Kosmetika s čínským bílým čajem

Čaj známe jako tekutinu, která nás zahřeje a povzbudí. Víte ale, že výtažky z tohoto produktu mohou blahodárně působit na vaši pleť? Není náhoda, že v kosmetickém průmyslu existuje řada výrobků, které vás vzpruží. Podívejte se, jaké to jsou.

 

Čaj císařů – bílý čaj

V dávných dobách, několik tisíc let zpět, patřil** bílý čaj** k nápojům, které si mohli dovolit jen vyvolení. Tedy bohatí a mocní. Produkt, původem z Číny, se v asijských zemích postupně dostal mezi všechny vrstvy, které si jej chválí pro jeho jednak jedinečnou sladší chuť, ale také pro jeho antioxidační účinky, které zajišťují prevenci třeba i rakovině. Rovněž pomáhá při redukci hmotnosti a v případě špatné funkčnosti ledvin a ze všech druhů klasických čínských čajů (ještě zelený a černý) má** bílý čaj nejméně kofeinu.** V našich zeměpisných šířkách už bílý čaj také není nic neobvyklého. I když, ruku na srdce, možná ještě v minulém desetiletí nebylo úplně běžné znát tento druh čaje. V posledních letech ale jeho obliba roste a kromě klasického teplého nápoje, se výrobek produkuje i v obměně ledových nápojů. Co tedy skrývá ona rostlinka a jaký základ je vůbec bílého čaje?

 

Welness PLANET SPA

"Zamilujte si chvilky relaxace s pleťovou kosmetikou"

 • čistící pleťový gel
 • slupovací maska na tvář
 • omlazující pleťové ampulky
 • hydratační krém pro zářivou pleť
 • pleťová voda
 • čistící pleťový peeling

 • kosmetické houbičky
 • gelová maska na oči
 • hřejivý polštářek do ruky
 • mýdlové okvětní lístky
 • vonný set
 • keramická masážní pomůcka
 • masážní pomůcka na nohy
 • bavlněné hydratační ponožky a rukavičky
 • bavlněné masážní ponožky a rukavičky
 • kosmetické pantoflíčky

Původ bílého čaje

Když se řekne čaj, tak se nám vybaví čajové lístky, které se musejí nechat louhovat, aby ze sebe vydaly to nejlepší. Ty lís tky ** bílého čaje pocházejí z rostliny zvané Kamélie čínská.** Ovšem, aby vás název nemátl, rostlinka se vykytuje nejen v Číně, ale lze ji najít i v centrech čajové kultury – Indii a Cejlonu. Na všech těchto místech se pěstuje Kamélie čínská na stinnějších prostředích, aby se zabránilo klasické chlorofylové reakci. Odtud se ostatně vyskytuje i rys typický pro čaj – bílá barva. Jednotlivé lístky se sbírají ještě nezralé a můžeme na nich pozorovat bílé chmýří. Jejich blahodárné účinky pak na nás působí nejen zevnitř, ale i zvenku.

Účinky bílého čaje v kosmetice

V kosmetickém průmyslu se rovněž pracuje s extrakty z čajových lístků, které přináší obdobné účinky jako v případě nápoje. Ve spojení s jednotlivými vlastnostmi daných produktů pak osvěžuje, omlazuje, vypíná a hydratuje pokožku. Má také antioxodační účinky a antibakteriální účinky, takže zbavuje pleť škodlivin a může pomoci i při různých kožních problémech.

Výhodou kosmetiky s obsahem bílého čaje je skutečnost, že není nijak agresivní. Nesnaží se kůži příliš vysušit nebo naopak příliš zmastit. Díky balancujícím účinkům, které jsou ostatně pro čínské terapie tak typické, pomáhá vyrovnávat stav těla i mysli. Proto různé kosmetické firmy vyvinuly několik řad výrobků, které obsahují výtažky z bílého čaje. Na které můžete narazit.

Kosmetika Avon na přírodní bázi

Tato anglická firma má ve své filosofii řadu zásad, které se týkají ryze přírodního chování. Netestuje na zvířatech a její produkty často využívají přírodních složek, které si padnou s pokožkou lépe do noty, než kdejaká syntetika. Často tyto výrobky naleznete pod řadou Planet Spa. Co můžete objevit v nabídce s dodatkem „bílý čaj"?

Čistící pleťový gel s obsahem bílého čaje

Nejen voda a mýdlo stačí k tomu, abyste odstranili nečistoty z tváře. Dokonce, někdy je nevhodné použít mýdlo, protože citlivou pokožku obličeje může rozdráždit. Proto se vyvinuly speciální gely, které se aplikují výhradně na tvář a smývají veškeré nečistoty.

Gel s obsahem bílého čaje se aplikuje na vlhkou tvář, kterou jemně promasírujete. Tím odstraníte všechny nečistoty a zabráníte působení volných radikálů. Vaše kůže bude po použití osvěžená, pevná a rozzářená. Budete cítit příjemný chladivý pocit a nehrozí zde případné pnutí, jež se dostavuje po použítí některých čistících výrobků.

