Co dokáže čistička vzduchu?

Přístroj, který dokáže vyčistit vzduch od virů, bakterií, alergenů, kouře, mikroprachu…výmysl nebo skutečnost? Na jakém principu čistička vzduchu funguje? Je skutečně tak účinná, jak výrobci uvádějí?

Co dokáže čistička vzduchu?

Přístroj, který dokáže vyčistit vzduch od virů, bakterií, alergenů, kouře, mikroprachu…výmysl nebo skutečnost? Na jakém principu čistička vzduchu funguje? Je skutečně tak účinná, jak výrobci uvádějí?

Kde se čistička vzduchu používá?

Čistička vzduchu je vhodná do  interiéru - domů, bytů, restaurací, kanceláří, lékařských ordinací.

Dýchejte čistý vzduch!

Od jakých nečistot čistička vzduch čistí? Je třeba si uvědomit, že skutečně čistý vzduch nenajdete v žádném interiéru, i kdybyste denně uklízeli. Vhodně zvolená čistička zbaví vzduch nebezpečných bakterií, virů, alergenů, cigaretového kouře, částeček prachu, pylu, roztočů, výtrusů plísní, částeček zvířecí srsti, škodlivých chemických látek.

Čistička vzduchu- správná volba pro alergiky a astmatiky

Trápí vás alergie nebo astma, čistička vzduchu vám může podstatně ulevit! Alergickou reakci může vyvolat i nepatrné množství alergenu ve vzduchu. Pro alergiky se pak pobyt mezi alergeny stane nepříjemným zážitkem. Chcete mít alespoň doma pocit bezpečí a klidu? Pořiďte si čističku vzduchu, která zbaví vzduch alergenů!

Obtěžuje vás znečištěný vzduch?

Žijete ve městě? Závažným problémem především velkých měst je znečištěný vzduch od výfukových plynů, výparů z chemických továren apod. Znečištěný vzduch představuje problém pro lidi, kteří jsou náchylní k onemocněním horních i dolních cest dýchacích, alergiky i astmatiky. V takovém prostředí prakticky nevyvětráte, aniž byste škodliviny nepustili dovnitř.

Vyzkoušejte čističku vzduchu a bude se vám lépe dýchat! Dýchejte čistý vzduch alespoň doma!

Specializované čističky vzduchu:

Čistička vzduchu do zubních ordinací!

Dokážete si představit, kolik bakterií se pohybuje ve vzduchu uvnitř zubní ordinace? Víte, že při míchání zubní plomby nebo jiného materiálu se do vzduchu dostávají nebezpečné chemické látky? Řešením je speciální čistička vzduchu, která pohltí jak bakterie, tak i che

mické látky. Vzduch v zubní ordinaci tak bude stále čistý.

Čistička vzduchu- řešení pro zakouřené místnosti

Obtěžuje vás cigaretový kouř? Pro nekuřáky je cigaretový kouř v restauraci, hospůdce či kavárně velmi nepříjemný. I když kuřák už dávno dokouří svou cigaretu, kouř je stále cítit. Co s tím? Nainstalujte do své restaurace, hospůdky či kavárny čističku vzduchu. Pamatujte ale, že je potřeba vybrat kvalitní čističku s výkonem, který bude stačit na plochu místnosti restaurace. Pravděpodobně také budete muset častěji vyměňovat nebo čistit filtry, protože budou častěji zanesené.

Jak si správně vybrat čističku vzduchu?

Nejprve se rozhodněte, co od čističky vzduchu požadujete a kolik do ní chcete investovat.

1. Cena čističky

Počítat nelze pouze s pořizovací cenou, ale také s náklady na výměnné filtry. Nejvýhodnější je tedy koupit čističku s elektros

tatickým filtrem, jelikož ten se pouze omývá, nikoliv vyměňuje!

2. Velikost místnosti

Zajímejte se také o výkon vybrané čističky. Aby bylo čištění vzduchu účinné, musí výkon přesahovat kubaturu místnosti alespoň 1,5x. V případě, že jste alergik, tak nejméně 3x.

3. Hlučnost přístroje a spotřeba elektrické energie

Pamatujte, že není pravidlem, aby čistička fungovala naprosto nehlučně. Hlučnější typ by vás pak např. v ložnici mohl pěkně potrápit. Při výběru čističky vzduchu se také zajímejte o spotřebu elektrické energie.Chtějte znát parametry přístroje. Výrobci se většinou zaměřují i na to, aby spotřeba elektrické energie byla minimální.

4. Další funkce

Na trhu existuje nepřeberné množství čističek vzduchu, které se od sebe ale také výrazně liší. Fungující na principech rozdílných filtrů a mohou být také kombinované se zvlhčovačem nebo ionizátorem vzduchu. Samotný ionizátor či zvlhčovač jsou jiné typy přístrojů, které mají odlišné funkce, dejte tedy pozor, zda si kupujete skutečně čističku!

