Drahé kameny - účinky

Drahé kameny nás provázejí od nepaměti. Pozitivních léčivých efektů můžete dosáhnout nejrůznějšími způsoby, nošením šperků, amuletů, přikládáním na čakry. Pro zvýšení účinnosti je důležitý co nejbližší kontakt kamene s tělem a delší působení.

Jak pečovat o léčivé kameny

Kameny nám pomohou od nejrůznějších neduhů. Pravidelně je však potřeba kameny očistit od negativních vlivů, protože by je mohli v zesílené míře opět navracet. Očista se provádí důkladným omytím pod proudem vlažné vody a následným nabitím na slunci, či při měsíčním svitu.

Kameny podle slunečního znamení

 • Beran: ametyst, červený jaspis, červený karneol, červený turmalín, diamant, dolomit, granát, heliotrop, hematit, chalcedon, ohnivý opál, rubín.
 • Býk: achát, amazonit, aventurin, citrín, chryzokol, malachit, oranžový karneol, rodochrozit, rudohnědý korál, růženín, safír, smaragd, zirkon.
 • Blíženci: akvamarín, apofylit, celestin, citrín, epifor, jantar, křišťál, mechový achát, modrobílý chalcedon, onyx, tygří oko, unakit, zoisit, žlutý karneol, žlutý safír, žlutý topaz.  
 • Rak: anhydrit, aventurin, bílý chalcedon, diamant, chryzokol, jadeit, jaspis, karneol, korál, měsíční kámen, olivín, opál, ortoklas, perla, rodochrozit, smaragd.** **
 • Lev: bronzit, citrín, diamant, granát, jantar, křišťál, markazit, olivín, rubín, sluneční kámen, tygří oko, žlutý topaz.** **
 • Panna: ametyst, andalusit, beryl, citrín, jantar, jaspis, karneol, lazurit, modrý safír, onyx, sodalit, tygří oko, žlutý achát.** **
 • Váhy: akvamarín, amazonit, ametrín, apofylit, citrín, hvězdný safír, jadeit, jaspis, modrý safír, perla, růženín, růžový turmalín, sluneční kámen, smaragd, topaz, záhněda.** **
 • Štír: achát, ametyst, anhydrit, černý opál, červený jaspis, červený korál, fluorit, granát, heliotrop, hematit, krvavý karneol, malachit, obsidián, rubín.** **
 • Střelec: amazonit, ametyst, apatit, aventurin, chalcedon, chryzokol, lazurit, modrý spinel, modrý topaz, obsidián, opál, sodalit, tmavomodrý safír, zirkon.** **
 • Kozoroh: achát, ametyst, aragonit, černá perla, diamant, gagát, jaspis, křišťál, labradorit, malachit, měsíční kámen, obsidián, onyx, vesuvian, záhněda, zelený a černý turmalín.** **
 • Vodnář: akvamarín, amazonit, baryt, bezbarvý zirkon, chryzokol, jaspis, labradorit, malachit, modrý topaz, obsidián, opál, světle modrý fluorit, tyrkys, světle modrý rafír.** **
 • Ryby: akvamarín, amazonit, ametyst, anhydrit, fialový fluorit, jadeit, korál, kunzit, labradorit, měsíční kámen, modrý safír, opál, perla, sugilit, tyrkys.

Internetový obchod pro léčivé kameny - www.hodinky-klenoty.cz

Pokud toužíte mít šperky z drahého a nebo dokonce léčivého kamene. Navštivte eshop, který Vám tyto možnosti může nabídnout - www.hodinky-klenoty.cz. Na těchto stránkách naleznete léčivé kameny pro podporu jak psychických či zdravotních problémů. Na eshopu naleznete mnoho novinek různých typů. Vybrat si můžete z nabídky jak přívěsků tak náušnic. Velice žádaným je zlatý přívěšek s léčivým kamenem.

 

(www.hodinky-klenoty.cz)

Nabídka eshopu je samozřejmě rozsáhlejší, můžete si vybrat z veliké škály hodinek, šperků, snubních prstenů a piercingu. Stačí pouze navštívit stránky internetového obchodu a zkrášlit se objednáním jakéhokoli šperku.

Navštivte tyto stránky a objednejte si šperk, který bude přesně vystihovat Vaší osobnost. Věříme, že s výběrem budete spokojeni a zároveň zkrášlíte svou postavu něčím nevšedním.

