Jak se zbavit vrásek?

I když pečujete o Vaši pleť těmi nejkvalitnějšími krémy, dodržujete pitný režim, dostatečně spíte, postupem času se nevyhnete jemným vráskám v okolí úst, očí a později i na čele. Krémy používejte dál, ale využijte i možnosti moderní estetické medicíny.

Odstranění vrásek botox

Použití kyseliny hyaluronové

S postupujícím se věkem přibývá vrásek v obličeji, v dekoltu, i na rukou. Snižování elasticity pleti a tvorba vrásek je přirozeným procesem, kterým prochází každý. Žádné z nich ovšem nejsou definitivní: všechny je možné odstranit nebo zjemnit. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z níže uvedených metod zmírnění až odstranění vrásek, můžete se těšit na mladistvější vzhled, čímž stoupne i Vaše sebevědomí. Dopřejte si mladší vzhled až o několik let.

Korekce vrásek pomocí botoxu

Aplikace botulotoxinu patří mezi nejčastěji prováděnou kosmetickou proceduru na světě. Botox – produkt obsahující neurotoxický jed botulotoxin A, který způsobuje ochrnutí příčně pruhovaného svalstva. Výsledného efektu můžete využít k dočasnému vyřazení určitých mimických svalů z funkce, čímž dojde k vyhlazení některých mimických vrásek v obličeji.

Co je vlastně botulotoxin

Botulotoxin je polypeptid produkovaný bakterií Clostridium botulinum. Botox® je sterilní lyofilizovaná forma botulotoxinu A vyprodukovaného kulturami zmíněného bakteriálního kmene. Je vyčištěn od ostatních látek, a to sérií složitých technologických postupů a poté dodáván v prakticky čisté krystalické podobě.

V čem spočívá účinek botoxu

Botulotoxin zabrání přenosu nervového vzruchu z nervu na sval na tzv. nervově-svalové ploténce tím, že zablokuje vylití přirozeného mediátoru přenosu vzruchu, tzv. acetylcholinu. Aplikace botulotoxinových přípravků se provádí ambulantně, zákrok je časově i fyzicky nenáročný. Navíc je nebolestivý, kdy vpich se provádí velmi tenkou jehlou.

Na jaké výsledky se můžete těšit po aplikaci botoxu

Rozhodli jste se pro botox? Pak se můžete rozloučit na určitou dobu vrásek v oblasti mezi obočím, vrásek na čele, vrásek horního rtu, vějířků kolem očí. Kromě toho botox také pozitivně ovlivňuje svaly obličeje a krku.

Po jak dlouhou dobu se můžete těšit z výsledku botoxu

Délka účinku je individuální, závislá především na dávce a také každém jedinci. Samotný účinek se zpravidla začíná projevovat již po 3 až 7 dnech od aplikace a trvá po dobu 3-6 měsíců.

Jak se chovat po botoxu

Ošetřenou oblast Botkem nemasírujte a také neošetřujete, a to po dobu šesti hodin. Po stejnou dobu také neměňte změnu polohu do lehu.

Po dobu dvou až třech hodin využívejte mimiku ošetřené oblasti.

Po dobu dvou až třech dní po samotné aplikaci se vyhněte velké fyzické námaze, soláriu, sauně, ale také prostorám se změnami tlaku.

Komu není doporučována metoda korekce vrásek pomocí botoxu

Těhotným ženám

Kojícím ženám

Aplikace do oblasti zánětu

Jedincům, u kterých byla zjištěná předchozí alergická reakce na podávanou látku

Botulotoxin & další metody na odstranění vrásek

Metodu aplikace botulotoxinových přípravků je možné kombinovat s dalšími postupy, jenž vedou k vyhlazení vrásek obličeje.

Odstranění vrásek laserem

Proč se rozhodnout pro laser

Vaše pleť bude vyhlazena, navíc s žádnou dobou na zotavení.

Dosáhnete maximální účinnosti s nejlepšími výsledky.

Vyřešíte nejen vrásky, ale také případné akné, pigmentové skvrny a jizvičky.

V čem spočívá laserové ošetření pleti

Jedná se o revoluční přístup k vyhlazování pokožky, jenž využívá laserové mikropaprsky, které prostupují epidermis do dermis, tj. pokožkou do škáry. Laserové paprsky poté koagulují zasaženou tkáň a napravují ji.

Rekonvalescence pleti po ošetření laserem

Při přirozeném hojení, po aplikaci laserem, nahrazuje nová zdravá tkáň zasaženou tkáň v daných oblastech. Vaše pokožka bude zdravější a znatelně mladší.

Vysoce přesné mikropaprsky naruší požadovanou léčenou část a tím se zahájí regenerační přirozený proces hojení se zrychlenou tvorbou nové, zdravé tkáně.

