Erotický život - zpestření, výrobky, hračky

Nikdo se k tomu veřejně nepřizná, avšak trápí spoustu partnerů. Řeč je o nudném sexuálním životě. Jedná se ale o jev, který se vyskytuje zcela běžně. Může nastat jak u mladých, tak starších párů.

Když nastane nuda

Nuda v sexuální oblasti, kterou jedinec pocítí, zpravidla zasáhne i do vztahové roviny celkově. Člověk začne pochybovat o celém vztahu a má pocit, že už to není „co bývalo“. Pokud vás takové pocity postihnou, neztrácejte hlavu a neodsuzujte hned celý vztah k zániku. V článku vám nabídneme několik rad, jak situaci řešit.

Výskyt nudy v erotické oblasti tu byl už odedávna a přetrvává i dodnes, takže se v žádném případě nedomnívejte, že tato situace postihla pouze vás. Vždyť už v historických pramenech se můžeme dozvědět, že se páry snažily svou sexualitu nějak obohatit, zpestřit.

Musí se opakovaná činnost proměnit ve stereotyp?

Když prožijete nějaký krásný zážitek poprvé, zdá se vám ohromující, jedinečný, prostě skvělý. Pokud ten samý zážitek ale prožijete vícekrát, už vám nebude připadat tak jedinečný, to je přirozené. Technika zůstává, ale nadšení opadá. Prožívané pocity jsou shodné, ale už ne tak silné. U sexu může nastat něco podobného. Jenomže jádro tkví v tom, že zážitek bude tak silný, jak si ho sami uděláte. Postačí, když uděláte něco jinak, odkloníte se od běžné rutiny, prostě udělejte něco navíc. Někdy se stává, že si prostě člověk najde raději jiného partnera, což může být vhodné například v počátku vztahu a nemusí to být tedy nutně špatné řešení. Ovšem ukvapených rozhodnutí bychom mohli později také litovat. Později bychom totiž mohli přijít na to, že po určité době dospějeme tam, odkud jsme přišli. A co potom, budete zase vyměňovat partnera?

Sexualita = neomezené možnosti

O lidské sexualitě bychom mohli vyprávět donekonečna. Různé polohy, způsoby objevování, zpestřování, hry. Strhněte svůj protějšek ke kreativitě a pamatujte, že představivosti se meze nekladou. Je dovoleno vše, co je vám příjemné.

K rozdmýchání tužeb a naladění na tu správnou „notu“ mnohdy postačí pouhá maličkost. Svěřte se partnerovi se svými hříšnými myšlenkami a uvidíte, co to s ním udělá. Změňte obvyklý čas či místo. I zdánlivé drobnosti dodají sexu nový ráz. Rozhodně hned nemusíte pořizovat hromadu erotických pomůcek, oblečků, partnera svazovat apod. Zkuste pro začátek nadhodit, že byste mohli vyzkoušet něco nového, ale nestavte protějšek do role viníka (jako by byl zodpovědný za vniklou nudu). Pokud chcete vzít situaci výhradně do svých rukou a chystáte něco „extra“, postupujte raději pozvolna. Když partnera postavíte až před hotovou věc, nemusíte se setkat s úspěchem. Tak například v případě, že chcete vyzkoušet svazování: až partner přijde domů, nemějte připravené provazy a pouta, nýbrž zkuste nejprve šátky a poznáte, jak na nápad zareaguje.

Erotické hry

Jestliže se odhodláme ke zpestření našeho vztahu pomocí sexuálních her, měli bychom mít na mysli několik skutečností. Musíme volit takové činnosti, které budou zábavné a příjemné pro oba, nejen pro jednoho. Pokud s hrami teprve začínáte, nevrhejte se hned do těch obtížnějších, začněte pěkně pozvolna. Neberte hry tak vážně, takže pokud se vám něco nepovede, zasmějte se tomu a berte to jako zkušenost.

