Hotely pro kočky, služby a správný výběr

Ubytování pro kočičky je řešením pro ty, jež si chtějí užít dovolenou bez výčitek, že jejich zvíře je samo doma. Nebojte se vybrat si z mnoha nabízených služeb, majitelé hotelů udělají pro vaše zvíře téměř všechno, nebude jim chybět ani pohlazení.

Naši kočičí miláčci jsou svérázné typy osobností. Pejsek je dobrý kamarád, který nám vždy věrně stojí po boku a menší patálie nám dokáže odpustit. Kočička nám ale naše prohřešky bude tvrdě vyčítat, a pokud je pro ni něco nepřípustné, je to právě opuštění ji známého prostředí, teritoria, domova.

Co když ale opravdu chceme čas od času vycestovat, chceme si odpočinout, jednoduše zajet si na pořádnou dovolenou a nenajdeme žádného ochotníka, který by trpělivě kočičku hlídal? Nezbývá než se obrátit na** služby hotelů pro kočky**, a proto se nyní zaměříme právě na ně.

Na výlet s kočkou?

Velkou výhodu kočičí povahy tvoří její samostatnost a její láska k člověku, který ji zrovna krmí. Proto si příliš nelamte hlavu, jak moc je miláčkovi po vás smutno. Pochopitelně nechávat kočkou samotnou doma není pro nervy každého majitele to pravé. Neseženete-li kámaráda nebo příbuzného, který ji pomazlí a nakrmí, zvažte ještě, že dovolenou doopravdy absolvujete společně. Kočka bude ráda, že je s vámi, ale za tento pobyt si výrazně připlatíte.

Cesta do zahraničí s kočkou

V dnešní době už to není nic neobvyklého. Je nutné zjistit předem všechny formality pro vycestování. Cesta bez vhodných dokladů může skončit ještě dřív, než začne. Musíte respektovat nejen předpisy ČR, ale také země, do které cestujete. Dnes se krom mezinárodního pasu, identifikace čipem a platného očkovacího průkazu můžete setkat s požadavkem sérologického vyšetření účinnosti vakcinace, ošetřeni prostředkem proti echinokokóze a proti klíšťatům nebo na potvrzení od veterinárního lékaře o zdravotním stavu zvířete.

Výjezd má mnoho těžkostí, nezmiňuji se o nutnosti krmiva, na které je kočka zvyklá, její výbavu, nemluvě o stresu. Na cestu vyrážejte vždy za ranního chladu a nezapomeňte na hrozbu případného přehřátí. Pokud se vám to nevyplatí absolvovat, musíte nutně zvážit ubytování kočky v hotelu.

 

Hotely pro kočky

Jako hotel pro kočky můžeme specifikovat zařízení, jež je upraveno pro ubytování svých klientů a to zvláštním způsobem. Obyčejně jde o oddělené kóje, v nichž nalezneme pelíšek na spaní, škrabadlo, toaletku, samozřejmě misky, nějakou hračku. Každý prostor je od sebe oddělen, aby nedošlo ke konfrontaci kočiček.

Lepší hotely mají místnosti speciálně upravené na to, aby se kočičky mohly jednotlivě volně procházet (nekonfliktní kočky dokonce společně). V hotelech bývají i venkovní výběhy často s velkými škrabadly, přírodními kmeny a další zábavou. Setkáváme se pak i s nadstandardním vybavením pokojů (větší kóje, stropová škrabadla). Jednotlivé kóje jsou vytápěné a u pečlivých majitelů hotelu nebude vašemu mazlíčkovi chybět naprosto nic, dokonce ani pomazlení.

Nabídka služeb hotelů pro kočky

 • Ubytování v samostatných kójích (dbejte na výhled)
 • Vhodná strava (po domluvě s majitelem)
 • Dodržení čistoty (toaleta)
 • Profesionální dohled (často jsou v personálu hotelu i veterinární sestry, ošetřovatelé)
 • Doprava kočičky do hotelu
 • Informace smskou nebo mailem o tom, jak se kočičce daří
 • Nadstandardní služby
 • Webová kamera v kóji

Ubytování v hotelech pro kočky

Standardní boxy – obecně řečeno jsou to jednoduché kóje obvykle vybavené miskami, škrabadlem a pelíškem. Některé hotely nabízejí volný pohyb kočky po nějaké předem dané místnosti, pokud chcete ubytovat dvě kočičky, jsou k dispozici i dvojboxy. I zde musí být kvalitně vyřešeno výtápění.

Nadstandardní boxy – tyto mnohem větší, často dvoupatrové boxy mají nejen lepší škrabadla, nebo přírodní kmeny, ale je zde možnost přístupu do venkovních výběhů, krom misek s vodou a žrádlem je kočce k dispozici i tráva pro lepší trávení, kóje mají podlahové vytápění, mají více pelíšků a různých odpočívadel pro komfort kočky.

Stravování v hotelech pro kočky

Každá kočička je zvyklá na to svoje. Je v mnohém vybíravá a zbytkuje s potravou. Po domluvě se v každém lepším hotelu vaší kočičce podává strava, na kterou je zvyklá, v příslušných časových intervalech. Zpravidla jsou celodenně k dispozici miska s vodou a suché krmivo. Za pobyt platíte buď se stravou, nebo si dovezete vlastní. Mnoho hotelů nabízí široký sortiment krmiv, která mohou kočičce podávat.