 

Pleťový peeling s výtažky z bílého čaje

Výtažky s bílého čaje v kombinaci s abrazivními vlastnostmi peelingu vám zajistí dokonalé odstranění odumřelých buněk z pokožky. Nejen, že vám malé částečky pročistí kůži a póry, ale složení zbytku krému vaši pleť skvěle hydratuje. Až budete manipulovat s krémem, tak ho naneste na vlhkou pokožku a krouživými pohyby masírujte pleť. Protože peeling obsahuje malé částečky, tak pro vás bude masáž i velmi  příjemná a zbavíte se napětí. Vaše pleť se obnoví a tím pádem to bude mít proces stárnutí zase o něco těžší. Po smytí vlažnou vodou bude vaše pokožka jemná a hladká, protože se vám stáhnou póry a vypne se pleť.

 

Pleťová maska z výtažky bílého čaje

Tento typ masky na obličej patří do kategorie sloupávací. Už to samo o sobě napovídá, že hlavním účinkem má být čištění pleti. Přípravek naneste na tvář v dostatečném množství a nechte působit. Během té doby maska vsakuje nečistoty, takže zmatňuje pleť, čímž pomáhá k perfektnímu vzhledu bez lesknoucích se partií. Rovněž zde platí, co u ostatních předešlých přípravků. Vypíná, čistí a zabraňuje procesu stárnutí.

 

Hloubková výživa pleti s obsahem bílého čaje

Zde se ocitáme již v oblasti hloubkové výživy. Kromě zmíněného** bílého čaje obsahuje** kúra i další složky, které se postarají o kompletní regeneraci pleti. Přítomnost kolagenu, elastinu a jiných důležitých vitamínů vaši pleť obnoví i hloubějí než běžné kosmetické prostředky. Dopřejte si proceduru celkem čtyř ampulek. Každou z nich použijete jeden den. Půlku ráno a půlku večer. Obsah ampule vmasírujete do pokožky a poté můžete použít denní či noční krém. Po čtyřdenní proceduře bude váš obličej zářit svěžestí, mladším vzhledem a bude z vás sálat pozitivní energie.

 

Ceny kosmetiky z bílého čaje

Kosmetika s obsahem bílého čaje vás nepřijde draho. V porovnání s účinky už vůbec ne. Nejedná se totiž o výrobky, které musejí procházet složitými procesy různých technlogií, kdy se zkouší jednotlivé syntetické přídavky. Přírodní složky totiž samy o sobě nepotřebují zkoušet, prostě fungují. Proto za výše zmíněné výrobky zaplatíte okolo 100 korun.

Doplňte kosmetiku o další produkty řady Planet Spa

Až budete aplikovat výrobky z bílého čaje, můžete péči doplnit i o jiné produkty. Jen vybírejte pozorně a zakupte takové výrobky, které si navzájem konvenují svým základem. V případě produktů od Avonu to máte jednoduché. Stačí doplnit svoji výbavu o další produkty** řady Planet Spa,** protože její charakteristika je založena na stejném původu. Jen se liší jednotlivé dominantní složky.

Jestli budete vybírat jinou** kosmetiku s obsahem bílého čaje,** podívejt se na složení. Dejte si pozor, aby tam nebylo moc chemie, protože v případě této účinné a blahodárně rostliny by to byla škoda a výrazně by se eliminoval účinek. To máte jako s dietou. Pokud chcete omezit cukr a dáváte si do čaje umělé sladidlo. K němu pak přikusujete klasické sušenky. Tím sice redukujete obsah cukru, ale tak zanedbatelně, že účinky se v podstatě nedostaví. Stejné to je i s kosmetikou. Pokud chcete své pleti dopřát přírodní péči, tak i malý náznak drsnějších vlivů ji může podráždit a nebude se chovat tak, jak chcete vy.

 

 

U Avonu** ** máte možnost ošetřit své tělo a pohladit duši kosmetikou, která svým složením, barvou i provedením navozuje příjemné pocity. Přísady jsou velmi účinné.

** Planet SPA** od Avonu promění každou koupelnu v luxusní lázně

Avon nabízí několik linií kosmetiky Planet SPA, stačí si jen vybrat tu pravou!

**
**

Čínský bílý čaj - je účinný antioxidant, zabraňuje příznakům stárnutí, osvěžuje a obnovuje** **

** **Japonské saké a rýže - vyživuje, vyhlazuje pleť a dodává jí sametovou hebkost** **

** **Olivový olej - je zdrojem vitamínů a minerálů, dokonale hydratuje a zjemňuje pokožku

Výtažky z Mrtvého moře - bohaté na minerály, které detoxikují a omlazují pokožku

Vulkanické minerály z Havaje - prohřívací a čistící účinek, léčivé na problematickou pleť

Marocká růže - skvěle osvěžuje, uvolňuje a regeneruje pleť, zklidňuje podráždění a vyhlazuje jemné vrásky

Řecké moře - s výtažky z mořských řas, vyhlazuje pleť a dodává jí rovnováhu

Bambucké máslo - Přípravky z této linie se postarají o dokonale hebkou pokožku
celého těla. Kombinace s AHA kyselinami ve speciálním krému zajistí rychlejší
odlučování odumřelých povrchových buněk a tvorbu buněk nových

Himalájské byliny - regeneruje, revitalizuje a perfektně vyživuje pokožku. Přesvědčte se o skrytých silách nějvětšího himalájského pokladu - ovoce dlouhověkosti

Květ thajského lotosu - výtažek z lotosu chrání a vyživuje pokožku, kokosové mléko ji uklidňuje a hydratuje

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15705 (rodina-finance.cz#22456)


Přidat komentář