 

Charakteristika léčivých kamenů#### Achát účinně pomáhá při velké psychické zátěži

dodává jistotu a sebedůvěru, zmírňuje komplexy méněcennosti a nedocenění, stres. Používá se při léčbě duševních chorob, podporuje funkci ledvin a močového ústrojí, čistí tělo od jedů a pomáhá zmenšovat otoky. Podporuje vážnost, pevnost a vyrovnanost. Pomáhá rozpouštět záporné emoce a chrání vnitřní podstatu člověka. Probouzí postoj úcty k vlastnímu tělu a působí stavebně na rozmnožovací orgány. Plátek řezaného achátu s krystalovou jeskyňkou poskytuje rostoucímu životu (v těhotenství) bezpečí a ochranu. Dodává důvěru a ulehčuje porod.

Akvamarín představuje odvahu, zklidňuje mysl, mírní agresivitu

podporuje odvahu, zahání strach a stres. Upravuje funkci střev, žláz, léčí nemoci horních dýchacích cest, poruchy řeči. Příznivě působí na srdce a plíce, mírní astma a kašel, uvolňuje napětí a spasmata šíje, tiší bolesti zubů a dásní. Pomáhá duši, aby se stala zrcadlem nekonečna, místem nesobecké lásky a léčivé síly. Podporuje komunikaci s v nitřním já, otevírá dveře vizionářským schopnostem. Napomáhá k tvořivému a svobodnému vyjadřování. Dodává pocit volnosti.

Amazonit pomáhá tišit nervozitu, stres, výkyvy nálad

tlumí přebytečnou energii, podporuje vitalitu, udržuje rovnováhu v těle. Uvolňuje svalové napětí a křeče, tiší bolesti hlavy a migrény, reguluje látkovou výměnu, ovlivňuje činnost podvěsku mozkového, vegetativního nervového systému, je schopen filtrovat elektromagnetické záření. Velmi účinný je při tišení menstruačních a porodních bolestí.

Ametyst podporuje střízlivé uvažování, logické myšlení

schopnost neutrality a soudnosti, skromnost, cudnost a zdrženlivost, má uklidňující účinky. Používá se při léčbě zánětů hrtanu, mandlí, při bércových vředech, ulevuje od otoků a bolestí, pomáhá při nespavosti, odstraňování špatných návyků (kouření, špatná životospráva), podporuje imunitní systém, odstraňuje z těla negativní energii a je schopen odstranit z těla negativní energie. Kámen dává „živý klid", ve kterém zanikají všechny obavy a disharmonie, probouzí se důvěra a odevzdanost vůči silám Universa.

Angelit pomáhá při velké psychické zátěži

dodává jistotu a sebedůvěru, zmírňuje komplexy méněcennosti a nedocenění, stres. Používá se při léčbě duševních chorob, podporuje funkci ledvin a močového ústrojí, čistí tělo od jedů a pomáhá zmenšovat otoky.

Aragonit podporuje duševní růst

Podporuje imunitní systém, reguluje činnost srdce a centrálního nervového systému, příznivě působí na trávicí trakt a stavbu kostí. Zvyšuje odolnost organismu proti negativním vlivům okolního prostředí.

Avanturín podporuje duševní zdraví, sebehodnocení

navozuje klid, rovnováhu a rozkládá negativní emoce. Posiluje a regeneruje srdce, působí příznivě na pokožku, léčí ekzémy a akné, vypadávání vlasů, lupy. Zmírňuje bolesti hlavy a migrény, podporuje látkovou výměnu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, léčí záněty, tlumí nadměrnou chuť k jídlu, takže je vhodný při dietách, pomáhá při léčbě plicních neduhů, psychosomatických potíží, při poruchách spánku.

Azurit symbolizuje moudrost a vědění

aktivuje vnímavost k duševním potřebám, podporuje intuici, paměť a soustředění, napomáhá k tomu, aby člověk dokázal zdokonalovat sám sebe a pracovat na sobě, učí nás nechat věcem volný průběh, oprostit se od touhy vlastnit, chtivosti a chamtivosti. Posiluje centrální nervovou soustavu, pomáhá při rehabilitaci a rekonvalescenci zranění, stimuluje funkci štítné žlázy, oživuje krevní oběh, léčí kosti a jejich nemoci.