Odstranění vrásek výplňovými materiály

Vrásky je také možné vyhladit za pomocí výplňových materiálů, jako jsou Teosyal, Restylane, Juvéderm, Varioderm, Surgiderm.

Princip odstranění vrásek výplňovými materiály

Výše zmíněné látky, jenž jsou přírodního původu pracující na bázi kyseliny hyaluronové, kdy se jemnými vpichy ultratenkými jehličkami aplikují do svrchních vrstev kůže.

Zákrok se provádí ambulantně, je časově a fyzicky nenáročný.

Možnosti využití výplňových materiálů

Kožní výplňové materiály se nejčastěji využívají k vyplňování nosoretní rýhy, ke korekci hlubších vrásek na čele, na bradě i na tvářích, k rehydrataci kůže v oblasti krku, dekoltu, rukou.

Na co se můžete těšit po aplikaci výplňovými materiály

Výplňové materiály svým objemem a tím, že na sebe váží vodu v kůži, vyrovnávají stávající nerovnosti a vyhlazují vrásky.

Po jak dlouhou dobu se můžete těšit z výsledku aplikace výplňových materiálů

Doba, po kterou účinek trvá, je individuální a pohybuje se od 6 do 12 měsíců.

Zjemnění vrásek za pomocí chemického peelingu

Chemický peeling se postará o vyhlazení jemných vrásek, omlazení a projasnění zralé, stárnoucí pleti, zjemnění rozšířených pórů, zjemnění jizev po akné, odstranění pigmentových skvrn. Chemický peeling rozděluje podle zvolené koncentrace a délky působení na: povrchový chemický peeling; středně hluboký chemický peeling, hluboký chemický peeling.

V čem spočívá princip chemického peelingu

Odborně vyškolená kosmetička, případně lékař nanese peelingovou směs různých látek, nejčastěji však hydroxy-kyselin, pomocí štětečku na obličej. Samotnou regeneraci pleti můžete zpozorovat bezprostředně po zákroku.

Na jaké výsledky se můžete těšit po aplikaci chemického peelingu

Pleť je vyhlazená, zářivější, pružnější, celkově mladší.

Chemický peeling někdy stačí podstoupit jen jednou, záleží však na stavu a typu Vaší pletí.

Kdy je nejlepší podstoupit chemický peeling

Chemický peeling je vhodné si nechat udělat především v podzimních a zimních měsících.

Rekonvalescence po chemickém peelingu

Počítejte s tím, že po chemickém peelingu bude Vaše pleť zarudlá a vytvoří se Vám také malé stroupky. Vydržte však pět až čtrnáct dnů, kdy v té době se Vám začne pokožka jemně olupovat. Během této fáze se Však můžete líčit, takže případnou flekatost zakryjete. Vedlejším účinkem středně hlubokého a hlubokého peelingu může být zanícení nebo ztráta barvy pleti.

Při hojení nemocná, nebo chorobnými projevy postižená pokožka je obnovena novými, mladšími buňkami kůže. Toto probíhá během několika dnů, někdy však až týdnů, a to podle toho, zda se jedná o povrchovou, či hloubkovou aplikaci chemického peelingu

Jak se chovat po chemickém peelingu

Nevystavujte se po určitou dobu přímým slunečním paprskům, ani nenavštěvujte solárium. V případě, že zvolíte chemický peeling, ne klasický chemický peeling, není ochrana před sluncem tolik nutná.

Odstranění vrásek pomocí liftingu

Moderní plastická chirurgie přichází s možností liftingu čela, kdy se jedná o operační zákrok, při kterém dojde k napnutí a současně posunutí kůže na čele o několik milimetrů směrem nahoru, a to ve vlasaté části hlavy.

V čem spočívá princip odstranění vrásek pomocí liftingu

Operační zákrok se provádí místním znecitlivění, nebo v kombinaci místního a celkového znecitlivění. Zákrok začíná dezinfekcí obličeje. Poté specialista provede dva asi 1,5 cm dlouhé řezy, a to ve vlasové části ve střední partii, jenž směřuje směrem dozadu do vlasů, poté také dvěma šikmými nářezy na hranici vlasů, a to přibližně nad zevními okraji obočí. Poté je z řezů uvolněna kůže, ke kořeni nosu, také podél obočí až na spánkové krajiny. Následně se přeruší úpony mimických svalů u kořene nosu a přerušení plochých svalů zevních okrajů obočí. Poté se uvolněná kůže posune. Na závěr operačního zákroku je kůže na čele zafixována elastickou náplastí a navíc ochrannou bandáží. Fixace se provádí přes mulové tampony.

Na jaké výsledky se můžete těšit po liftingu

Odstranění povislého obočí

Vypnutí kůže na čele

Návrat mladistvého vzhledu

Odstranění smutného dojmu obličeje

Odstranění utrápeného dojmu obličeje

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15617 (rodina-finance.cz#22118)


Přidat komentář