Golfové oblečení pro ženy i muže

U golfové hry je velmi důležitým a v neposlední řadě žádaným prvkem, abyste se cítili také velmi pohodlně. Je tedy podstatné věnovat pozornost voděodolnému a větruodolnému golfovému oblečení.

Vznik Golfu

Golf - vznikl ve Skotsku někdy ve 14. století (moderní golfová éra však počíná až rokem 1860, kdy byl poprvé uspořádán British Open), je sport po každé stránce ušlechtilý a zušlechťující. Je to hra na celý život.

Golfová pravidla se za více než 500 let vyvíjela tak, aby hráčům sport přinášel co největší uspokojení. Tak je umožněno soutěžit prakticky každému s každým bez ohledu na věk, výkonnost či pohlaví. Systém hendikepů dává hráči předem znát počet úderů, který by měl na tom kterém hřišti uhrát a tak si může vystačit hráč i sám - soutěží pouze se hřištěm.

Golf má některé atributy jenž tuto hru posouvají k zážitku nejen sportovnímu, ale zároveň i duchovnímu. Podařená hra zvedne náladu i sebevědomí každému hráči. Při golfu jde mimo jiné i o sebeovládání a soustředění

Základní oblečení podle golfové etikety

K potřebám golfisty patří jistě i golfové oblečení. To si zachovalo svou tradici jako většinou vše od svých počátků této hry.

Můžete být zastánci klasické módy, ale také můžete zvolit modernější varianty (golfová móda se samozřejmě "vytříbřila" z let minulých), vždy však je na hřišti podmínkou být upraven a mít podle golfové etikety tričko s límečkem - s rukávem nebo bez, krátké nebo dlouhé kalhoty (rifle nejsou povoleny), ženy sukni (nejlépe s vnitřními nohavičkami).

Výběr oblečení na golfové hřiště není závislý pouze na vkusu, ale také na aktuálním počasí.

Oblečení na golf pánské

 • Pánská golfová trika
 • Pánské golfové bundy
 • Pánské golfové kalhoty
 • Ostatní golfové oblečení -  například golfová kšiltovka s magnetem na kšiltu a markovátkem (magnetickým); golfový svetr z merino vlny - velmi příjemný, jemný, nekouše, neškrábe a příjemně sedí; golfová GORE-TEXová bunda s polovičním zipem a oblékáním přes hlavu. Velmi oblíbený model u golfistů. Barvy jsou různé: zelená, modrá, černá, červená, hnědá, khaki

Oblečení na golf dámské

 • Dámská golfová trika
 • Dámské golfové bundy
 • Dámské golfové kalhoty
 • Ostatní dámské golfové oblečení - například velmi pohodlná dámská golfová sukně s vloženými vnitřními kraťasy, určená všem ženám golfistkám, které mají rády příjemné pohodlí při golfové hře a chtějí se cítit žensky; dámské golfové příjemné a pohodlné strečové šaty; velmi pohodlné dámské golfové šortky z příjemného elastického materiálu Dri fit, který odvádí vlhkost a udržuje optimální teplotu těla; dámská skvěle padnoucí golfová kšiltovka - skvělý doplněk dámského golfového outfitu, která je specificky tvarovaná na dámskou hlavu a má speciálně upravené odvětrání v bocích; dámská golfová vesta příjemná a odolná větru s velmi jemným microfleecem vevnitř; pružný a teplý dámský golfový svetr s výstřihem do V.

Dámské golfové doplňky - například dámská kabelka, dámská peněženka, dámská taška na golfovou obuv, dámská toaletní taška.

Oblečení na golf dětské

Nejen dospělí, ale i děti se potřebují při své hře, nebo tréninku cítit v pohodě, proto veškeré

dětské golfové oblečení vyniká speciálními použitými materiály, které kloubí dokonalý design.