Beryl podporuje cílevědomost

chrání před negativními vlivy, posiluje auru, přitahuje dobro, štěstí a lásku, podporuje motivaci, zahání stesk a smutek po tom, co je nám blízké. Posiluje srdce a zrak, pomáhá při plynatosti, čistí cévy a pomáhá snižovat cholesterol, používá se při hrozícím předčasném porodu a při bolestivé menstruaci.

Citrín účinný při depresích, únavě a nervozitě

fóbiích, pomáhá překonávat mentální blokády, podporuje využití intuice a tvůrčí vyjádření. Oživuje látkovou výměnu, velmi dobře působí při zažívacích potížích, podporuje činnost žláz, čistí střevní trakt a podporuje vylučování jedů z těla, využitelný je i při nadýmání a křečích žaludku, vyrovnává tvorbu inzulínu při cukrovce a léčí ledviny. Poskytuje pohodu, teplo a živost, jistotu a naději. Pomáhá zpracovávat životní zážitky a integrovat je do osobnosti, stejně jako využívat intuitivní vjemy v běžném životě a při uskutečňování životních cílů. V tělesné oblasti podporuje vylučování jedovatých látek, příznivě ovlivňuje zažívací potíže a cukrovku.

Diamant chrání proti cizím vlivům

podporuje vytrvalost a úsilí, povzbuzuje inspiraci a intuici, posiluje porozumění a toleranci, věrnost a vůli. Používá se při léčbě žloutenky, dny, žaludku, ledvin, při cukrovce a epilepsii, je používán jako prevence proti mozkovým mrtvicím a vzniku krvácení do mozku, posiluje zrak a rovnováhu tělesných funkcí.

Dioptas aktivuje a očišťuje mysl

zbavuje chmur a špatných nálad, posiluje schopnost empatie, porozumění. Účinný je při léčbě hnisavých abscesů, revma a onemocnění jater. Posiluje činnost srdce, regeneruje buňky a zmírňuje bolesti.

Dravit podporuje psychické uvolnění, empatii

pragmatičnost, pochopení a respekt k okolí. Regeneruje buňky, uvolňuje křeče a svalové napětí.

Dumortierit zvyšuje naději a sebedůvěru

pomáhá odstraňovat zdraví nebezpečné zlozvyky, posiluje schopnost soustředění, dodává odvahu a jistotu, uvolňuje napětí, nápomocen je při léčbě duševních a nervových poruch. Tiší bolesti a snižuje vysoké teploty, tlumí epilepsii, odvodňuje, mírní koliky a křeče, pomáhá odstraňovat únavu a celkové vyčerpání.

Fluorit napomáhá soustředění

zajišťuje volný tok energie v těle, podporuje intuici, schopnost rozpoznávání, koncentraci a paměť, dodává klid a harmonii, životní elán, potlačuje silné emoce, zoufalství vztek a deprese. Léčí bolesti hlavy, migrény, podporuje nervovou soustavu.

Granát dodává životní energii

podněcuje k činnosti, obecné i sexuální aktivitě, podporuje nadšení, vytrvalost, představivost, vůli a sebedůvěru, zmírňuje deprese. Napomáhá k regeneraci organismu a buněk, podporuje tvorbu červených krvinek. Povzbuzuje vitalitu, reguluje krevní tlak a oběh, posiluje srdce, zastavuje krvácení. Upravuje příčiny hormonálních a sexuálních poruch.

Hematit pomáhá při neklidu a nespavosti

pocitech beznaděje a nejistoty, podporuje paměť. Napomáhá tvorbě bílých krvinek, čistí krev a zbavuje ji jedů, působí na lepší prokrvení ledvin, léčí oblast malého mozku, slezinu játra. Používá se při tachykardii, křečích nohou, strnutí šíje, při bolestech zad. Pomáhá při zotavování po nemocech, při bolestech kloubů, vředových a pohlavních chorobách, nápomocen je i při obtížích sexuálního rázu a při léčbě kožních onemocnění jako jsou akné, lupénka, ekzém, problémy s vlasy a pokožkou hlavy.

Hyacint dodává optimismus

podporuje sebejistotu a vytrvalost, tlumí přebytek energie, hněv a výbušnost, splíny a deprese. Povzbuzuje látkovou výměnu a regeneruje celý organismus, léčí astma a onemocnění horních dýchacích cest, slinivku, játra, slezinu a trávicí ústrojí.

