní deka pro koně

Tato deka je určena k tomu, aby vás a vašeho koně v noci nebo za špatné viditelnosti bylo vidět. Je vyrobena ze 100% polyesteru, má reflexní logo koně, vyrojenou část pro sedlo a široký suchý zip na zátylku pro lepší uchycení deky. Deka je uchycena podoocasním řemenem a tím pádem nesklouzává. Můžete ji prát do teploty 30ºC.

Deky pro koně proti hmyzu

Můžete využít i klasické odpocovací deky, které jsou síťované. Tyto produkty jsou z velice odolného materiálu, skvěle sedí a mají 2 pevné poprsní spony. Protože se nejedná o deku, která musí vyloženě chránit zvíře před zimou, tak vybírejte síťovou variantu, která jen chrání před hmyzem a koně nepřehřívá.

Termodeky pro koně

Používají se v zimě, aby se kůň držel v teple. Jsou nepromokavé, prodyšné, chrání před chladem a vlhkem a zajišťují ochranu a komfort. Výchozím materiálem je polyester, který nepropouští vodu a zabraňuje nadměrnému pocení a díky měkkému rounu zůstává kůň v teple. Má poprsní spony a popruhový křížený rošt, díky nimž deka nesklouzne. Umožňuje volný pohyb, má klopu na ocas, nemá švy na spodní straně a neodírá koně a lze je prát v pračce do teploty 30º.

K dekám si můžete rovněž pořídit doplňky jako je popruh nebo nákrčník, který ochrání vašeho koně na větší ploše těla.

Důležitost deky pro koně

Deka má vzhledem ke svému specifiku účinek jak preventivní, tak i léčebný. Zabraňuje vzniku různých nemocí, ať se to týká nachlazení nebo podráždění povrchu kůže koně. Deka navozuje zvířeti lepší pocit a tím podporuje i jeho dobré psychické rozpoložení. Jedná se o nepříliš nákladnou investici, která vám do budoucna může ušetřit mnohonásobně více peněz. Zvažte, který typ deky se vám nejvíce hodí a alespoň ten pro každý případ zakupte. Jestli máte stáj blízko kravína, lze očekávat, že se bude okolo pohybovat i velké množství hmyzu, proto je dobrá síťová varianta. Pokud je stáj někde v horách, tak pořiďte koníkovi termovariantu, kterou často využijete.

Rovněž, pokud převážíte koně, tak je zapotřebí mu koupit nějaký obleček, který ho ochrání.

Jaká je správná velikost deky pro koně?

Až budete vybírat tu správnou deku, tak pořiďte správnou velikost (viz. níže). Deka by neměla být malá, aby koně neškrtila. Neměla by být ani velká, jinak by nedržela a navíc by v případě termovarianty nebo odpocovací obměny propouštěla zimu, takže by investice vyšla vniveč a navíc by se zbytečně zadělalo na zdravotní problémy koníka. Měřte tedy přesně.

Jak zjistit velikost deky pro koně?

Velikost deky změříme následujícím postupem. Nejprve změřte délku zad, to je od kohoutku ke kořeni ocasu. Poté celkovou délku, to je od hrudníku k zádi. Pak zjistěte velikost deky v níže uvedených mírách:

Délka zad koně

  • do 155 cm v kohoutku = 125 cm

  • do 170 cm v kohoutku = 135 cm

  • do 175 cm v kohoutku = 145 cm

  • do 180 cm v kohoutku = 155cm

  • nad 180 cm v kohoutku = 165 cm

Následná velikosti pro deku:

Délka zad

  • 105cm => Celková délka deky je 155cm

  • 125cm => Celková délka deky je 175cm

  • 135cm => Celková délka deky je 185cm

  • 145cm => Celková délka deky je 195cm

  • 155cm => Celková délka deky je 205cm

Ceny dek pro koně

Ceny jednotlivých dek se různí. Cenové rozpětí je od 500 do 800 korun, termodeky se pak pohybují od 1000 do 1600 korun. Reflexní deka vás vyjde na 290 korun.

Co ještě Krmiva pro Mazlíčky pro koně nabízí?

Vybrat se ještě můžete různé otěže, ostruhy a špony, ohlávky, sedla, třmeny, podbřišníky, podsedlové dečky, sedla, martingaly, doplňky k uzdečkám, podložky a bandáže, kovářské nebo lonžovací potřeby. Stejně tak zde seženou zboží i jezdci. Naleznete zde knihy, oblečení, biče, obuv, klobouky, přilby nebo reflexní vesty. Najdete tu i produkty pro péči o koně, jako jsou například různé kartáče.

Pečujte o svého koně tak, jak cítíte, že mu to dělá dobře. V tom je smysl jezdectví, vzájmená souhra jezdce a zvířete. Protože pokud sedíte v sedle na klidném zvířeti, tak se pozitivní energie přenese i na vás a navíc se nebudete obávat, že vás kůň vyhodí ze sedl

vhodný výrobek na míru padnoucí vašemu koni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15723 (rodina-finance.cz#22507)


Přidat komentář