Depilace voskem, výhody, postup

Blíží se jaro a s ním opět budeme odhalovat části těla. Kromě dostávání těla do formy v podobě cvičení se budeme pravidelně zbavovat ochlupení. Jak se zbavit chloupků na co nejdéle? Pomocí vosku.

Jaké existují metody depilace?

Ačkoli se v souvislosti s voskem hovoří o depilaci, jedná se spíše o epilaci. Ta totiž určuje metodu, kdy se chloupky vytrhávají a to je i případ voskové metody. Proč používat zrovna vosk?

Existuje spousta metod, jak se zbavovat nežádoucího ochlupení. Nejčastěji používáme žiletky, protože se jedná o nejrychlejší metodu, jak se zbavit porostu. Zároveň ale máme nejkratší dobu mezi jednotlivými holeními, protože chloupek se odstraní jen nad pokožkou a za den vyrůstá znovu ven. Lepší cestou jsou jednotlivé depilační krémy, které zvláční kůži a působí i kousek pod její povrch, nicméně na rychlost růstu to má nepatrný vliv. Toto odstraňování chloupků se hodí spíše na citlivá místa, kde nám použití strojku, vosku nebo cukrové pasty bude někdy nepříjemné. Nutno ale v tento okamžik podoktnout, že i například v oblasti třísel lze depilovat šetrně i voskem. Tím se dostáváme k výhodám depilace voskem.

Proč depilovat voskem?

Protože se vytrhávají chloupky i s kořínky, tak než vám vyraší nové ochlupení, může to trvat i týdny. Po depilaci je pokožka hladší, protože se „nestrouhá" ostrými čepelemi žiletky. Vytrháváním chloupků i s kořínky se ložisko chlupu oslabuje a tím se i mírní následný porost. Někdy se proto stává, že ochlupení je poté méně patrné, což ocení někteří, co mají problémy s chloupky například v obličeji. To je nepříjemné, pokud se holíte žiletkou, protože „uříznutý" chlup oproti „vytrženému" nemá zeslabený konec a porost pak vypadá hustší. Dlouhodobé odstranění chloupků z některých méně dostupných míst vám ušetří mnoho času. Jen si zkuste spočítat, kolik času strávíte denně při holení ochlupení z nohou, intimních míst a někteří se zbavují i chlupů z rukou, podbřišku či obličeje.

 

 

Depilace voskem pro ženy i muže.

To neplatí jen pro dámy. I muži se dnes zbavují ochlupení a pokud se nejedná o vousy na tváři, tak se na jiných místech chtějí zbavit porostu na co možná nejdelší dobu. Těmi místy myslíme například záda nebo hruď, kde jsou někteří pánové až příliš zarostlí. Každodenní holení žiletkou by v tomto případě bylo nesmyslné a vytrhávání elektrickým strojkem příliš bolestivé. Ač se to nezdá, tak depilace voskem tak nebolí. Pokud se trhá v menších trsech, tak je metoda méně cítit a jestli jsou chloupky krátké (pokud dorůstají nebo si je před prvním zákrokem může muž oholit žiletkou a kratší porost pak navoskovat), tak depilace nepůsobí tolik bolesti. Vše záleží na citlivosti každého z nás.

Depilaci voskem v profesionálním salónu?

I když si dnes tuto metodu můžete provést i doma, tak prostředí salonu a profesionální ruce vám poskytnou skvělou službu. Vyberte si ten správný salon. Prostudujte si internetovou prezentaci jednotlivých studií a najděte si, na co byste se chtěli při své první návštěvě zeptat. Optejte se svých přátel, zda-li mají s daným salonem zkušenosti a co by vám doporučili. Jděte se podívat na místo, které jste vybrali a zkuste, jak se v daném prostředí budete cítit. Musí tu být čisto a vy musíte mít pocit, že sem jdete relaxovat. Mezi nezbytnosti patří i ochota a příjemné vystupování personálu. Mějte na paměti, že zde budete v intimnějším kontaktu, tudíž vám personální obsazení salonu má být příjemné.

