Kšíry a vodítka pro pejsky - výběr

Často přemýšlíte, zdali zvolit pro svého pejska obojek nebo kšíry? Rozhodnutí je individuální. Pokud ovšem pejsek nechce nosit obojek, je vhodné mu pořídit vhodné kšíry. Je také velmi důležité, správně vybírat vodítko.

Kšíry nebo obojek?

Proč tomu tak je a proč jsou vhodné více kšíry? Odpověď je zcela jednoduchá. Obojek pejska většinou škrtí a to zejména u menších plemen. Na druhou stránku u větších plemen jsou kšíry vhodné zejména pokud jsou pejsci využívány jako tahači. Nebo pokud se v obojku necítí dobře a snaží se ho sundat.

Jestliže máte štěně, zvykat ho na kšíry je zbytečné. Vždy by si štěně mělo nejdříve zvykat na obojek, aby se naučil určitým povelům, které jsou potřebné na výcvik. S obojkem je štěně více poslušnější a také ho mnohem více naučíte. Kšíry jsou vhodné vždy až po zvládnutí určitých povelů. A také velmi důležité pro celkové pohodlí pejska. Ovšem musíte vždy zvolit takové kšíry, které jsou přesně na Vašeho psího miláčka.

Kšíry a pohodlí pro pejska

Veškeré kšíry jsou bezpečné a zcela pohodlné. Staly se také velmi módním trendem. Velmi dobře se navlékají a nezhmožďují krk pejska. Pro pořízení kšírů je nutný změřit obvod hrudníku, který se měří za předními tlapkami. Pokud si pořídíte kšíry pro pejska, můžete je krásně sladit s vodítkem. Nebo si vybrat mezi jednoduchými kšíry a také ve formě nádherných oblečků, batůžků a podobně. Které jsou nejen pohodlné, ale také velmi praktické pro různé využití. Tyto oblečky vypadají velmi elegantně a jako skvostný design.

Kšíry jsou také velmi vhodné, pokud máte doma velmi aktivního psa. Ale i pro danou potřebu, jako například při těchto možnostech:

  • pro záchranářské psy
  • pro asistenční psy
  • tažní psy neboli jezdečtí
  • pro nemocné psy
  • malá plemena

Kšíry pro záchranářské, asistenční a tažné psy

K tomu, aby se tyto plemena velmi dobře zvládala, je velmi nutné správné zvolení kšírů. Jsou to například:

Postroj Julius-K9 Power – Tento velmi robustný postroj je vhodný zejména pro záchranářské, policejní a hasičské psy. Je z velmi robustního voděodolného a zcela pevného polyesteru. Je snadno nastavitelný s reflexními pruhy. Po stranách jsou možné přidělat různé znaky i loga a také jsou s bezestupňovitě nastavitelným hrudním a břišním popruhem. Na horní straně je kovový kroužek, který zaručuje komfortní vedení psa. Tento popruh se cenově pohybuje od 890,- Kč.

Hunter De luxe –  vhodný nejen pro tažné psy. Vyráběn je z nylonu, prsních a náramenních pásů s fleecem, je voděodolný s dvěma kroužky. Tento postroj šetří srst a je vhodný pro tažné psy, na běh a do náročnějších podmínek. Jeho cena se pohybuje kolem 840,- Kč.

Kšíry pro menší plemena

Máte doma pejska menšího vzrůstu? Potom jsou Vám nabízeny, velmi kvalitní a zcela módní kšíry. Tyto kšíry dokonale ozdobí Vašeho psího miláčka a bude mu dopřáno maximálního komfortu. Těchto kšíru je veliké množství, co se výběru stylu, praktičnosti a pohodlí týče. Obzvlášť pro malé pejsky jsou vhodnější kšíry ze zdravotního hlediska. Jako například: obojky je škrtí a tím jim vzniká zhmoždění krku a zad. Proto pojďme si některé přiblížit.

Pinkaholic Kšíry Melody heart – jsou velmi pohodlné a ušité z jemného plyše. Ve stylu tepelné vestičky. Bývají ve všech velikostech, barevnosti a jsou vhodné také pro štěňátka. Tyto kšíry splňují maximální komfort. Jejich cena se pohybuje od 560,- Kč.

Nylonové kšíry – jsou s rychlospojkou, s plynulou seřiditelností, s plastovými spojkami. Tyto kšíry si můžete vybrat v různých barvách a velikostech. Šité jsou pro dokonalý komfort, hlavně v letním období. Jejich cena se pohybuje od 100,- Kč.