V některých hotelech je připravována i domácí, vařená strava.

Veterinární péče v hotelech pro kočky

Hotely musí být provozovány za dohledu Státní veterinární správy, která kontroluje náležité hygienické a veterinární parametry. Pokud máte obavy o opaku a na propagačních materiálech jste nezaznamenali zmínku o tomto pravidlu, nebojte se na osvědčení zeptat nebo vyhledejte jinou ubytovnu.

Ceny ubytování kočky v hotelu

Ceny se liší dle polohy hotelu a jeho nabídek, následující ceny jsou orientačně uváděny na každý započatý den:

 • jedna kočka 100 – 180 Kč (příplatek za každou další kočku je zpravidla nižší, do 100 Kč, zároveň se ceny liší podle toho, zda jde o ubytování se nebo bez stravy)
 • Nadstandardní kóje až 400 Kč
 • příplatek za speciální stravu 20 – 50 Kč
 • antiparazitní obojek 150 Kč
 • doprava k veterináři 200 Kč
 • cena za dopravu kočky 50 – 200 Kč
 • bezopet (spec.pasta na trávení) 5 Kč

Uvedené ceny jsou orientační. Cena pobytu se hradí většinou celá dopředu.

Podmínky ubytování kočky v hotelu

Nelze vzít kočičku a přinést ji do hotelu. Téměř každé zařízení na svých propagačních stránkách poukazuje na nutnost dodržení následujících podmínek ubytování:

 • platné očkování proti panleukopenii, kaliciviróze a herpesviróze a vztekliny
 • spolu s kočičkou necháváme v hotelu i platný očkovací průkaz, často se vyžaduje, aby očkování nebylo starší jednoho roku
 • odčervení
 • kočka nesmí být napadena žádným parazitem
 • žádné příznaky infekčních onemocnění
 • některé hotely mají specifická pravidla, např. přijímají kočičky od 3 měsíců věku a od 8 měsíců pouze kastrované kocoury

Smlouva mezi majitelem kočky a hotelem

Hotely sepisují smlouvy, ve kterých je stručně uvedeno jméno, adresa a kontaktní údaje obou zúčastněných stran. Dále se provozovatel v těchto smlouvách zavazuje o celodenní starost o svěřené zvíře, zahrnuje do toho krmivo, čistotu a pohodlí a celkové přizpůsobení se dennímu režimu, na který je kočka zvyklá. V případě podezření na nemoc nebo u starších koček si provozovatel vyhrazuje právo na prohlídku u veterinárního lékaře. Zároveň pokud by se kočičce něco stalo, zavazuje se provozovatel poskytnout ji plnohodnotnou veterinární péči, o tomto stavu samozřejmě neprodleně informuje zákazníka. Klient se oproti tomu zaručuje k úhradě ceny a staví se čelem k veškerým nedopatřením a škodám, která umí divočejší kočička způsobit a to v plné ceně.

Dále je uvedena platnost smlouvy a podpisy. V hotelech se může obsah smluv částečně lišit, nezapomínejte si ji před podpisem řádně prostudovat. Pro větší jistotu a kvalitnější péči o kočičku jednejte především s hotely, které mají takto připravené smlouvy. Klidně si ji neváhejte vyžádat dopředu, ať máte opravdovou jistotu, že mazlíčkovi nebude naprosto nic chybět.

Reference hotelů pro kočky

Nejlepší referencí se milovníci zvířat, jež každý majitel hotelů musí být, chlubí fotkami svých spokojených zákazníků. Prolistujte si stránky a pokochejte se obrázky. Součástí hotelů bývají i chovatelské stanice, které svědčí o tom, že provozovatelé jsou opravdoví fanoušci všech čtyřnohých kamarádů.

Správný výběr hotelu pro kočky

Krom kvalitních webových prezentací si pro větší klid zajeďte hotel projít. Dovolenou si jistě neužijete pod tíhou výčitek svědomí, že se váš mazlíček nemá dostatečně luxusně. Často vám majitel hotelu nabídne, že jim můžete zvíře svěřit tzv. na zkušenou. Je to lepší, proto, abyste se vy i provozovatel přesvědčili, že kočka začne žrát a nebude trpět přílišným stresem, který má vážné důsledky na její celkový zdravotní stav. Bez výčitek to pro své zvíře absolvujte, bude se vám o to lépe odjíždět.

Zabalte kočce kus jejího rajónu

Doporučuje se vzít kočičce na pobyt něco z jejího domu. Její deku, misky, hračku a vaše tričko nebo kus prádla, který můžete postrádat. Zvíře se bude lépe cítit, když bude mít v blízkosti sobě blízký pach.

Každý má nárok na plnohodnotný odpočinek, každý den se staráte o svého miláčka s maximální péčí. Když se tedy rozhodnete odjet na dovolenou a nemáte kam dát kočičku, vyberte si ze široké nabídky hotelů, které poskytují luxusní služby. Když pak dojde na čas odjezdu, opouštějte své zvíře s pocitem, že je v dobrých rukou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15757 (rodina-finance.cz#22608)


Přidat komentář