Provoz 24h hodin denně?

Musí být čistička vzduchu celý den v provozu? Čističku není dobré nechávat zapnutou v místnosti, pokud nejste doma. Věnujte ale pozornost konkrétnímu návodu k použití.

Automatický časovač

Jedním z doplňujících funkcí čističky vzduchu je i automatický časovač. Ušetří náklady na elektrickou energii. Jak funguje? Automaticky zapíná a vypíná čističku vzduchu. Například 30minut čistička pracuje a dalších 20minut je vypnutá. Automatický časovač u každé čističky vzduchu nenajdete.

Jak čistička vzduchu vypadá?

To je rozdílné podle značky čističky a výrobce. Většinou jsou v bílém, černém nebo stříbrném provedení a mají různý design. Některé jsou stojící, jiné je třeba zavěsit na zeď.

Jak se čistička vzduchu udržuje v čistotě?

Do většiny čističek vzduchu je nutné kupovat výměnné filtr. V takovém případě se obvykle rozsvítí kontrolka znečištění přístroje a filtry je třeba vyměnit za nové.

Lepší variantou je ale přístroj na principu elektrostatického filtru. Ten stačí pouze otřít vlhkým hadříkem nebo opláchnout vodou. Po důkladném vyschnutí filtru ho znovu použijete. Čištění je dobré provádět min. jednou za týden, záleží ale na míře znečištění vzduchu a také na tom, zda máte čističku vzduchu v provozu neustále nebo ji vypínáte.

Typy filtrů

Čističky vzduchu pracují na různých principech. Čističky s vodními filtry zachycují nečistoty do nádržky s vodou, která zároveň slouží ke zvlhčení vzduchu. Další přístroje využívají uhlíkové filtry ve spojení s HEPA filtry. Čističky na bázi elektronového větru používají elektrostatický omyvatelný filtr. U specializovaných čističek, které se používají v zubních ordinacích, najdete i rtuťový filtr, který pohltí rtuť a další nebezpečné látky, které vznikají při výrobě zubních výplní.

Jakou má čistička vzduchu životnost?

Při dobrém zacházení a pravidelné údržbě je životnost čističky vzduchu neomezená. Vždy je ale zapotřebí dodržovat návod k použití a bezpečnostní předpisy.

Čistička vzduchu a větrání

Větráte-li místnost v době, kdy je zapnutá čistička vzduchu, nosíte dříví do lesa. Otevřeným oknem totiž do místnosti vháníte škodliviny, prach a alergeny z ovzduší. Doporučujeme tedy větrat nárazově, 2x až 3x denně a to v době, kdy je přístroj vypnutý.

Proč ionizovat vzduch?

Umělou ionizací navodí v uzavřeném prostředí podmínky, které se běžně vyskytují pouze v té nejčistší přírodě. Proč se vám tak nádherně dýchá u vodopádu, po ránu v lese nebo při pocházce po pláži? Je to díky výskytu záporně nabitých iontů, které mají blahodárný vliv na naše zdraví. Záporné ionty jsou však v uzavřeném prostředí zničeny umělými materiály. Vytvořit vám je však pomůže ionizátor vzduchu!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14414 (rodina-finance.cz#21345)


Diskuze a zkušenosti

Kamil | 14.01.2011 14:50
Ionic můžu doporučit Čističku vzduchu jsem dlouho vybíral a při pátrání po webu narazil na tento článek. Ionic-care mě zaujal hlavně proto, že se nemusí vyměňovat filtry a že princip elektronového větru je něco jiného než klasické větráky. Navíc mě mile překvapily atesty, které čistička má a fakt, že prodejce zodpověděl všechny moje otázky. Díky možnosti do 30 dnů odstoupit od smlouvy jsem se ani nebál, že se napálím na reklamu. Dneska můžu Ionic opravdu doporučit. Skutečně je nehlučný a čištění filtrů je uplně jednoduché. Jedině snad, pokud je zanešený, tak to v čističce trochu praská a na noc ji vypínáme, protože od té cirkulace vzduchu jde chlad, který přítelkyni vadí.

Lada K. | 30.06.2011 15:17
Diky, pomohli jste mi Dobrý den, tento článek jsem si přečetla na podzim a na jeho základě čističku objednala. Dnes musím říct (a chci zde napsat pro ostatní), že toho nelituji. Nemáme závažné zdravotní potíže, ale mohu 100% potvrdit, že když běží doma Ionic-care, mně i manželovi se lépe spí a prachu skutečně ubylo. Lada


Přidat komentář