Dámské klobouky, současná nabídka

Klobouky se nosily odjakživa. Nejdříve jako ochrana před počasím, později jako módní doplněk, bez kterého se žádná žena neobešla. Dnešní klobouk má zcela jiný smysl. Klobouk nosí žena, která ví, co chce.

Krásné klobouky

Pokud se podíváme na dnešní dobu, zjistíme, že klobouky jsou stále módní záležitostí. Často se používají při dostizích, kde je pro každou dámu důležité mít co nejoriginálnější klobouk. V létě nosí některé dámy letní** klobouky proti slunci.**

**
**

 

Firma DÁMSKÉ KLOBOUKY (www.klobouky-damske.cz). Je firma s jedinečným výběrem dámských klobouků. Má bohatou nabídku a ke každému zákazníkovi** přistupuje velmi odpovědně**. Pokud si například vyberete klobouk, který neodpovídá Vaší velikosti nebo již není na skladě, případně pokud si přejete jiné zdobení klobouku vyrobí Vám ho na zakázku.

Příjemná je i nabídnutá sleva, tedy při určité hodnotě objednávky zaplatíte méně. Hlavní nabídkou jsou samozřejmě klobouky.

Nabídka klobouků www.klobouky-damske.cz

 • ** ** Klobouky celoroční
 • Klobouky pro každého
 • Klobouky sezónní
 • Klobouky slavnostní
 • Klobouky svatební
 • Krabice na klobouky

Doplňkový prodej ke kloboukům www.klobouky-damske.cz

 • Háčky na kabelky
 • Látkové květiny
 • Podvazky
 • Rukavičky
 • Slunečníky
 • Vějíře
 • Zrcátka

Najdeme zde i záložku Výprodej, Kde lze nakoupit zboží s výraznou slevou.

Klobouky firmy najdete také na stránkách www.modelpraha.cz, Kde se dozvíte něco o firmě a můžete si prohlédnout velké množství klobouků a pokrývek hlavy.

Dozvíte se i to, že s firmou spolupracují takový návrháři jako PROF. MILAN KNÍŽÁK, paní Helena Fejková a paní Dana Hejbalová.

Vývoj a historie klobouků

Úplně první historické zmínky o kloboucích se vztahují ke kloboukům pánským. Teprve později se přechází k dámským kloboukům. Nejstarší typ klobouku se nosili Řekové a Římané jako ochranu před nepřízní počasí. Tento klobouk byl ze slámy, plsti nebo kůže. Moc krásy nepobral, byl opravdu čístě účelový.

Klobouky v gotické době

V gotické době používali vdané ženy k zakrytí hlavy** roušky z jemných materiálů**. Nejcharakterističtější pokrývka hlavy se jmenovala** hennin,** který dosáhl největšího rozkvětu na dvoře burgundských vévodů. Byl to vysoký čepec kuželovitého tvaru potažený hedvábím či jinými drahými tkaninami. Po celé zadní straně henninu splýval dlouhý průhledný závoj. Výška henninu se lišila podle stavu nositelky – jeden metr pro šlechtičnu, 60 cm pro měšťanku. Posléze vznikají nejrůznější variace tohoto čepce například dvourohý hennin či třírohý hennin.

Klobouky a renesance

V době renesance se začíná nosit čepec stela. Je to dvourohý čepec z hedvábné látky zdobený drahými kameny, perlami a výšivkou, z něhož splývá závoj. Je velice podobný dvourohému heninu. Ve Španělsku a Německu se začíná nosit baret. Je pro muže i ženy. Dámské variantě se říká** balzo.** Tento baret je dvojitý, skládá se z turbanu a baretu a dostává se do všech společenských vrstev, kde je nošen v široké paletě barev, tvaru, velikosti i variant.

Klobouk v dobách krále Ludvíka XIV

V 17. a 18. století se na dvoře krále Ludvíka XIV. začíná nosit paruka, jejíž nošení se pro francouzskou šlechtu stává neporušitelným zákonem. Časem se tato móda** dostává do celé Evropy**. Paruky se pudrují a nosí se k nim třírohý klobouk. Třírohý klobouk je bohatě zdobený peřím a různými prýmky. Velmi často se však spíš než na hlavě nosí pod paží, to aby nepoškodil napudrovanou paruku. Dalším důležitým doplňkem tehdejšího oděvu se stává velmi bohatě zdobený čepec. Tento je zdoben zejména krajkou a krásnými stuhami.

