Boxerské potřeby

Zapomeňte na různé rekreační sporty jako je běh, cyklistika nebo aerobik. Rovněž se neuklidňujte jen jógou nebo jinými meditačními cvičeními. Začněte s boxem, kde ze sebe vybijete emoce. Nevíte, jakou sehnat výbavu? My ano, poradíme vám.

Box není jen výsadou drsných hochů typu Mike Tyson. Tento sport se stal velmi populárním, protože vám pomůže vybít vztek, posílí vaši kondičku, zvýší soustředěnost a neopomenutelný je i fakt, že pokud vás nedejbože někdo přepadne, tak stačí pravý hák, rána na solar a útočník je u země. Zapište se tedy** na tréninky boxu**. Jak se vybavit, co do oblečení, s tím vám už poradíme.

Boxerské rukavice

Existuje několik typů rukavic, ze kterých můžete vybírat. Zkuste třeba 100% kožené pytlové, které mají praktickou výztuž a zavřený palec. Tím se chrání vaše ruka, protože cílem není se zničit.

Velikost se vybírá podle typu tréninku, kdy např. unce o velikost 8 a 10 oz jsou dobré pro fight, 12oz pro sparring a 14 a 16 oz jsou vhodné pro zápas nebo trénink.

Stejně tak si ale můžete vybrat variantu s otevřeným palcem, kdy se vám neomezuje pohyblivost ruky a vy máte širší rozptyl.

Vybírejte podle toho, co vám vyhovuje. Existují varianty, kdy vnitřní podestýlka sama odsává pot, ale i tak nechte rukavice po zápasu dýchat, aby nezvlhly.

Dřevěný panák místo tréninkového partnera

Účelem form na Wing Chun Muk Yan Jong je připravit vás na na boj. Cvičení totiž umožňuje nacvičit techniky, které není možné cvičit s partnerem naplno.

Dřevěný panák

vám pomůže v rozvoji dovedností [Wing Chun][1]: Správný úhel vychýlení, rovnováhu, úder, přesnost, načasování, polohování, rychlost a sílu načasování a sílu všech bojových technik.

Trénink na dřevěném panákovi

Na dřevěném panákovi se učí přesnost provádění dvou a více technik současně. To je obecně základ opravdového umění Wing Chun Kung Fu.

Klíčovými výhodami tréninku na Muk Yan Jong jsou:

 • zlepšuje Yiu Ma
 • učí správnou vzdálenost
 • obsahuje další techniky kopů
 • koordinuje končetiny a tělo

Přilby

Velmi důležité. Pokud jste po úraze hlavy tak vůbec. Vnější kryt a vnitřní polstrování vám zajistí ochranu. Pamatujte, že úraz hlavy vás může poškodit na celý život. I když neprovozujete drsnou formu boxu, tak může se stát nehoda. Buďte tedy připraveni.

I zde platí, že po zápase helmu vysuště, aby nezvlhla a neusazovaly se tam bakterie. Zároveň kyseliny obsažené v potu nerozežírají materiál. Zezačátku to není znát, ale časem pak ano, proto prodlužte životnost výrobku co nejvíce.

Chrániče

Neopomenutelná součást výbavy. Vaše tělo se tím jednak zpevní a zároveň rány do této oblasti budou tlumenější. Kvalitní polstrování a výztuž dopomohou, že se chrání nejen vnější, ale vnitřní sféra vašeho těla.

Chrániče holení

Jestli někam bolí úder nebo jen okopnutí, pak je to na oblast kostí. Zejména holenní část je náchylná na různé výpady soupeře, proto si pořiďte tento produkt, který vám ochrání nejen holeně, ale i kolena, která jsou zvlášť citlivá.

Co se týká velikostí, tak se měří vzdálenost od kolení jamky ke kotníkům. Pro S tu máme cifru 35cm, pro velikost M 37,5cm, L má pak 40cm a XL znamená 42,5cm od kolene ke kotníku.

Chránič kotníků

Stejně důležitý jako chránič holení je i obrana proti nakopnutí kotníků nebo jejich případné vyvrtnutí. Udržujte si proto pevně stabilitu, která je právě centrována v kotnících.

Muay Thai Trenky na box

Trenky jsou základ, jak jistě znáte z různých přenosů. Pohodlné, volné, ale musí dobře sedět. Vy se totiž soustředíte jen na údery a ne, jestli vám něco padá nebo vás škrtí. Pestrost výrobků ovšem dává sportu i jistý estetický rozměr.

Textil pro bojovníky

Trička, soupravy seskládající se z kalhot nebo i župany tvoří nedílnou** součást výbavy bojovníka**. Mějte na paměti, že ne vždy vám bude teplo, tak nechte odsávat studený pot jiný výrobek, ať se zdravotně neomezíte.

Jiné potřeby

 • Boxerské rukavice
 • Rukavice MMA, Krav Maga, BJJ, Vale Tudo, Grappling
 • Chrániče
 • Přilby
 • Bandáže
 • Lapy, bloky
 • Textil pro bojovníky
 • Zbraně pro trénink
 • Karate
 • Tašky, batohy
 • Doplňky

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15774 (rodina-finance.cz#22643)


Přidat komentář