Nepromokavé golfové oblečení do deště

Nepromokavé golfové oblečení je dnes nedílnou součástí každého golfisty. Je určeno pro ženy, muže i děti.

Doporučení: pozornost věnujte materiálům, ze kterých je oblečení do deště vyrobeno.

Spodní funkční prádlo na golf

Podstatnou součástí oblečení každého golfisty, který nejen že hraje v chladnějším počasí, ale prostě se chce cítit skvěle, je spodní funkční prádlo.

Hlavní kriteriem spodního funkčního prádla je teplo a odvod vlhka a potu pryč od těla.

Golfové rukavice

 • Golfové rukavice pánské
 • Golfové rukavice dámské
 • Golfové rukavice dětské

Oblečení golfisty/golfistky

 • Čepice: klobouk nebo kšiltovka - slouží k ochraně před sluncem i deštěm (není nezbytně nutná). Některé golfistky nosí kšiltovky také proto, aby jim při hře nepadaly vlasy do očí.

 • Tričko s límečkem - součást golfového dress kódu (ženy mohou mít tričko bez rukávů).**

 • Pulovr bez rukávů s véčkem
 • Svetr propínací nebo přes hlavu
 • Větrovka s podšívkou
 • Péřová zimní bunda (pozor omezuje v pohybu)**
 • Rukavice - golfová rukavice je základní komponent, velice důležitá a podstatná část každého golfisty i golfistky. Umožňuje pevné držení hole. Může být z kůže nebo syntetického materiálu. Odsává pot a zabraňuje vzniku mozolů a puchýřů při protáčení hole v dlani při úderu. Golfová rukavice je jen jedna - levá pro praváky či pravá pro leváky. Doporučení  - na driving range raději použijte syntetickou rukavici, která se jen tak lehce nevydře. Na golfové hřiště použijte koženou rukavici, která lépe dýchá a ruka se vám v ní nebude tolik potit. 
 • Kalhoty - dlouhé plátěné kalhoty, na parné léto šortky (nohavice ale musejí vždy sahat alespoň po kolena). Ženám jsou povoleny sukně.
 • Boty - golfové boty jsou velmi důležitou součástí každého golfisty. Při běžné golfové hře golfista 3-4 hodiny v kuse stojí a chodí. Na tak dlouhou dobu se vyplatí investovat do kvalitní obuvi, která bude pohodlná. Speciální golfové boty s takzvanými spikes (kovové nebo gumové hroty na podrážce, bránící uklouznutí na mokré trávě) používají skuteční hráči golfu. Stabilita je velmi důležitá.

Kvalitní spike zajišťuje pevný hráčův postoj při rotaci během úderu. Boty jsou upraveny pro jistý postoj, pevné držení na mokré trávě a dalších kluzkých površích. Sváteční hráči golfu si vystačí s jakoukoliv pevnou sportovní obuví bez výrazného vzorku (mohl by poničit green).

Golfová obuv by měla být prodyšná, nepromokavá a také pohodlná, protože v ní můžete strávit na nepříznivém povrchu i několik hodin.Výhodou jsou boty s water resistant ochranou v případě deště. Ženy musí mít rozhodně obuv bez podpatků.

 • Pumpky, plus fours, ale také golfky - jsou jedním ze symbolů golfu, přestože se už dávno nenosí. Golfky se poprvé objevily ve Velké Británii v roce 1920. Byly úžasně pohodlné, proto se staly tak rychle populárními nejen mezi golfisty, ale mezi sportovci vůbec. K pumpkám se začaly nosit vzorované podkolenky a svetry s kosočtverci. V polovině dvacátého století se golfky nosit přestaly, velký comeback ale zažily v devadesátých letech.

Dnes se hráči oblečení v golfkách scházejí například na jedinečných turnajích v hickory golfu. Tradiční golfové oblečení dokresluje atmosféru turnajů, při nichž hráči používají původní dřevěné hole.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15700 (rodina-finance.cz#22440)


Přidat komentář