Klobouky v době rokoka

Doba rokoka je spíše dobou ochranných čepců. Klobouky, barety a jiné pokrývky hlavy ustupují do pozadí. V této době se nosí vysoké bizardní účesy á la fontagne. Každý účes je až čtyřikrát vyšší než je sama hlava nositelky. Účesy držely drátěné konstrukce s polštářky z koňských žíní. Na hlavě se totiž nosily koše plné ovoce, potok, pastýřské výjevy znázorňující krajinu. Bylo zcela běžné, že si žena nechala zabudovat do účesu několik lahví s vodou, v níž plavaly skutečné květiny. Vytvoření takového účesu trvalo mnoho hodin a jeho nositelka tři dny před plesem, na který byl účes česán, musela spát v sedě, aby nedošlo k porušení účesu. Právě z tohoto důvodu začnou vznikat různé ochranné čepce, které chrání účes před stříkající vodou při koupeli nebo před rozcucháním při spaní. Časem vysoké účesy začínají ustupovat, avšak ochranné čepce zůstávají. Nosí se doma, mění se jejich tvar a začínají se zdobit.

Klobouky v 19. století

V 19. století platí, že žádná dáma nesmí vyjít z domu bez pokrývky hlavy. Hodně se nosí malé velmi** zdobné čepičky, lemované krajkou** a připomínající šperk, umístěný na temeni hlavy.

Do Anglie se vrací klobouk, který vznikl již před Revolucí. Jeho název je podle královny Charlotty, ženy krále Jiřího III., á la Charlotte. Má rozměrnou krempu a je podvázaný pod bradou jemným šálem.

V době Revoluce nosily výstřední dívky čepce, pod jehož krempou byla skrytá tvář. Tento čepec časem získává na velikosti, přizpůsobuje se účesu, který pod ním nesmí být vidět.

Nosí se i různé pokrývky, něco mezi kloboukem a čepcem, s širokou krempou a podvázané pod bradou. Mohou mít i tvar** sametové helmy** ozdobené pštrosím peřím. Nosí se i cylindry přejaté z mužské módy, módní byl růžový atlasový, k jezdeckému oděvu se nosil klasický, černý.

Kolem roku 1805 se začínají nosit také různé typy baretů či turbanů, které ostatně provází evropskou módu od první chvíle, kdy se setkala s Orientem. Klobouk se stává převážně doplňkem k večernímu oblečení. Většinou je zdobený peřím.

Dvacátá a čtyřicátá léta 19. století nepřinášejí v celku nic nového. Pevnou součástí oděvu je stále** čepec**, stává se přímo symbolem měšťanské solidnosti. Čepec je svým tvarem klobouku velmi blízký. Mladší dámy nosí čepeček malý, nedbale nasazený, zdobený krajkou, starší dámy nosí velké čepce, s mnoha volánky, krajkami a stuhami. Doplňkem večerního oblečení se stává** turban z vrapené látky**.

Kolem padesátých let 19. století se nosí klobouk plochý, posazený do čela, ale i větší, bohatě zdobený. V této době dosahuje tento klobouk překvapivých rozměrů. Na hlavě se připevňuje dlouhou jehlicí.

V období secese je stále pokrývka hlavy nedílnou součástí oblečení pro každou příležitost. V oblibě jsou hlavně klobouky, honosné, bohatě zdobené nejen květinami, ale taky velmi oblíbeným peřím, i celými vycpanými zvířaty a ptáky, kterými bývaly doslova obsypány. Největších rozměrů dosahují kolem roku 1910, kdy mají velmi širokou krempu.

Klobouky pro každého

Klobouky ve 20. století

Ve dvacátých letech 20. stol. byla linie oděvu úzká, bylo tedy třeba s ohledem na celkovou proporci maximálně zvětšit klobouky, později se naopak klobouky zmenšují, nosí se hlouběji vtlačené do čela.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15696 (rodina-finance.cz#22421)


Přidat komentář