Kšíry s batůžkem – tyto kšíry jsou zcela originální a velmi pohodlné. Zcela výjimečné a praktické kšíry pro Vašeho mazlíčka.  Do batůžku můžete například dávat pamlsky, které si bude moci pejsek nosit sám. Je to ideální psí módní doplněk s mnoha možnostmi využití. Cena je od 300,- Kč.

Kšíry v podobě různých oblečků – tyto kšíry dělají z Vašich mazlíčků nejen veliké elegány, ale také jim dodávají dokonalý tepelný komfort. Je ovšem nutné pejsky na tyto kšíry zvykat už od malého štěňátka. Jsou to například kšíry ve stylu: svetříků, šatů, bundy s různým potiskem, pláštěnek, ale také plovacích vest, které jsou velmi detailně propracované a bezpečné. V těchto kšírech se meze nekladou.

Postroj nylon Harness proti tahání Halti / medium – tyto kšíry jsou vhodné pro všechny pejsky, které nelze zvládnout na procházkách, kdy Vás táhne. Působí na psí hrudník v ramenní oblasti a díky tomu řídíte pejska Vy a ne on Vás. Je velmi pohodlný a praktický.  Jeho cena se pohybuje od 340,- Kč.

Kšíry pro nemocné nebo handicapované psy

Pokud má Váš psí mazlíček jakýkoliv zdravotní problém s tlapkami nebo podobné zdravotní problémy, jsou pro ně vyrobeny například tyto kšíry. Těmito kšíry dokonale pomáháte svému pejskovi při různých nemocech a poskytujete mu tak potřebný dokonalý komfort.

Body Harness Systém – jsou vhodné pro pejsky, kteří trpí artritidou, nebo jakoukoliv nemocí s pohybovým aparátem. Bývají dokonalými pomocníky s ohledem na možnosti procházek nebo pomoc stárnoucím psům. Tyto kšíry neboli popruhy jsou vyrobeny z velmi kvalitního a pevného nylonu s fleecovým lemováním i s možností nastavení. Cena se pohybuje od 400,- Kč.

Walkabelly kšíry – vhodnost pro pejsky, které jsou po operaci zadních tlapek. Upínají se na břišní oblasti, díky čemuž pejskovi dokonale pomáháte při chůzi. Je to na stylu jakoby zvedání. Těmito kšíry svému nemocnému mazlíčkovi velmi pomáháte. Cena je od 860,- Kč.

Vodítka pro psy

Vodítko je nedílnou součástí k obojkům a kšírům. Pomocí vodítka ovládáte svého psího mazlíčka k poslušnosti na procházkách, jízdě na kole, sportu a podobně. Vodítka se dají vybírat podle barevnosti, délek, účinnosti, šířky, materiálů nebo stahovací vodítka, kterými určujete volnost pohybu psa. Základní vodítka:

Předváděcí vodítka – jsou vyráběny z nylonu a s obojkem. Jeden konec má smyčku na držení psa a druhý konec je s ohlávkovou smyčkou, který se navléká pejskovi na krk. Aby se vodítko nezamotávalo, je na krční smyčce vloženo otočné kování. Tyto vodítka se pohybují od 70,- Kč.

Stopovací vodítka – je velmi vhodné pro dokonalý výcvik mladých psů a štěňátek, pokud chcete naučit pejska aportovat nebo přivolat. Jsou vyráběny z nenasákavého polyamidu s hákovou pochromovanou karabinkou. Ceny se pohybují od 150,- Kč.

Vypouštěcí vodítka – toto vodítko se většinou nosí přes rameno. Je složeno ze dvou částí: vodítko pro vás přes rameno a vodítko pro psa, které jsou spojeny. Jsou vyráběné z kůže a zatavenými karabinkami, které jsou praktické při uvolnění pejska. Jejich cena je od 450,- Kč.

Zdobená vodítka – tyto vodítka jsou vhodná zejména pro malá plemena pejsků. Jsou možnosti různého zdobení. Jejich cena se vždy odvíjí na náročnosti zdobení.

Pokud se rozhodnete pro jakékoliv kšíry nebo vodítka, vždy je nutné dbát na jejich rozměry, pohodlnost a praktičnost. Tyto pomůcky pro pejsky jsou nepostradatelnými pomocníky pro každodenní život.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15793 (rodina-finance.cz#22719)


Přidat komentář