Chalcedon podporuje výřečnost

sebedůvěru i důvěru v okolí a jiné lidi, klidní mysl, tlumí hněv, pomáhá při slabostech, zádumčivosti a nespavosti. Podporuje tvorbu mléka při kojení, staví krvácení, usnadňuje a urychluje porod, mírní teploty a bolesti.

Chryzoberyl podporuje trpělivost, snášenlivost

pochopení, léčí deprese, staré citové rány, harmonizuje tělesnou a duševní stránku, napomáhá přitahovat pozornost a přízeň okolí, přináší štěstí. Léčí problémy štítné žlázy, hlasivek, bolesti zad a křeče.

Chryzokol udržuje duševní rovnováhu

podporuje skromnost, odstraňuje přehnané touhy po majetku. Tiší bolesti a křeče, upravuje krevní tlak.

Indigolit dodává klid a vyrovnanost

odstraňuje úzkostné stavy, podporuje schopnost vyjadřování a výřečnost, toleranci a potlačuje strach z neúspěchu. Hojí popáleniny, léčí bolesti a nespavost.

Jadeit podporuje schopnost empatie

odstraňuje neklid, neúnavnost, uklidňuje, usnadňuje mezilidskou komunikaci. Posiluje nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevní oběh, pomáhá při problémech s otěhotněním, usnadňuje porod, tiší migrény a bolesti, snižuje teploty.

Jantar zbavuje tělo negativní energie

a je tedy vhodný na všechna onemocnění. Značně posiluje psychiku lidí se sebevražednými sklony a depresemi. Utišuje bolesti při prořezávání a růstu zubů, zastavuje krvácení z nosu. Dává teplo a naději. Jeho sluneční síla vede po cestě života k větší radosti a jasnějšímu světlu.

Jaspis podporuje toleranci a trpělivost

zbavuje nerozhodnosti, podporuje nezištnost, skromnost, soucit a posiluje dobrou vůli, zjasňuje mysl, potlačuje deprese, chrání před zlobou a nenávistí. Podporuje chuť k jídlu, je velkým pomocníkem při léčbě poruch příjmu potravy, jako jsou nechutenství, mentální anorexie či bulimie. Staví krvácení, pomáhá při léčbě ženských onemocnění, zejména vejcovodů a vaječníků, pomáhá při překonávání nevolností v těhotenství i při porodu.

Kalcit podporuje intelektové schopnosti nositele

činorodost, bystří smysly a posiluje paměť, pomáhá odstraňovat předsudky, podporuje intuici, rychlý úsudek, tiší neklid, zlost a vztek, posiluje sebevědomí, podporuje komunikativnost. Posiluje kosti a léčí jejich onemocnění a onemocnění kloubů, urychluje hojení zlomenin, léčí problémy pleti a kůže všeobecně, reguluje činnost srdce, mírní žaludeční a střevní problémy, posiluje nehty a zubní sklovinu, mírní křeče, tlumí nevolnosti.

Karneol podporuje vitalitu a tvůrčí schopnosti

pomáhá při nedostatku motivace, tlumí hněv, zlobu, vztek, dodává sebedůvěru, chrání myšlenky, tlumí lenost, nečinnost a nezájem, dodává chuť do života, používá se jako psychická podpora při léčbě těžkých nemocí. Léčí žíly a jejich onemocnění, čistí krev a staví krvácení, ovlivňuje sexualitu, léčí potenci, napomáhá při pokusech o otěhotnění, léčí části pohlavního ústrojí, upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, používá se jako prevence proti předmenstruačnímu syndromu.

Křišťál podporuje trpělivost, moudrost a dokonalost

Je naprosto univerzální a působí na všechny neduhy, používá se jako doplňkový kámen ke všem ostatním. Projasňuje mysl, nabíjí novou energií, zklidňuje, podporuje neutralitu, odstraňuje negativní emoce, chrání auru a odstraňuje bloky bránící volnému toku energie v těle.

Kunzit podporuje empatii, toleranci

intuici, inspiraci a projasnění a očištění smyslů, potlačuje sobeckost, učí přijímat kritiku, usnadňuje navazování kontaktů. Používá se při léčbě migrény, uvolňuje svalové napětí a brání kornatění cév.

