Gentleman versus dáma

Gentlemana nebo chcete-li džentlmena si přeje potkat každá žena. Protože takové jednání v ní probouzí něhu a ženskost. Jakou ženu si přejí muži? Co si tedy přejeme jeden od druhého a jak naleznout hranice a míry?

Gentleman versus dáma

Dle encyklopedie - muž uhlazených mravů, což je pro naši dobu trochu moc jemný výraz. Pro dnešní ženu by stačil řekněme výraz – muž slušných způsobů. Dáma je žena vznešeného chování - toto se hodí spíše pro První dámu, pro obyčejnou ženu použijme snad spíše přívlastky něžná, křehká, milá dáma.

Jakého muže by si žena přála

Muže, který umí poděkovat a říci prosím. Muže, který si bude všímat, že ji něco trápí nebo se zájmem vyslechne její malé radosti. Muže dochvilného, na kterého se mohou vždy spolehnout. Muže, který ji občas přinese květinu i když třeba maličkou – hlavně že si na ni vzpomněl (a nevadí, že jich má sama plnou zahradu).

Muže, který ji podrží dveře, podá ruku když přeskakuje překážku, pomůže jí s nákupem, podá vysoko položený kufr, pomůže jí do kabátu, ...Muže, který je upřímný nejen k ní ale i sám k sobě. Muže, co se nestydí pomoci v domácnosti. Muže, který má čisté ruce a nehty (i když je automechanik, nemusí být ještě čuně).

Muže, který vychovává děti – klidně a s láskou. Muže, který ctí své rodiče i její rodiče a není sobec. Muže, který je milý a usměvavý a nevadí, že jeho vrásky a šediny prozrazují kolik mu je let. Také muže, který se nevytahuje, ale mluví za něho činy a v tu chvíli žádné ženské nevadí, že má nějaké to kilo navíc. Muže, který ji nenásilně vzdává úctu a lásku. Který se jí zastane, když jí je ubližováno.

Pozor všeho s mírou pánové!!!

Nechce muže, který jí programově všemi těmito přáními udělá peklo na zemi :-) To znamená, že ji pomocnou ruku podává i když před ní leží větévka, kterou by i dítě překročilo, denně nosí květiny – které již není kam dávat, romantikou u zapadajícího slunce se rozplývá jak naivní šestnáctka nebo za ní doma dělá všechny domácí práce včetně žehlení a věšení záclon a tím pádem svoji mužnost pomalu a jistě ztrácí...ženy ženy, ženy, …..prý sami nevědí co chtějí? Chtějí chlapa s velkým CH, který je miluje.

A co by měly ženy vědět o přáních mužů?

Aby si žena svého dokonalého zasloužila, sama by měla hledět na to, po čem mužské srdce touží a snažit se naopak dělat toho svého muže šťastným. A pokud ji těší džentlmenova lichotka měla by ji s noblesou umět přijmout ne oponovat – ale nech toho, už nejsem nejmladší ...atd.

Chovejte se jako jako žena – pokud chcete aby Vás takovou muž vnímal. Nekuřte jako fabrika a nezapáchejte jako popelník. Nekritizujte, když muž neumí dle Vašeho názoru zašívat – když sama neumíte natankovat benzín. Neterorizujte muže neustálým kontaktem – nechte ho také volně dýchat, je důležité mít vlastní koníčky a nechat mu ty jeho.

Nedělejte žárlivé scény – stejně jej spíše od sebe odeženete. Nebuďte přecitlivělé. Nevoďte si domu často kamarádky. Nemluvte vulgárně, nepískejte, neopíjejte se do němoty. Pečujte o svůj vzhled, o účes, oblečení, ruce, depilaci, pleť i zuby. Zkuste zkrátit vlastní přípravu před odchodem na společnou akci.

Slova a činy

Každá žena má ten dar dělat muže lepšího a naopak. Jen zvolit vhodná slova a rozumně uvažovat. To samé platí pro muže. Zamysleme se na svým jednáním, nad vhodně zvolenými slovy i činy. Umějme se mile udobřovat a dělat jeden druhého šťastným. Není to tak složité – když se snaží oba.

A nyní trochu s nadhledem :-)

Logika z pohledu muže

Schopnost ženy udělat z komára velblouda jde tak daleko, že pokud si člověk do pěti minut nevšimne, že má nový účes, vydedukuje z toho, že jí to nesluší. Namísto toho, aby se s tím svěřila pak navíc vysílá telepatické vlny a očekává, že muž je zachytí a nakonec ono kýžené „Tobě to dneska sluší, miláčku,” oznámí. Když se to nezdaří, je celý večer v tahu. A to všechno jen proto, že člověk není obdařen telepatickými schopnostmi. Je to normální?

Logika z pohledu ženy

Ke kadeřníkovi jsem byla objednaná 3 neděle a navíc jsem doma říkala, že jdu k holiči. Utratila jsem za ten účes 1000 Kč. Všichni, kdo mě ten den potkali mi účes pochválili. Nejvíc se však těším na reakci vlastního muže. Když tedy nereaguje na můj zevnějšek, logicky se domnívám, že buď si vůbec nevšiml, že mám jiné vlasy. Což znamená, že mě nevnímá nebo už pro něho nejsem zajímavá.

Srovnání žen a mužů

 • Když si žena bere muže, očekává, že se změní, ale on to neudělá. Když si muž bere ženu, očekává, že se nezmění, ale ona to udělá.
 • Muži se žení, protože jsou unavení, ženy se vdávají, protože jsou zvědavé.
 • Žena se strachuje o budoucnost, dokud se nevdá. Muž se nikdy nestrachuje o svou budoucnost, dokud se neožení.
 • Každý ženatý muž by měl zapomenout na všechny své chyby. Nemá smysl, aby si dvě osoby pamatovaly totéž.
 • Ženské slzy jsou nejsilnější vodní elektrárnou světa
 • Muž má v koupelně 6 věcí: zubní pastu, pěnu na holení, holící strojek, mýdlo, šampón a ručník. Průměrný počet věcí, které má v koupelně žena, je 257. Většinu z těchto věcí není muž schopen identifikovat.
 • Při hádce má žena vždy poslední slovo. Cokoliv, co potom řekne muž, je začátek další hádky.
 • Žena se obléká jinak, když jde nakupovat, jinak, když jde zalévat květiny, jinak když jde vysypat koš, jinak, když jde k telefonu, jinak, když jde číst knihu, ....... Muž se obléká jinak, jen když jde na svatbu nebo na pohřeb.
 • Ženy mají lepší představivost než muži. Potřebují ji, aby mohly mužům říkat, jak báječní jsou.
 • Úspěšný muž je takový, který vydělá víc peněz, než dokáže jeho žena utratit. Úspěšná žena je taková, která najde úspěšného muže.
 • Když má žena depresi, buď jí, nebo nakupuje. Muži se pouští do války se sousední zemí.
 • Muž zaplatí 1000 Kč za věc, která stojí 500 Kč, v případě že ji nutně potřebuje. Žena zaplatí 500 Kč za věc, která stojí 1000 Kč, i když ji nepotřebuje.
 • Muž chce být ženinou první láskou. Ženy mají rafinovanější instinkt, chtějí být poslední romancí svého muže.
 • Má-li být žena s mužem šťastná, musí mu hodně rozumět a trochu ho milovat. Má-li být muž šťastný se ženou, musí ji hodně milovat a nepokoušet se jí porozumět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15499 (rodina-finance.cz#20538)


Přidat komentář