Kosmetický rekvalifikační kurz - Praha a Děčín

Manikúra, pedikúra, kosmetika, masáže, typologie aj.– služby, po kterých je a vždy bude stálá poptávka nejen ze strany žen, ale i mužů. Je vyhlídka Vašeho zaměstnání nejistá nebo nemůžete najít uplatnění na trhu práce? Pak uvažujte o kosmetických kurzech.

Ať už jste vystudovali jakoukoli školu, vykonávali jakékoli povolání, vždy můžete Váš život, respektive povolání změnit. Dnešní doba přeje připraveným. Pokud jste bohužel rozšířili řady nezaměstnaných, nebo to vypadá s Vaší profesí na trhu práce bledě, je zapotřebí nesedět se založenýma rukama v klíně, ale vyjít osudu a štěstí vstříc.

Jste společenští? Nejste škarohlídi? Rádi si popovídáte? Dokážete být vrbou? Ano, nenechte se mýlit. U manikérky, pedikérky, masérky, vizážistky aj. si lidé chodí nejen upravit svůj zevnějšek, odpočinout, relaxovat, ale také postěžovat si, vylít si své srdce, svěřit se. Pokud s tím tedy nemáte problém, jste na té nejlepší cestě, že se k Vám zákaznice nejen pohrnou, ale také u Vás zůstanou, což je pro povolání sekce „služeb“ důležité. Není totiž zas až takové umění být „šikovným, špičkovým“ pracovníkem, ale musíte být také vstřícní, milí. Protože, i když budete dobří ve svém oboru, ještě to nezaručuje to, že k Vám budou zákazníci chodit a vracet se k Vám.

Druhy kosmetických kurzů

 • Kosmetický kurz
 • Nehtová modeláž (rukou, nohou)
 • Manikúra
 • Pedikúra
 • Barevná typologie, vizážistka
 • Masáže

Kosmetický kurz

Kurz, který je akreditován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy, dle vyhlášky 176/2000 Sb. po ukončení kosmetického kurzu obdržíte osvědčení s pověřením MŠMT ČR, a to k výkonu povolání „kosmetička“.

Co zahrnuje kosmetický kurz

Pod vedením odborných pracovníků, absolvujete:

 • teoretickou část výuky
 • praktickou část výuky

Cíl kosmetického kurzu

Cílem tohoto rekvalifikačního kurzu je odborné vyškolení , a to v oboru kosmetických služeb tím způsobem, abyste uměli nejen správně, ale také samostatně a technicky ošetřit (odlíčit; hloubkově vyčistit pleť; provést masáž obličeje a dekoltu; upravit obočí, řasy; odstranit nežádoucí ochlupení v obličeji), upravit pleť a také doporučit vhodné kosmetické produkty.

Manikúra

Upravené ruce jsou vizitkou nás všech. Nehty, ať už krátké, nebo dlouhé, jsou viditelným detailem, kterého si protějšek všimne, ať už dříve nebo později. U některých profesích, ač se to může zdát zvláštní, a nebude to pravděpodobně písemným požadavkem, se přímo vyžaduje mít upravené ruce a nehty, respektive se při výběrovém pohovoru na vzhled rukou zaměřují. Jedná se především o pracovníky v kanceláři, bankách, obchodní zástupce, recepční, asistentky aj.

Kurz, po jehož úspěšném absolvování budete schopni  a umět upravit ženám i mužům nehty, a to formou klasické manikúry, P-Shine manikúry, pánské manikúry, francouzské manikúry. Dále budete umět provést masáž rukou a předloktí, a samozřejmě odborné nalakování a zdobení nehtů.

Pedikúra

I když nohy, respektive odhalené nohy, prakticky nejsou vidět, kromě letního období a při návštěvách bazénu, sauny apod. není radno podceňovat péči o nohy a nehty na nohou. Také tímto způsobem myšlení, tj. co není vidět, není potřeba hýčkat, starat se o to, je nesmyslné, protože i co není vidět, vnímáme, cítíme a může se nám naše „ ne péče“ brzo „odvděčit“. Na pedikúru začíná chodit stále více jedinců, a to nejen žen. Navíc upravené nohy a nehty Vám zvýší sebevědomí, budete se cítit žádostivější a vnitřně vyrovnaní. Je to něco podobného, když si žena vezme pěkné spodní prádlo, místo jednoduchého, bílého bavlněného. Prádlo sice není vidět, ale už jen tím, že má žena na sobě pěkné, kvalitní prádlo, zvýší její vnitřní přitažlivost, náladu, sebevědomí. Kromě toho, co když se Vám udělá špatně a budete muset k lékaři a tam odhalíte Vaše „neupravené“ nohy s nánosem zrohovatělé kůže na patách? Nebo se domluvíte s kamarády, že navštívíte bazén, ale Vy jste jaksi zanedbali péči o nohy a budete se „chlubit“ Vašimi nohami před ostatními.