Labradorit odstraňuje blokády

zklidňuje mysl a vede nás k uskutečňování snů, podporuje rozvíjení slovní zásoby, odstraňuje stres a deprese. Zmírňuje pocity chladu, chrání před nachlazením, léčí bolesti páteře, kostí, zubů, revma, vysoký krevní tlak a nemoci srdce.

Magnezit posiluje vůli, pomáhá při odstraňování zlozvyků

jako jsou kouření, nadměrné pití, přejídání, celkově duševně očišťuje.

Malachit pomáhá při partnerských neshodách a problémech

podporuje klid, emocionální vyrovnanost, dodává energii, trpělivost, podporuje kreativitu a přizpůsobivost, harmonizuje rozumovou a citovou stránku, odbourává ostych. Mírní bolesti při zánětech, napomáhá při dlouhodobé rekonvalescenci po těžkých nemocech, posiluje imunitu, podporuje funkci žaludku a sleziny, příznivě působí na srdce.

Morganit zklidňuje

a příznivě působí na nervový systém.

Nefrit tlumí přepětí, zabraňuje agresivitě

tiší žal a smutek, pomáhá nositeli nevzdávat se a nepropadat beznaději, podporuje umění rychlého rozhodování a bystrého úsudku, toleranci. Léčí záněty a nedostatečnou funkci ledvin, pomáhá vyplavování písku z močového ústrojí, stimuluje funkci srdce, čistí organismus od zplodin a jedů, podporuje funkci střev.

Obsidián působí hlavně na psychiku

dopomáhá rozvíjet fantazii, dodává sebedůvěru, ale může rozvíjet deprese, vyvolat strach a úzkosti. Ochraňuje před špatnými vlivy, ale zároveň umocňuje špatné vlastnosti. Aktivuje logické myšlení.

Olivín pomáhá překonávat pocity odcizení

zklidňuje mysl, rozvíjí mentální schopnosti, tiší smutek, přecitlivělost a sebelítost, zlepšuje náladu, zvyšuje schopnost snášenlivosti, pocity lásky, zlepšuje mezilidské a manželské vztahy. Celkově očišťuje a vyvažuje organismus, podporuje látkovou výměnu, zažívání, správnou funkci jater a ledvin, zvyšuje sexuální potenci a touhu, pomáhá při škytavce, ženských potížích.

Onyx působí proti smutku, podporuje sebevědomí

mírní deprese, dodává odvahu, odstraňuje strach z temna a neznáma, podporuje soustředění a pokoru, sebekontrolu. Odvádí z těla negativní energii, ale neabsorbuje ji do sebe.

Opál podporuje intuici

harmonizuje, používá se k léčbě depresí. Pomáhá při nemocech očí, epilepsii a leukémii, podporuje látkovou výměnu, uvolňuje podbřišek, zažívací ústrojí, podporuje funkci ledvin, posiluje pohlavní orgány, vyvažuje imunitu.

Pyrit čistí dýchací cesty a krev

posiluje obranyschopnost a imunitu, podporuje funkci jater a střev. Léčí chronické bolesti, ochablé svalstvo, křeče a bolestivou menstruaci.

Rodochrosit podporuje tvořivé myšlení a intuici

harmonizuje citovou, tělesnou a duševní stránku. Podporuje krevní oběh a správnou funkci srdce, močových cesta pohlavních orgánů, čistí krev a posiluje zrak.

Rodonit harmonizuje protiklady

pomáhá při řešení konfliktů, při pochopení a přiznání si vlastních chyb, podporuje toleranci, sebedůvěru a působí proti strachu, stresu a neklidu. Podporuje činnost srdce, krevní oběh a činnost plic, štítné žlázy, metabolismus v tkáních, látkovou výměnu, centrální nervovou soustavu a plodnost.

Rubelit posiluje vitalitu a vyrovnává energii

podporuje vnímavost, neutralizuje konflikty, odstraňuje smutek a pocity beznaděje.

Rubín působí proti náladovosti

podporuje intuici a sebevyjádření, posiluje některé negativní vlastnosti jako je egoismus, přirozená divokost, nemilosrdnost. Dodává dobrou náladu. Léčí virózy, střevní chřipky, bolesti hlavy, používá se při léčbě chudokrevnosti, menstruačních potíží, při horečkách, dně. Reguluje lymfatický systém, podporuje imunitu, posiluje zrak.