Erotické hrátky: určete si hranice

Jednou podstatnou zásadou, na kterou byste měli dbát, je nechat si líbit jen to, co je vám příjemné. Myslete na to, že partner vás objevuje a nedokáže přesně odhadnout vaše pocity. Musíte mu je tedy dát jasně najevo. Doporučuje se zvolit si nějaké slovo, kterým proces zastavíte. Může to být třeba „dost“, „ne“ apod.

Před hrou se oba zamyslete nad možnými nepříjemnostmi a potížemi, ke kterým by mohlo dojít a promluvte si o nich.

Erotické hrátky: správné místo a čas

Prostředí v tomto případě dokáže do značné míry ovlivnit naše vnímání a pocity. Uchýlíte- li se do ložnice, zpříjemněte si atmosféru. Pokud vyrážíte do „terénu“, vytipujte si předem vhodné prostředí, kde nehrozí žádné nepříjemné překvapení.

Důležité je také hrátky vhodně načasovat. Pokud partner přijde domů totálně vyčerpaný, pravděpodobně to nebude moc vhodná chvíle. Na druhou stranu ale plánování nepřežeňte, ideální bezchybná chvíle totiž nemusí vůbec nastat…

Erotické hrátky: „Vzájemné poznávání“

Zavažte partnerovi oči a objevujte jeho tělo. Kombinujte masáž, pohlazení, letmé doteky, líbání apod. Hru můžete provádět se zavázanýma očima nebo bez, přičemž obě varianty mají své klady (při zavázaných očích se člověk více soustředí na vnímání doteků, zatímco ve druhém případě partnerovi dopřejete vzrušující pohled na vás).

Erotické hrátky: „Stupňování touhy“

Nechejte občas svůj protějšek pořádně nažhavit! Pokud je sexuální energie drážděna, a neuvolněna, dojde k jejímu nahromadění. Drážděte svého partnera, mazlete se s ním, provokujte ho. Pak se můžete těšit na opravdu intenzivní zážitek! Můžete se domluvit na tom, že se budete „rajcovat“ oba dva (hodiny, dny) a uvidíte, kdo to vydrží déle.

Erotické hrátky: „Na neznámé“

Zkuste předstírat, že jste se teprve poznali a skončíte hned na první schůzce v posteli. Klidně si domluvte schůzku v baru, uvolněte se trochou alkoholu, flirtujte a chovejte se jako partner na jednu noc! Vykejte si, nechte se pozvat až do postele a užijte si to.

Erotické hrátky „Změna prostředí“

Zapomeňte na klasický sex v posteli a popusťte uzdu své fantazii. Už představa pomilování na určitém místě ve vás může vyvolat touhu! Můžete zkusit i naprosto bláznivé nápady, ale pamatujte na pohodlí a bezpečí. Co třeba na kuchyňském stole, lince, na zemi, na kapotě auta apod.? Příroda je sice romantická, ale vždy trochu zrádná, protože nikdy nevíte, kdo vás překvapí (a tak byste se kvůli obavám nemuseli zcela uvolnit), zda bude místečko dostatečně pohodlné a dalšími riziky jsou třeba hmyz nebo počasí.

Erotické hrátky: „Role“

Pokud se nestydíte, zahrajte si na konkrétní role, třeba na doktorku, učitelku, instruktorku autoškoly apod.

V případě doktorky bude vaším pacientem pochopitelně partner. Klidně se oblékněte do bílého (od pasu nahoru můžete být třeba vysvlečení), partner bude ležet na lůžku a vy jej začnete vyšetřovat. Postup je zcela na vás!

Pokud budete učitelkou, potrestejte zlobivého žáka jedinečným způsobem, nebo ho naopak odměňte!

Hrajete si na instruktorku autoškoly? Navigujte žáka třeba do lesíku a sveďte ho!

(Jednotlivé role si můžete samozřejmě vyměnit, může se jednat i o pana doktora, učitele, chtivého instruktora aj.).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15578 (rodina-finance.cz#21691)


Přidat komentář