Kadeřnictví v Přerově

Říká se, že život je hledání. Ovšem hledání toho pravého kadeřníka, to je skutečně mnohdy dlouhá cesta životem. Pokud najdete toho svého ideálního, tak jej už nepustíte. Že nevíte, kde hledat? Dáme vám tip.

Správný účes je cestou ke kráse

Jistě jste si všimli, že pokud máte dobrý střih, barvu a délku vlasů, tak se i váš obličej rozzáří. Jakmile ale nejste spokojeni s kvalitou a podobou své hřívy, tak ani váš pěstěný a upravený vzhled nepomůže k eleganci a půvabu vaší osobnosti. Proto mít dobrého kadeřníka je jako mít dobrého doktora. Jen on totiž pozná, co potřebujete, co vám chybí a jak případný problém odstranit. Proto, pokud nemáte kadeřníka či nejste spokojeni s jeho službami, vydejte se hledat dál.

Stříhání vlasů aneb perfektní střih je základ

Je to základ péče o vaši hřívu, pomineme-li samozřejmě mytí nebo česání, které si můžete udělat doma. Perfektní střih je základ. Jak to poznáte. Vaše vlasy drží identifikovatelný tvar, i když nejsou pod nánosem stylingu či jinak upravené. Samozřejmě, že se nejedná o precizně uhlazenou hlavu, jako když vlasy vyfoukáte přes kartáč, ale s dobrým střihem byste se neměli stydět jít ven, i když zrovna nemáte čas jej nijak upravovat.

Vyberte si takový střih, který padne vašemu naturelu. Pokud jste sportovně založení, tak volte spíše kratší sestřih nebo takový, kdy vlasy můžete v pohodě sepnout, aby vám nepřekážely při sportu. Jestli jste naopak manager nebo managerka v tomto případě se zase nehodí přílišná pestrost barev. Neexperimentujte tedy příliš s protiklady (např. kombinace červené, blond a žluté), pokud nejste vyloženě alternativní typ nebo punkerka.

Střih vlasů podle obličeje

Hodně se také dá na tvar obličeje, který má lemovat účes. Je to jistá cesta, ovšem existují tu rizika. Například pro oválný účes se můžete hodit krátký sestřih, který zvýrazní tvář. Jestli ale máte trošku větší nos, tak na něj spíše upozorníte. Neexistují tedy jasné a fungující principy, jen vodítka, jak by vám to asi mohlo slušet. Pár si jich vyložíme:

  • Oválnému typu sluší skoro vše. Pokud máte ale příliš podlouhlý obličej, tak se vyvarujte krátkému účesu, který je bohatě nakadeřený. Vypadala byste jak houba.
  • Kulatému obličeji vždy krátký účes nepadne. Stejně tak ani pážecí. Zkuste ofinku a dlouhé vlasy. Nemějte je ale zplihlé, protože to jednak bude vypadat, že máte málo vlasů a také vaše hlava bude působit poněkud monstrózně.
  • Hranatý typ obličeje. Nechte si vlasy sestříhat. První kratší prameny by měly začínat pod bradou, kdy se tak zjemní ostré hrany. Rovněž se zde doporučuje ofinka a pokud chcete mermomocí kratší vlasy, tak si nechte pár pramenů splývat kolem obličeje.
  • Trojúhelníkovitý typ obličeje. Zde tu máme ideál v podobě pážecího sestřihu a kudrnatých vlasů. Pokud nemáte navíc podlouhlý obličej, tak vám bude slušet i kratší nakadeřený sestřih.

Profesionální mytí vlasů

To samozřejmě zvládnete doma i sama, ale nechte se inspirovat, jak to dělá kadeřnice. I v tomto je určitý grif. Nabídneme vám pár tipů, které používají profesionálové, aby dokonale umyli hlavu a zároveň šetřili hřívu.

Pravidla pro mytí vlasů

Základní pravidlo zní – při mytí šetřit konečky a při regeneraci nezmastit kořínky. To v praxi znamená, že když si budete mít vlasy, tak šamponem mněte jen u kořínků a pokožky hlavy. Odstraní se tak nečistoty. Všimněte si, že když se vám mastí vlasy, tak kořínky jsou mastné, konečky nikoli. Jim tedy stačí, když je při oplachování sebere pěna šamponu. Naopak při aplikaci balzámu nebo kondicioneru se věnujte jen konečkům, nebo alespoň vynechte kořínky. Když nanesete zvláčňující balzám k pokožce hlavy, tak vlasy budou rychleji zplihlé a mastné. To platí i při nanášení kúr, masek a jiných prostředků určených k regeneraci vlasů.

Jestli máte mastné vlasy, tak jednak si kupte šampon k tomu určený. Vlasy si nejprve promněte jednou dávkou šamponu po dobu asi dvou minut. Poté naneste další dávku, promněte a nechte chvíli působit. Vše dokonale opláchněte a uvidíte, že vaše vlasy budou déle lesklé bez pocitu mastnoty.

Pokud si nanášíte intenzivní kúru, tak si vlasy nahřejte, aby se otevřela struktura vlasu a ten tak snáze přijímá živiny. Pokud si vlasy s maskou zabalíte do teplého ručníku, tak účinek znásobíte.

Jestli něco nemají odborníci v lásce, tak jsou to domácí experimenty s vlasy. Různé masky z vajec, tvarohu nebo majonézy je doslova vytáčí. Na čem se ale snad všichni shodnou, je to, že olivový olej má blahodárné účinky. Proto, pokud máte vysušené vlasy, tak hodinu před mytím si dejte olivový zábal.

Barvení vlasů přenechte kadeřníkovi

Kadeřník vám udělá barvu lépe než vy. Jednak vidí vaši hlavu vcelku a může nanášet a pak má zkušenosti. Tím se eliminuje riziko jiného, než původního odstínu, flekatění, nebo ničení vašich vlasů. Navíc kadeřnické barvy budou vždy kvalitnější než ty z drogerie, proto si barvěte vlasy snad jen v případě, kdy je opravdu nouze a nemáte kadeřníka, ovšem pak hledejte někoho, kdo to bude dělat za vás.

Fénování vlasů

Zajímá vás, proč máte tak hustou hřívu, když jdete od kadeřníka? Všimněte si, jak při fénování vlasy nadzvedává, točí a uhlazuje. Vy se sice k vaší hlavě nedostanete tak, jako kadeřník, ale alespoň se o to můžete pokusit, abyste měla nadýchaný účes. A fénujte vlasy v předklonu, tím zbohatnou.

Již jsme vás seznámili s pár tipy, jak pečovat o své vlasy. Protože ale nevidíme, v jakém stavu je vaše kštice a co potřebuje, tak se vydejte do kadeřnictví, kde vám odborník podle specifikace sám poradí, co s vlasy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15783 (rodina-finance.cz#22667)


Přidat komentář