Rutil posiluje přenos energie

zahání trudomyslnost, beznaděj, strach, mírní deprese a zklidňuje spánek. U svého nositele podporuje pravdomluvnost, vytrvalost a nezávislost. Posiluje svaly a kosti, podporuje vitalitu organismu, imunitu, srdeční činnost.

Růženín příznivě působí při úzkostech

a neurotických potížích, odstraňuje apatii, strach, zlost, nelibost a pocity viny. Odvodňuje a odvádí z těla škodliviny, doporučuje se při rekonvalescenci.

Sardonix vzbuzuje radost ze života

navozuje bezstarostnost, dodává vitalitu a elán, tlumí nesváry a podporuje klidné mezigenerační soužití, posiluje životní harmonii, koncentraci a logické myšlení, činorodost a vytrvalost. Reguluje srdeční rytmus, posiluje krevní oběh, látkovou výměnu a trávicí trakt.

Selenit tiší nejistotu a starosti

dodává klid, posiluje schopnosti svého nositele, reguluje přetížení a nadměrné sebevědomí, podporuje vnitřní vývoj, laskavost a intuici. Podporuje plodnost, průtok lymfy a celý lymfatický systém, léčí otoky, čistí mízní systém, vyvažuje hormonální procesy u žen.

Skoryl chrání před špatnými vlivy

neutralizuje patogenní zóny i záření obrazovek elektrospotřebičů. Příznivě ovlivňuje vegetativní nervový systém, léčí virózy a záněty, pásový opar.

Sluneční kámen zvyšuje intuici

pomáhá k osamostatnění, podporuje aktivitu, potlačuje deprese a chmury, strach, pesimismus, mírní nervozitu a pomáhá při nespavosti.

Smaragd posiluje paměť, intelekt

podporuje soustředění, tiší deprese, stres a splín, podporuje umění naslouchat, pochopení, soucit. Léčí nespavost, akné, virové chřipky, dna, revma, bolesti hlavy, odstraňuje negativní energii.

Sodalit prohlubuje logické myšlení

důslednost, dodává odvahu a sebedůvěru, prohlubuje intuici, pomáhá uskutečňovat sny a touhy, vede k lepší koncentraci, harmonizuje fantazii s realitou, uklidňuje a chrání před konflikty. Tlumí horečnatá onemocnění, posiluje imunitu, reguluje látkovou výměnu.

Topaz zklidňuje psychiku

pomáhá při depresích a neodůvodněném strachu, podporuje kreativitu a koncentraci, chrání před nervovým přepětím a chronickým vyčerpáním. Léčí hemeroidy, epilepsii, nechutenství, záněty spojivek a v krku, bolesti hlavy.

Turmalín odstraňuje stres

zlost, pohlcuje negativní vibrace, podporuje koncentraci, inteligenci, bystrost a schopnost učení. Působí jako antiseptikum, čistí organismus od jedů, reguluje látkovou výměnu, příznivě ovlivňuje lymfatický systém.

Tygří oko posiluje odvahu

podporuje psychickou harmonii, rozhodnost a koncentraci. Léčí deprese, chrání před duševními chorobami, záchvaty a schizofrenií. Dokáže prohřát celý organismus.

Tyrkys pomáhá k vyjadřování vlastních myšlenek

chrání auru a pohlcuje škodlivé vlivy, zesiluje intuici, vyrovnanost, podporuje úspěch, štěstí a klid v rodině, zahání zlé sny. Léčí bolesti dýchacích cest a jejich záněty, nemoci očí, nespavost. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.

Verdelit povzbuzuje a omlazuje organismus

zklidňuje, harmonizuje mentální oblast, zbavuje strachu z nového a neznámého.

Vltavín zmírňuje bolesti hlavy

odstraňuje únavu, malátnost, zvyšuje imunitu, používá se při chřipce a chudokrevnosti.

Záhněda pomáhá při skleslosti a depresích

Příznivě působí při infekcích a léčbě jejich následků, pomáhá proti následkům ozáření, celkově stimuluje organismus, zejména pak břicho a pohlavní ústrojí.

Zoisit zklidňuje, čistí a harmonizuje mysl

omlazuje, bystří smysly, podporuje vyrovnanost, vytrvalost. Léčí záněty průdušek, mírní chronické bolesti a migrény, podporuje funkci smyslových orgánů, nervového systému a paměť.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15485 (rodina-finance.cz#20219)


Přidat komentář