Kde všude můžeme použít depilaci voskem?

V podstatě všude si můžete dopřát depilaci voskem. U dam existují běžné požadavky jako je depilace nohou, rukou, a stejně tak se odstraňují chlupy i z podbřišku nebo pár chloupků z prsou. Rovněž v oblasti obličeje si ženy nechávají vytrhávat ochlupení. Je to jednak z důvodu, že hladká kůže vydrží déle a žena se nemusí s holením dennodenně obtěžovat a pak také je tu možnost, že ochlupení roste pomaleji, slaběji nebo časem může zmizet úplně. Rovněž v oblasti linie bikin, tedy okolo plavek v místě třísel, si ženy dopřávají vosk, aby měly co nejméně starostí. Někdy si nechávají dělat i tzv. brazilskou depilaci, což je kompletní oholení pohlaví. Nemusíte se obávat nebezpečného poranění. Pokud si tuto metodu chcete přeci jen dopřát doma, tak se řiďte pár radami.

Depilace voskem doma

Aplikujte vosk v malých částech, seberete menší porost a méně to bolí. Trhejte proti směru chloupků, nikoli tahem nahoru. Zabráníte tím menším podlitinám. Čím delší chlupy, tím více depilace bolí, tudíž s vytrháváním neotálejte. Neprovádějte tuto metodu před příchodem menstruace a pokud jste obzvláště citlivé, vezměte si před aplikací procedury prášky tlumící bolest. Po depilaci kůži dezinfikujte například pleťovou vodou, která je určena na aknózní pleť. Odstraní se zybtečné bakterie, kdy by se vám objevily pupínky nebo větší zánět, které se v těchto místech hůře hojí. Při aplikaci si dejte pozor, ať nezavadíte o stydké pysky, vyhněte se zbytečnému poranění.

Co se týká mužů, tak jejich některé požadavky jsme si přiblížili výše, ovšem pokud budou pánové chtít oholit nohy, pohlaví, podpaží či podbřišek, tak i zde v salonech vyhoví. Dnes už není vyjímkou, že muži se zbavují chlupů právě v podpaží, ale i v oblasti genitálií.

Postup depilace voskem

Vosk se buď nejprve rozehřeje v dané nádobce, aby měl táhavě tekutý stav anebo se aplikuje za studena (samozřejmě záleží, k jaké užití je určen). Poté se špachtlí nanese na odmaštěnou a čistou pokožku, která se při aplikaci napíná, aby se hmota dostala na všechna místa. Na tenkou vrstvu se přiloží depilační pás, který se několikrát přejede rukou, aby se dostatečně přilepil. Poté se prudce trhne proti směru růstu chloupků, čímž se odstraní vosk spolu s chloupky. Takto se postupuje úplně, dokud není pokožka hladká. Depilační pás se může použít vícekrát, ale při nadměrné vrstvě už pak ztrácí na účinnosti a je třeba jej vyměnit. Po proceduře se zbylý vosk na těle dá odstranit olejíčkem a pokožku lze očistit vodou. Citlivá místa, nebo třeba pokud jste náchylní ke tvoření pupínků, tak si oholené partie ošetřete pleťovou vodou s obsahem alkoholu. Nevystavujete pleť ihned přímému slunci, ale počkejete alespoň 24 hodin. Oholení vám vydrží dlouho, tak se nebojte, že jej nestihnete vystavit.

Je vám depilace voskem nepříjemná?

Pokud vám je depilace voskem nepříjemná, zkuste se s kosmetičkou domluvit, zda-li vám napříště neaplikuje vosk s anestetickou složkou nebo s obsahem azulénu. Rovněž vám může pomoci tuhý vosk, jehož aplikace méně bolestivá. Většinou ale jde jen o zvyk. I když mezi jednotlivými procedurami je časové rozpětí i několik týdnů, tak postupně vás zákrok bolí méně a méně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15658 (rodina-finance.cz#22300)