Akrylové a gelové nehty

I vy byste se ráda pyšnila dlouhými, upravenými nehty? Vaše práce však zahrnuje manuální činnosti a nejste si tak jisté, zda Vám nehty vydrží? Pak zvolte akrylové nehty, jenž jsou odolnější a pevnější. Dopřejte si krásné nehty, které budou Vaší vizitkou.

Ne každá z nás má nehty zdravé, pevné, ne vždy nám vydrží taková délka nehtů, kterou bychom si přály. Rozmazlete se a dopřejte si krásné nehty. Investice se Vám rozhodně vrátí v podobě Vašeho zvýšeného sebevědomí. Navíc jsou upravené nehty skvělou vizitkou. A věřte tomu nebo ne, i v zaměstnání, zvláště v administrativních, manažerských pozicích si na Vás lidé budou všímat každého detailu, tedy i nehtů, které jsou velmi viditelné.


Akrylové nehty

 • Jsou vhodné pro nehty, které jsou více namáhané manuální prací.
 • Akrylové nehty jsou také vhodnější na mastnější a tenké nehty.
 • Přejete si extrémně dlouhé nehty? Pak vsaďte na akrylové.
 • Samotný akryl nehty neničí. Jen tekutina, která se používá pro přilnutí tohoto materiálu, nehet lehce naleptá, aby se molekuly nehtu lépe spojily s molekulami akrylu.

Princip akrylové techniky

Postup tvorby akrylových nehtů je téměř shodný s gelovými nehty, kdy jen místo UV gelu použit akryl, který tvrdne přirozeně na vzduchu a nehty se tedy nevkládají do UV lampy. Akrylové nehty jsou oproti gelovým odolnější a také vypadají přirozeněji.

Doplňování akrylových nehtů

Jak Vám nehty budou postupně odrůstat, je potřeba je zhruba po třech až čtyřech týdnech doplnit. Doplnění trvá kolem jedné hodiny. Ovšem také záleží, zda není nutné některý nehet vyměnit, v tom případě, by se doba o něco prodloužila.

Speciální 3D zdobené akrylové a gelové nehty

Tak, jak Vám manikérka vytvoří akrylové, případně gelové, nehty, může Vám ze stejného materiálu vytvořit nejrůznější plastické ozdoby. Oblíbené jsou ve formě lístků, květů, motýlků, jenž mohou navíc vyčnívat nad plochu nehtu. Ozdoby také mohou být zapracovány do průhledného akrylu/gelu, čímž jsou ukryté uvnitř nehtu.

Gelové nehty

 • Gelové nehty jsou pružné, odolné, trvanlivé, působí přirozeným vzhledem.
 • Modeláž nehtů gelovou technikou patří k nejšetrnějším.

Princip gelové techniky

Jedná se o nejšetrnější přilnutí, jenž neškodí Vašim přírodním nehtům. Gel se nanáší na umělý tip, který se předem upraví na požadovaný tvar nebo na přírodní nehet. Gel se aplikuje v jedné nebo ve více vrstvách, podle kvality přirozeného nehtu a dle tvaru i délky tipu. Ke ztvrdnutí a zatavení gelu do nehtového lůžka slouží speciální UV lampa, pod kterou gel zatvrdne.

Pokud si přejete další zdobení nehtů, např. samolepkou, kresbou (Nail Art) nebo obtiskem, je zapotřebí provést dozdobení před poslední vrstvou gelového nánosu.

Potřebná doba pro modeláž gelových nehtů

Modeláž nehtů trvá zhruba 1–1,5 hodiny, a to dle kvality a tvaru přírodních nehtů, proto je potřebné, aby jste si vyhradila dostatek času na celou dobu ošetření.

Pravý čas pro doplnění gelových nehtů

Gelové nehty je nutné každé tři až čtyři týdny doplňovat. Při ošetření se nehet většinou zkrátí a upraví do požadovaného tvaru. Poté se opětovně nanese gel. Doplnění trvá kolem jedné hodiny. Ovšem také záleží, zda není nutné některý nehet vyměnit, v tom případě, by se doba o něco prodloužila.

