Kožená galanterie - kabelky a aktovky

Uvažujete o koupi nové kabelky či aktovky? Pokud je pro Vás důležitý styl, odolnost a trvanlivost, kožené výrobky jsou ty pravé. Kožená kabelka či aktovka je také skvělým módním doplňkem.

Primárním účelem kabelek a aktovek je sice ukládání a přenášení věcí, nicméně také slouží jako módní doplněk, kterým vyjadřujete svůj vkus a styl v módě. Proto je také vedle jejich designu a tvaru, důležitý materiál ze kterého jsou kabelky či aktovky vyrobeny.

  • To, z čeho jsou kabelky vyrobeny a také jejich design je v současnosti mnohem důležitějším faktorem než jejich primární účel, kterým je přenášení věcí. Stejně je tomu i u aktovek.

Kožené kabelky a aktovky mají mnoho výhod

Výrobky z kůže mají mnoho výhod oproti těm ze syntetického materiálu či látky. Jsou mnohem více odolnější a pyšní se také elegantnějším vzhledem. Z toho důvodu jsou kvalitní kožené kabelky a aktovky obvykle dražší než ty, vyrobené z jiných materiálů. Připlácíte si ovšem za eleganci, styl, trvanlivost a odolnost. To už za to stojí.

Na trhu je v současnosti velké množství kožených výrobků z různých kůží. V případě kabelek a aktovek se jedná například o hadí kůži, hovězí kůži ale také například pštrosí. Můžete si vybrat z nepřeberného množství velikostí, tvarů, barev a vzorů. Někdo upřednostňuje kabelky od známých módních návrhařů, za něž si ovšem musí i více připlatit.

Jak správně čistit kožené kabelky?

Pokud již nějaký výrobek kožené galanterie vlastníte, pravděpodobně jej budete chtít dříve či později vyčistit. I když je kůže velmi odolným materiálem, neubráníte se při neustálém přenášení jejímu zašpinění. Následující návod Vám poradí, jak vyčistit prach a skvrny z kožených výrobků, tak aby jim nevznikla žádná újma.

Návod na čištění kožené galanterie

Na vyčištění budete potřebovat čistý alkohol. Potom už jen stačí do něj namočit nějaký měkký hadřík a povrch kožené kabelky či aktovky jemně otřít. Jde o velmi jednoduchý postup, který dokáže kromě prachu vyčistit i případné skvrny od barvy a dokonce i plíseň. Pokud potřebujete vyčistit vnitřek kabelky, použijte například prázdnou láhev od nějaké rozprašovače. Nalijte do ní trochu čistého alkoholu a vnitřek kabelky jím jemně poprašte. Alkohol během několika minut zaschne a Vaše kabelka či aktovka je jako nová a připravena opět k použití.

A co zápach?

Pokud často navštěvujete zakouřené prostředí, může kouřem načichnout i Vaše kožená kabelka či aktovka. Pokud se chcete zbavit tohoto zápachu z cigaretového kouře či možného zápachu plísně, který ulpěl na kabelce, posprejujte ji zevnitř i z vnějšku octem a poté alkoholem.

Výběr kožené kabelky či aktovky

Kvalitní kožená kabelka či aktovka je sice mnohem dražší než ta vyrobená ze syntetického materiálu či látky,ale jedná se o investici do budoucnosti. A jelikož kabelku pravděpodobně budete používat několik let, je důležitý také její správný výběr. Při koupi jakýchkoliv kožených výrobků si tedy dejte na čas. Projděte si několik obchodů, ohmatejte si několik kabelek. Pro inspiraci můžete využít i internet. Nezapomínejte, že musíte vybírat nejen podle designu kabelky či aktovky, ale také podle jejich funkčnosti. Položte si základní otázku. Vejdou se do aktovky všechny dokumenty, které potřebuji? Má kabelka dostatek místa na věci, které běžně přenáším?

Kde nakupovat?

Kožené kabelky a aktovky můžete koupit v kamenném obchodě, největší výběr mívají v kožených galanteriích, nebo přes internet. Na internetu je opravdu velké množství kožených výrobků od různých návrhářů a v různé cenové relaci a to díky velkému množství e-shopů. I když velký výběr je samozřejmě výhodou, nevýhodou při nákupu přes internet je skutečnost, že si kabelku nemůžete tzv. osahat. Nemůžete si vyzkoušet z jak kvalitního materiálu je vyrobená,a  ani to, jestli se například příjemně nosí, nebo se Vám hodí k botám.

Závěrem

Kožené výrobky jsou neustále populární a vše nasvědčuje tomu, že tomu tak bude i  v několika následujících letech. Investice do kvalitní kožené kabelky nebo aktovky se tedy vyplatí.  Nejen, že Vám dodá eleganci, ale pokud se o ni budete správně starat, vydrží i několik let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15587 (rodina-finance.cz#21791)


Diskuze a zkušenosti

Jan Vobořil | 31.10.2010 20:03
zápach plísně z aktovky Dobrý den. Mám pěknou koženkovou aktovku, kterou jsem dostal dárkem. Nějaký čas jsem ji nepoužíval a měl ji uloženou v prostředí, kde načichla vlhkem a plísní. Na vašich stránkách jsem objevil návod jak se tohoto zbavit. Výsledek byl v určitém směru pozitivní. Zbavil jsem se zápachu plísně, ale teď je moje koženková aktovka cítit sice o něco méně, ale stále nepříjemnou kombinací lihu a octa. Jednoduše řečeno, moc jsem si nepomohl. Máte recept jak se tohoto zápachu zbavit? Děkuji za radu. Jan Vobořil


Přidat komentář