Kurz, po jehož úspěšném absolvování budete schopni a umět provést pedikúru ženám, mužům, ať už mokrou nebo suchou, včetně masáže nohou, odborného nalakování a zdobení nehtů.

Barevná typologie, vizážistka

Kdo by nechtěl být přitažlivější, volit jen takové barvy, které Vám sluší, vyvarovat se nevhodným barvám oblečení, vlasů, líčení, střihu vlasů, stylu oblečení. Jak se říká, není na světě ošklivé ženy, jen jsou ženy, které se neumí nalíčit, vhodně obléci apod. Rozhodnete-li se pro kurz barevné typologie, vykouzlíte na tváři Vašich zákaznic a zákazníků úsměv, rozzářené oči, protože sami hned uvidí a poznají, co jim sluší. Budou Vám vděčni za svoji proměnu. Kromě toho Vás jistě doporučí u svých známých a kolegů v práci, protože, jakmile je jejich blízký, kamarádi a kolegové spatří, budou se hned ptát, co se to s nimi stalo, kde se nechali nalíčit, učesat apod.

Kurz, po jehož úspěšném absolvování budete schopni provést zákazníkům a zákaznicím barevnou typologii a poskytnout služby vizážisty dle typu postavy, tvaru obličeje, barvě očí, vlasů, celkového Vašeho stylu. Budete také schopni doporučit vhodné střihy vlasů, barvu vlasů, styl oblečení, poradit vhodné líčení denní, noční, slavnostní, poradit s doplňky jako jsou hodinky, pásky, kabelky, brýle, šátky, boty, šperky aj.

Masáže mimo oblast zdravotnictví

Není nic příjemnějšího než masáž, uvolnění, naprostá relaxace, spojená se zmírněním a eliminací bolesti zad, šíje, ztuhlosti svalů. Vaše ruce budou doslova léčit. Pokud budete dobří a vnímaví, budou se k Vám klienti vracet a vracet, protože pod Vašimi rukama bude jejich tělo opět bez bolesti, uvolněné, navíc budou příjemně naladěni, bez chmurných myšlenek.

Kurz, který je akreditován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy, dle vyhlášky 524/2004 Sb. Po ukončení kosmetického kurzu obdržíte osvědčení s pověřením MŠMT ČR, a to k výkonu   povolání „masér“.

Co zahrnuje masérský kurz

Pod vedením odborných pracovníků, absolvujete:

 • teoretickou část výuky
 • praktickou část výuky

Masáže pro oblast zdravotnictví

Kurz, který je akreditován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy, dle vyhlášky 96/2004 Sb. Po ukončení kosmetického kurzu obdržíte osvědčení s pověřením MŠMT ČR, a to k výkonu povolání „masér“ i pro zdravotnická zařízení, léčebné lázně.

Co zahrnuje masérský kurz

Pod vedením odborných pracovníků, absolvujete:

 • teoretickou část výuky
 • praktickou část výuky

Na co se zaměřit při výběru instituce nabízející rekvalifikační kosmetické kurzy

 • Akreditace kurzů MŠMT ČR
 • Získání celostátních platných osvědčení
 • Forma výuky (denní; víkendová; kombinovaná)
 • Nabídka kosmetických kurzů
 • Obsah výuky kosmetických kurzů
 • Odbornost lektorů
 • Reference na příslušnou instituci
 • Doba trvání příslušného rekvalifikačního kurzu
 • Cena za rekvalifikační kurz

Důvod, proč se rozhodnout pro kosmetické rekvalifikační kurzy

 • Neustálá poptávka po kosmetických službách
 • Okamžitá připravenost na případnou nezaměstnanost – možnost podnikání na ŽL, či být zaměstnán v kosmetické studiu, salonu
 • Rozšíření dovedností a znalostí

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15642 (rodina-finance.cz#22234)


Přidat komentář