Permanentní francouzská manikúra

Nebudete-li si lakovat nehty barevným lakem, jste spíše zastáncem přírodního vzhledu, využijte možnosti permanentní francouzské manikúry, během které Vám manikérka vytvoří bílou špičku gelem a lůžko poté doplní čirým nebo růžovým gelem. Vytvořená permanentní francouzská manikúra Vám spolehlivě vydrží až do dalšího doplnění nehtů.

Čemu se vyvarovat, máte-li gelové nehty

 • Nezkracujte nehty nůžkami či jakkoli jinak, než pilníkem.
 • Nehtům neprospívají velké nárazy a velký tlak na ně, například při obouvání, otvírání auta.
 • Při práci na zahrádce, při používání sava, ředidla, používejte ochranné rukavice.
 • V zimě, když je mráz, noste teplé rukavice.

Akrylové & gelové nehty

Největší výhoda akrylových nehtů v porovnání s gelovými, je jejich vysoká pevnost. Z toho důvodu akrylové nehty ocení manuálně pracující ženy.

Další jejich výhodou je snadnější aplikace, kdy je není zapotřebí nechávat vytvrdnout pod UV lampou.

Navíc, když se správně akrylový materiál aplikuje, vypadá přírodně.

Jsou-li akrylové nehty dobře udělány, jsou mnohdy kolikráte hezčí než gelové.

Aplikace akrylových nehtů je poměrně jednoduchá, na druhou stranu je velmi těžké je nalepit bez chyby.

V případě, že odstraníte neodborně akrylové nebo gelové nehty, vyjde to prakticky nastejno – budou zničené. O neodborném odstranění hovoříme v případě násilného sloupnutí, silném zpilování, kdy dojde ke ztenčení vlastního nehtu.

Cena na akrylové a gelové nehty

Nové nehty si pořídíte v rozmezí 300 až 1000 Kč. Za doplnění zaplatíte cca 400 až 500 Kč. V obou případech platí, že cena se odvíjí od typu salonu, používané značce, ale také lokaci, ve které se salon vyskytuje.

Prvotní nezvyk s prodlouženými nehtami

První den po modeláži se vám nejspíš bude zdát, že vaše nehty jsou těžší, nebo budete mít pocit necitlivých prstů i nehtů. Pozor na chyby, kterých byste se mohla dopustit: u auta pozor na otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty a škrábání námrazy ze skel. Při otvírání a zavírání šuplíků, skříní, dveří využijte klouby prstů. V zimě noste rukavice - když umělá hmota namrzne, tak i při lehkém ťuknutí praskne. Při velkém úklidu používejte rukavice, dávejte pozor při ždímání hadru, pozor na rohy při mytí oken a polic. Při obouvání bot používejte lžíci na boty. Při používání kalkulačky si pomožte tužkou

Přehled gelů pro modelaci nehtů

 • Gel podkladový průhledný – jedná se o řídký, jemný a přilnavý gel, jenž se velmi snadno nanáší. Gel se nanáší na nehty a nechá se zhruba po dobu dvou minut zatvrdnout v UV lampě.
 • Gel modelovací růžový – samovyrovnávající modelovací gel, který necháte vytvrdit na každém nehtu samostatně a ihned po jeho aplikaci je jeho vzhled skvělý. Po vytvrzení již poté nejsou zapotřebí žádné dokončovací práce.
 • Jednofázový gel originál průhledný – představuje modelovací a podkladový gel v jednom. Po vytvrzení v UV lampě již nehet nepotřebuje žádné přepilování. Nehty disponují transparentním vzhledem. Gel je čirý a výjimečně se s ním pracuje.
 • Jednofázový gel broskvový – představuje modelovací a podkladový gel v jednom. Broskvovo-krémový odstín překryje také nedokonalosti nehtového lůžka. Po vytvrzení v UV lampě nepotřebuje být gel již přepilován.
 • Gel ukončovací jemně modrý – ukončovací lesk se používá na dokonalý vzhled gelových nehtů. Navíc je také výborným ukončovacím gelem na všechny typy akrylů.
 • Bílé gely pro francouzskou manikúru – bílé gely můžete smíchat dohromady, nebo s barevnými gely. Záleží jen na Vaší fantazii a kreativitě.
 • Extrémně bílý gel
 • Perleťový gel

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15613 (rodina-finance.cz#22078)